Krysař

Koupit

Podkladem pro tuto knihu byla staroněmecká pověst ze 13. století o krysařovi, který je pozván do města, aby vyhubil krysy. Zdá se to jako prostý příběh. Avšak krysy, jakožto špinaví hlodavci nejsou jedinou špínou v městečku Hammeln, kde se celý příběh odehrává. Dyk v této novoklasicistní novele se zaměřuje (poukazuje) na spravedlnost, právo, pomstu, ale také na lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42447/big_krysar-esj-42447.jpg 45500

Kniha Krysař

KaLiBi

Příběh skvělý, kniha mě vtáhla do děje i přesto, že jsem předem věděla, jak skončí. Jazyk chvílemi krkolomný, ale moc mě baví vykreslení povah jednotlivých osob.

1Booklover

(+ SPOILER) Jednoho dne zamíří do města Hammeln Krysař. Celé měst zbaví krys avšak poté, co vykoná svou práci neopouští město. Zamiluje se totiž do dívky Agnes.
Krysař se dostane do sporu s úředníky, jelikož mu nechtějí vyplatit slíbenou odměnu, za odvedenou práci.
Agnes její trápení dožene k tomu, že se vydá hledat zemi sedmihradskou.
Krysař ze žalu a zlobit začne mocně hrát na svou flétnu a donutí jít celé město s ním. Za Agnes, do země sedmihradské.
Jediný, kdo zůstane ve městě naživu je malé hladové bezbranné dítě a rybář Sepp Jorgen, který se poděl nechal vábit Krysařovou hudbou.

haannyys

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli čtenářské výzvě. A musím říct, že jsem za to vážně ráda, příběh mi přišel skvělý! Sloh je samozřejmě na čtení náročnější, ale je to jen o zvyku.

Verunka926

Četla jsem jen kvůli povinné četbě a moc mě kniha nenadchla.

Jana512

Pochmourné vylíčení osudu potulného krysaře, který ve zlobě, že od města nedostal finanční odměnu, zlem splácí lidem, ať již dívce, která se zklamaná utopila, tak i obyvatelům, když on sám nešťastný, svou hrou na píšťalku, kterou zničil krysy, podle pověsti stáhne i obyvatele do propasti. Zachrání se jen nevinní - slabomyslný rybář, který najde kojnou pro opuštěné dítě. Zlo plodí zlo a není radno se do něj zaplétat.

anelise

Ke knížce jsem se dostala díky povinné četbě do školy. Musím uznat, že to pro mě zrovna nebyla nijak zábavná knížka, jelikož to nepatří k typu knížek, které čtu. I tak to ale nebylo zas tak špatné a hodnotím 2/5.

ujira

Krásná a smutně temná novela, kterou jsem zhltla před léty, vypráví romanticky poetickým jazykem starou legendu o lásce, odplatě, spravedlnosti, ale také lidské špíně.

Zahonek

Snad krátké, avšak krásným jazykem psané; též smutné a temné.