Klub rváčů

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2008/klub-rvacu-0ir-2008.jpg 4.41529

Klub rváčů 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Volvox Globator

Fight Club, 1996

Kniha Klub rváčů

tamara1351

Docela mě to dostalo.Je skvělé,jak nás autor na tak poměrně malém prostoru,dokáže dostat do obrazu.Člověk se najednou ocitá uprostřed děje.Zpočátku vůbec nechápe o co go(pokud jste teda neviděli film:)),ale brzy to chytne a nepustí.V hlavě mi zněl slogan kapely Visací zámek "Anarchie a total chaos":).
Mrzela mě krátká ukázka na přebalu knihy,která zásadně napověděla její pointu.

willy9203

Trochu drsné, ale rozhodně napínavé. Jak začnete číst, těžko se odchází.

hmyzák

Manifest proti konzumní společnosti, proti mainstreemu, proti sociální stratifikaci:zaměstnání, peníze, postavení a konformnímu chování. Prácuješ - kupuješ.
Proto vznikne revolta a boj ve formě klubu rváčů. Nikde nejsi tak naživu, jako jsi naživu v klubu rváčů. Proto vznikne projekt Devastace.

Seru na křeslo se zeleným pruhem, seru na IKEU.
Miluju guerillové teroristy proti sektoru služeb.

Román, který Tě donutí přemýšlet.

puchal

první knížka čtená podruhé.
Poprvé si vzpomínám že čteno na jeden zátah k maturitě a úžas.
Odstup 9 let. ~ znám pointu - nevidím to na 5* bere mě knížka méně....ke konci děj, rychlost čtení jednotlivých kapitol a zapomnění detailů to přibližuje k 5*

knížka co mě rozčilovala svou utopií, ale nedokáži posoudit objektivně díky druhému čtení

kapitola 20. o lidech a jejich řidičácích, smyslu života a dalšímu směřování za mě cool velice

darkchipmunk

Klub rváčů jsem četla krátce po střední na doporučení kamarádky. Tehdy se mi docela líbil, brzy mi bylo jasné to o Tylerovi a dnes mi je celkově Palahniukova postmoderní deprese blízká a připadá mi upřímná (už jen když si vybavím jeho životní příběh...). Ale zpětně to vidím tak, že se román až moc zfetišizoval, především proto že si to většina mladých lidí řadí k "must read", kam patří v podstatě cokoli o drogách a právě KR. Téma se zatím ukazuje jako nadčasově platné a Palahniuka mám jako autora dost ráda, vlastně je mi čím dál tím bližší, ale nudí mě přístup lidí k tý knize a její glorifikace. Navíc mám docela pochybnosti, že výpovědní hodnotu KR dokáže plně docenit někdo, komu je pod pětadvacet let.

onyx84

Asi poprvé, co mě uchvátil mnohem víc film než kniha...nelíbil se mi styl psaní,chvílema sem se úplně ztrácel v ději...kdybych nevěděl o čem čtu a neviděl film, asi bych to vzdal...

eLeR

Našlo by sa pár pasáží, ktoré strácali moju pozornosť, ale to ostatné bolo prudko čitateľné. Mám rada Chuckov štýl.

Tebby

Většinu doby jsem si říkala, proč se sakra baví s tím Tylerem... No, bohužel nic pro mě.

Sběratel polibků
Sběratel polibků