Ossinky Online Ossinky komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Monštajnová, klaním se. Moc hezky napsané, s citem, příběh krásně prolíná doby, postavy jsou skvěle popsané, člověk jako by tam byl. Co se dělo za války v Terezíně a v Osvětimi to opravdu nemá obdoby, chvílemi jsem měla husí kůži a slzy v očích. Dekuji za senzační zážitek, přečtení za par dnů.

20.10.2019 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

To byla prostě bomba, propracované do posledního detailu, vše do sebe zapadne a o překvapení není nouze. Vraždy dost detailně popsané, chvílemi jsem musela odložit - toho násilí bylo moc, ale i přesto je Chris Carter můj nejoblíbenější geniální spisovatel.

02.06.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle bylo super! Od začátku jsem tušila, ze to nebude tak jak se příběh tvářil, bylo to promyšlené, mělo to spad a poslední třetinu jsem dočetla na jeden zátah. Doporucuji a tesim se na další.

19.02.2024 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvele skvele, krasne popsány příběh životu tři žen, autorka má dar vyprávět za jednu postavu a plynule přecházet mezi obdobími života.

22.11.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Nechala jsem se zlákat kladnými ohlasy a nezklamala jsem se. Kniha byla čtivá, napínavá, nemohla jsem ji nechat ležet. Už se těším na další díl.

30.09.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Neskutečné ale přesto ze života, příběhy této autorky jsou h podobného období. Tady zase krasne zachycuje a šikovně prolíná životy dcery a otce. Paráda, opravdu smekám nad schopnosti paní Monstajnove vyprávět tak aby se příběh logicky odvíjel a propojoval. Její schopnost popisovat tak ze jste přímo v ději a období války moc hezky popsané. Dekuji za další krasny zážitek. Škoda ze konec nebyl trosku vic rozvinutý chtěla jsem si pobrecet. Tuto knihu jsem přečetla za 2 dny.

28.01.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Četla jsem na dovolené u moře, to byla ta správná kniha na pláž, některé pasáže jsem nahlas předčítala mojí drahé polovičce a pobavily. Je to taková oddychovka, v jedné knize celé životy. Byl to můj první počin od Patrika Hartla, tak určitě zkusím i další.

23.07.2019 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Za mě skvělé! Autorka napíná až do poslední stránky a to mě baví, další povedená kniha!

24.06.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Řekla bych, že Dilema je nejlepší autorčina kniha. Bravurně popsané zoufalství rodičů, to, jak se pere odpovědnost a láska k milovaným, jak uchránit svoji rodinu od neodvratného průšvihu a konec....? Trochu jsem doufala, že se to nakonec vyřeší jinak...Paráda, vřele doporučuji.

18.05.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Strhující psychothiller. Z příběhu čiší zoufalství, bezmoc a nejistota. Skvělé čtení které vás nenechá odpočinout.

02.02.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Doporučuji všem co mají rádi Miniera, Keplera a podobné. Brutální vraždy, promyšlené a super popsané. Krátké kapitoly takže se to četlo rychle a dobře. Děj logicky ubíhá, žádné přeskakování před tím-potom. Fakt perfektní. Byl to můj první počin a určitě přečtu i ty zbývající:)

06.10.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Naprosto úchvatný příběh, který se moc hezky četl, Isaak byl úžasný, člověk by se do něj hned zamiloval. Nádherně popsané myšlenky a city postav, krásný příběh, chvílemi mi i slza ukápla. Opravdu moc povedené.

12.04.2020 5 z 5

Řekla bych, že třetí díl je trochu víc političtější než ty předchozí ale chápu, že ke správnému odhalení, vysvětlení a aby na konci vše zapadlo do sebe je potřeba vysvětlit. Celou trilogii Milénium bezpochyby řadím k tomu nejlepšímu, co jsem ze severské krimi četla.

23.09.2019 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Napínavý příběh který má spád hned od první stránky, trošku mi lezla na nervy Suzie a její neskutečná naivita, ale když "procitla" dokázala si vynadat a nafackovat. Přečteno za tři dny.

31.07.2019 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Nevyhledávám tento žánr, ale musím říct, že mě kniha hodně zaujala a určitě si přečtu další. Druhou polovinu knihy jsem dala za odpoledne, prostě se nešlo odtrhnout. Krásný příběh, vřele doporučuji.

19.12.2022 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Mám přečtené všechny od této autorky, a i tato byla top! Fascinuje mě, že autorka si dá práci s tím, aby získala skutečné informace a pak je zasadí do příběhu. Takže opravdu můžete věřit, že zvěrstva, která se děla za války jsou pravdivá. Pařížská švadlena je opět příběh ženy, velké lásky k muži a práci, o houževnatosti a odvaze. Pošmákla jsem si a doufám, že si zase brzy budu moci něco tak krásného přečíst.

13.09.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

První díl jsem viděla jen film ale tato kniha mě dostala, dojala i jsem se zasmála, za mě moc hezký příběh a těším se na Sama sebou.

03.06.2019 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Tohle bylo....zvláštní. V poslední třetině mi spadla brada, když jsem zjistila, kdo je vypravěč...ale krásně to do sebe všechno zapadlo. Tenhle příběh byl opravdu moc zvláštní a krásný. Perfektně napsané, krásně se to četlo. Jediné co bylo trošku matoucí tak přeskakování v obdobích.

05.05.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Tak tohle byla jízda! Napínavé, promyšlené, děj na sebe navazoval, nic se zbytečně neprotahovalo, "akční" části měly spád, na konci do sebe vše zapadlo...prostě paráda, krásně se to četlo a bylo to mnohem lepší než Konec léta. Vřele doporučuji.

25.11.2022 5 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Za mě tedy super. Houzevnata hlavní hrdinka, některé kapitoly formou prepisu podcastu. O napětí nebyla nouze, hlavně v záběru knihy. Mohu doporučit.

29.09.2022 5 z 5