Munchkin451 Munchkin451 komentáře u knih

Konečně jsem se ke knize vrátila a dokončila ji! Super dílo, které budu chtít mít vždy po ruce, jelikož to, co se zde píše je za mě naprostá pravda. Je to takový ukazatel k nalezení klidu v životě a jakmile se znovu ztratím, už vím co si přečíst, abych se zase vydala správným směrem:)

12.07.2023 5 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

I přes težší jazyk se četlo dobře a už podruhé mě William Shakespeare přesvědčil o své genialitě. Za mě ještě lepší než Romeo a Julie.

27.02.2023 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

No nestačím se divit, jak je kniha nadčasová. Lituji, že jsem nečetla knihy od Čapka dřív a moc se těším na další! Jo a ještě chci říct, že ten konec je paráda.

02.02.2023 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásný a taky dost smutný příběh o přátelství. Čte se velmi dobře a je poměrně krátký, okolo 100 stran. Vřele doporučuji a rozhodně to neni poslední kniha od Steinbecka, kterou jsem četla.

20.11.2022 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Docela se divím za spoustu negativních ohlasů v komentářích. Za mě super knížka. Hlavní postava Holden je tak trochu podivín a když něco vypráví, tak to z něj občas leze, jak z chlupatý deky, ale má to svoje kouzlo.

04.03.2022 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Moc krásné a emotivní

04.02.2022 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Bylo to fajn ale čekala jsem od téhle knihy opravdu hodně a nějak to tam nebylo. Možná jsem měla jen přehnané očekávání z těch všech skvělých recenzí.

28.01.2022 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

klasika

07.12.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Mimo to, že kniha je ohromně zábavná, sděluje také spoustu pravdivých a krásných myšlenek o lásce, rodičovství a dalších tématech. Příběh je dobře vymyšlený a takovým hezkým způsobem zamotaný, až se nakonec všechno vyjasní a vám to začne dávat konečně smysl. Paráda!

09.09.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Neměla jsem moc velké očekávání a nakonec naprostá paráda. Byly tam vtipné pasáže, při kterých jsem se usmívala jako měsíček na hnoji a zároveň jsem si zvládla pobrečet. Krásný, emotivní příběh, který se čte uplně sám!

02.09.2021 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Ať si říká kdo chce, co chce, ale já věřím na sílu myšlenky, věřím na zázraky a věřím na zákon přitažlivosti! Takže knížka přesně pro mě.

12.08.2021 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Charlie mi hned od začátku přirostl k srdci a prožívala jsem s ním všechny ty jeho radosti a strasti, co ho za ten první rok na střední potkaly. Fakt krásná knížka. :)

29.07.2021 5 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Choose life

27.07.2021 5 z 5

Kurt Cobain: Ilustrovaný životopis Kurt Cobain: Ilustrovaný životopis David Aceituno

Pokud jste fakt velkej fanoušek Nirvány(jako já), asi se nic novýho nedozvíte, ale i tak je kniha hezky zpracovaná, má krásné ilustrace a čte se dobře.

27.07.2021 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Rada bych o tyhle knizce neco rekla, ale prvni pravidlo zni.... :D

Zabiják Zabiják Émile Zola

Smutný a silný příběh.

27.07.2021 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Umění číst mezi řádky je u této knihy nezbytné, jelikož Malý princ v sobě skrývá velmi hluboké myšlenky. Nádhera

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluju jak knížku, tak film!!

26.07.2021 5 z 5

Originální nápad. Přečtu svojí malé sestřence.

26.07.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Miluju tuhle knihu. Příběh má hloubku a skrývá pravdivé myšlenky.

26.07.2021 5 z 5