Muž, který hledal svůj stín

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 3.7929

Milénium 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host

Mannen som sökte sin skugga, 2017

Kniha Muž, který hledal svůj stín

Anna27

Předešlé díly byly určitě propracovanější a bylo tam více Lisbeth a Mikaela, ale co se počtu postav týče, nepřišlo mi jich více, než v jiných dílech, ba naopak. Obzvlášť jsem ocenila, že byly oslovovány křestním jménem, protože dříve se mi všechny ty švédské jména/příjmení trošku pletly. Bylo to čtivé, téma zajímavé. U této série to mám tak, že 1. díl = nejlepší a s každým dalším se hodnocení snižuje, ale stojí za přečtení všechny.

MatoPalkes

Niektoré vedľajšie dejové línie to chcelo uzavrieť. Inak vysoký nadpriemer.

Ivka2

Knížku jsem četla snad věčnost. Ze začátku jsem u ní nemohla vydržet. Chybí mi tam Lisbethina chladná logika, Blonkvistova poctivá dřina. Je tam spousta postav, spousta zápletek, někdy je ale méně více. Bohužel moje poslední kniha v sérii Millenium, do které sem se pustila.

akcive11

V 5. díle se pomalu vytrácí energie a napětí děje. Kniha je dobrá, velmi čtivá, ale díly 1-3. daly tak vysokou laťku, kterou nelze překonat. Za mě se pan Lagercrantz ujal dobře volného pokračování Milénia, i když v tomto díle, kdybych neznala knihy předchozí, těžko hledala hlavní postavy. Hlavní děj je rozkouskován do několika dějových linek a Lisbeth a Mikael jsou nyni jedni z mnoha postav tvořící celý příběh.

Hakate

Ani v tomto díle, neměním své předchozí pocity..
Pokud autor navazuje na jiné dílo, bývá to většinou špatné (at jde o film, či knihu), toto ovšem je víc než zlé. Autor by lépe udělal, kdyby napsal podobnou knihu se svými postavami a svým příběhem.

jarda155
29.12.2020

Detektivka to není vůbec špatná, ale Lisbeth je do ní tak nějak naroubovaná a určitě by ten příběh bez ní nebyl o nic horší.
Už to prostě není "o" ní , ale "s" ní.

Bedřich63
29.12.2020

Staří známí z předchozích dílů nezmizeli, objevily se nové tváře, nové osudy a příběhy. Oproti prvním dílům série se trochu posunul záběr z prostředí hackerů a časopisu Milénium směrem k problematice pokusů v oblasti psychologie, psychiatrie a ovlivňování chování lidí. Propojení vědy a detektivky mě vždy zaujme a nemám problém i se zmínkami o některých aktuálních problémech současnosti - uprchlíci, nejistota na burze, pokusy na lidech. Krátké nahlédnutí do světa migrantů je zajímavé. Hodnotím knihu velmi pozitivně.

NADEI
25.11.2020