Krysař

Koupit

Podkladem pro tuto knihu byla staroněmecká pověst ze 13. století o krysařovi, který je pozván do města, aby vyhubil krysy. Zdá se to jako prostý příběh. Avšak krysy, jakožto špinaví hlodavci nejsou jedinou špínou v městečku Hammeln, kde se celý příběh odehrává. Dyk v této novoklasicistní novele se zaměřuje (poukazuje) na spravedlnost, právo, pomstu, ale také na lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42447/krysar-esj-42447.jpg 45050
Novely, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Krysař

Fideidefensor
dnes

Boha mojeho to byla krávovina. Normálně bych dal jen jednu hvězdu, ale tak co, je to české, hezky se tam pracuje s mojí mateřštinou, tak si Krysař zaslouží, abych byl shovívavější.
S Krysařem jsem si jednoduše nesedl. Kniha je místo děje plná spíše rozjímání, přemýšlení a mnoha takřka halucinogenním popisům. Někomu se to určitě může líbit, ale já od knihy prostě chci děj, ne nějaké těžko uchopitelné a silnhě abstraktní autorovy pochody.
Jediné, co tak můžu opravdu pochválit je opravdu skvělá práce s jazykem, která musí každého Čecha zahřát u srdce. Další výhodou je, že to má tak velká písmenka a je to krátké, takže ten horor se jeden den přečkat dá.
Jsem rád, že jsem toho slavného Krysaře zkusil, ale díky, jednou za život mi to rozhodně bude stačit.

klaraj093

Čtení k maturitě.. Miluju ten příběh! Doufám, že se k němu někdy vrátím.

Jarka_rybář

Moc hezká kniha. Hluboká, tajemná, obsahuje lásku i zradu. Krysař je zajímavá postava, tragická.

outzzo

Nádherné dílko. Je mi záhadou, že jsem si to přečetl teprve až v páté dekádě života. A co víc, splňuje také deváté téma letošní výzvy. "A vaše jméno? Nejmenuji se, jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem krysař.""

s1ombrehimawari

Tak nějak stále nevím, jestli se mi to líbilo či ne. Ze začátku to bylo takové originální a neotřelé. Ke konci jsem už jenom žasla nad spádem a úpadkem konce. Trošku mě mrzí, že tento Krysař se liší od původní legendy. Člověk od začátku ví, jak to skončí.

gab72

Výborně napsaná. Jako povinná četba by mě asi v -nácti letech nenadchla, nyní ano. Krásně vykreslené postavy, láska, rozhled atd. Skvělá.

Terezka05

Knihu jsem četla jako povinnou četbu. Četla se sama, jednoduše napsaná a přitom má v sobě takové kouzlo, které se dá ztvárnit do každé doby, co byla, je a bude.

jamesek007

tak dobrá kniha, že snadno snese srovnání s tajemným cizincem od marka twaina

Zeptej se táty
Zeptej se táty