Knihkupectví u jezera

Uprostřed skotské Vysočiny, na farmě u vesničky Kirrinfi ef, žije Nina. Vlastní pojízdné knihkupectví, ale teď nutně potřebuje někoho, kdo by za ni práci na čas převzal. Na kopci nad vesnicí, přímo na břehu jezera Loch Ness, stojí velké panské sídlo, v němž žije osamělý muž se třemi dětmi, od kterých právě v slzách utekla už šestá chůva. Daleko na jihu se svobodná matka Zoe zuby nehty snaží uživit sebe a svého čtyřletého němého syna. Pak ovšem přijde dopis oznamující zvýšení nájmu a Zoe nezbývá než sbalit sebe i syna a odjet do Skotska, kde přijme místo Nininy pomocnice a au pair ve strašidelném domě. Je ale vůbec možné zapadnout do tak úzce semknuté komunity, nahradit milovanou knihkupkyni, a navíc zvládnout tři nezvladatelné děti, které o její péči ani v nejmenší nestojí? A kam se vlastně poděla jejich matka? Knihkupectví u jezera je volným pokračováním Pojízdného krámku snů. Je to příběh o naději, víře, lásce a o tom, že štěstí může člověk najít i tam, kde by je vůbec nečekal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462992/big_knihkupectvi-u-jezera-YLr-462992.jpeg 4.479

Skotské knihkupectví 2.

Vydáno: , Argo

The Bookshop on the Shore, 2019

Kniha Knihkupectví u jezera

knihovniceS
17. listopadu

Knihkupectví u jezera
Dočetla jsem druhý díl ze série Skotské knihkupectví. První díl se moc líbil a druhý díl ještě víc. Moc pěkný příběh protkaný emocemi. Setkáváme se s Ninou z prvního dílu, která je těhotná a hledá za sebe náhradu do knihkupectví na kolech ... Přihlásí se mladá svobodná matka Zoe, která nutně potřebuje obživu a bydlení pro sebe a pro malého němého synka Hariho, proto přijme nejen práci u Niny, ale i au pair u divného muže a jeho tří rozjívených dětí v domě, kde údajně straší. Příběh je dojemný, napínavý, občas mi ty rozmazlené děti lezly na nervy, ale Zoe to s nimi umí a postupně je zvládá. Některé scény mě dojímaly až k slzám a nejvíc mě dostalo, když se němý Hari v noci ztratil a hledala ho celá vesnice. Příběh je plný překvapení ... Dávám 5 hvězd a doporučuji.

Evar88
15. listopadu

Tohle mi moc nesedlo. Po perfektním prvním dílu, kdy na mě dýchlo kouzlo Skotska, naděje a přiměřené dávky romantiky jsem v této knize našla jen chlad, tíseň a zoufalství. Neříkám, že se knížka nečte dobře, ale celý děj mi přišel hrozně depresivní - osamělá žena bez prostředků, dítě s poruchou, pošmourné počasí, studený a velký dům, podivné děti, tajnůstkářský otec, rezervovaná hospodyně, otrávená Nina (která se mi v prvním díle tak líbila), nedoceněná práce v dodávce, školka s alternativní učitelkou... prostě jsem z toho měla pocit, jako když někdo škrábe nehty o tabuli.

NannyOgg24
15. listopadu

Samozřejmě prvoplánovaná romantika, ale zajímavý příběh. Ne úplná slaďárna.

LilianaFalcon
14. listopadu

Tak tohle se autorce vážně ale vážně moc povedlo :-) Krásný pohodový a emotivní příběh.

Aghatte

Jednoduché, předvídatelné, milé, láskyplné, sentimentální, dojemné...
Sedlo mi to, zamilovala jsem si všechny dětičky, pobrečela jsem si. Nejlepší byl vztah Hariho a Patricka.

Skawin

Chtěla jsem si přečíst nějakou oddychovku a příjemná obálka knihy mě přesvědčila, že je ta pravá. Milé, příjemné čtení, které pro mě mělo pár mínusů - předvídatelný, nepříliš reálný děj a přílišná “sladkost” včetně závěru jak z harlequinky…

KočkomilkaJana

Příběh o mladé mamince “postiženého” dítěte, která musela dát vše všanc, aby uživila sebe a dítě (na něhož táta nekašle, ale ani neplatí), je příběhem plným bolesti, síly, houževnatosti a odvahy. A taky lásky.

Brečela jsem pokaždé, když Zoe řešila práci, školku, přístup ostatních dětí k synovi. Brečela jsem, když začalo vyplouvat na povrch tajemství domu. Brečela jsem… Tím bych asi shrnula celou knihu.

alzbeta4340

Velmi příjemné čtení v typickém stylu Jenny Colgan. Romantická linka je sice čtenářkami očekávaná, ale tentokrát ji autorka opravdu jen mírně naznačila. Celé se to točí kolem výchovy a vztahů mezi dospělými a dětmi. Výraznou roli hraje i nepochybně krásná skotská příroda a drsné počasí.
P.S.: Předmluvu nepřeskakujte - potěší každého knihomola.