Pařížská švadlena

Kolik toho musí obětovat mladá francouzská švadlena na cestě za naplněním svých snů? Román o mladé ženě a její snaze získat uznání a dobýt svět dosud vyhrazený jen mužům – módní průmysl New Yorku v polovině 20. století. 1940. Pařížská švadlena Estella Bissettová je ve svých dvaadvaceti letech nucena uprchnout z Francie před postupující německou armádou. Dostane se až do New Yorku a na Manhattanu se ocitne jen s pár franky, šicím strojem, vlastním originálním modelem zlatých hedvábných šatů a snem založit vlastní módní ateliér. 2015. Australská kurátorka Fabienne Bissettová přijíždí na výroční galapřehlídku v Metropolitním muzeu, která je pojata jako pocta celoživotnímu dílu její milované babičky – jedné z nejvýznamnějších módních návrhářek konfekce té doby. Jak se ale Fabienne dozvídá víc o babiččině minulosti, odhaluje příběh tragédie, zlomeného srdce, tajemství a bolestných obětí ve jménu úspěchu. Román Pařížská švadlena překračuje generace, společenské rozdíly i divoký kvas mezinárodního dění. Je to okouzlující příběh, který nebudete chtít odložit – o výjimečném vztahu mezi babičkou a vnučkou a jejich snaze zhojit zlomená srdce z minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420194/parizska-svadlena-VLN-420194.jpg 4.713
Vydáno, Metafora

Kniha Pařížská švadlena

Madla686
22. listopadu

Z knihy jsem zklamana, jedna se spis o cervenou knihovnu...

Sabča92
22. listopadu

Pouštěla jsem se do této knihy s tím, že by to mohla být fajn oddechovka. Hned na prvních stránkách se autorce podařilo mě vtáhnout do děje. Zamilovala jsem si hrdinky a s napětím četla o jejich osudech. Móda, válka, přítomnost, dvě velká města a láska, to jsou jen hlavní lákadla této skvělé knihy. Celý příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách - rok 1940 a přítomnost, kdy sledujeme osudy babičky a vnučky. Tleskám autorce za skvělou knihu, která mě neuvěřitelně zasáhla - od radosti k slzám.
Vnučka která odhaluje tajemství své babičky, která se snažila splnit si své sny. Autorce se podařilo vykreslit tajemství a zároveň se nikde neopak a především vyhnout klišoidním momentum.
Tleskám!

Danago
20. listopadu

Nádherná knížka, která mě silně zasáhla.
Knížka má dvě časové linky.
První začíná v roce 1940 Estella je nucena opustit Francii v době druhé světové války a odplouvá do Ameriky, jen se svým šicím strojem a svým nadáním. V Americe se snaží prosadit jak módní návrhářka, což ovšem není vůbec jednoduché.
Druhá časová linka se odehrává v současnosti , kdy Fabienne Estellina vnučka pátrá po tajemstvích z babiččiny minulosti.
Knížka je velice poutavá, je zároveň dramatická i romantická a nemá jediné hluché místo. Oběma hrdinkám jsem fandila , obě mi byly velmi sympatické. Knížka je úžasně čtivá .
Už dlouho jsem nic tak krásného nečetla.

a.k
02. listopadu

Román o módě, lásce a rodinném tajemství se odehrává ve válečných letech i současnosti a nabízí vzrušující výpravu do Paříže a New Yorku.
Bavil mě mladický zápal Estelly, která šla někdy až s dětskou důvěřivostí do všeho nového, její emoční zádrhele, houževnatost a nezdolnost. Fandila jsem oběma hrdinkám při jejich rodící se lásce. I když děj sklouzne až k červené knihovně, je to milé pohlazení každé romantické duše a ideální pro všechny, kteří hledají odpočinek od běžných starostí uspěchaného dne. Byl to moc hezký příběh.

agatha2
01. listopadu

Kdybych měla tuto knihu vystihnout jedním slovem, byla by to NÁDHERA! Kdo miluje příběhy s dvěma dějovými linkami, kdy jedna sahá do minulosti, přijde si zde na své. A ano, i zde se mi opět více líbila linka minulá.
Hlavní hrdinka je mladá dívka Estella Bissettová, která prchá roku 1940 na poslední chvíli před obsazením z Paříže. Nechává zde svou matku, jedinou blízkou osobu. Vždy byly jen ona a maminka. Celý svůj dosavadní život strávila v krejčovské dílně, kterou její matka vedla. A nyní se ocitá v New Yorku s pár franky v kapse, šicím strojem a originálními vlastnoručně ušitými šaty. Díky svému skvělému oku a citu pro módu se jí podaří uchytit se ihned v oboru, sice na podřadném místě, ale aspoň tak. Jejím snem je mít vlastní značku a šít kvalitní a módní oděvy za dostupné ceny. Estella má celý život před sebou, díky svému talentu má před sebou netušené možnosti. Podaří se jí je využít a proměnit svůj sen ve skutečnost?
Druhá dějová linka začíná roku 2015, kdy Estellina vnučka Fabienne pořádá výstavu babiččiných modelů. S babičkou jí vždy pojilo velmi blízké a silné pouto, a přesto při svém výletu do babiččiny rodné Paříže zjistí, že o své babičce neví ani zdaleka vše.
Příběh dvou silných žen jednoho rodu, příběh o velkém talentu, velkých láskách, zradách, to vše na pozadí druhé světové války ve Francii a posléze v úplně jiném světě uprostřed Manhattanu. Kniha, byť je to poměrně slušná bichlička, se četla jedním dechem. Příběh mě vtáhl od samého počátku a už nepustil. Prostředí tehdejšího módního průmyslu bylo velmi poutavě a zajímavě popsáno. Čtení této knihy bylo krásným zážitkem a mohu ji vřele doporučit všem.

zamiokula

Příběh Estelle mně připadal sám o sobě dost dramatický,a druhá dějová linka její vnučky už jako by zbytečná,přistihla jsem se že mám tendenci přeskočit kapitolu,abych se dozvěděla co bude s Estellou dál ...ale to je možná jen můj problém..Jinak po dlouhé době román do kterého jsem se ponořila,a opravdu si ho užívala!Vřele doporučuji!škoda že od autorky u nás byla vydána jen tato jedna kniha!S chuti bych si přečetla další!

Paříž ženy v 2. světové válce New York móda

Autor knihy