Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275121/bmid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-yeK-275121.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Tuesday Falling , 2015

Andrys
26.05.2017 3 z 5

Ach jo, kdyby to šlo, tak by tam bylo hodnocení 3 a půl hvězdy. Kniha se mi líbila, ten nápad, střídání pohledu na děj různými aktéry (skoro ve stejném čase) i ten konec mi seděl ke knize. Ale ... nedokázala jsem se úplně ponořit do děje. Možná to bylo množstvím názvů stanic a prostředí, které mi nic neříkalo, možná stylem uvažování Tuesday, nevím. Její plán byl opravdu propracovaný. Ani by mi nevadilo, kdyby Pětka měla větší prostor nebo rovnou knihu ;).

cukrovka
12.05.2017 4 z 5

Zajímavé téma a místo děje ( podzemí Londýna ). Krátké kapitoly které přidávají spád. A dívka, která vede mstu proti grázlům. To vše přispívá ke čtivosti této knížky. Jen se mi to zdálo jako slabý odvar série Milénium.

rlupinek
03.05.2017 4 z 5

Knížka se mi četla příjemně, děj neměl moc hluchých míst i díky rychlému střídání krátkých kapitol. Tuesday si od začátku získala moje veliké sympatie, ale celé to na mě působilo spíše jako utopie - různých šmejdů je všude na světě velmi mnoho a "dívek, které si říkají Tuesday" velmi málo a nemají tudíž šanci vyhrát...

VladiKlaisner
19.04.2017 4 z 5

Knihu jsem včera dočetla a měla pocit, že se jedná o jakýsi mix Milénia (Lizbet Salander) a Hedvábníku od Rowlingové. Asi jsem čekala víc, thriller na 320str. kde 1/3 jsou prázdné stránky je na napínavou knížku tohoto žánru málo. Informace o jednotlivých postavách a ději by rozhodně zasloužili jednou tolik místa. Posledních​ cca 80str. se ale četlo jedním dechem. Velké plus dávám i otevřenému konci, doufám že případné pokračování bude lepší.

Marquis
16.04.2017 4 z 5

Scorseseho Taxi Driver v pútavom modernom vydaní, naviac s postavou pripravenou bojovať až za hranice vlastných síl. Komu z Vás ešte neprišlo zle z toho, čo sa deje na Vašom sídlisku, vo Vašom meste, v štáte kde žijete? Koľko z Vás si prešlo obdobnou traumou, v koľkých z Vás už vzkypela žlč? A čo sa dalo reálne urobiť? Odpoveď znie: nič. Buď sme príliš slabí, príliš pohodlní, alebo nám chýba práve to odhodlanie, či prostriedky. Pre všetkých prichádza Tuesday ako literárne zadosťučinenie. A nejde len o to, či máme chuť sa mstiť - román je to po všetkých stránkach chytrý, mrazivý a v podstate zábavný. Veď kto by nechcel byť aspoň raz v živote rukou Spravodlivosti, namiesto obete... Viac podobných kníh - viac presvedčenia, že niečo tu nehrá. A hor sa čítať, keď to už prešlo sitom cenzorov. La parole est l'arme des pauvres!

Hana62
11.04.2017 5 z 5

Moc se mi líbilo. Vykreslit Londýn, tak jak jej asi nikdo z nás nezná, super nápad. Bylo mi trochu smutno, když jsem dočetla, snad bych si přála jiný konec. Sháním jiné knihy od autora, uvidíme, zda napíše "pokračování".

oleg
07.04.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst a byla jsem v rozpacích,druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem, jen ten konec mohl být jiný,ale třeba to bude pokračovat.....

Metroušek
15.02.2017 5 z 5

Výborný thriller, sympatická hrdinka, má to spád, je to moderní, je to celkem nářez, a skvěle jsem se bavil (a proto je pátá hvězdička; rád se knihami bavím, a bohužel se mi to tak často nestává)! Kdo má rád Lisbeth Salanderovou, tak bude mít rád i její alter ego. Doufám ve druhý díl! A jestli milujete film Kick Ass jako já, tak vůbec neváhejte! Doufám, že to někdo zfilmuje, nejlépe Vaughn nebo podobný šílenec.

biairicia
11.02.2017 3 z 5

Dávám tři hvězdy, protože to není úplně z nejlepšího, co jsem četla. Uznávám však, že téma je super, někdy by to na ty hajzly chtělo Tuesday v reálném životě. Každopádně kniha mě začala opravdu bavit, až od půlky až třetí třetiny. Zápletka s detektivem je fajn. Toto dílo bych určitě nezatracovala. Nejsem však úplným zastáncem otevřených konců. V tomto případě dle mého názoru netřeba.

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Bylo mi doporučeno tuhle knížku přečíst s tím, že hlavní hrdinka je super psychopatka. Na to já slyším! A když jsem ji četla, moc jsem si přála, aby to byla skutečnost. Aby tahle dívka Úterý existovala nejen v Londýně, ale i v Praze, Mostě, Ústí.......kniha měla spád. Nejen hlavní motiv, ale i provázanost se životem vyšetřovatele se mi velice líbili. Četla jsem ji po jiné dívce a to té "slavné" opilé cestovatelce. Musím přiznat, že tohle bylo o dvě, tři podlaží jinde....

Petra17
04.02.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla, celkem se mi líbila ale maličko tomu ještě chybělo. Tuesday pro mě byla hrdinkou. Líbily se ki krátké kapitoly a styl psaní. Mohlo to být ještě více strašidelné :)

Aleh
03.02.2017 4 z 5

Zajímavé téma pro thriller. Děj se odehrává hluboko v podzemí pod ulicemi Londýna. Dobře se to čte. Děj vás pohltí od první kapitoly. A budete číst jednu kapitolu za druhou. Nedá Vám to, protože chcete vědět, proč dívka, která si říká Tuesday, žije v podzemí. A navíc detektiv Loss, který případ vyšetřuje, přijde na to, že Tuesday je nějak propojena s jeho dcerou, která byla před třemi lety zavražděna a případ dosud nebyl objasněn. V závěru pak všechno do sebe zapadne jako puzzle. Skvělé, doporučuji.

druzickaster
31.01.2017 5 z 5

Napínavá pohádka pro dospělé. Autor mě v závěru ušetřil i klišé zaoceánské produkce, takže já jsem spokojen.

Mrňous1
25.01.2017 5 z 5

Knížka mě nadchla. Nedokážu posoudit, jak moc je příběh a hrdinka reálná, ale způsob vyprávění, krátké kapitoly, příběh, postavy, vše mi přišlo zajímavé a velmi čtivé. Knížku jsem zhltla, super "pohádka" pro dospělé.

Loxias
23.01.2017 4 z 5

..tak urcite. Je to sracka. Ale me to proste bavilo celou dobu. Je to neco jako dobry filmovy "becko". Misty trapne, neuveritelne, hloupe, ale v tomto pripade pro mne celou dobu zabavne

netty
22.01.2017 5 z 5

Hrozně jsem Tuesday fandila! Knížka je čtivá, pro milovníky thrillerů jak dělaná!

gad
14.01.2017 5 z 5

Zajímavé téma, velmi čtivě zpracované. Líbilo se mi to.

kercah
10.01.2017 1 z 5

Kniha se sice dobře čte, ale i přes drsné scény je příběh o ničem. Při čtení knihy jsem ani jednou nepocítila, že knize ( příběhu) věřím. Nerealistické a to velice rada čtu fantazy :D A konec naprosto směšný. Možná by to ten konec i trošku vyšvyhl, ale tento mi připadá, že knihu chtěl někdo hodně rychle ukončit a nevěděl jak.

Kaďas4
09.01.2017 5 z 5

Nevšední kniha o dívce která se schovává v Londýnském metru a z neznámých důvodů vraždí tu největší spodinu lidské společnosti. Písmo v knize je celkem velké a kapitoly krátké takže je pomyslná délka knihy spíše tak 150 stran než 320 ale rozhodně to není na škodu. Příběh totiž těží hlavně z momentu překvapení stejně jako dívka která si říká Tuesday. Autor knihy se hned od začátku nepáře se zbytečným okecáváním a čtenáře rovnou vhodí do syrové reality jeho světa ve kterém může být morálním dilematem jestli fandit hlavní hrdince či nikoliv. Jisté je ale to že příběh psaný současně z různých pohledů má skutečně grády a těžko by jste v něm hledali hluchá místa. Vysokou kadenci zajímavých momentů si drží až do famózního finále. Nejlepší kniha kterou jsem v poslední době četl.

Bettyx
06.01.2017 4 z 5

Fajn knížka...český překlad jako vždy pitomý, zbytečná podobnost s Lisbeth Salanderovou, se kterou se Tuesday srovnávat nemůže, ale jinak kniha příjemně odsejpá a zlý hoši dostanou na zadek :)

vraždy Londýn vzpomínky znásilnění podzemí pomsta gangsteři metro spiknutí psychologické thrillery

Autorovy knížky

2016  75%Dívka, která si říkala Tuesday