Báječný krámek s čokoládou

Báječný krámek s čokoládou https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207729/bmid_bajecny-kramek-s-cokoladou-u6r-207729.png 4 406 120

Třicetiletá Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu se v nemocnici setkává se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire a obě ženy se spřátelí. Anna přichází o práci a zdrceně přemýšlí, co bude dál. Je tady ovšem Claire, která jí nabízí možnost odjet do Paříže a vypomáhat v obchodě proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, se kterým kdysi prožila milostný románek. Anna, která si není úplně jistá svou francouzštinou, napřed váhá, ale nakonec výzvu přijímá a odjíždí do Paříže. Vsazená do zcela jiného prostředí, než na jaké byla zvyklá, poznává spoustu zajímavých lidí včetně těch, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair. Příběhy Anny a Claire s odstupem několika desetiletí, kouzlo Paříže a lahodná chuť čokolády se prolínají, aby se nakonec kruh uzavřel.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Loveliest Chocolate Shop In Paris , 2013

Knižní střípky
05.11.2016 4 z 5

Nu, co dodat, po Rosiině sladkém krámku snů opět další Colganovka u které jsem měla neustále chuť na čokoládu a z tohoto úhlu pohledu jsem moc ráda, že jsem ji už dočetla, protože bych se za chvíli neunesla:-)....a teď vážně, kniha se mi líbila, má milovaná Paříž, má milovaná čokoláda, sympatická, tak trochu smolařka Anna, to vše smíchané s výlety do minulosti, kdy rozkrýváme vztah mezi Claire a Thierrym, který nikdy neměl možnost se plně rozvinout, nevím, co více bych měla dodat....snad jen vzhůru na Ostrov s vůní čerstvého chleba!

Beatrice_s
30.09.2016 3 z 5

Nemohu říct, že by se mi kniha nelíbila... ale ani jsem z ní nebyla nijak nadšená. Byl to milý příběh z kouzelného prostředí Paříže, čokolády a lásky. :) Pravda je, že místy mi lehce překáželo, že nejsem ani trošku francouzštinář - francouzské výrazy, francouzsky psaný dopis... ale základní myšlenky a obsah se v hrubých rysech daly dovodit. :) Co musím na knize opravdu vyzdvihnout je to, že jsem se u ní (hlavně zpočátku) několikrát opravdu nahlas a od srdce zasmála. :) :) ... Objevuje se zde však i smutnější aspekt závažné nemoci... Sečteno podtrženo - dle mého názoru jde o příjemnou oddechovou knihu, která nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí. :) Kniha člověka rovněž přiměje zamyslet se nad svým životem a zdravím a vážit si času, který nám byl dán... Určitě si najdu čas na další autorčina díla, a sice Rosiin sladký krámek snů a Ostrov s vůní čerstvého chleba. :)

P.S.: Čekala jsem ještě více čokolády, respektive větší různorodost čokoládových výrobků.

SBH
15.09.2016 4 z 5

Autorka se drží schématu z "Rosie" - stará žena pomáhá mladší přítelkyni uchopit příležitost k životní lásce za pačesy. Četlo se to hezky, Anna mi byla vyloženě sympatická, Sami byl k sežrání. Ale nad Claire jsem lomila rukama. Svůj život promarnila, protože se tak sama rozhodla. Dostala úžasné příležitosti, dokonce dvakrát. Proboha, kde byl Richard, když jsem se vdávala já? Navíc úmrtí při árii "Tvoje drobná ručka je jako led", no tedy! Přímo učebnicový příklad klišé. Ale jako obvykle ač nesnáším čokoládu, při četbě bych zblajzla bonboniéru na posezení.

Kočičáci
07.08.2016 5 z 5

Milý romantický příběh z čokoládou provoněné Paříže. Ze stránek na vás dýchne atmosféra pařížských uliček, kulinářských zážitků (u pečené kachničky mi tekly sliny po bradě) a samozřejmě vůně sladké čokolády (chutě si lze pouze představovat, já jsem to kompenzovala synovými lentilkami).
Vší touto romatikou se prolínají dva zamilované příběhy. Anna s Laurentem snad mají všechno před sebou, ale Claire a Thierry neměli tolik štěstí a společného času jim nebylo dopřáno mnoho, ovšem o to víc byly jejich city silnější a trvalejší.
...sbohem moje malé anglické ptáčátko...

precisa
06.06.2016 4 z 5

Příjemné čtení, mile strávený čas. Skvělá kombinace Paříže a čokolády.

adelaska
02.05.2016 5 z 5

Moc jsem si čtení užila, je to romantické tak akorát, nic přeslazeného - paradoxně vzhledem k tomu, že je celá kniha o čokoládě :-) Určitě půjdu ještě do Sladkého krámku snů. Oceňuji i recepty na konci knihy! Určitě něco časem vyzkouším ...

Market = )
01.05.2016 4 z 5

Fajn knížka. Líbil se mi trochu jiný, takový francouzský :-), pohled na Paříž i to, že se autorka nebála trochu "dramatičtějšího" pojetí červené knihovny, než je obvyklé. Co mě mrzelo byly například hned dvě pravopisné chyby na jedné stránce :-(. Nicméně za to autorka samozřejmě nemůže.

luba65
26.04.2016 5 z 5

Překrásná kniha plná paříže a lásky.
Fakt krásná kniha, moc doporučuju !!

LiKa00
21.04.2016 5 z 5

Miluju Paříž a miluju čokoládu, takže hned jsem věděla, že tato kniha bude něco pro mě a opravdu byla. Jedním slovem dokonalá. Láska, smutek, ale i autorčin humor, to všechno bylo prostě úžasné. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

martinkaLLL
30.03.2016 5 z 5

Moc krásná kniha plná zážitků jak z jídla, tak z popisu krásné Paříže. Bylo tam vše co ve správných knihách má být, radost, smutek, napětí atd. Určitě bych ji doporučila.

Karolína52
31.01.2016 4 z 5

.Báječná knížka o Paříži, lásce a čokoládě.
Přeju pěkný čtenářský zážitek a dobrou chutˇ.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

U téhle knížky jsem si přímo lebedila. Miluju takový typ románů - pohodové, lehce romantické (ale ne přehnaně) + čokoláda...no paráda!!!!

debe
21.03.2015 3 z 5

Příběh měl své kouzlo, ale ten konec byl moc rozplizlej, všechno dokonalé, odpuštěné, setkání úžasné... uf, moc patosu nakonec.

Lost Soul
01.03.2015 3 z 5

Příjemná oddechovka. Při čtení příběhu máte chuť se okamžitě rozjet do Paříže nebo vykoupit obchod s čokoládou :)

LemonCake
28.02.2015 4 z 5

Velmi milé překvapení. Knihu jsem začala číst s tím, že bude ryze odpočinková, že nebudu muset přemýšlet, že u ní jen spořádám neskutečné množství čokolády. S čokoládou jsem pravdu měla, s přemýšlením nikoliv.

3nitka
08.02.2015 3 z 5

Sladučký a predvídateľný príbeh na oddych. Chcem jesť čokoládu.

jasmína
18.01.2015 2 z 5

Kniha mě moc zklamala, tak čitelná, že jsem byla hodně překvapená, že to dopadlo tak, jak si člověk myslel po sto stranách. A tak lákavá kniha, no co se dá dělat.... Spravuju si náladu jinou knihou.

avad
15.01.2015 5 z 5

Romantický příběh, který se odehrává v Paříži a je provoněn čokoládou.

alisek
30.11.2014 4 z 5

Tak nějak jsem si představovala oddychovou knížku na pošmourný podzimní večer. Krásně a mile napsaný románek mezi Angličankou a Francouzem (jak taky jinak, vždyť se tyto dva národy tak nesnášejí...). Rovina dvou příběhů - tehdy a teď. V obou příbězích šedivá Angličanka, která rozkvete po seznámení s živelných Francouzem, mistrem ve výrobě čokolády. A to vše v nádherné a romantické Paříži. No co víc si přát, snad jen velký hrnek horké čokolády. A hlavně, nečtěte to vy, které zrovna držíte nějakou dietu! :-)

Henriette
18.10.2014 5 z 5

Říkám si, kdy naposledy jsem hodinu po dočtení seděla a přemýšlela nad dějem? Kdy jsem si přehrávala v hlavě jednotlivé události? Kdy jsem se nad knihou hlasitě zasmála a kdy si nad ní upřímně poplakala? Nyní ano! Opravdu krásný příběh, ve kterém se střídá až snová romantika s velmi drsnou realitou. A k tomu ta rozkošná čokoláda... Nádherná kniha, která mě hluboce zasáhla a ke které se ještě určitě v budoucnu vrátím.