Dívka, která musí zemřít

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo žebráka s amputovanými prsty na rukou i na nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit pocitu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem.  Případ probudí Mikaelovu pozornost, protože žebráka slyšeli několikrát cosi breptat o švédském ministru obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu něco společného s vládou?  Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Sama se teď stane šelmou.  Závěrečný díl série Milénium....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410356/divka-ktera-musi-zemrit-UUe-410356.jpeg 3.7461
Série

Milénium 6.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host
Orig. název

Hon som måste dö, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (146)

Kniha Dívka, která musí zemřít

Přidat komentář
Péťa1950
15. října

Příliš komplikované rozplétání příběhu Zalaščenka a jeho dcer, zpravodajské centrály, dvojití agenti, mafie----příliš překombinované. Brutální praktiky, z kterých se hlavní hrdinové zázračně dostanou. Vše, co se uměle prodlužuje, postupně ztrácí náboj.

ajasin
29. září

Patrně závěr série Milénium, tak se ho pokusím shrnout jako celek. Po čtvrtém pokračování jsem zajásala a doufala, že se „ zastupující autor “ teprve rozehřívá. Bohužel z pátého dílu jsem už byla rozpačitější. Šestka se mi celkem líbila, ale málo platné, je to průměr. Abych to vzala zkrátka. Nemám problém si vzpomenout, o čem bylo původní Milénium. Některé části se mi dostaly pod kůži hodně hluboko. O čem byly navazující dva díly jsem si sama od sebe nevzpomněla vůbec. Takže asi tak.


Nina291
18. září

Asi nejlepší díl od Lagercrantze, ale stejně si myslím že Lisbeth i Mikael měli skončit po smrti Stiega Larssona. Není to špatný čtení, ale není to prostě ono.

helusa2
15. září

(+ SPOILER) Tak mám celou sérii za sebou. Ke konci už na mě té nesmrtelnosti hrdinů bylo příliš - trošku mi to evokovalo myslivce z Červené Karkulky, který přijde sice pozdě, ale přesto zachrání Karkulku i babičku - po sežrání vlkem překvapivě zcela bez porušení a poškození :-D
Ale jinak dobrý. Jsem ráda, že jsem si to poslechla.

Rade
14. září

V textu možný SPOILER.
Poslední díl (opravdu?) Lagercrantzova pokračování Milénia mě chytl o něco víc, než předchozí (Muž, který hledal svůj stín). Možná to bylo i tou pro mě atraktivní zápletkou na Mount Everestu, přemýšlela jsem, zda se autor mohl inspirovat skutečnými událostmi tragického výstupu výprav Scotta Fischera a Roba Halla v roce 1996.

Spolierům se snažím vyhnout, tak aspoň v náznaku mou asi největší výtku:
Konec byl na mě až moc akční a docela mě zamrzelo, že konečné rozluštění té horolezecké záhady s morálním dilematem bylo naředěno těmi špiónskými hrami i borůvkovým životabudičem, přišlo mi to poněkud přehnané. Zbytečně, na Mount Everestu je nebezpečno i tak…
Nakonec přece jen za čtyři, máloplatné, četlo se to dobře…

katst
08. září

Tentokrát jsem si čtení nijak neužila a dočítala jen silou vůle.
Lisbeth ani Mikael už nejsou těmi postavami, které jsem si oblíbila a na jejichž příběh jsem se těšila... Kniha je překombinovaná, je v ní mnoho postav s podobnými jmény, která se pletou a místy až přílišná snaha vysvětlit zápletku ději také nijak neprospívá.
A samotný závěr je snad škoda i komentovat :-(. Velmi uspěchaný a velmi neuvěřitelný....
Série měla skončit čtvrtým dílem, který byl ještě hodně povedený. V nejlepším se mělo přestat...

Vilma232
30. srpna

Naposloucháno. Spokojenost i s třetím dílem. Návaznost na postavy z prvních - originálních - dílů tam je. Opět se dostáváme do některého ze zajímavých vědeckých oborů i do švédské politiky.

Pavlína79
22. srpna

jak potkat zase staré známé, díky tomu se čte lehce a všechny souvislosti do sebe zapadají

1 ...

Doporučujeme

Nejsem živá
Nejsem živá
Zachráníš mě ráno
Zachráníš mě ráno
Tatérka
Tatérka
Červenka
Červenka