Matka Davida S., narozeného 3. července 1959

Děj se odehrává v Holandsku v době, kdy lidé téměř neví, co je to droga a jaké následky může její užívání mít. Knihu nevypráví David, ale jeho matka. Ta popisuje jeho život od dětství, aby se člověk zamyslel, kde se mohla stát chyba, především však jeho drogové období, kdy neví, co se s ním děje, má strach, když není doma, nebo že zazvoní telefon a tam jí někdo oznámí, že je mrtvý. Příběh je plný zklamání, slibů a zoufalství. Vše začalo u marihuany, pokračovalo od hašiše a LSD až po heroin. Matka velice otevřeně popisuje své pocity, naděje, zoufalství a bezmoc. Edice Stopy-Fakta-Svědectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12007/big_matka-davida-s-narozeneho-3-cervenc-9kc-12007.png 4.2373
Literatura světová, Biografie a memoáry, Rodina

Vydáno: , Panorama

De moeder van David S., geb. 3 juli 1959, 1980

Kniha Matka Davida S., narozeného 3. července 1959

Kačí96
03. listopadu

Kniha je dobře čtivá, ale ke konci chvílemi až nudná, situace se pořád dokola opakují.

FaeleenFairy

3 a půl hvězdičky bych tedy dala :)) dobrá, ale ke konci už pořád to samé dokola... Což je i pochopitelne u tohoto tematu...

666Jitka

Další kniha na téma drogy a s nimi spojeným peklem, kterým si neprochází pouze drogově závislý člověk, ale také jeho rodina a blízcí, kterých se chování narkomana bezprostředně týká. Kniha je vyprávěním matky, která "díky" závislosti svého syna zažívala časy skutečného zoufalství a beznaděje.

Aribana

Tuto knihu by si měl přečíst každý, než sáhne po drogách. Každý by si měl uvědomit, co tím působí hlavně svému okolí a nejbližší rodině. Pokud sám člověk nechce skončit, ostatní mu v tom nedokáží zabránit. Platí i pro alkohol a ostatní.

hell8939

moc supr míň známá kniha o tématu drogový závislosti, když jsem si ju půjčila od kamarádky tak jsem zjistila že táta se narodil přesně v ten samej den, baví mě jak je to vcelku realistický a jak je to pro změnu ne z pohledu fetky ale z pohledu jeho zasažený rodiny, po šesti letech od prvního přečtení jsem se furt nepřenesla přes poslední stránku

JointlieKat94
10.12.2019

Tak tohle byla parádní zpověď matky narkomana. Nic podobnýho jsem ještě nečetla, a že teda o drogách mám načteno dost..

Těmhle lidem je prostě nejlepší se vyhýbat, ale co má dělat matka, která je taky tak trochu závislá, i když "jen" na svém synovi.? Trošku mně zamrzelo jednání se zbytkem dětí v rodině, ale zase chápu, že se snažili vyřešit to nejhorší, no..

Chování okolí v té době bylo hrozné. Ale taky chápu, že drogové závislosti se v té době teprve rozjížděli, a lidi o tom prostě nic nevěděli. Teď už je doba jiná a drogy berou i 14 letý děti, rodiče mají svých starostí dost., a tak je to zase jiný.

Hrozné. Hrozná bezmoc, a já jsem jedině ráda, že nejsem rodič a nemusím to řešit.. ještě bych ráda dodala: Maminko promiň. Taky to se mnou neměla úplně lehký, když jsem začla kouřit trávu. :) ale teď už je vše tak, jak to má být.

Knihu bych možná i ráda doporučila. A možná bych ji doporučila kolegovi z práce, kterej si nenechá vysvětlit, že si na pracovišti hýčká přesně takovou zmiji jedovatou. Díky této knize by se mu možná i rozsvítila kontrolka. :)

josska
03.12.2019

knihu jsem četla tak před 100 lety,a ted jsem si ji přečetla kvuli vyzvě,,to bylo pro mě nejméně záživné téma,,,ale dala jsem ji,,,ted se na knihu dívam jinak ze strany rodiče a nechtěla bych to zažít.........

SakuraLuci
24.11.2019