Motýlek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Charriérův Motýlek vyšel v Paříži v roce 1969 a rázem se stal literární senzací. Jistě potěší zejména novou generaci čtenářů, neboť je to nejen slavný bestseller, ale především výborné počtení. Francouz Henri Charrière strávil dvanáct let v trestanecké kolonii na Ďábelských ostrovech ve Francouzské Guayaně. Dvacet let po svém úspěšném útěku sedl a napsal o svém životě knihu. O obvinění z vraždy, kterou nespáchal, o odsouzení k doživotí, o deportaci do tropického pekla, kde se ocitl roku 1931, o dvou letech strávených na samotce, o příteli roztrhaném žraloky při pokusu o útěk, o sedmi dalších nezdařených pokusech i o tom posledním, úspěšném, kterým se ve 40. letech dopravil do úkrytu ve Venezuele......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1961/motylek-1961.jpg 4.6976
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, BB art
Orig. název

Papillon, 1969

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (122)

Kniha Motýlek

Přidat komentář
Monika1717
18. června

Knihu jsem si vzala do nemocnice,kde jsem čekala na nějaké plánované vyšetření. Díky ní se mi podařil čas čekání minimalizovat.Dočítala jsem doma. Je mi úplně jedno, jestli je příběh vymyšlený nebo ho prožil autor sám nebo některý z jeho kamarádů. Pro mě to byla naprostá bomba. Proto dávám nejvyšší možné hodnocení.

vojta.dlabaja
31. května

Ke knize jsem se dostal náhodou v antikvariátě, kde pod vrstvou prachu mne zaujal její přebal. Po přečtení úvodu se můj zájem ještě více vzrost, neboť se jednalo o autobiografický příběh odsouzeného vraha, který za své počínání dostal doživotí na Francouzské Gyuáně. Určité kapitoly však byly zdlouhavé a až těžko uvěřitelné, avšak tento postoj autora chápu, neboť jde především o čtenářskou pozornost a drobné zkrášlování příběhu neuškodí.


m_martina
30. května

Tato kniha neminula ani mne, i když to není zrovna téma, které bych jinak vyhledávala. Ale byla jsem příjemně překvapená. Kniha je čtivá a příběh zajímavý.

azzies
28. května

Už si opravdu nevzpomínám, proč jsem si knihu před mnoha lety koupil. Vím, ale, že jsem ji přečetl jedním dechem a pravidelně po 3 - 4 letech si ji dávám znova, jako právě teď.
Proč? Možná proto, že autor vypráví svůj příběh a přitom popisuje svoje pocity, motivace, nálady a prožitky velmi podrobně, ale poutavě a děj se neustále posouvá vpřed.
Prvnímu (a ani dalšímu) přečtení knihy nepředcházela mediální masáž, takže jsem neměl možnost utvořit si názor na vinu/nevinu autora (hlavní postavy). Proto ke knize přistupuji jako k románu a vinu autora neřeším.

LauraDuSantiago
07. dubna

Hlavní hrdina nesympatický jak kok**, knížka samé utrpení, není to můj styl. Ale špatné to nebylo.

Gabri-88
29. března

Já vím, já vím... v díle autor přináší svědectví, ale prostě si nemůžu pomoct. Tu knihu přečíst pro mě bylo utrpení.
Trvalo mi než jsem si zvykla na styl, kterým je kniha psána. Tolik utrpení na velkém množství stran, ale zároveň psáno dost úsečně. Občas přeskakování od jednoho k druhému. Myslím, že to bude tím, že autor tuto autobiografii sepsal až desítky let po té, co události proběhly, což to i omlouvá, ale mě se to fakt špatně četlo.

Katulinka69
08. února

Bohužel jsem nejdříve viděla film, což byla chyba,nějak jsem se nemohla orientovat

Bandini
26. ledna

Dávám plnej počet hvězd! Naprosto strhující čtení. NÁDHERA! Excuse my Caps Lock. A je mi úplně jedno, jestli je to autobiografie nebo si to autor vymyslel. Celou dobu jsem mu fandil a prožíval s ním všechny dobrodružství. Přečteno jedním dechem.

1

Doporučujeme

Monzun
Monzun
Trosečníci z Vlaštovky
Trosečníci z Vlaštovky
Poklad ve Stříbrném jezeře
Poklad ve Stříbrném jezeře
Tři mušketýři 2. díl
Tři mušketýři 2. díl