Motýlek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Charriérův Motýlek vyšel v Paříži v roce 1969 a rázem se stal literární senzací. Jistě potěší zejména novou generaci čtenářů, neboť je to nejen slavný bestseller, ale především výborné počtení. Francouz Henri Charrière strávil dvanáct let v trestanecké kolonii na Ďábelských ostrovech ve Francouzské Guayaně. Dvacet let po svém úspěšném útěku sedl a napsal o svém životě knihu. O obvinění z vraždy, kterou nespáchal, o odsouzení k doživotí, o deportaci do tropického pekla, kde se ocitl roku 1931, o dvou letech strávených na samotce, o příteli roztrhaném žraloky při pokusu o útěk, o sedmi dalších nezdařených pokusech i o tom posledním, úspěšném, kterým se ve 40. letech dopravil do úkrytu ve Venezuele......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1961/motylek-1961.jpg 4.61045
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , BB art
Originální název:

Papillon, 1969


více info...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Kniha Motýlek

Witch2017
28. května

Velmi emotivně působící veledílo.

evineckY
24. května

Nelituji vrahy, kteří by to po právu neměli mít jednoduché, ale jestliže se tohle všechno děje nespravedlivě, to je teda šílené. Kniha mi připadala spíše pro chlapy. Stálé útěky a návraty, kam přišel, tam byl hrdina, se vším si věděl rady a všemu rozuměl a všechny ženy omdlévaly...


jordys
19. května

Kniha byla nejvíce zajímavá, když věci nešly úplně podle Motýlkových plánu, což se dělo skoro celou knihu, ale ve druhé polovině přece jen o něco více. Nejvíce mě překvapila část, kdy musel znovu do káznice s tím, že tam zůstane osm let. Něco takového si nedokážu představit a to se považuji za psychicky vyrovnaného člověka, vždyť jsem zvládl i u uzavření okresů v ČR!:)

juliesze
01. května

Snažila jsem se držet skutečně dlouho, ale toto opravdu nebyla kniha pro mě. Že by byl Motýlek takový kápo, měl samé kamarády a vždycky se mu všechno tak dařilo? Pro mě to bylo zcela nepravdivé. Nicméně trestání v koloniích muselo být opravdu strašné a medializace tohoto tématu byla určitě v historickém kontextu potřebná.

SumýšIrena
13. dubna

Je to moc dlouhé a na můj vkus moc útěků...

Pdede
13. dubna

Neuvěřitelný příběh a osud Motýlka a ostatních kolem něj

inachisio
15. března

Je neuvěřitelné, jaký musel Motýlek být vzácný člověk. Chytrý a strašně moc silný a vytrvalý. K tomu všemu se v něm našlo dostatek spisovatelského talentu, díky němuž napsal tuhle výjimečnou knihu, která byla úplně akorát. Přesně taková, jaká měla být. Ani chvíli mě nenudila, vyvolávala ve mně přesně ty pocity, které byly jistojistě cílem. Pokaždé, když jsem si kladla otázku: "Proč? Není to moc kruté?" jsem si sama musela odpovědět: "Nebreč, čti dál. On to musel prožít, ty to jenom čteš..."

Luigi1
10. března

Viděl jsem filmové zpracování a četl i knihu i pokračocání Babco.Moc se mi obojí líbilo a obdivoval jsem toho člověka jak se dokázal vyrovnat s prostédím s vého vězení.Úžasné.

1 ...