Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275121/bmid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-yeK-275121.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Tuesday Falling , 2015

Mišmiš
17.07.2016 3 z 5

Kniha má velikou reklamu, ale raději jsem od ní moc nečekala.

Myšlenka knihy je dobrá. Líbila se mi postava T. Jen občas bylo těžké uvěřit, že by se to mohlo stát. Konec mě trochu zklamal. Čekala jsem nějaké dotažění. I když aspoň je na řadě fantazie :-)

Jinak styl psaní úžasný. Kniha se čte velice dobře.

biki
10.07.2016 4 z 5

Okolo knihy jsem tak dlouho nejistě obcházela v knihkupectví, až mi ji půjčila kamarádka. Nic moc jsem nečekala, takže jsem byla příjemně překvapená - kdybych ráno nemusela do práce, tak bych knížku přečetla na jeden zátah. K osobě Tuesday jsem mohla přistupovat naprosto nezaujatě, protože ani jednu postavu, k nimž ji předchozí komentáře přirovnávají, neznám a musela jsem si je vygůglit. Bez námitek jsem akceptovala autorovo pojetí postavy: T. není anorektička, ale svůj vzhled udržuje zcela promyšleně tak, aby ji protivníci s přerostlým egem těžce podcenili, takže může spoléhat na moment překvapení (viz úvodní masakr v metru s komentářem T.); její IT znalosti, orientace v podzemí Londýna - já to beru tak, že když je zaměřená na jeden jediný cíl a neohlíží se na nic, ani na vlastní život, může dokázat opravdu hodně. A konec konců, vždyť je to fikce ...
Mě osobně spíše děsí, že vývoj v našich "civilizovaných" zemích naneštěstí směřuje k podobnému stavu, jaký je v knize popisován - k úzké provázanosti světa organizovaného zločinu s policejním a justičním aparátem, kde zločinci mají víc práv než běžný občan, který se spravedlnosti nedovolá. A co směřuje, mnohde je už takový stav realitou. Abychom se pak nedivili, že se mohou objevit podobní samozvaní soudci a kati v jedné osobě, což se může opravdu hodně šeredně zvrtnout.

kusepa
08.07.2016 3 z 5

Od thrilleru jsem čekala něco víc. Kniha se čte velice lehko, ale napětí trochu upadá. Nápad dobrý, ale zároveň některé pasáže jakoby převzaté, takže jsem vcelku zklamaná.

Simi
06.07.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem s potěšením přečetla na dovolené a neodtrhla jsem se od ní. Pokud anotace dává novince punc super románu a navíc srovnává s bestselery, tak jsem vždycky opatrná. Nebyla jsem zklamaná, naopak. Napínavá a velmi dobře napsaná kniha. Není přecpaná psychopatickými úchylkami, jako severské krimi. Osobně bych neřadila k fantasy. Možná trochu, tipla bych že záměrně, přehnaná sonda do organizovaného zločinu předměstí. V ČR máme výhodu, jsme šestou nejbezpečnější zemí na světě, takže si organizovaný zločin asi nedokážeme představit s všemi dopady. Každý, kdo navštívil třeba pařížská předměstí ví, jak je to tam husté. Tuesday vzala spravedlnost do svých rukou, snažila se pomstít sebe, ale i jiné. Když vám nepomůže ta "slepá s váhami", tak jak jinak, aby se dalo žít dál. Ocenila jsem vtipné průpovídky. Konec otevřený, pokud bude pokračování, jsem PRO. Myslím, že autor by dokázal pokračovat v příběhu Lisbeth Salanderové lépe, než DL v Dívce v pavoučí síti.

pobijecmuch
27.06.2016 1 z 5

Opět se nám tu od některých uživatelé objevuje přirovnávání. Jednou jde prý o Lisbeth, podruhé o Buffy. Nesouhlasím, takové přirovnání je nesmysl.
Tuto knihu za thriller nepovažuji, je to takové skoro fantasy, tedy určeno výhradně pro současnou mládež. Prostě normální pohádka, které stejně nebudete věřit.

Geatas
21.06.2016 4 z 5

Tuesday je pomsta.Tuesday se nebojí ničeho a kosí podsvětí Londýna bez mrknutí oka.Knížka čtivá, drsná, cítil jsem veškerou beznaděj příběhu, ale konec mě trochu zklamal.Pan Williams to moc uspěchal, důležité věci shrnul do pár slov...při troše přepracování a lepším závěru to mohla byt "boží" knížka:-)

Šárka5875
19.06.2016 3 z 5

Od thrilleru Dívka, která si říkala Tuesday jsem očekávala opravdu mrazivý, brutální thriller. Dostalo se mi však jakéhosi „podzemního“ fantasy. Takže za mě docela zklamání. Kniha se četla sice dobře, děj plynul svižně, nenudila jsem se. Ale v mém případě autor nedokázal jednu velmi důležitou věc, a sice, abych mu uvěřila. Postava Tuesday je pro mě neuvěřitelná, téměř nadpozemská. Tím pádem je pro mě celý příběh spíše žánru fantastického než thrillerového. A srovnání s Lisbeth Salander je pro mě úplně směšné. To jsou dvě tak naprosto rozdílné a nesrovnatelné osoby, že porovnávat je, je holý nesmysl.
Recenze v záložkách - Můj knižní ráj

XenasChakram
18.06.2016 5 z 5

moc mě to bavilo, přečtené za jeden den

marketa4853
13.06.2016 2 z 5

Bohužel, celý příběh pro mě byl velkým zklamáním. Nebavilo mě to, Tuesday byla opravdu "přehnaná" postava. Ani jsem knihu nedočetla. Nicméně nápad na příběh asi dobrý, ale špatně podaný(?!). Nějak nevím, co se mi hnusilo více, jestli to, že se jednalo o mladou dívku, nebo to, jak byla kniha psaná.

Toldist
08.06.2016 5 z 5

Tuesday je velmi dobře napsaná postava, která bere zákon do svých vlastních rukou, když nikdo jiný toho není schopen. Ta holka je fakt dobrá a rozpoutá velké peklo, mě zas připomínala jen malinko Buffy přemožitelku upíru. Velice se mi líbilo, že Tuesday mluví jakoby s čtenářem knihy a tohle dílo mě vtáhlo do děje více než jiná. Četlo se to jediným dechem a koupě mě nezkalamala, fakt super!

Martiiiik
06.06.2016 4 z 5

Kniha byla pro mě vcelku zklamáním. Když jsem četla, že je srovnávána s Lisbeth od Stiega Larssona, těšila jsem se. Kdyby se člověk od toho odprostil, asi by nebyl tak kritický. Faktem je, že jsem se občas ztrácela. V podstatě mám ráda styl, když autor jen naznačí něco a čtenář se to dozvídá později a postupně, na konci vše zapadne do sebe. Ale v této knize jsem si občas říkala: cože? Nicméně pokud autor přijde s další Tuesday, jistě neodolám.

Modrina
04.06.2016 5 z 5

Dlouho jsem váhala, jestli si tuhle knížku mám přečíst. Ale zvědavost zvítězila a já jsem si knížku koupila. A rozhodně nelituji. Tuesday je superwoman, tedy spíš asi supergirl, a inspirace Lisbeth je asi neoddiskutovatelná. Příběh není podle mého předvídatelný a klouže do hlavy víc než dobře. Občasné lehce sarkastické poznámky jsou perfektním kořením. Zkrátka mně se knížka hodně líbila a snad? otevřený konec mi dává naději, že se Tusday opět objeví. :)

AdyK
31.05.2016

Tato kiha mě celkem upoutala. Nejsem z ní úplně nadšená, ale i tak byla čtivá a s dobrým nápadem. Čekala jsem od toho trochu víc o.O

Vladísek
28.05.2016 2 z 5

Po dlouhé době kniha, která se mi nelíbila. Nějak mi celkově nesedl příběh, hlavní hrdinka, prostě nic. Celkem lituji peněz vydaných za tuto knihu. Určitě se nejedná o knížku, ke které se v budoucnu vrátím.

Hella
27.05.2016 2 z 5

Musím říct, že u mě se žádné extra nadšení nekoná. Aby mladinká vychrtlá hrdinka měla až takové superschopnosti a možnosti, že dostane půlku londýnských grázlů na kolena a kolem jejích akcí se točí život (skoro) celého velkoměsta? Jo, rozhodně se to snadno, dobře a rychle čte, ale občasná nevěrohodnost akcí, někdy u mě vyvolávající až pocit nechtěné směšnosti, mi brání říct o knize, že je bůhvíjak skvělá.

muchomurka
23.05.2016 5 z 5

Od téhle knížky jsem čekala opět nějakou dystopii, kterých je nyní všude plno, ale to se nesplnilo a knížka mě suprově překvapila. Autorovi se povedl napsat skvěle vykomponovaný příběh, napínavý, neobvyklý, který nelze odložit a dočíst potom. Ze začátku byl styl vyprávění zvláštní, ale rychle jsem si zvykla a obracela stránku za stránkou. Přestože Tuesday byla i nebyla zápornou postavou, fandila jsem jí a doufala, že všechno dopadne tak, jak má.
Za mě rozhodně ano.

konimka
21.05.2016 3 z 5

Od knihy jsem čekala více, Tuesday mě moc nenadchla....Hlavní hrdinka je někde srovnávána s Lisbeth Salanderovou, ale té se absolutně nemůže vyrovnat, protože její postava je napsaná skvěle.

Helianthus
19.05.2016 3 z 5

Dala jsem na reklamu a nevím zda to bylo přílišným očekáváním, ale kniha mi nepřišla nějak extra skvělá. Naopak mi hlavní hrdinka a vlastně většina situací přišla až moc nereálné. Pokud ale člověk při čtení přimhouří oči nad nereálností, tak se jedná o příjemnou oddychovku na dovolenou. Na nejlepší thriller to podle mne rozhodně nemá .

oolinkaa
19.05.2016 5 z 5

velmi čtivá kniha, ve které jsou navíc krátké kapitolky, které nutí číst a číst. velmi zajímavé
jsou tam myšlenky samotné Tuesday. ocenuji i tajemné prostředí, a to tunely, chodby metra, temné uličky plné drog, prostituce, gangů..do poslední chvíle čtenář netuší, jak to všechno dopadne, co k tomu Tuesday vede..konec je otevřený - že by se připravoval i 2.díl?

PetraBery
16.05.2016 4 z 5

Thriller roku tato kniha pro mne asi nebude, nicméně čtivá určitě je. Jak již bylo napsáno, Lisbeth je jenom jedna, přesto mi byla Tuesday opravdu sympatická. Krátké kapitoly, podzemí Londýna, odplata, bolest ze smrti blízké osoby... To vše lze v knize najít. Na plný počet to není, ale na 80% klidně ano.

vraždy Londýn vzpomínky znásilnění podzemí pomsta gangsteři metro spiknutí psychologické thrillery

Autorovy knížky

2016  75%Dívka, která si říkala Tuesday