Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275121/bmid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-yeK-275121.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Tuesday Falling , 2015

Fixa08
15.05.2016 4 z 5

Kniha se četla dobře, to jí nejde upřít, ale připadalo mi to takové opsané ( drobná, hubená hackerka bez emocí, co si v mládí zažila něco fakt příšerného, to už jsem někde četla!)
Nicméně, podzemí Londýna mě bavilo i akce na "super blbé" maníky. Váhám kolik dát a na pět to není, takže 4*.
Jo a ještě chci dodat, Lisbeth byla, je a bude vždy jen jedna!!!!!

Celupka
15.05.2016 4 z 5

Kniha měla super nadupaný začátek, okamžitě mě vtáhla do děje. Myšlenkové pochody a vtipné komentáře Tuesday mě opravdu bavily. Neohrožená dívka, která se nebojí postavit gangsterům a bojovat tak za práva jejich obětí. Navíc si vodí policii na vodítku. Nicméně ke konci knihy mi to už začalo připadat trochu přitažené za vlasy a lehce naivní. Na to, kolik lidí Tuesday na své výpravě za spravedlností zabila, by měla sedět na doživotí a hlídat by jí mělo policejní komando. Ale to se nestane a kniha končí s otevřeným koncem a to dosti naivním.

TeaPeter
09.05.2016 3 z 5

Kniha má velmi zajímavý námět. No někde jsem už něco takového podobného četl. Jasně... Bylo to o Lisbeth... No nevadí, inspirovat se dobrou literaturou není na závadu. Tolik k námětu.
Co se týká toho, jak je kniha napsaná, tak to bylo pro mě zklamání. Styl připomíná některé severské autory, ale není to ono. Angličané prostě píšou detektivky jinak, a je dobře, že to tak dělají. Williams to zkusil jinak a mě osobně to nenadchlo.
Z životopisu vyplývá, že autor k technice nepřičichl, takže mu technické nesmysly v knize vyčítat nebudu, i když jich je tam požehnaně.
Když to podtrhnu a sečtu, tak se to přečíst dalo, ale thrillerová nirvána to tedy nebyla. Pokud autor splní své výhrůžky a napíše o Tuesday další knihu, tak budu hodně přemýšlet, jestli jí dám šanci.

ewi
07.05.2016 2 z 5

pre mna je tato kniha poucenim , ze sa nemam nechat uniest reklamou , ale radsej si precitat najskor ukazku, kym knihu kupim .... kniha "thrillerom roku" urcite nie je, podla mna nie je ani thrillerom, skor by som ju nazvala "urban fantasy" urcenu skor pre "young adult " ...

Vilas1979
04.05.2016 4 z 5

Tuesday thrillerem roku určitě není, ale čtivá tahle poměrně krátka kniha rozhodně je a to hned od prvních stránek. A pokud hned od těch prvních stránek přístoupíte na autorovu hru, že Tuesday je sedmnáctiletá anorektická superhrdinka s téměř nadpřirozenými schopnostmi, která se během pouchých tří let na ulici naučila hackovat lépe než Lisbeth Salanderová, bojovat minimálně stejně dobře jako Steven Segal a ještě k tomu stihla prolézt komplet tunely starého londýnského metra, máte na pár dní o zábavu postaráno. Děj je svižný, odsýpá, o akční scény není nouze, krátké kapitoly se rychle střídají, autor se příliš nezdržuje popisy prostředí ani vykreslovaním charakterů, což je škoda, protože jak už jsem napsal, je kniha díky tomu docela krátká. Trocha vaty by možná neuškodila, při čtení jsem měl občas pocit, že tomu něco chybí, že čtu jen jakousi kostru, kterou se autor neobtěžoval vyplnit orgány, opléct cévami a obalit masem a kůží. Ale moc pěknou kostru, samozřejmě. Technickým podivnostem a zjednodušením se u knih tohoto typu zdá se nelze vyhnout, například GPS, která funguje v podzemí díky pokrytí wi-fi signálem? Slovy Tuesday: „Kdo by si to kurva pomyslel?“ Suma sumárum tu máme vcelku solidní moderní thriller a jak sám autor v rozhovoru naznačil, rozhodně to nebude díl poslední a se supermankou Tuesday se zcela jistě ještě setkáme. Snad autor své psaní trošku rozvine a celá série nesklouzne do kategorie béčkových thrillerů, které by z fleku mohly sloužit jako předlohy k hollywoodským akčním filmů. Druhý díl si už jen ze zvědavosti nenechám ujít.

Marselle
01.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, a Tuesday má můj obdiv za to, jak se umí pohybovat v podzemí, a jak si bravurně dokáže poradit i se zkušenými členy gangů. Líbila se mi i zápletka knihy. To jak kniha skončila ve mě vyvolává pocit, že by snad měla mít pokračování?

Peslik
27.04.2016 4 z 5

Rychlá, čtivá pohodová kniha. Já byla spokojená, kniha měla rozumný počet stran a děj na každé znich, že bych to ani neměnila. Tuesday byla trochu drsnější dívka, než je možné v reálném životě. Člověk musel některé věci brát s nadhledem. Ale to tajemno tunelů a chodeb pod Londýnem, bylo velmi fajn. A, že je konec jaký je.....proč ne, třeba bude další kniha. Rozhodně ji doporučím dál :-)

Šánka
25.04.2016 4 z 5

Mně se kniha líbila, opravdu dobře a rychle četla, téma nevšední a docela drsné, ale ..... na 5 * tomu něco chybělo. Možná to povrchnější zpracování, které nešlo příliš do hloubky. Líbila by se mi tam propracovanější psychologie postav, nahlédnutí do hlav hrdinů, aby příběh zanechal hlubší dojem a dostalo se z něj více napětí. Myslím, že na to měl.
Za mě thriller roku tedy ne, ale celkově dobré čtení.

anndy
24.04.2016 3 z 5

mám raději rychlejší spád

Petra28
21.04.2016 4 z 5

Nějak úplně nejásám. Četlo se to dobře. Jen mi celý příběh od začátku až do konce přišel moc přímočarý. Zjevný. Nápad dobrý. Jen bych uvítala více hloubky, více prostoru pro poznání postav. Takhle to jelo jak rozjetý vlak.
A přirovnání k Lisbeth velmi pokulhává. Ta je jen jedna :-)

teli9845
20.04.2016 3 z 5

Na zadní obálce knihy je napsané, že na goodreads má tato kniha lepší hodnocení než Dívka ve vlaku i Dívka v pavoučí síti. No nevím. Tak co se mi líbilo:

Rozdělení do kratších kapitol - kniha se četla svižně a autor ničím zbytečně nezdržoval.
Nápad - nic takového jsem zatím nikdy nečetla.

Ale co je podle mě velké mínus, knize chybělo napětí, zlom, šokující chvíle a to knize značně ubírá.
Za mě spíše lehké psycho než thriller a otevřený konec? Bude pokračování? :)

Aléda
16.04.2016 5 z 5

Tak to bylo něco. Začala jsem číst ráno a před chvilkou to dočetla. Thriller, který rozhodně neurazí. Naopak.
Na celé knížce se mi nejvíc líbila postava Tuesday. Byla neuvěřitelně chytrá..nebo spíš vychytralá a tak tvrdá a silná. V sedmnácti letech, klobouk dolů před ní. To co si zažila a vytrpěla.. Opravdu velmi dobře propracovaná postava. Hlavně kvůli ní dávám plný počet! Jinak samozřejmě kvalitně zpracovaný příběh.

fmash
15.04.2016 3 z 5

Slušně čtivá kniha s mnoha převzatými prvky. A samozřejmě detektiv s duševní smrtí na jazyku (a s elektronickou cigaretou), dívka, která se za pár let na ulici naučila ovládnout digitální svět jako nikdo, lesbická policajtka, davy, které stačí jen postrčit a všechna nespravedlivost světa dostane na frak... Chacha. Asi už stárnu. V titěrně vymezených hranicích, v nichž se příběh pohybuje, je to ale docela propracované, funkční a zábavné.
Mimochodem, kniha se tak podrobně hrabe ve všelijakých smutných pocitech, že jsem se několikrát musel pohledem na obálku přesvědčovat o autorově pohlaví. Tipuju to na levicového intelektuála, prodavače falešných nadějí s touhou po sjednocení všehomíra pod křídly jedné velké matky.

Katschka
13.04.2016 4 z 5

Rozhodně to není špatný příběh, kniha se čte dobře a téměř sama.
Srovnání s Lisbeth mi ale přijde trochu úsměvné, na Larssonovu propracovanost postav a celého děje tohle dílo, řekla bych, bohužel nemá.

martina1199
12.04.2016 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday - perfektní příběh s úžasnou hlavní hrdinkou. Svou genialitou a cílevědomou pomstou se opravdu hodně podobá Lisbeth Salanderové, ale také jsou v mnohém odlišné.

Jen ten konec mě trochu zklamal. Doufala jsem, že vydrží až do konce, i když na druhou stranu po tom všem, čím si prošla, a co dokázala, se ani nedivím.

Ono někdy stačí rozbít stavidla a rozpoutat smršť. Dát věci do pohybu.

Luciecs
10.04.2016 5 z 5

Kniha byla pro mne naprostým překvapením. V pozitivním slova smyslu. Jak jsem začala číst, - nedokázala jsem přestat. Moc doufám, že ke knize tohoto autora přibudou i další :) Parádní sešup od začátku do konce.,,,

Michaela91
09.04.2016 5 z 5

Mě kniha bavila a dobře se četla. Zklamaná rozhodně nejsem.

JanaJane
09.04.2016 5 z 5

Úžasně propracované a zajímavé téma. Moc se mi líbila. Příjemně se četla, žádné zbytečné bláto.

Mikik
09.04.2016 4 z 5

No už je těch Dívka, která....opravdu hodně. Thriller roku bych od této knihy rozhodně nečekala. Je propracovaná, napínavá, s dobrou zápletkou to ano. Ale četla jsem už lepší. Někde je hlavní hrdinka srovnávána s Lisbeth Salanderovou. Ale bohužel na Lisbeth opravdu nemá. U Tuesday není tak propracovaná psychologie její postavy a i když nám autor dá nahlédnout trochu do jejího života plného neštěstí, tak nám toho zas až tak moc neřekne. Nepřistupujte ke knize s velkým očekáváním a rozhodně nebudete zklamáni..:-)

Luca287
06.04.2016 5 z 5

Zase něco jiného... každopádně skvělé počtení...

vraždy Londýn vzpomínky znásilnění podzemí pomsta gangsteři metro spiknutí psychologické thrillery

Autorovy knížky

2016  75%Dívka, která si říkala Tuesday