Řetěz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/big_retez-L6e-443409.jpg 4.2574
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

The Chain, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (208)

Kniha Řetěz

de6978
26. dubna

Hustá kniha, jen ten konec je takový zvláštní ...
Knihu přečtete jedním dechem, protože čekáte, jak to dopadne. Jak obyčejný člověk může přemýšlet, aby zachránil své dítě, a tím unese cizí dítě.

Margerite
15. dubna

Námět zajímavý, anotace zaujala, ale to zpracování. Jazyk hodně jednoduchý až prostý a jak už někteří psali, klišé nad klišé. První půlka se mi zdála o něco lepší, ta druhá slabší. Když srovnám se "svými" čtyřhvězdičkovými knihami, nemohu tady dát víc než tři. Bohužel, potenciál tu byl. Ale podle zdejších názorů zkusím autorovu detektivní retro sérii, prý by měla být o dost lepší.


petgona
09. dubna

Dobre a napinave. Aj ked troska pritiahnute za vlasy, predovsetkym koniec.

martunka
12. března

Tak tohle mě fakt chytlo...

Nurri
05. března

Super nápad na příběh, ale bohužel vyšel z toho, lehký, předvídatelný příběh. Na začátku napínavé, co se bude dít, jak se postavy zachovají. Celkově mi přišlo že všechno šlo strašně lehce a rychle. Žádná zápletka nebo komplikace, jak to bývá. Jinak se dala číst, ale na 5 hvězd to opravdu není. Celkově podle hodnocení mě knížka celkem zklamala.

Acinore
20. února

Vážně tohle někomu stačí jako dobré čtení? Za pět hvězd? Ono to ani není dobré, dávám hvězdy dvě a nashle. U krimi mám ráda, když je to aspoň trochu reálně zpracované, do hloubky, má to hlavu a patu a dialogy mají smysl... Tady chybělo úplně vše.

PepkazDepka
06. února

Veľmi dobré, napínavé, svižné, čtivé. Za tri dni som to mala zhltnuté. Troška škoda že hneď na začiatku druhej časti bolo jasne naznačené kto je za Řetězom.

martina2540
20. ledna

Kniha se mi líbila, měla originální děj, byla čtivá, možná to jen trochu pokazil hůř uvěřitelný závěr.

1 ...