Sklenice srdíček

Když beze stopy zmizí šestnáctiletá Angela Wongová, jedna z nejoblíbenějších dívek ve škole, nikdo si nedokáže představit, že by s tím měla cokoli společného její nejlepší kamarádka Georgina (Geo) Shawová. A určitě to nenapadne ani kamaráda obou dívek Kaisera Brodyho. O čtrnáct let později jsou Angeliny ostatky nalezeny nedaleko místa, kde Geo vyrůstala. Z Kaisera se mezitím stal detektiv, jenž konečně zjistí pravdu: Angela byla obětí Calvina Jamese, který poté zavraždil nejméně tři další ženy. Pro úřady je Calvin sériovým vrahem, avšak pro Geo je kýmsi úplně jiným. Na střední škole byl její první láskou a ona s ním prožívala vášnivý vztah až do noci, kdy byla zabita Angela. Čtrnáct let věděla, co se s Angelou stalo, aniž by o tom komukoli řekla. Pak byla zatčena a poslána na pět let do vězení. Calvin je tou dobou odsouzen na doživotí, ale nedlouho po uvěznění se mu podaří uprchnout. Krátce před Geiným propuštěním jsou nedaleko místa původního zločinu nalezena další mrtvá těla. Kaiser věří, že vrahem je opět Calvin, a obává se, že také Gein život může být v ohrožení. Kniha Jennifer Hillier je příběhem trojice dávných přátel: dívky, která byla kdysi zavražděna, ženy, jež po letech skončila ve vězení, a muže, jenž se snaží odhalit pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395531/sklenice-srdicek-Pd1-395531.PNG 4.596
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Baronet

Jar of Hearts (2018)

Kniha Sklenice srdíček

ilčidlo

Napínaví čtení, jen mi dělal trochu problém začátek a to prolínání minulostí s přítomností. Podle mně bych uvítala raději méně vzpomínek na pubertu a více místa na závěr.

muchomurka

Tohle bylo "zajímavé"... Četlo se to skoro samo, ale Geo mi k srdci nepřirostla, nemohla jsem se s ní sžít, prožívat její útrapy, protože si za to mohla sama. Ano, v 16 je člověk určitým způsobem naivní, ale myslím si, že není tak blbý, aby si takto zpackal život nevědomky. Geo se tvářila jako silná a zároveň chudinka a to mě vytáčelo. Kdyby to bylo napsané jiným způsobem, asi by to byla fajn detektivka, takto to byl převážně výlet do minulosti, který nebyl hezký a obešla bych se bez něj. A současné případy - vždyť ani zde nešlo o vyšetřování, ono se to samo uzavřelo, ale sloužilo to jen k nimrání se v ničem hlavních postav. Škoda, jsem z toho zklamaná.

konicekbily

Hříchy mládí ovlivňují příběh od začátku do konce. Autorka s námi nehraje poctivou hru, což u krimi očekávám, ale tentokrát zneužívá až moc prohazování děje v minulosti s dějem v přítomnosti, a to až moc často. Ale píše pěkně, uvidím, co v češtině od ní vyjde.

jasmína

Mám autorku ráda, sice mi to vyústění k závěru jaksi nesedlo, nechci vyzrazovat SPOILER, ale i tak jsem četla do 1.h.do rána, abych se dozvěděla, jak to dopadne..

Bramhr

Tak to byla jízda. Ten začátek mně stál hodně soustředění, aby mi nic neuniklo a ono se ukáže, že každý detail daval smysl a nic bych v knize nezměnila!!!!

orangerose

Dokonalost z detektivek :)

alnahu

Příběh ve kterém se prolíná přítomnost s minulostí.Příběh nás nejdřív zavede do ženské věznice,kde si Geo odpykává trest.Od začátku si člověk myslí ,že je to nešťastná chudinka,ale skutečnost je úplně jiná -opravdu překvapivá. Hlavní postavy v této knize jsou všichni divní.Sice jsem knihu zařadila do čtenářské výzvy ,ale není to můj šálek kávy.

RockMartina

Ústřední zločin byl opravdu šokující a asi si ho budu dlouho pamatovat. Posledních tak 50 stran už se dalo celkem snadno odhadnout. Závěr ten už byl dle mého názoru až moc přehnaný a v poměru k celému příběhu hodně zrychlený, proto nedávám plný počet hvězd.