Krysař

Podkladem pro tuto knihu byla staroněmecká pověst ze 13. století o krysařovi, který je pozván do města, aby vyhubil krysy. Zdá se to jako prostý příběh. Avšak krysy, jakožto špinaví hlodavci nejsou jedinou špínou v městečku Hammeln, kde se celý příběh odehrává. Dyk v této novoklasicistní novele se zaměřuje (poukazuje) na spravedlnost, právo, pomstu, ale také na lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42447/big_krysar-esj-42447.jpg 46003

Kniha Krysař

krejcovka76
03. prosince

Miluji knížky, které ač tenké, vyprávějí neuvěřitelně silné příběhy, stejně jako Krysař. Jedna z knížek, která zasáhla mé srdce.

knihomolmoravy
18. listopadu

Tato kniha je jedna z mála, která vede k zamyšlení nad dějem. Krysaři vzniká konflikt mezi láskou a povinností. Také kritizuje a popisuje dobové hříchy a chyby. Kniha se dobře čte, protože je krátká a má poměrně zajímavý děj. Je to velmi dobrá kniha do povinné četby.

Skodinka89
11. listopadu

Asi má nejkratší knížka, kterou jsem držela v ruce. Velice silný příběh na zamyšlení.

Brigid

Krysař je pro mne srdcovou záležitostí. Kniha je krátká a výstižná. Nádherný příběh o lásce, zradě a odpuštění. Zkaženosti i nevinnosti.
Nemohu jinak než-li doporučit.

Knihomol170

(+ SPOILER) Kniha se mi líbila protože byla krátká, kniha pojednává o krysaři. Krysař přichází do německého města Hammeln, aby vyhnal krysy. Potká Agnes, do které se zamiluje. Agnes jeho lásku opětuje. Krysař vyžene krysy za pomoci kouelné píšťaly, ale konšelé mu odmítnou zaplatit. Krystián se dozví o krysaři a nechce, aby se stýkal s Agnes. Agnes v záchvatu smutku skočí do propasti. Když to krysař zjistí, vezme píšťalu a začne hrát tak hlasitě, až to všechny obyvatele městečka přinutí ho následovat. Krysař je pak vede na vrcholek propasti Koppel, kde všichni skočí do propasti. Jediný, kdo přežije, je rybář Sepp Jörgen. Zvuk píšťaly na něj přestal působit, když uslyšel brek dítěte. Rozhodne se tedy najít ženu, která nakojí dítě.

Dejnau

Zde platí, že méně (stránek) je někdy více..
Knihu bych si sama nejspíš nevybrala. Zapůjčila mi ji slečna v letadle a rozhodně nelituji. Skvěle napsána.

Bafy

Zbožňuji muzikálovou verzi od D.Landy, možná proto mně knižní příběh moc nezaujal. Je to zvláštní příběh o lásce, zradě, smrti .... je to příběh ze života. Ale kde je odpuštění?

Doubravka1975

Úplně krátký, skvělý a tajemný příběh o lásce, zradě, nenávisti a hamižnosti sepsaný podle staroněmecké pověsti ze 13. století + jako doplněk poslouchám skvělé písničky Daniela Landy z muzikálu