Řetěz

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/retez-L6e-443409.jpg 4.584
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Vendeta

The Chain, 2019

Kniha Řetěz

Ája373
předevčírem

Už dlouho jsem se nemohla takhle od knížky odtrhnout. Minimum zbytečných pasáží, originální příběh a uvěřitelné postavy. Přestože někteří kritizují stvořitele Řetězu, tak za mě výborný nápad. Většina takových zločilenských organizací má složitý původ, složité vedení a ve finále prožitek z toho je nula, alespoň za mě. Ale tady to tak není, snadno pochopíte, proč Řetěz vznikl a jak je veden. Kladně i hodnotím to, že autor zbytečně nezabíjel hlavní postavy pro zvýšení napětí, příběh si udržel napětí i bez toho. Vytkla bych jen jednu věc - možná jsem to přehlédla, ale nikde jsem nenašla reakci Martyho nebo Kaylie na vztah Rachel a Petea, trochu mi tam tyhle emoce chyběly. Ale to je taková drobnost, že nelze za to ubrat hvězdu.

Clairka
předevčírem

Výborný příběh. Originální . Doporučuji

Šebestová3
18. listopadu

Super originální a zajímavý téma. Líbilo se mi, že autor často prostřednictvím hlavní postavy upozorňoval na to, jak je snadné vystopovat něčí denní rutinu, tudíž vhodnej čas pro únos dítěte, když některé matky sdílí na sociálních sítích pomalu každej krok. Druhá polovina knihy mě tedy nejdřív trošku zastavila "v rozletu" a nadšení...ale konec byl naštěstí strhující (i když, trošku přitažený za vlasy :-)

KatChiss
17. listopadu

“Jediným způsobem, jak zachránit své dítě, je unést nějaké cizí…”
Tuhle knihu jsem si přečetla na doporučení @thedavanity. Nicméně musím říct, že jsem neměla nějaká vysoká očekávání. Kniha mě chytla hned první větou, která zněla: “Sedí na autobusové zastávce, kontroluje lajky na svém instagramovém účtu a muže s revolverem si vůbec nevšimne, dokud není až těsně u ní.” A tohle se může stát nám všem, rozumíte?
Představte si, že se ráno vzbudíte a cestou na důležitou schůzku s doktorkou vám zazvoní telefon a neznámý volající vám oznámí, že unesl vaši dceru. Jestli ji chcete zpátky živou a zdravou, budete muset mlčet a splnit všechny úkoly, které vám dotyčný zadá. Prvním z nich je poslat peníze. Pak musíte unést jiné dítě a jeho matce předat instrukce, které jste sama obdržela.
Je to nepředstavitelné, ale je to něco, co musíte udělat, protože chcete své dítě zpátky. Neumím si představit, jak se taková matka musí cítit. Fandila jsem ústřední postavě tohoto příběhu. Modlila jsem se, aby postupovala přesně podle instrukcí a aby dostala svou milovanou dceru zpátky. Zatajovala jsem dech pokaždé, když se něco nepovedlo. Tenhle příběh mě naprosto pohltil a fascinoval. Je napínavý po celou dobu a stane se nemožné knihu odložit. Chtěla jsem, abych jejich trápení skončilo, ale zároveň jsem chtěla, aby příběh neskončil.
Pokud hledáte napínavý thriller, Řetěz je ta správná volba.

V28
16. listopadu

Adrian McKinty nezklamal. Čtivá a napínavá záležitost. Sice se mi IRA série s detektivem Duffym líbila o trochu víc, ale díky zajímavému a originálnímu nápadu je to za plný počet hvězd.

Terez25
12. listopadu

Velká bomba, kterou jsem nemohla odložit a musela číst pořád dál.
Zvláštní a pro mě velmi neotřelé a přitažlivé téma. Kladné postavy byly sympatické, zato záporné byly echt padouši. Řetěz je skvělá kniha, kterou nedáte z ruky, dokud nebudete na poslední straně.

Anna 13
09. listopadu

Měla jsem poměrně již docela kritickou čtenářskou krizi.
Potřebovala jsem knihu, která se mi svým příběhem doslova přilepí k rukou. Knihu, na kterou budu neustále myslet.
A to dokázal Řetěz, jehož okovy v průběhu čtení nepřetrhnete. A pouto k tomuto thrilleru bude věčné.

Určitě se na ni nedá jen tak zapomenout.
Rozhodně je velmi svižně psaná - bez hluchých, slepých či němých míst.
Udržuje vás v napětí i strachu (člověk pak k večeru přemítá, zda má vůbec vycházet ven).
Má sympatické hrdiny, kterým fandíte.
Knize skoro nic nechybí...
Já sama jsem jen nebyla uspokojená koncem - na můj vkus to bylo až moc... Moc všeho. Toho dobrého i toho zlého.

Přesto této knize, která je neuvěřitelně napínavou a originálně zběsilou jízdou, nechci uškodit čtyřmi hvězdami.

Doporučuji všem nadšencům thrillerového žánru.
Všem, co se touží bát.
Všem, kteří hledají vzrušení z četby anebo těm, kteří se potřebují vyhrabat ze čtenářského bloku.
Skvělá, šíleně skvělá kniha!

karol.cadex
08. listopadu

Když na mě tahle obálka knihy svítila v Dobrovským, měla jsem trochu obavy, že to bude masová kravina, typický USA bestseller, typický USA thriller. Po pravdě to tak je, avšak navrch v tom jsou ještě fakt autentický pocity zúčastněných postav, jejich reálný životy nejen tady a teď, ale i flashbacky do minulosti, vhled do myšlenek ženský s rakovinou a válečného veterána na heráku. Řetěz jako instituce je fakt promakaná věc a celému románu jsem dost věřila, do půlky knihy se mi i dělalo fyzicky nevolno. Byla jsem doslova úplně napjatá! Za mě jeden z lepších thrillerů letošního roku. Žádná prvoplánová kravina.

Vnitřní hlas
Vnitřní hlas