Pařížská švadlena

Láska a móda. Paříž a New York za druhé světové války a dnes. Dvě výjimečné ženy propojené napříč časem. Kolik toho musí obětovat mladá francouzská švadlena na cestě za naplněním svých snů? Román o mladé ženě a její snaze získat uznání a dobýt svět dosud vyhrazený jen mužům – módní průmysl New Yorku v polovině 20. století. 1940. Pařížská švadlena Estella Bissettová je ve svých dvaadvaceti letech nucena uprchnout z Francie před postupující německou armádou. Dostane se až do New Yorku a na Manhattanu se ocitne jen s pár franky, šicím strojem, vlastním originálním modelem zlatých hedvábných šatů a snem založit vlastní módní ateliér. 2015. Australská kurátorka Fabienne Bissettová přijíždí na výroční galapřehlídku v Metropolitním muzeu, která je pojata jako pocta celoživotnímu dílu její milované babičky – jedné z nejvýznamnějších módních návrhářek konfekce té doby. Jak se ale Fabienne dozvídá víc o babiččině minulosti, odhaluje příběh tragédie, zlomeného srdce, tajemství a bolestných obětí ve jménu úspěchu. Román Pařížská švadlena překračuje generace, společenské rozdíly i divoký kvas mezinárodního dění. Je to okouzlující příběh, který nebudete chtít odložit – o výjimečném vztahu mezi babičkou a vnučkou a jejich snaze zhojit zlomená srdce z minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420194/big_parizska-svadlena-VLN-420194.jpg 4.3208
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Metafora

The Paris Seamstress, 2018

Kniha Pařížská švadlena

kika 13

Poutavě psaný román.Až do samého konce napětí.

vera5841
30.12.2021

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale když se tak stalo - nemohla jsem přestat. Kombinace krásného prostředí a těžké doby, silných žen a rodinných tajemství. Možná těch zápletek bylo až moc. Přesto jakmile na konci všechny dílky skládačky zapadnou na své místo, není možné knihu zavřít a zapomenout.

Sofonisba
18.11.2021

Krásná a velmi čtivá kniha. Škoda, že můžu dál pouze pět hvězdiček... :))

ydnac
30.10.2021

NÁDHERNÁ KNIHA :-)

"Buď statečná. Miluj hluboce a vášnivě. Buď tou ženou, kterou jsem vždy věděla, že se staneš."

Doporučuji :-)

Worbitka89
25.10.2021

(+ SPOILER) Olalalaa ! Četla jsem tuto knihu po Skříni plná Diora, jestli tahle úžasná Švadlena je první, a famozni Dior teprve druhá kniha autorky co u nás vyšla, tak třetí kniha bude co? Knižní dokonalost? Kvůli takovým knihám jsem se ve škole učila číst. Dějová linie vnuček i incesty jsou malinko slabší. Skye me za srdce chytla mnohem víc. Ale i přesto doporučuji dál všem ženám milující tento žánr, nebo i těm kteří na čtení moc nejsou.

medlovice
28.09.2021

Dlouho byla na mém seznamu Chystám se číst , až jsem ji konečně našla a přečetla si ji a jen lituju, že jsem ji nečetla dřív. Příběh je tak silný a poutavý, že vtáhne do děje a tak se čtenář dostane do Paříže i do New Yorku. Ty ambice , ta vůle něco dosáhnout , být něčím odlišná , protože na to prostě mám, mít zázemí a talent a někoho a něco milovat je to co táhne a nutí číst dál. Nejen krásná obálka, celá kniha je dobrá a ráda si ji přečtu znova.

Honzin
19.09.2021

Jelikož jsem letos četl dvě různé knihy o ženách za války: "Holky od spitfirů" a "První šifra", čekal jsem, čím mě překvapí tato kniha. Podepisuji komentář od Eva3992.
Chápu, že toto není moje cílová skupina a rád uznávám, že autorka píše čtivě.
Musím přiznat, že nemám rád více dějových linií a proto jsem (díky rozdělení na dějové části) četl hlavní děj - Estella. :-) Proto také nedávám *.

alexis818
17.09.2021

Kniha byla krásná, ale rozhodně nepřekonal Skříň plnou Diora. Přesto jsem dala plný počet, protože autorka prostě umí.