Dívka, která si říkala Tuesday

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275121/big_divka-ktera-si-rikala-tuesday-yeK-275121.jpg 3.8726
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Tuesday Falling, 2015

Kniha Dívka, která si říkala Tuesday

punkgirl97

Chytlo mě to od první strany. Krátké kapitoly z více pohledů příběhu daly pěkný spád a já se ani chvilku nenudila. Zajímavá celková myšlenka knihy. Hlavní hrdinka Tuesday mi v mnohém připomínala Noční můrku z Renegátů. Nejen schopnostmi, ale nějak takhle jsem si ji i představovala.

Příběh má v sobě několik důležitých témat, které řeší. Zejména znásilnění, šikanu a také drogové gangy a zkorumpovanou policejní síť.

Myslím, že tahle kniha stojí za pozornost. Místy bych to zkrátila, něco se opakovalo, ale celkové rozuzlení všeho mi vzalo vítr z plachet a zírala jsem na stránky, co si to ten autor vymyslel. Myšleno v dobrém. Zvraty tam byly a bavilo mě to jako celek, takže vřele doporučuji.

4,75/5

IvetaZ

Že bledne Liz Salanderová? Tím přirovnáním sledovali jen parazitování na pověsti Larssonova Milénia. Tuesday je maximálně Lisbethina lehce retardovaná sestřenice z pátého kolene. Četlo se to snadno, ale detaily jsou dost nedotažené.

F22Falcon

(+ SPOILER) Hned ze začátku knihy čtenář pochopí, že děj bude hodně nadsazený. Sedmnáctka, coby hackerka, odbornice na zbraně, jedy a vlastně všechno, to nandává profesionálním zabijákům a policii. Pokud ale člověku nevadí ne úplně reálný děj, čeká ho skvělý příběh popisovaný ze dvou, někdy i více perspektiv. Krátké kapitoly jsou čtivé, děj ubýhá, s Tuesday jsem si udělal pouto od začátku. Trochu mi vadí otevřený konec hlavního šmejda. Nad knihou jsem dlouho váhal, ale nakonec to byla záležitost dvou odpolední.

Antaki_Thorin
27.12.2021

Ačkoliv je to už nějakou chvilku, co mi bylo sedmnáct (páni, je to vlastně spousta let), netrvalo dlouho vytvořit si k Tuesday vztah. Přestože celkové hodnocení není extra vysoké, mně se četlo opravdu dobře. Občas to úplně uvěřitelné nebylo, ale to mi nevadilo. Beru jako oddechové čtení.

gabriela8049
13.12.2021odpad!

To bola riadna blbost. 17 rocna, ktora postriela vsetkych.. a vsetkym nakope prdel a jsem unavena asi kazde 2 minuty..

Maky33
28.11.2021

Poutavý příběh s nečekanou zápletkou.

Iki1
16.07.2021

Bondovky mám rád, takže tuto knížku jsem četl s chutí a její děj, i když trochu slabší, mě bavil. Líbila se mi zápletka, prostředí bylo perfektně představené. Krátké kapitoly nahrávaly mému dovolenkovému přerušovanému čtení. Oceňuji i jednoduchý jazyk a přímočaré vyprávění sem tam přerušené dovysvětlujícím příběhem ž minulosti.

janina66
21.06.2021

Já jsem nadšená. Poslouchala jsem ji jako audio, úplně luxusně čtenou Annou Linhartovou jako Tuesday, a Jan Kolařík jako detektiva Losse. Příběh jsem přímo hltala a líbil se mi i konec.