Nela.Rob Nela.Rob komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Naprosto skvělé! Chvílema jsem se nemohla rozhodnout, zda s hlavní hrdinkou souhlasím, nebo jsem na ni naštvaná, všechny pocity se ve mně bily a po celou dobu jsem musela přemýšlet, jak bych se vlastně zachovala já v tak těžké situaci. K žádnému závěru jsem nakonec nedošla a ještě dlouho jsem musela o knížce přemýšlet. Už se nemůžu dočkat dalších knih od Colleen Hoover.

22.04.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Už dlouho jsem přemýšlela, že sáhnu po sérii Případů oddělení Q a konečně jsem se k ní díky výzvě dostala. Před pár lety jsem shlédla filmy a velice nerada čtu knihy po shlédnutí filmové verze, ale můžu doporučit. Děj se trochu táhl, ale konec stál za to.

22.04.2020 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Knihy od Liane Moriarty vždy přečtu jendím dechem a beru jako jako odpočinkovou četbu. S touto knihou to byl ale přešlap. Zakoupila jsem si ji v listopadu a trvalo mi několik měsíců ji dočíst. Takhle jsem se do čtení hodně dlouho nenutila a ve finále jsem ji dočetla pouze proto, že zapadala do letošní výzvy. Doufám, že to byl pouze autorčin přešlap a další knihy budou stejně dobré jako předchozí.

22.04.2020 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět nezklamal! Joona Linna je jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů a vtáhl mě do děje jako u všech předchozích knih. Už aby tady byla další.

17.08.2019 5 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Přečteno jedním dechem. Ač nemám ráda knihy bez dialogů, tato si mě naprosto získala. Rozhodně se chystám na další knihy tohoto autora.

17.08.2019 5 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Nejedná se zrovna o jednoduché čtení, a věřím, že jsem napoprvé nepochytila všechno. Ale i tak to ve mně hodně zanechalo. Kundera rozhodně patří k mým top spisovatelům a všechny jeho knihy jsou zážitkem.
A jedna myšlenka, která mě velice zaujala:
„Lidé fascinovaní myšlenkou pokroku netuší, že každá cesta dopředu je zároveň cestou ke konci a že v radostných heslech jen dál a vpřed se ozývá lascívní hlas smrti, která nás láká, abychom pospíšili.
(Jestliže se dnes posedlost slovem vpřed stala všeobecná, není to především proto, že smrt už k nám mluví z bezprostřední blízkosti?)“

10.04.2018 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Mám takové pravidlo - když se pustím do nějaké knížní série, vždy ji dočtu celou.
Tento poslední díl byl už trošičku utrpení. Čekala jsem další zamilovaný příběh, který si přečtu, pobaví mě a pak na něj rychle zapomenu. Ale bohužel se mi příběh znechutil skoro od samého začátku (z předchozího dílu nám bylo jasné, že bude hlavní hrdinka těhotná). Celý příběh byl utažený za vlasy, místy až naprosto nesmyslný. Myslím, že kdyby série skončila po třetím dílu, udělala by autorka lépe.

10.04.2018 2 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Po druhém dílu, který už byl trochu nudnější, se autorce opět povedlo zaujmout mě. Sice se jedná o jednu a tu stejnou lovestory, jako v předchozích dílech (hokejsta a naivní děvče, které ho změní), ale tito hrdinové mi byli daleko sympatičtější.

10.04.2018 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Tak jako první díl, i tento se četl úplně sám. Další lovestory, jen s trochu jinou zápletkou. Opět mi knížka dala přesně to, co jsem od ní čekala. Jen už to bylo tročišku ohrané, po prvním dílu.

10.04.2018 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kniha splnila vše, co jsem od ní čekala. Pokud si chcete odpočinout od složitého čtení, vřele doporučuji.
Zabralo mi jeden deštivý den celou knihu přečíst. Chvilkama mi vykouzlila úsměv a v jiných momentech jsem musela tajit dech. Klasická lovestory, kterou si každá holka přeje prožít.
Uvidíme, co další díly. Jestli to nebude jedno a to samé, akorát v bledě modrém.

07.04.2018 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Naprostá klasika, kterou by si měl každý alespoň jednou přečíst. Ke knížce se určitě ještě vrátím.

06.04.2018 5 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Přečteno během chvilky, jednoduché, ale že by to ve mně něco zanechalo se říct nedá. Bohužel jsem tomuto autorovi nepřišla na chuť.

06.04.2018 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.

05.04.2018 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

05.04.2018 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knížka, který nenadchne ani neurazí - nějaká ta láska, vražda, a tak dále. Jediné, co jsem vážně ocenila byl spád děje a díky tomu i rychlé přečtení. Tuto knihu řadím mezi knížky, které mě mají přivést na jiné myšlenky, ale nemusím u nich vůbec přemýšlet.

05.04.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi bych to srhnula do jedné věty - lehké čtení, které neurazí.

05.04.2018 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Všechny knihy Browna mi leží doma už nějakou chvilku a konečně jsem se do nich pustila. A to jsem dobře udělala. Přečteno během pár dnů, děj má spád, je to napínavé a do posledního chvíle ne úplně tušíte, jak to teda všechno je.
(Trošičku jsem musela přimouřit oko, ne úplně vše je uvěřitelné.)
Hned začínám číst další díl a moc se těším.

05.04.2018 5 z 5

Ne až tak známá kniha, ale troufla bych si říct, že si mě příběh získal ještě víc, než My děti ze stanice ZOO. Můžu jen doporučit, pokud máte rádi knihy o drogách a k čemu všemu nás mohou přimět.

05.04.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Když se mě někdo zeptá na knížku o drogách, toto je ta první, která mě napadne. Taktéž první na toto téma, kterou jsem četla.
Naprosto strhující příběh, který ve mě vyvolával nespočet pocitů, ale především tedy znechucení, kam až je člověk schopen zajít a jaký osud nás může potkat.