Řetěz

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/big_retez-L6e-443409.jpg 4.2419
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Chain, 2019

Kniha Řetěz

Parwana
07. listopadu

(+ SPOILER) Jeden z nejlepších thrillerů z poslední doby. Neotřelá zápletka, hrdinka se lvím srdcem a labilní pomocník na drogách vs. zlá dvojčata. Rozuzlení se sice dalo vytušit, ale celkový dojem to nezkazilo. Těším se na další díla tohoto autora.

Levianka
04. listopadu

Velmi orginální příběh, který Vás nutí číst dál a dál. A nutí také k zamyšlení co bych udělala asi já na kdybych byla v kůži hlavní hrdinky??? nooo co by jste kdi udělal???

Hvězdinka

Co jsme schopni udělat pro záchranu vlastních dětí? Originální, extrémně čtivé. Konec takový typicky americký, ale jinak určitě doporučuji.

hanzmb

Brrrr!!!! Tak tohle není čtení pro slabší povahy. Nebo alespoň na mě tak vždy zapůsobí zločiny na malých dětech. Tady by měl být trest smrti zachován. Nejprve jsem byl zklamán, že děj není z Belfastu, ale po pár stránkách už se nedalo odtrhnout. Bohužel přišel "pohádkový závěr".
Spoiler:
Takový triviální nepravděpodobný konec si tahle kniha nezasloužila. Nejprve ta přestřelka. Pak sice hlavní hrdiny zprostí obžaloby (logicky zpracováno), ale co ti zbylí v řetězu, ti všichni přece spáchali únos??!!

em75

Velmi znepokojivé téma. Nejhorší co by se kdy mohlo stát je, kdyby někdo ublížil mému dítěti. Co všechno bych byla schopná kvůli tomu udělat ..?

rilajaan

Co všechno jsou rodiče schopni udělat, aby zachránili své děti. Kniha se četla sama.

Monty196

Kniha má velmi zajímavý námět. Je jiná než většina knih tohoto žánru, takže mě mile překvapila a i bavila. Asi to není úplně to TOP, ale představa, že by se mi tohle stalo je šílená.
Takže kniha je čtivá a napínavá, sice v poslední čtvrtině už víte kdo to udělal, ale na napětí to nic moc nemění.
Konec už byl takový ten klasický jako u většiny thrillerů, ale příběh jednoznačně originální.

tlapiczka

Kniha o tom, že zlo plodí zlo a násilí vede k dalšímu násilí.