Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275121/bmid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-yeK-275121.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Tuesday Falling , 2015

Susanah
05.01.2017 5 z 5

Naj kniha za poslednu dobu. Tuesday je sympatacka. Knihu som len nerada docitala lebo tuesday mi bude chybat a zaver zanecha hrozny pocit prazdnoty...

Akimus
04.01.2017 4 z 5

Knížka je čtivá, sympatická a poměrně sranda. Přitažená za vlasy je sice dost, ale každý prašivec dostane co si zaslouží a čte se to fakt samo. Takže za mě dobrý.

kahuda01
04.01.2017 4 z 5

Celkem dobré, jen ten konec trošku přitažený, ale jinak OK -75%.

zeja
03.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, vtáhla mě do děje od první stránky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a vřele doporučuji.

georginaa
10.12.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Příběh by se dal lehce zfilmovat a možná že by byl poutavější, než samotná kniha. Otevřený konec nabádá k dalšímu dílu - případy detektiva Losse a Stoneové......

raffi
06.12.2016 5 z 5

Táto kniha je pre mňa príjemnym prekvapením.
Je to vlastne rozprávka pre dospelých, trošku James Bond, trošku Kill Bill. Ale príbeh mal spád, napísané to bolo dobre. Hodne sa mi páčilo podanie príbehu z niekoľkých perspektív a zaujímavé prelínanie deja vďaka viacerým hlavným postavám.

unavensluncem
05.12.2016 4 z 5

Cte se dobre, dost ulitly, ale jako odpocinkova knizka dobry...

nejpet
25.11.2016 3 z 5

Český název Dívka, která... podle mě zbytečně svádí k porovnáváni s Lisbeth, z čehož Tuesday nemůže vyjít dobře, to je skutečně srovnávání nesrovnatelného. Bez jakéhokoli srovnávání je to celkem čtivá gangsterská pohádka pro dospělé.

Vvvera
15.11.2016 3 z 5

Krátké kapitoly, dobrý příběh za tři hvězdy. Chybělo mi tam to wow...žádný neočekávaný zvrat nebo rozzuzlení... od thrilleru roku čekám víc.

jasmína
09.11.2016 2 z 5

Četla jsem a přečetla během pár hodin, ale na trhriller roku asi podle mě ne..... Sem tam tak napínavé, sem tam tolik nudné.....

hankapimi
07.11.2016 2 z 5

Příběh byl sice napínavý, ale velmi neuvěřitelný. Při nejlepší vůli jsem si nedovedla představit, jak podvyživená puberťačka zmákne partu mladíků "levou zadní" a prudká inteligence jí byla zřejmě dána "shůry" ... Byla jsem nakonec ráda, že jsem doklopýtala do neslaného nemastého konce.

Lenka.Vílka
07.11.2016 5 z 5

Už me nebaví u každé druhé knihy psát, jak je trapné přirovnat na obalu k jiným knihám, postavám. Prosím, nedělejte to! Každá kniha i postava je unikát, kope sama za sebe!

Za mě nadšení. Stále jsem nevěděla, jestli jo nebo ne (ať žijí komentáře), ale úvod byl přesně podle mě. Střídání v krátkých kapitolách, takže jsem otáčela stránky fakt rychle. Potřebovala jsem vědět, co bude dál. A to mi vydrželo až do konce knihy. A že jsem koukala!

limruska
02.11.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Napínavý děj, žádné dlouhé pauzy "o ničem".
Doporučuji, jen fakt nezkoumat, nepřemýšlet o reálnosti.
Pak se bude Tuesday líbit.

marketa6511
31.10.2016 3 z 5

Knížku jsem měla z knihovny a jsem ráda, že jsem si jí nekupovala. Četla se příjemně, ale osobně jsem při ní neprožívala mrazivé napětí či snad strach. Bylo to celé tak málo pravděpodobné a mimo běžný život většiny lidí, že to ve mě nevyvolalo větší emoce. Srovnání s Lisbeth a hodnocení, že titul aspiruje na nejlepší thriller roku mi opravdu nesedí. Za mě jen tři hvězdy.

TheSarcasm
27.10.2016 5 z 5

Tak nevím. Trochu mě zrazovaly negativní komentáře, ale nakonec mi to tak hrozné nepřišlo. Řekl bych lepší než srovnatelná "Lovkyně informací". Samozřejmě, že celý námět je příšerně přitažený za vlasy, ale těžko od toto typu literatury očekávat nějakou bůhvíjakou duchaplnost. Mě se osobně líbilo svižné tempo, Tuesday mi byla svým způsobem sympatická a příběh nepostrádal i nějaké prvky originality. Spousta otázek zůstala nezodpovězená, takže se můžeme těšit na další pokračování. Já si ho asi ujít nenechám. Kdo očekává nenáročné čtení a rychlý spád nemusí litovat.

Anna 13
23.10.2016 5 z 5

Super knížka, od které nejde spustit oči.
Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem doposud četla. Je napínavá, krásně napsaná, neskutečně čtivá, prodchnutá tajemstvím a strachem.
Příběh měl úžasnou atmosféru a konec (scéna odehrávající se na hřbitově) mě dostal.

Opravdu doporučuji! Škoda, že má kniha opět tak mizerné hodnocení. Dle mého je to perfektně vytěžený literární počin.

martousek
18.10.2016 2 z 5

Jedna hvězdička za krátké kapitoly, které dělají knihu rychle čtivou (to mám ráda) a druhá za jednoduchost a nenáročnost knihy. Ale za mě to byl strašný nesmysl, kde jsem ani nečekala na nějaký zajímavý závěr. Srovnávat s Lisbeth mi připadá neuvěřitelně směšné:-).
Ani se nedivím, že poměrně nová kniha ležela v knihovně bez rezervace;-).

PanKérka
15.10.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha jen mě trochu mrzí ten konec. Čekala jsem nějakou obrovskou explozi či jinou pomstu a ta se bohužel nekonala.

Odík
15.10.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila a popravdě od ní moc nečekala. Nakonec musím uznat, že to nebylo zas tak špatné čtení. Kniha byla na můj vkus docela krátká, takže než jsem se ponořila do děje, bylo po všem.

beran25
13.10.2016 3 z 5

Punisher v dívčí podobě, dobře se čte, ale myslet se u čtení zakazuje. Pokud tedy chcete knihu dočíst, je plná nelogického jednání hrdinů a divných výrazů z počítačové terminologie, které ale ve skutečném světě zřejmě nefungují tak, jako v knize...

vraždy Londýn vzpomínky znásilnění podzemí pomsta gangsteři metro spiknutí psychologické thrillery

Autorovy knížky

2016  75%Dívka, která si říkala Tuesday