Noname007 Noname007 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Od knihy jsem toho až tolik nečekala, hlavně z důvodu, jak moc byla popularizovaná, ale nakonec se mi podařilo se do ní celkem rychle začíst. V určité fázi mi přišlo, že už se to hodně opakuje a Nora mi připadala věčně nespokojená. Ale určitě přinutí člověka k zamyšlení, zda by se nechtěl vyzkoušet nějaký jiný život (samozřejmě ano!) a trochu ho ten příběh i vezme. Poutavě napsané a určitě doporučuji k přečtení.

10.04.2023 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Jde vidět, že autorka má mnoho znalostí, které aplikuje do knihy. Určitě brzy sáhnu po dalším případu. Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem za odpoledne.

03.04.2021 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Z knihy jsem byla nadšená jako z těch ostatních předtím (nejvíc ale asi z té první) a musím uznat, že mě docela vzalo, že už série nebude mít pokračování. Humor mi opravdu sedl a dobře jsem se bavila nad téměř každou scénou. Přečteno za velmi krátký čas, nemohla jsem se odtrhnout. A jako oddechovka naprosto skvělé.

10.04.2023 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Opravdu skvělé čtení. Velmi se mi líbilo zasazení do doby a historických událostí. Po přečtení mi to totiž nedalo a musela jsem si vyhledat, jestli popisované osobnosti opravdu existovali a byli takoví jako zde.
Sinuhet mi přišel jako trochu komická postava co se týče jeho vztahu k ženám. Vždy jsem si říkala "A zase se nepoučil..."
Ale příběh byl velmi hezky napsaný a i všichni v okolí, kdo ho četli si ho velmi chválili.

11.05.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mi byla doporučena a nezklamala. Opravdu hodně jsem se pobavila a četlo se to jedním dechem. Humor je sice poměrně lehký a jednoduchý, ovšem celý autorův styl psaní skvěle vykresluje atmosféru a celkově všechny vcelku bizarní hrdiny. Určitě jako oddechovka skvělé.

07.08.2020 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Kniha mi byla doporučena, a tak jsem se pustila do čtení. Příběh byl nesmírně poutavý, autor v něm vylíčil dopodrobna všechny jeho prožitky, tzn. euforie, zoufalství, dny, kdy si sáhl na dno. Nesmírně poutavá kniha.

23.03.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem četla vícekrát a je opravdu úžasně napsaná. Humor opravdu neomrzí. Moc doporučuji.

17.03.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nesmírně silný a dojemný příběh. Výborně se celá kniha četla. I dobové fotografie dokreslily skvěle atmosféru. Místy bylo čtení tak silné a dané činy tak strašné, že jsem ji musela na chvíli odložit. Ale skvělé, jeden z velmi dojemných příběhů.

01.12.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Po knize jsem sáhla po přečtení pozitivních recenzí. Zaujalo mě to a jedním dechem jsem to přečetla. Použít smrt jako vypravěčku příběhu mi přišlo jako velice zajímavý nápad. Osudy Liesel mi přišly celkem smutné, některé pasáže byly docela srdceryvné a dojemné. Mnoho lidí si asi nedovede představit, že i když Německo začalo válku, že lidé se v něm trpěli stejně jako v jiných státech. Myslím, že kniha dokáže dobře vykreslit poměry v této době.

09.03.2019 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Naprosto skvělá kniha. Celou dobu byl čtenář udržován v napětí a příběh byl velmi zajímavý.
Nakonec jsem si říkala jaká škoda, že není podle skutečné události.

31.03.2020 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi dobrá kniha, dobře se četla, úžasný příběh. Četla jsem ji sice relativně dlouho, ale příběh mě moc oslovil a čtení jsem si užila. Nesmírně silné a skvěle napsané.

01.12.2019 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke knize dostala, ale stálo to za to. Na triviální podnět velmi dobře napsané dílo. Příběh byl i vcelku dramatický, i když vcelku předvídatelný. Okamžitě sahám po dalším dílu.

22.04.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem se rozhodla číst jen kvůli označení "bestseller". Jelikož jsem věděla, že je to román pro ženy, tak jsem od toho moc nečekala. Ale výsledek mě překvapil. Kniha mě opravdu bavila, jen mě na konci mrzelo, když Will zemřel. Určitě bych doporučila.

13.04.2019 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Knihu jsem si po přečtení dobrých recenzí a doporučení koupila, ale v závěru jsem byla zklamaná. Zezačátku jsem se nechala nadchnout, ale potom jsem se dost dlouho nudila, až ke konci mě to vcelku bavilo, ale po většinu čtení jsem se musela vyloženě nutit, abych knihu neodložila a po dlouhé době konečně dočetla...

13.06.2021 2 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tak z tohoto příběhu jsem byla nadšená. Přečteno takřka jedním dechem během dvou odpolední. Úžasně napínavé a originální námět. Od autora si v budoucnu určitě ještě něco přečtu.

11.05.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha byla poměrně dobré oddechové čtení. Sice jsem z ní nadšená a plná emocí nebyla, ale špatné to nebylo. America jako postava je vcelku zajímavá, ovšem Aspena nenávidím od první chvíle kdy se objevil...určitě sérii dočtu, nesnáším otevřené konce.

08.05.2021 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Od knihy jsem čekala trochu víc, vzhledem k tomu, jak byla oceňovaná. Což možná činilo mé, až moc velké, nároky. Kniha se ovšem dobře četla, ale jestli mě něco ale zklamalo, tak to byl konec.

13.03.2021

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha mě opravdu chytla a velmi brzy jsem ji měla dočtenou. Příběh se odvíjel, atmosféra doby byla skvěle vykreslená. S utlačovanými obyvateli prostě nemůžete nesoucítit. Ovšem z konce jsem byla docela rozčilená, neboť moc nemusím knihy s otevřeným koncem. Brzy po další knize se stejnou tematikou ovšem určitě sáhnu.

27.10.2020

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Začátek knihy mě nadchl, námět oběti mi přišel skvěle vymyšlený. Ale jak se příběh odvíjel, tak mě to už vůbec nebavilo a z rozuzlení jsem byla docela zklamaná...

03.12.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení a nadšení z Hany jsem se pustila do čtení další knihy této autorky. Nezklamala, dílo opět velmi dobře napsané, čtivé, příběh ubíhal a najednou byl konec. Určitě si v brzké době autorčinu další knihu přečtu.

01.12.2019 4 z 5