Dívka, která musí zemřít

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo žebráka s amputovanými prsty na rukou i na nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit pocitu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem.  Případ probudí Mikaelovu pozornost, protože žebráka slyšeli několikrát cosi breptat o švédském ministru obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu něco společného s vládou?  Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Sama se teď stane šelmou.  Závěrečný díl série Milénium....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410356/big_divka-ktera-musi-zemrit-UUe-410356.jpeg 3.7575

Milénium / Millennium 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Hon som måste dö, 2019

Kniha Dívka, která musí zemřít

jiri77

Tak jsem si konečně přečetl závěrečný díl. Z celé série se mi zdál právě tento díl nejslabší. Scházelo mi tam napětí a děj mi připadal poněkud roztahaný. A ty akční scény byly chvílemi až za hranou uvěřitelnosti. Celkově se mi pokračování ,které David Lagercrantz napsal líbilo, určitě to nebylo lehké navázat na tak skvěle rozepsanou sérii.

Hakate

1-3. Díl miluju. 4-5 pro mě byla tragédie, u které jsem opravdu trpěla. (Asi jsem jedna z mála, ale nesouhlasím s tím, že měl v dílech pokračovat, původní série je nepřekonatelná a pokračování pro mě bylo skutečně vražedné a mnohdy až urážející )

Ale jelikož jsem tvor zvědavý... nakonec mě přemohla zvědavost a po knize jsem přeci jen sáhla tentokrát v podobě audioknihy.
Nevím, zda to bylo tím, jak skvěle je kniha namluvená Martinem Stránským, (jeho hlas k tomuto příběhu fakt sedl, a po dlouhé době jsem v jeho hlase neslyšela Daryla z TWD ) nebo si David dal v posledním díle extra záležet, ale nebylo to špatné.
Dějové linky mě bavily celkem všechny, jak Lis a její sestry, tak linka bezdomovce i výprava na M.Everest.
Ukončení celkem solidní.
Suma sumárum, tentokrát jsem celkem spokojená.

mirec88

Výborné finále série, ktoré skvelo ukončilo príbehy Lisbeth a Mikaela. Páčil sa mi príbeh okolo šerpa, aj dejová linka so sestrou Lisbeth a som spokojný. K tomu už netreba nič viac dodávať. Kniha je čtivá, sú tu krátke kapitoly a záver bol poriadne napínavý. Fakt dôstojne a skvelé ukončenie.

Niu

Už jsem psala, že tato série i dokončení od Davida Lagercrantze, je skvělá, super čtivá, napínavá. Strašně mě upoutal příběh žebráka, i vše, co s ním souviselo. Trochu jsem se ztrácela v tom, kdo byl čí agent. Ale pro mne to nic neubralo kouzlu této knihy.

tabaluga

Poslední díl o Mikaleovi a Lisbeth, nevím asi jsem čekala něco víc.. Lisbeth působila jako Superman a takove knihy nemám moc ráda.. Ale aspoň nemám pocit, že by mi unikal nějaký dílek skládačky. Za mne je původní trilogie od Larssona ukončena, byť na o něco slabší vypravěčské úrovni...

Renca.ch

Kniha byla velmi čtivá, napínavá, za mě asi nejlepší díl od Lagercrantze. Úvod trošku těžkopádný,na to že by bezdomovec vyvolal takové emoce a události,mohl být lépe zpracován.O horolezectví a Mount Everest jsem se nikdy nějak moc nezajímala,ale kniha mě donutila vyhledat na netu fotky z "duhového údolí",což jsou záběry jen pro silné jedince a divím se,že lide jsou schopni tak riskovat životy...Jinak souhlasím s předchozími komentáři,že Michael byl takový bez života a Lisbeth byla jak James Bond, konec moc akční,překombinovaný a možná jsem čekala jiný epilog..Ale celkově jsem byla s knihou spokojena, celá série stojí za přečtení.

Smkno

Poslední díl se mi líbil moc, byl čtivý, se zajímavým příběhem.

Anna27

Za mě asi nejméně záživný díl z celé série. O Mount Everest jsem se dřív zajímala, takže to mi ani tak nevadilo, akorát ten bezdomovec se dal popsat lépe, už byly i poutavější příběhy. Za mě první 3 díly absolutní TOP, zbytek jsem přečetla, protože mi akorát nedalo, abych nevěděla, jak to s Lisbeth a Mikaelem dopadlo.