Dívka, která musí zemřít

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo žebráka s amputovanými prsty na rukou i na nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit pocitu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem.  Případ probudí Mikaelovu pozornost, protože žebráka slyšeli několikrát cosi breptat o švédském ministru obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu něco společného s vládou?  Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Sama se teď stane šelmou.  Závěrečný díl série Milénium....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/410356/divka-ktera-musi-zemrit-UUe-410356.jpeg 4.28
Série:

Milénium (6.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host
Orig. název:

Hon som måste dö (2019)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Dívka, která musí zemřít

Přidat komentář
karelk
dnes

Líbilo se mi to. Nastavený styl z předchozích dvou knih (napsal by to Larsson jinak, lépe?), poutavá zápletka (jak hlavní, tak i vedlejší) a napínavých posledních 15 % knihy.

Akorát mě mrzí, jestli tohle bude definitivní konec :/

astroweb
včera

Těšil jsem se, začátek dobrý, ale postupně přicházelo zklamání oproti předešlým dílům a tím myslím i pokračování od tohoto autora. Zde se rozhodl vsadit plno dějových vláken, finále tomu odpovídalo, zmatené, neuvěřitelné.

Irsaf
15. září

Jo stará dobrá Lisbeth... Kniha mi přišla ze začátku trochu slabší, ale nakonec dostala 5 hvězd...

plobpreis
15. září

Knihu jsem přečetl během večera a noci. Autor mě udržoval v neustálém napětí a nutil mne číst až do úplného konce. Protože mám za sebou jak Milénium Stiega Larssona tak i jeho následovníka věděl jsem, že mě kniha nezklame. Stylově je podobná předchozím dílům. Více dějových rovin v různých časech, které se vzájemně propojují. Autor nedovolí Lisbeth provést to co původně zamýšlela a vede všechny hrdiny k pozitivnímu konci, čímž skutečně sérii uzavřel a v případě pokusu o pokračování to už nebude snadné. Líbilo se mi také, že se v knize objevila Praha a to, že autor aktualizoval IT technologickou základnu. Knihu mohu vřele doporučit přeji všem, aby přinesla tolik potěšení jako mě.

encyklopedie
12. září

.......už se těším na zdejší komentáře, jak je David Lagercrantz špatná náhražka za Larssona...
u nás doma má zase 100 procent a 5 hvězdiček ..............kdyby tu knihu napsal jenom pro mně, tak by to byl chválihodný čin.....škoda, že skončil .... a nedotáhl to na plánovaných 10 pokračování, jaký měl úmysl Larsson ........