Muž, který hledal svůj stín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 3.7929
Série

Milénium 5.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host
Orig. název

Mannen som sökte sin skugga, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (248)

Kniha Muž, který hledal svůj stín

Přidat komentář
Anna27
25. dubna

Předešlé díly byly určitě propracovanější a bylo tam více Lisbeth a Mikaela, ale co se počtu postav týče, nepřišlo mi jich více, než v jiných dílech, ba naopak. Obzvlášť jsem ocenila, že byly oslovovány křestním jménem, protože dříve se mi všechny ty švédské jména/příjmení trošku pletly. Bylo to čtivé, téma zajímavé. U této série to mám tak, že 1. díl = nejlepší a s každým dalším se hodnocení snižuje, ale stojí za přečtení všechny.

MatoPalkes
28. ledna

Niektoré vedľajšie dejové línie to chcelo uzavrieť. Inak vysoký nadpriemer.


Ivka2
11. ledna

Knížku jsem četla snad věčnost. Ze začátku jsem u ní nemohla vydržet. Chybí mi tam Lisbethina chladná logika, Blonkvistova poctivá dřina. Je tam spousta postav, spousta zápletek, někdy je ale méně více. Bohužel moje poslední kniha v sérii Millenium, do které sem se pustila.

akcive11
11. ledna

V 5. díle se pomalu vytrácí energie a napětí děje. Kniha je dobrá, velmi čtivá, ale díly 1-3. daly tak vysokou laťku, kterou nelze překonat. Za mě se pan Lagercrantz ujal dobře volného pokračování Milénia, i když v tomto díle, kdybych neznala knihy předchozí, těžko hledala hlavní postavy. Hlavní děj je rozkouskován do několika dějových linek a Lisbeth a Mikael jsou nyni jedni z mnoha postav tvořící celý příběh.

Hakate
01. ledna

Ani v tomto díle, neměním své předchozí pocity..
Pokud autor navazuje na jiné dílo, bývá to většinou špatné (at jde o film, či knihu), toto ovšem je víc než zlé. Autor by lépe udělal, kdyby napsal podobnou knihu se svými postavami a svým příběhem.

jarda155
29.12.2020

Detektivka to není vůbec špatná, ale Lisbeth je do ní tak nějak naroubovaná a určitě by ten příběh bez ní nebyl o nic horší.
Už to prostě není "o" ní , ale "s" ní.

Bedřich63
29.12.2020

Staří známí z předchozích dílů nezmizeli, objevily se nové tváře, nové osudy a příběhy. Oproti prvním dílům série se trochu posunul záběr z prostředí hackerů a časopisu Milénium směrem k problematice pokusů v oblasti psychologie, psychiatrie a ovlivňování chování lidí. Propojení vědy a detektivky mě vždy zaujme a nemám problém i se zmínkami o některých aktuálních problémech současnosti - uprchlíci, nejistota na burze, pokusy na lidech. Krátké nahlédnutí do světa migrantů je zajímavé. Hodnotím knihu velmi pozitivně.

NADEI
25.11.2020

Prostě skvělé.

1 ...