Ostrov s vůní čerstvého chleba

Někdy se stane, že žijete celé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že jinak to ani být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a najednou nemáte nic. Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Elitní společnost plymouthských podnikatelů vyměnila za rybáře, vyjíždějící každý večer na moře za úlovkem. Nebylo lehké bydlet v nehostinné krajině, kdy je třeba přizpůsobit život přílivům, jež odříznou ostrov od okolního světa, a kde bouře přináší smrt i těsné přátelství. Zpočátku byl jejím jediným kamarádem papuchalk, který náhodou vlétl dírou ve střeše k ní do domu. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301192/ostrov-s-vuni-cerstveho-chleba-mBN-301192.jpg 4188

Čerstvý chléb (1.)

Vydáno:, Argo

Little Beach Street Bakery (2014)

Kniha Ostrov s vůní čerstvého chleba

Aghatte
včera

Po předchozí knížce s krámkem s čokoládou a bonbony toto hodnotím jako slabší odvar. Méně sympatická hrdinka, ještě méně sympatická nejlepší kamarádka, jediná záporná postava k politování, milostné zápletky amatérské, "temná" minulost milovaného po odhalení skoro trapná, nesnesitelný milionář...., od půlky už jsem jen listovala.
Stále zdůrazňovaný protiklady - město/vesnice, práce/podnikání, umělá krása/prostá krása... Domácí mazlíček byl naopak k pomilování, úplně jsem ho viděla cákat se v tom dřezu.
A navíc, musím pořád něco jíst, když to čtu, jak tam líčí vůni chleba a ty "svačinky" v podobě dřevorubeckých obložených chlebů :-))
Oddechovka do práce na noční. Není to zlé, lepší než ty samé mrtvoly, co jsem četla v posl.době.
Jdu na pojízdný krámek s knihami, ale víc sladkobolu už asi nesnesu. Čekám stejný scénář.

Mojepočteníčko

Parádní oddechová četba, vtipná a rázná hlavní hrdinka, celý děj provoněný vůní chleba a čerstvého pečiva. Mám jediné dvě výtky - pro hlavní hrdinku by se mi líbilo jiné jméno (Polly mi jaksi evokuje holčičku, co češe poníka) a přespříliš romantiky v závěru (ale to už je záležitost mého osobního vkusu). Knížku jsem si užila, moc vám ji doporučuji!

Ďumbierka

Knižka ma veľmi bavila. Bola pekná, oddychová, opisy prostredia Mount Polbearne, pekárne a bytíku, lde žila Polly, ale aj napríklad chalúpky, kde žil Huckle, tie sa mi náramne páčili. More, more a príroda, láska a pečenie, vôňa čerstvého chleba❤️. Vďaka knihe som upiekla aj svoj prvý chlieb a bola to veru dobrota.
Knižke by som dala aj 5 z 5, ale mám nejaké výhrady na pár hluchých miest, ktoré neboli pre mňa dotiahnuté , no knižka mi v tomto momente sadla a k tomuto počasiu, aké máme teraz, na jar, sa veľmi hodila. Teším sa na voľné pokračovanie, keď sa zas presuniem na tento krásny ostrov.

Lucila

Jenny Colgan píše příjemné oddychové knihy. Líbí se mi občas vzít do ruky knihu s jednoduchým příběhem, ždibíčkem napětí a pohádkovým koncem.

intelektuálka

Lehké odpočinkové čtení - ta vůně čerstvého chleba mne přilákala...

Vyprávění o osamělé ženě, která odchází z města na pobřeží Corwallu, aby zde opustila smutek a začala nový život...

A naopak - ten nápad s papuchalkem se mi líbil, zvířátko dokáže potěšit v osamění ...

Polly se nakonec dokáže sžít s místní komunitou - z knihy dýchá pohoda a sdělení, že dobré lidi najdeš všude - jen se pozorně dívat...

Vercatko91
03.12.2018

K přečtení této knihy jsem se chystala už delší dobu a nyní, když se ke mně (konečně) dostala, musím ji zhodnotit jako velmi průměrnou. Postavy nemastné neslané, děj jednoduchý, nepřekvapující, dialogy předvídatelné a ani ne natolik vtipné, jak se autorka snaží. Možná bych to spíš zařadila do romanťáren pro young adult cílovku, než mezi ženské romány. Myslím, že k druhému dílu se nedostanu :))

IYv
26.11.2018

no...pohádka pro dospělejší holky, která těží z tvořilkovského boomu dělat dnes všechno domácí. V tomto případě chleba. Předem předvídatelný příběh o smutné princezně s roztomilým zvířátkem a vysvobození princem na konci.
Ačkoli ten nápad s papuchalkem považuji za hrozný, proskenovala jsem za dvě deštivá dopoledne s teplým čajem v posteli.

anickalysano
13.11.2018

Mám ráda knížky od J. Colganová, je to sice všechno na jedno brdo, ale zase je to milé a víte, že to dopadne dobře. Kniha se mi v prvních dvou třetinách líbila na pět hvězd, ale ke konci už se to trochu natahovalo a nemělo to už ten správný švuňk. Z knížek od Colganové se mi zatím nejvíc líbil Pojízdný krámek.