Krysař

kniha od:


Koupit

Podkladem pro tuto knihu byla staroněmecká pověst ze 13. století o krysařovi, který je pozván do města, aby vyhubil krysy. Zdá se to jako prostý příběh. Avšak krysy, jakožto špinaví hlodavci nejsou jedinou špínou v městečku Hammeln, kde se celý příběh odehrává. Dyk v této novoklasicistní novele se zaměřuje (poukazuje) na spravedlnost, právo, pomstu, ale také na lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42447/krysar-esj-42447.jpg 44427
Žánr:
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (478)

Kniha Krysař

Přidat komentář
Zuziiik
13. června

Nadherne

Mišeec
10. června

Kniha ze "starší doby". Psaná zvláštním stylem a nebrat knihu ve škole jakožto povinnou četbu, tak si musím trochu domýšlet.
Na druhou stranu se čte sama, nejedná se o složité čtení a autor dokázal i přesto, jak je psaná, čtenáře donutit soucítit s Krysařem nad jeho životem a osudem.
Za mě rozhodně rozhodně dobrá knížka, z povinné četby nejoblíbenější.

Markéta ♡
09. června

Z knihy mám smíšené pocity.
Četla se sama a rychle - hodinová záležitost. Chvílemi jsem se ztrácela v ději. Myšlenka asi dobrá. Nevím, nechci knihu hanit jen proto, protože mě osobně moc nezeujala. Je zde mnoho kladných komentářů a proto by si na ni měl udělat každý svůj vlastní názor.

Cleo De Nile
07. června

Další z knih, co jsme měli číst k maturitě, ale já se na to vykašlala a až teď jsem si k ní našla cestu a přečetla ji. Je to moc hezky napsaný příběh, jež prý vychází ze skutečné německé báchorky. Knížka obsahuje spoustu zastaralých slov, a tak je to občas docela oříšek. Je to opravdu až poeticky krásně psané dílo, velice čtivé, a po jehož přečtení vám bude smutno, a budete mít rozhodně o čem přemýšlet.

svet_licek
03. června

Miluju tu atmosféru

blonde_elis
02. června

Kniha malá rozsahem, ale velká myšlenkou - přesně tak to mám ráda. Skvělé dílo.

lima123
02. června

Táto kniha je pre mňa zbierkou poviedok, ktoré sú na prvé prečítanie veľmi smutné až pesimistické. No vedú k zamysleniu sa nad určitými obdobiami života.

ellypusik
01. června

Kniha mne opravdu nadchla! Jakmile jsem si zvykla na spisovatelův osobitý styl psaní, byla to nádhera. Tolik literárních směrů smíchané do jednoho jsem ještě nezažila. Romantismus, novoklasicimus, symbolismus. Velmi i doporučuji jako maturitní četbu, jelikož se o tom dá krásně povídat. Příběh není dlouhý, ale obsahuje velmi mnoho.