Jestli se probudí

Své nejlepší přítelkyni můžete vždycky věřit… nebo ne? Rachel náhodou narazí na twitterovou zprávu, v níž si někdo domlouvá romantickou schůzku, a ihned si domyslí, že má její manžel poměr. Rozhodne se ho sledovat, ale to, co vidí, je ještě horší – jeho auto srazí chodce a od nehody ujede. Její manžel ale tvrdí, že byl tou dobou pracovně mimo město… Mezitím má její kamarádka Suzie obavy o svého snoubence, který se jí už několik dní neozval. A pak zjistí, že si jejím jménem půjčil peníze, a někdo jí začne po telefonu vyhrožovat. Při prohledávání jeho notebooku navíc objeví podezřelé fotky mladých dívek… Co před ní její snoubenec tají a kam zmizel? Rachel a Suzie se stále více zaplétají do svých paranoidních představ a najednou si nejsou jisté ničím kolem sebe, ani společným přátelstvím… a pravda, která nakonec vyjde najevo, je ještě víc šokující, než si dokázaly představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406381/big_jestli-se-probudi-mo8-406381.jpg 4.1130
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Motto

If He Wakes, 2018

Kniha Jestli se probudí

Kenan

Mně se to líbilo. Bylo to napínavé a rozuzlení jsem neodhalila. Přitom, když jej autorka prozradila, tak jsem si říkala, že to bylo jasný :). Dvě kamarádky, kdy se každá z nich dostane do zpočátku naprosto neřešitelného problému, který jim způsobí jejich muži.
Příběh postupně graduje a je opravdu čtivý, ale je to taková ta kniha, na kterou hned zapomenu.

Lexie321

(+ SPOILER) Je pravda, že obe postavy zažívali naozaj hrozne chvíle ale predsa len sa mi zdalo že Suzie na tom bola zo začiatku horšie a súcitila som s ňou viac aj keď potom prišiel ten šokujúci zvrat a všetkých mi bolo úprimne ľúto. Príbeh je pútavý a postavy reálne a ľudské. Páčilo sa mi ako sa pomaly odhaľovali veci aj keď kniha je skôr drama s prvkami záhady/krimi. Jednoznačne som cítila zadosťučinenie s Adamovim koncom! A som rada že záver ponúkol pohľad do budúcnosti postáv po tom všetkom. Maximálne odporúčam.

JointlieKat94

Naprostý souhlas s FoxFox, na začátku jsem myslela, že knihu odložím, protože se obě chovaly na facku. Naivní malý holky.
Druhá polovina už měla děj lepší, ale stejně mě to úplně nechytlo.
Čtení mi trvalo opravdu dlouho.

Nemůžu hodnotit kladně ačkoliv v tom vidím něco k poučení.. ale i kdyby to přišlo, nikdo tomu nezabrání.

FoxFox

Kniha Jestli se probudí je psaná z pohledu dvou hrdinek - kamarádek Suzie a Rachel, které se střídají ve vyprávění svých příběhů. Musím říct, že v první polovině mě obě hrdinky neskutečně vytáčely, jejich chování mi přišlo velice naivní a neracionální. V druhé půlce už se děj více rozběhl a čtení mě bavilo o něco více. Jinak na to, že má kniha méně než 300 stran, jsem ji četla hrozně dlouho. Hodnotím jako průměr, neurazí, nenadchne.

Danago

Mě knížka chytla od první stránky, dlouho jsem se nechala autorkou zmást. Ale jak se příběh začíná rozplétat tak jsem byla velice překvapená a v šoku. Moc mě to bavilo. Kniha podle mě má velký přesah. Autorce se povedlo mě šokovat a překvapit. Rozhodně závěr je dobře vymyšlený . Mám tento typ knih ráda. Za mě to oddechovka určitě nebyla . Thriller pro ženy nebo rodinné drama. Za mě můžu doporučit.

Parwana
28.08.2021

Kniha z kategorie thrillerů pro ženy, nenadchne, neurazí. Obě hrdinky mě od začátku štvaly,zejména Suzie svým naivním přístupem k mužům a životu všeobecně, nedivím se, že stále ztroskotávala... Konec byl jakž takž realistický vzhledem k celému ději. Dočítala jsem ji v angličtině. Oddechovka na víkend, nenadchne, neurazí.

ivousekk
04.08.2021

Musím přiznat, že jsem po tak vysokém hodnocení čekala ještě o trochu víc. Bylo to fajn, ale opravdu napínavé až ke konci, kdy se odhalilo, kdo a proč. Už ve 1/4 mi bylo jasné, kdo je ta sražená osoba.
Ale co mi vadilo a ubíralo to pro mne na dynamice, bylo příliš mnoho myšlenek. Obzvlášť kapitoly Rachel tím byly úplně prošpikované. A mně to přišlo jako nějaký zpomalovač.

veronika9761
12.03.2021

(+ SPOILER) Obe hlavni hrdinky me vytacely od zacatku. Nez sem prisla na to, ze je vsechno jinak, bez se zdalo. Velmi ctivy kousek, na muj vkus na poslednich stránkách prilis velky moralni pouceni, ktery se do knizky prilis nehodi.