Mysterium tremendum

Absolutní odhalení nejtemnějších koutů lidské duše. Inspirace a posedlost Tizianovým obrazem Apollón a Marsyás. Neuvěřitelný přerod muže v bytost posedlou svým dílem. Emoční zážitek z tajemství zvaného mysterium tremendum. Rázný a hrůzný počin životem zkoušeného muže. Příběh se odehrává v 70. letech v Beskydech. Mladý výtvarník způsobí autonehodu, která ničivě dopadá na obyvatele vesnice i umělcovu psychiku. Román zaujme fanoušky filmů Davida Lynche a románů Stephena Kinga. Z české tradice navazuje na Ladislava Klímu či Gustava Meyrinka. Zjevná inspirace vychází i z textů kapely The Plastic People of the Universe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249260/mysterium-tremendum-IDX-249260.jpg 3.2301
Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Panteon

Kniha Mysterium tremendum

Gweny

O pár minut později...
Přijdu si kapku podvedeně. Každopádně pokud bylo marketingovým tahem oznámit, že autor zemřel za záhadných okolností a svůj román obalil do vlastní kůže, podařilo se na výbornou...
Nicméně jednou za čas čtenář projeví trochu zájmu a zkusí vysledovat o záhadném autorovi něco víc... A dopadne to tak, že záhada vůbec záhadná není. Autor není tím, za koho se vydává. A vše je jinak a já zase se svou důvěřivostí skočila na lep druhým.
Ale aspoň se mi bude lépe usínat.

Gweny

Další z knih, kterou jsem přečetla za jediný den/večer. Příběh mě nenechal vydechnout. Těžké neztratit se v něm. Co je ještě sen a co už skutečnost? To se asi nikdy nedozvím. Nicméně mě ještě víc šokovala informace o autorovi na přebalu knihy.
Nechci knihu hodnotit hvězdičkami. Přijde mi to nepatřičné. Nicméně na detaily příběhu i Tiziana budu vzpomínat asi hodně dlouho, poněvadž se mi zaryly dost hluboko pod kůži. Nějak víc nemám slov. A jediné slovo, které mě napadá, abych to vše popsala, je MASAKR!

Jara.v
05. březnaodpad!

Knihu jsem si koupila na základě příběhu jejího vzniku a lákalo mě to. Kniha mě ale po několika stránkách přestala bavit a nedočetla jsem.

Kubina

Už ani nechápu, proč jsem to po pěti letech četl znova. Kniha sice obsahuje i pěkné pasáže, ale příběh je vystavěný lacině a tváří se jako něco výjimečného, i když není.

jprst

To jsem zase jednou šlápl vedle, otravná záležitost, podivný, jaksi křečovitý styl psaní a vyjadřování. Prostě z mé strany velké očekávání, které se po přečtení změnilo ve velké zklamání a pocit zbytečně ztraceného času.

pydla
06.06.2020

Ani detektivka, ani mysteriozní román, ani drama, spíše taková slátaná povídka, ale zajímavě napsaná. Akce čeká na svou reakci a vše může mít vztah se vším. Cokoli se stane má svou odezvu buď v reálu nebo v naši mysli. Malíř posedlý svým obrazem ( myšlenka už uchopená dávno jiným autorem ), jen s jiným koncem.
Nečekejte dech beroucí knihu, která Vás přišpendlí ke křeslu, ale průměrný, trošičku mysteriózní příběh..

sima.mis
07.05.2020

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, podpořená velkou reklamou, bohužel přišlo zklamání. Čekala jsem víc.

NADEI
31.03.2020

Tato kniha mě dostala svým neotřelým až surovým podáním. Kdy je realita, kdy jen sen a kdy se umělcova duše vznáší ve svých vizích ? Odpověď je prostá - soustředit se pozorně co vám řádky textu říkají. Za sebe určitě doporučuji.