Munchkin451 Munchkin451 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Umění číst mezi řádky je u této knihy nezbytné, jelikož Malý princ v sobě skrývá velmi hluboké myšlenky. Nádhera

27.07.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásný a taky dost smutný příběh o přátelství. Čte se velmi dobře a je poměrně krátký, okolo 100 stran. Vřele doporučuji a rozhodně to neni poslední kniha od Steinbecka, kterou jsem četla.

20.11.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Mimo to, že kniha je ohromně zábavná, sděluje také spoustu pravdivých a krásných myšlenek o lásce, rodičovství a dalších tématech. Příběh je dobře vymyšlený a takovým hezkým způsobem zamotaný, až se nakonec všechno vyjasní a vám to začne dávat konečně smysl. Paráda!

09.09.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Neměla jsem moc velké očekávání a nakonec naprostá paráda. Byly tam vtipné pasáže, při kterých jsem se usmívala jako měsíček na hnoji a zároveň jsem si zvládla pobrečet. Krásný, emotivní příběh, který se čte uplně sám!

02.09.2021 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tahle kniha předpověděla dnešní dobu až mě z toho mrazí...

15.03.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Miluju tuhle knihu. Příběh má hloubku a skrývá pravdivé myšlenky.

26.07.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Masakr!

21.07.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha přečtená nejmíň 5x. Opravdu mistrovské dílo, které mě oslnilo na střední škole a které zůstává mou nejoblíbenejší knihou. Žádná z filmových adaptací se s tim nemůže měřit ani v nejmenším.

15.03.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Docela se divím za spoustu negativních ohlasů v komentářích. Za mě super knížka. Hlavní postava Holden je tak trochu podivín a když něco vypráví, tak to z něj občas leze, jak z chlupatý deky, ale má to svoje kouzlo.

04.03.2022 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

No nestačím se divit, jak je kniha nadčasová. Lituji, že jsem nečetla knihy od Čapka dřív a moc se těším na další! Jo a ještě chci říct, že ten konec je paráda.

02.02.2023 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Rada bych o tyhle knizce neco rekla, ale prvni pravidlo zni.... :D

27.07.2021 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Ať si říká kdo chce, co chce, ale já věřím na sílu myšlenky, věřím na zázraky a věřím na zákon přitažlivosti! Takže knížka přesně pro mě.

12.08.2021 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Zvláštní a neskutečně depresivní příběh, ze kterého mám smíšené pocity.

30.06.2021 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Charlie mi hned od začátku přirostl k srdci a prožívala jsem s ním všechny ty jeho radosti a strasti, co ho za ten první rok na střední potkaly. Fakt krásná knížka. :)

29.07.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluju jak knížku, tak film!!

26.07.2021 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje první kniha od Johna Greena. K ménu překvapení opravdu povedená. Určitě si od autora v budoucnu přečtu i jiné knihy a snad i k Aljašce se ještě někdy ráda vratím.

01.06.2021 4 z 5

Konečně jsem se ke knize vrátila a dokončila ji! Super dílo, které budu chtít mít vždy po ruce, jelikož to, co se zde píše je za mě naprostá pravda. Je to takový ukazatel k nalezení klidu v životě a jakmile se znovu ztratím, už vím co si přečíst, abych se zase vydala správným směrem:)

12.07.2023 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

klasika

07.12.2021 5 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Tahle kniha je prostě famózní a napsaná tak dobře, že je snad nemožné, aby někoho nebavila. Doporučuju všem!
„Tato práce byla přísně dobrovolná, ale každé zvíře, které by se jí snad nezúčastnilo, čekalo zkrácení přídělů žrádla na polovinu.“

30.06.2021 5 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

I přes težší jazyk se četlo dobře a už podruhé mě William Shakespeare přesvědčil o své genialitě. Za mě ještě lepší než Romeo a Julie.

27.02.2023 5 z 5