Pařížská švadlena

Láska a móda. Paříž a New York za druhé světové války a dnes. Dvě výjimečné ženy propojené napříč časem. Kolik toho musí obětovat mladá francouzská švadlena na cestě za naplněním svých snů? Román o mladé ženě a její snaze získat uznání a dobýt svět dosud vyhrazený jen mužům – módní průmysl New Yorku v polovině 20. století. 1940. Pařížská švadlena Estella Bissettová je ve svých dvaadvaceti letech nucena uprchnout z Francie před postupující německou armádou. Dostane se až do New Yorku a na Manhattanu se ocitne jen s pár franky, šicím strojem, vlastním originálním modelem zlatých hedvábných šatů a snem založit vlastní módní ateliér. 2015. Australská kurátorka Fabienne Bissettová přijíždí na výroční galapřehlídku v Metropolitním muzeu, která je pojata jako pocta celoživotnímu dílu její milované babičky – jedné z nejvýznamnějších módních návrhářek konfekce té doby. Jak se ale Fabienne dozvídá víc o babiččině minulosti, odhaluje příběh tragédie, zlomeného srdce, tajemství a bolestných obětí ve jménu úspěchu. Román Pařížská švadlena překračuje generace, společenské rozdíly i divoký kvas mezinárodního dění. Je to okouzlující příběh, který nebudete chtít odložit – o výjimečném vztahu mezi babičkou a vnučkou a jejich snaze zhojit zlomená srdce z minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420194/parizska-svadlena-VLN-420194.jpg 4.3123
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Metafora

The Paris Seamstress, 2018

Kniha Pařížská švadlena

kul.ma
29.12.2020

Krásný a strhující příběh od první do poslední strany a ještě chvíli potom.

marie0145
08.12.2020

Ještě nikdy jsem asi u žádné knížky nebrečela jako tady. Silný příběh, který musíte přečíst, jinak vám nedá spát. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Zdekat
22.11.2020

Čtivá kniha, ve které jsem se dozvěděl hodně o módě. Druhý hlavní motiv protifašistický odboj a také love story. Některé události v příběhu byly ale jen lehce načrtnuté a děj tak ubíhal až zbytečně, trochu klopýtavě, rychle. Spíš holčičí kniha.

Toňula
14.11.2020

Čtivý román z prostředí módy,ve kterém se prolínají osudy dvou žen. Na mě trochu moc komplikované odhalování původu hlavní hrdinky..

HDosoudilová
07.11.2020

Moc pěkný a pro mě zatím originální příběh ze 2. světové války. Kniha mě pohltila již na první stránce a vlastně celou dobu jsem byla napjatá. Bylo zde mnoho zvratů, úžasný popis tehdejší mody a lidí. Romatika také nechyběla, ale naštěstí jsem nezaznamenala žádná velká klišé. Což se mi moc líbilo. Také je tu přesná ukázka, jak dokážou být rodinné vztahy zamotané a že ne vždy si za svůj osud můžeme sami.
Estella i Fabienne mi byly obě hned sympatické, byť jsem vůbec nečekala, co se dozvím. A i když má kniha skoro pět set stran, nenudila jsem se. Příběh plynul a závěr byl pro mě opět dojemný. Pravda, je to čtení spíše pro ženy. Ale ničemu to nevadí. Vřele doporučuji :-)

Anie94
04.11.2020

Knížka mě úplně dostala, a to už se žádné knížce dlouho nepovedlo. Od prvních stránek mě děj naprosto pohltil a nechtěl mě pustit. Se zatajeným dechem jsem sledovala osudy Estelly, Leny, Alexe, Sama a Janie a netrpělivě čekala na odhalení dalšího tajemství. Více se mi tedy líbila dějová linka, která zachycovala život Estelly. Líbilo se mi netradiční spojení tématu druhé světové války a módy. Postavy byli úžasné, do detailu vykreslené a oblíbila jsem si je tak, že jsem u osudu, který je na konci potkal uronila i nejednu tu slzičku. V obou příbězích je dokonalá romantická linka, která by vás nutila vzdychat "och" a "ach" kdyby vám to nebylo před manželem blbý. Autorka úžasně popisuje města, historická fakta, šaty, osobnosti, události, což z knížky činí ještě lepší čtenářský zážitek. Knížku rozhodně doporučuji všemi deseti a už se těším na další knížku s názvem "Skříň plná Diora". Tohle bylo jedno velké "wow".

zdenaR
02.11.2020

Příjemné čtení, členitější děj ve dvou časových rovinách, přesto velmi přehledné.
Možná příliš mnoho náhod a propojení.
V každém případě milá oddechovka, kterou lze přečíst a nelitovat ztraceného času :-)))

Kerberos
15.10.2020

Ze začátku jsem se nemohla začíst,potom se příběh sice rozvinul,ale celé to bylo nějak překombinované.

Paříž ženy v 2. světové válce New York móda romantika

Natasha Lester