NADEI NADEI komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Ke knize jsem se po letech vrátila, bylo to pro mě v té době opravdu sci-fi. Po opětovném přečtení mám divný pocit. Jak dlouho naše Zem bude snášet to naše chování- nechování se k ní. Poutavě napsaný příběh o velké katastrofě, lidském charakteru a touze přežít za jakoukoliv cenu.

14.04.2021 5 z 5

Skála Skála Peter May

Nečekejte klasickou detektivku, ale strhující vyprávění kde se snoubí drsná příroda ostrova Lewis, současný život hlavního hrdiny, který se na ostrově narodil, po letech se vrací vyšetřovat vraždu a začne vzpomínat na své dětství a mládí. Kniha mě naprosto dostala, všem doporučuji.

27.11.2018 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Vše už tu bylo v komentářích napsáno - nádherná, smutná, drsná a dech beroucí kniha. Doporučuji !

27.05.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Po postupném čtení Carterových knížek jsem si myslela, že už mě ničím nepřekvapí. Omyl ! Další dech beroucí případ s dokonale brutálními vraždami - kam jen na to chodí ,není snad možné, aby se s takovými zrůdami setkal nebo snad existují ? Trošku všechny ty emoce a brutality vydýchám a budu pokračovat.Už mám celou sérii doma natolik jsem tomuto mistru detektivek propadla.

04.04.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tohle pro tebe není, první slova Igora a už to jelo. Nevím co ,ale dokonale mě to vcuclo a nepustilo. Po přečtení si musí každý udělat úsudek sám, jestli je příběh Igora jen autorova fantazie, nebo se skutečně odehrál a je něco mezi nebem a zemí. Tak o tom budu hoooodně dlouho přemýšlet, tak skvěle byla knížka napsaná. Doporučuji !

06.10.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Hned v prvním případu Kate Marshallové je laťka nasazená hodně vysoko, takže se máme na co těšit, protože s Kate se život opravdu nemazlil. Nyní žije poklidným životem ale po letech vše začíná znova - kanibal vstupuje na scénu.... Super, těším se na další díl

16.08.2021 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Z knihy jsem nadšená. Skvěle vystavěný příběh, kdy se prolínají události před třiceti lety a současnost v sychravém podzimu. Co se tenkrát stalo mezi maturanty a proč o tom nikdo nechce mluvit, poradí si Anna jako nováček mezi starousedlíky ? Super doporučuji !

02.10.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Alena prostě umí vyprávět, čistě a lidsky často drastické okamžiky všedního života, proto jsou její knihy tak čtivé a krásné. Slepá mapa nebyla výjimkou. Doporučuji.

13.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný, emocemi nabitý příběh, který dokáže sevřít žaludek a vehnat slzy do očí. Jedna z knih na kterou se nezapomíná. Doporučuji přečíst !

17.01.2018 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Jak dobře známe své sousedy.... že by někdo z nás byl schopný zabít ? Napínavé čtení o jedné vraždě, která vynese na povrch, že každý má nějakého kostlivce ve skříni. Super.

12.04.2021 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Mě Milénium prostě baví a jen doufám, že bude Mikael a Lisbeth pokračovat.

01.03.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak smutný, tak krutý, tak krásný, tak jiný je příběh z války vyprávěný samotnou smrtí. Naprosto úžasná knížka. Doporučuji!

04.03.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá jízda už od prvních stránek vás nenechá knížku odložit. Robert je sympaťák, který si na nic nehraje a jde tvrdě za svým. Čtivé, napínavé a drsné čtení - super !

06.01.2019 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Království je naprostá bomba, která mě vynesla do čtenářského nebe. Citové propojení a láska mezi bratry nezná mezí. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Doporučuji - skvělé !

12.08.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Opět skvělé, dynamické a bezkonkurenční.

25.01.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

To byla jízda, plná adrenalinu a neskutečných emocí. Pan Jo dal Harrymu pořádnou nálož, ze které se zdálo, že není úniku. Skvělé !!!

08.12.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Kniha napsaná podle skutečných událostí mi vzala doslova dech. Chvíli slzy, chvíli strach, chvíli odpočinek od čtení, protože všechnu tu hrůzu musím vstřebat a vydýchat. Skvělé !!!

23.05.2019 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Tato kniha mě dostala svým neotřelým až surovým podáním. Kdy je realita, kdy jen sen a kdy se umělcova duše vznáší ve svých vizích ? Odpověď je prostá - soustředit se pozorně co vám řádky textu říkají. Za sebe určitě doporučuji.

31.03.2020 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Detektivní případ dávkovaný od konce, kdy víte kdo je vrah, přes vyprávění jak to všechno před lety začalo až po překvapující konec. Knížka se moc hezky četla a líbila se.

25.02.2020 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Nenechte se odradit velkým množstvím stránek, protože vás pohltí a nepustí. Tohle se vážně povedlo. Sledovat lidské charaktery když městečko uzavře kupole před celým světem. A že se začnou dít věci... Mistrovské dílo. Doporučuji !

11.10.2019 5 z 5