Nela.Rob Nela.Rob komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2022.

Knihu jsem už jednou četla na základní škole, ale v paměti mi moc nezůstala. Asi to bylo věkem a tím, že to nebyla má volba a byla jsem nucena tuto knížku číst. Jsem velice ráda, že jsem po knize opět sáhla a přečetla si ji jakožto dospělý člověk.

Přečteno jedním dechem . Čapek a jeho díla jsou naprosto geniální a nadčasová.

27.03.2022 5 z 5

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2022.

První a bohužel asi i poslední (možná za pár let změním názor) kniha tohoto autora. Bohužel i první kniha v edici Světová knihovna Odeon, která mi absolutně nesedla.

První část jsem ještě jakš takš zvládala, doufala jsem, že se to ještě zlepší a konečně se začtu. Druhá část nebyla o moc lepší a bohužel jsem se ke čtení musela velice nutit. A třetí část jsem už pouze proletěla. Kdybych nebyla jedna z těch, co nemůže odložit rozečtenou knihu, vzdala bych to hned po první části.

27.02.2022 2 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Velmi jednoduché čtení. Bohužel i téma už dost ohrané.

13.02.2022 2 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

No a já No a já Delphine de Vigan

Naprosto skvělé! Knihu jsem si naprosto užila, od samého začátku až do konce jsem se nemohla odtrhnout. Konec mi přišel trochu moc rychlý a uvítala bych ještě pár kapitol navíc, ale i tak hodnotíme velmi kladně. Určitě se přečtu i další autorčiny knihy.

13.02.2022 4 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Tak to bylo něco, pořád se nemůžu rozhodnout, jestli hodnotit knihu pozitivně nebo ne..
Jsem velmi ráda, že tato sbírka povídek nebyla prvním dílem, které jsem od McEwana četla, protože po další knize bych určitě už nesáhla..

Šváb Šváb Ian McEwan

No, od McEwana jsem četla už daleko lepší.. Ještě to s ním ale nevzdám a vrátím se ke starší tvorbě. Tato kniha bohužel nic moc. Jediné dobrá věc, kterou mohu o knize napsat, je zpodobnění Kafkovi Proměny.

01.02.2022 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Naprosto skvělé. Od Nesba jsem měla delší pauzu, protože Harry Hole už mi trošku lezl na nervy, jsem ale velice ráda, že jsem to s autorem nevzdala a přečetla si Království. Od samého začátku až do konce jsem knížku naprosto hltala. Kniha je skvěle napsaná a hlavní hrdina si mě naprosto získal. Miluji severské autory a můžu jen doporučit.

31.01.2022 5 z 5

Barvy loučení Barvy loučení Bernhard Schlink

První kniha od Schlinka a určitě ne ta poslední. Trošku jsem se bála, že povídky budou pouze depresivní, ale mile mě překvapil. Už se těším na další dílo.

31.01.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tak jako všechny knihy od Colleen Hoover, ani tato kniha nezklamala. Jednohubka na dva večery. Jednoduché čtení, když si potřebuji “odskočit” od složitější knihy. Od autorky jsem přečetla skoro všechny knihy a vždy se k ní ráda vrátím.

31.01.2022 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Nemám slov. Už druhý den přemýšlím, jak okomentovat tuto knihu, ale nějak nenacházím slova. Neskutečný příběh, který mi vyrazil dech. Chvílema jsem musela knihu odložit a vstřebat, co vlastně čtu, a když jsem si myslela, že už to nemůže být horší, přece jen mohlo. Ač byl příběh proložen i šťastnými chvilkami, vůbec jsem je nedokázala vnímat. Spíš mě přiváděli k pláči ještě víc (ano, brečela jsem snad od začátku do konce).

18.05.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak já tedy nevím, ale jako temný psychologický thriller mi kniha vážně nepřišla. Četla se lehce, ale něco mi na tom nesedělo. Hlavní hrdinka mi absolutně nesedla a celý příběh mi přišla trochu nesmyslný. Jediné plus je, že kniha spadá do letošní čtenářské výzvy.

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čtenářská výzva 2020 - něco tomu chybělo. Možná dalších pár kapitol? Příběh skončil velice otevřeně, což já zrovna v lásce nemám. Ale jinak super, přečteno za jeden večer.

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Miluji. A dokonce ukápla i slza. Přečteno jedním dechem.

22.04.2020 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Klasický teen příběh. Neurazí.

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Po knize jsem sáhla jen kvůli letošní čtenářské výzvě, a nakonec to tak zlé nebylo. Místy dost nereálné a přehnané, ale čtivé. Po další knize autora ale asi nesáhnu.

22.04.2020 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Jednoduché Young Adult počtení na pár večerů.