Muž, který hledal svůj stín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/big_muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 3.81019
Série:

Milénium / Millennium 5.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Mannen som sökte sin skugga, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (262)

Kniha Muž, který hledal svůj stín

TerezaaBaarova
23. května

Tuhle sérii jsem chtěla mít přečtenou už jen kvuli Larssonovi... ale trápila jsem se.
Není to ono a ne nadarmo se říká, že v nejlepším je třeba skočit...

Tento díl je o něco horší než 4 a o něco lepší než 6, tím bych to uzavřela.

Katulinka69
11. května

Poslouchano, tento díl se mi líbil více než předchozí


mazlak
20. dubna

Další velice pěkná detektivka. Hned se vrhám na další pokračování.

tinka1974
19. února

Příjemný poslech. Příběh krásně plynul, vtáhl mi do děje. Doporučuji

KateřinaElla
18. února

Setkala jsem se s názorem, že pokračování této série z pera Davida Lagercrantze už není ono, ale mně to přijde srovnatelné s Larssonem.

Petass
24. ledna

Opět skvělý zamotaný příběh! Tentokrát už autor hodil snahu o návaznost na první sérii za hlavu a psal zcela podle sebe. Text má opět spád, nedrhne to zbytečnými šroubovanými dialogy. Fajn detektivka. Lisbeth je pořád stejně dobrá a trhlá. Mikael je pořád stejný štoural a proutník. Sérii dočtu a můžu doporučit.

šipek
11. ledna

Tak za mě lepší 4 hvězdičky. Po delší době jsem sáhl v knihovně na pokračování Milénia a vůbec jsem neudělal chybu. Slibuji, že další díl vezmu do ruky daleko dříve. Vůbec nejsem z knihy zklamaný ba naopak jsem byl překvapený jak se mi po tak dlouhé době vybavily předchozí díly.

konicekbily
03.12.2021

Pokračování Milénia bude vždy rozdělovat čtenáře - na ty co nepřipustí, že by Stieg Larsson mohl mít pokračovatele, neboť následný autor nedosáhne původní úrovně - a na ty, kteří budou tolerovat, že druhý autor se bude snažit o vlastní styl. Můj pohled je: od pátého pokračování se dívám na pokračování jako na novou sérii a kniha není vůbec špatná a nesrovnávám s Larssonem!

1 ...