Andělé a démoni

Autor Dan Brown v knize líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód (známou také pod titulem Šifra mistra Leonarda). Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40667/big_andele-a-demoni-sdG-40667.jpeg 4.45041

Robert Langdon 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Metafora

Angels & Demons, 2000

Kniha Andělé a démoni

Jerry H

Kniha plná otázek, na jedné straně věda, na druhé straně víra. I když je zde mnoho momentů, které by se v realitě nejspíš nestaly, tak se to krásně čte. Oceňuji autora, který si musel sehnat poměrně dost informací o tématu.

Martina291086

Tak tohle jsem opravdu nečekala... Už u Šifry jsem psala, že nejsem zrovna příznivce mysteriózní tematiky, ale tohle bylo opravdu moc... Jak filmové zpracování Šifry, tak i Andělů mi poskytlo vcelku průměrný zážitek, byť Andělé mi připadali záživnější. U knihy to tak opravdu nebylo. Při srovnání knihy a filmu vychází kniha opravdu tragicky. Nebudu hodnotit pasáže o antihmotě - nejsem fyzik, nerozumím tomu, nepřísluší mi to. Ale jako čtenář bych si logicky řekla, že si autor najde všechny dostupné informace. To se zřejmě nestalo nebo má pan Brown odlišné chápání informací... Kniha je místy opravdu nezáživná, zdlouhavá, příběh je místy až přitažený za vlasy a vyústění je fantastické. Ovšem bohužel ne v tom pozitivním slovy smyslu. Dočetla jen s velkým sebezapřením a vím, že už NIKDY.

ZuzullaM

To bola paráda! Kniha sa úžasne čítala, bolo ťažké ju odložiť. Čakala som, že rozuzlenie bude iné ako sa ponúkalo a záver ma nesklamal. Niektoré úseky mi ale prišli dlhé a nudnejšie, ale ako celok ma to hrozne bavilo. Hlavný hrdina má teda neuveriteľné šťastie, ale bez toho by to nešlo.
Teším sa na ďalšie stretnutie s Roberom Langdonom :-)

Cabiria

Poprvé jsem Anděle a démony četla ještě jako studentka cca před 13 lety, tedy v době, kdy panovalo kolem filmů na náměty Dana Browna velké haló a jeho knihy byly bestsellery.
Když jsem se nyní ke knize vrátila, měla jsem už jen mlhavé povědomí o zápletce a vzpomínku, že jde o jednohubku, která rychle a svižně plyne a zhltnete ji na posezení.
Nevím, jestli příběh za ta léta už vyčpěl, nebo jsem prostě jen zestárla a moje preference se změnily, ale opětovné přečtení pro mě bylo zklamáním. Tentokrát mi děj tak příjemně neubíhal, místy jsem se naopak musela spíš nutit číst dál a zejména v druhé polovině mi osudy hlavních hrdinů byly vlastně skoro ukradené. Malá propracovanost postav a jakási jejich plochost by se snad dala odpustit, koneckonců má to být akční krimi, kde jde hlavně o to napětí a dějový spád. Jenže právě ono neustálé střídání jedné akce za druhou a později ( cca v poslední třetině) už i vršení úplných neuvěřitelností na sebe, vyznívá nakonec spíš únavně a otravně. O samotném konci, tedy odhalení toho kdo, proč a jak, ani nemluvě, tam už bych se ani nezdráhala použít slovo slátanina.
Oceňuji poodhalení iluminátské historie na začátku a připomenutí římských reálií, které mi vnuklo touhu se do tohoto města zase po čase podívat.
Musím souhlasit s uživatelem Akana, že režiséru Ronu Howardovi se na základě dost slabého námětu podařilo natočit ještě celkem slušný film.
Ne, nebavilo.

nicolettkaa

K hodnocení této knihy mě napadá jen věta - je to dlouhé, hodně dlouhé.
Obdivuji autora, kolik si toho musel kvůli sepsání knihy nastudovat. Téma střetu vědy vs. náboženství je ožehavé, ale podle mě bylo podáno zajímavě. Konec dost překombinovaný a přitažený za vlasy. Za přečtení stojí. Za jedno přečtení.

Warty

Prostě a jednoduše paráda. Propracované a napínavé, popsané tak, jako kdybych sama běhala po Římě s hlavními hrdiny.

Haloon

Epický souboj vědy a víry přímo v srdci kolébky moderní civilizace. Ani jedna strana nenechá na druhé nit suchou. Dílo otevírá desítky úvah a myšlenek, které rozhodně mají své opodstatnění.
Kdo je to tenhle Brown? Zjistil si o Vatikánu a církvi první poslední a předkládá nám moudré myšlenky, kterým čtenář rozumí. To celé pak zabalil do napínavého děje, jak předvařenou porci pro Hollywoodský trhák. Sem s dalším Brownem!

Filomena1961

Kniha plná napětí, čtivá, ale už se nemusím k ní vracet.