Pařížská švadlena

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Láska a móda. Paříž a New York za druhé světové války a dnes. Dvě výjimečné ženy propojené napříč časem. Kolik toho musí obětovat mladá francouzská švadlena na cestě za naplněním svých snů? Román o mladé ženě a její snaze získat uznání a dobýt svět dosud vyhrazený jen mužům – módní průmysl New Yorku v polovině 20. století. 1940. Pařížská švadlena Estella Bissettová je ve svých dvaadvaceti letech nucena uprchnout z Francie před postupující německou armádou. Dostane se až do New Yorku a na Manhattanu se ocitne jen s pár franky, šicím strojem, vlastním originálním modelem zlatých hedvábných šatů a snem založit vlastní módní ateliér. 2015. Australská kurátorka Fabienne Bissettová přijíždí na výroční galapřehlídku v Metropolitním muzeu, která je pojata jako pocta celoživotnímu dílu její milované babičky – jedné z nejvýznamnějších módních návrhářek konfekce té doby. Jak se ale Fabienne dozvídá víc o babiččině minulosti, odhaluje příběh tragédie, zlomeného srdce, tajemství a bolestných obětí ve jménu úspěchu. Román Pařížská švadlena překračuje generace, společenské rozdíly i divoký kvas mezinárodního dění. Je to okouzlující příběh, který nebudete chtít odložit – o výjimečném vztahu mezi babičkou a vnučkou a jejich snaze zhojit zlomená srdce z minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420194/big_parizska-svadlena-VLN-420194.jpg 4.4314
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Metafora
Originální název:

The Paris Seamstress, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (121)

Kniha Pařížská švadlena

Nevr
12. dubna

Styl je dost podobný Skříni plné Diora, některé náhody jsou dost překvapivé, ale i tak parádní kniha. Na začátku mě chytla a na konci vyplivla, nechtělo se mi přestat číst... Že jsou některé události na základě skutečných faktů, je pro knihu dle mého bonus (i když povahou těchto událostí je diskutabilní je nazývat bonusem). Autorka má neskutečný rozhled a dává si při psaní knih záležet...

veronika4937
27. března

Paní, tohle byl zážitek! Dechberoucí příběh na téměř 500 stránkách, který bych ale nejradši přečetla na posezení, vůbec se mi nechtělo knížku odkládat.

V příběhu se setkáváme se švadlenou Estellou a později v lince ze současnosti s její vnučkou Fabienne. Estella prožila neskutečně zajímavý, ale taky zašmodrchaný život. Autorka postupně odkrývá její minulost, o které sama Estella neměla nejmenší tušení. Velkou roli zde hrají obrovské náhody, těch bylo možná až hodně, ale ve výsledku mi to vlastně nevadí. Příběh mě naprosto pohltil a byla jsem hrozně zvědavá, jak všechno dopadne.

Pokud milujete módu, tak si tuhle knížku obzvlášť užijete. Hodně prostoru je věnováno tehdejšímu módnímu průmyslu, dozvíte se, jak docházelo ke kopírování těch nejznámějších značek, i jak se postupně měnily trendy. Celý příběh je založený na skutečných událostech a i některé postavy jsou reálné, byť si jejich životy autorka trochu upravila.


Raislin
13. března

Jedním slovem wau! Tady nedokážu říct, která kniha autorky se mi líbí nejvíc a nebo který hrdina je lepší. Příběhy ať smutné (to bohužel patří k událostem z období druhé světové války) vždy plné citu! Já tyto knihy řadím k jedněm z nejlepších. Autorka je pro mě jedna z nejoblíbenějších. A určitě se ke knihám vrátím. Dle mého názoru rozhodně stojí za přečtení.

Kristulda
22. února

Kniha se moc pěkně četla, trošku tomu uškodilo překombinovaní. Některé zvraty tam vůbec nemusely být. Bylo to první setkání s autorkou, určitě si přečtu další její knihy.

marketa8211
22. ledna

Příjemná oddychovka

Aghatte
20. ledna

Říkala jsem si, že je to nějak moc překombinované a přenáhodované, navíc záměny dvojčat přímo nesnáším, ale číst se to dalo vcelku pěkně. Bavila mě tedy spíš minulost než současnost.
V doslovu jsem se dozvěděla, že je to na základě skutečných událostí, a to mi zvedlo hodnocení, omlouvám se autorce - život píše příběhy, že by člověk nevěřil.
Knihu vracím do knihovny, nic, co by člověk musel mít doma.

Doubravka1975
20. ledna

Další knížka od autorky podle názvu a obálky slibuje čtení o módě, šatech atd. a opravdu to tak je, ale trošku zklamání, dlouho jsem se nemohla začíst a zdálo se mi to zbytečně zamotané a natahované, ale jinak opět moc pěkný příběh založený na skutečných událostech a reálných postavách, jak zmiňuje autorka v doslovu.
Dvě dějové linie, Paříž a New York, móda a láska, statečné a silné ženy.
Super, ale Skříň plná Diora se mi líbila trošku víc

Zdenas5
29.12.2022

Pěkně napsaný příběh o silném poutu mezi babičkou a vnučkou a jejich lásce k módě. Všímá si i vážnějších témat - života v okupované Francii, statečných lidí v odboji, ale i týrání žen. Vše je, jak je autorčiným zvykem, vyprávěno ve dvou časových liniích a postaveno na skutečných událostech a postavách. Příjemné oddechové čtení, ale na Skříň... podle mě nedosahuje.

1