Krysař

kniha od:


Koupit

Podkladem pro tuto knihu byla staroněmecká pověst ze 13. století o krysařovi, který je pozván do města, aby vyhubil krysy. Zdá se to jako prostý příběh. Avšak krysy, jakožto špinaví hlodavci nejsou jedinou špínou v městečku Hammeln, kde se celý příběh odehrává. Dyk v této novoklasicistní novele se zaměřuje (poukazuje) na spravedlnost, právo, pomstu, ale také na lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42447/krysar-esj-42447.jpg 45050
Žánr
Novely, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (571)

Kniha Krysař

Přidat komentář
Fideidefensor
dnes

Boha mojeho to byla krávovina. Normálně bych dal jen jednu hvězdu, ale tak co, je to české, hezky se tam pracuje s mojí mateřštinou, tak si Krysař zaslouží, abych byl shovívavější.
S Krysařem jsem si jednoduše nesedl. Kniha je místo děje plná spíše rozjímání, přemýšlení a mnoha takřka halucinogenním popisům. Někomu se to určitě může líbit, ale já od knihy prostě chci děj, ne nějaké těžko uchopitelné a silnhě abstraktní autorovy pochody.
Jediné, co tak můžu opravdu pochválit je opravdu skvělá práce s jazykem, která musí každého Čecha zahřát u srdce. Další výhodou je, že to má tak velká písmenka a je to krátké, takže ten horor se jeden den přečkat dá.
Jsem rád, že jsem toho slavného Krysaře zkusil, ale díky, jednou za život mi to rozhodně bude stačit.

klaraj093
22. října

Čtení k maturitě.. Miluju ten příběh! Doufám, že se k němu někdy vrátím.


Jarka_rybář
06. října

Moc hezká kniha. Hluboká, tajemná, obsahuje lásku i zradu. Krysař je zajímavá postava, tragická.

outzzo
30. září

Nádherné dílko. Je mi záhadou, že jsem si to přečetl teprve až v páté dekádě života. A co víc, splňuje také deváté téma letošní výzvy. "A vaše jméno? Nejmenuji se, jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem krysař.""

s1ombrehimawari
30. září

Tak nějak stále nevím, jestli se mi to líbilo či ne. Ze začátku to bylo takové originální a neotřelé. Ke konci jsem už jenom žasla nad spádem a úpadkem konce. Trošku mě mrzí, že tento Krysař se liší od původní legendy. Člověk od začátku ví, jak to skončí.

gab72
29. září

Výborně napsaná. Jako povinná četba by mě asi v -nácti letech nenadchla, nyní ano. Krásně vykreslené postavy, láska, rozhled atd. Skvělá.

Terezka05
06. září

Knihu jsem četla jako povinnou četbu. Četla se sama, jednoduše napsaná a přitom má v sobě takové kouzlo, které se dá ztvárnit do každé doby, co byla, je a bude.

jamesek007
12. srpna

tak dobrá kniha, že snadno snese srovnání s tajemným cizincem od marka twaina

1 ...

Doporučujeme

Zeptej se táty
Zeptej se táty
Newtonův mozek
Newtonův mozek
Vrány
Vrány
Pálenka: Prózy z Banátu
Pálenka: Prózy z Banátu