Klub rváčů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2008/big_klub-rvacu-0ir-2008.jpg 4.41593
Série:

Klub rváčů 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

Fight Club, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (212)

Kniha Klub rváčů

intelektuálka
31. srpna

Tato rebelie Chucka Palahniuka mi utkvěla v paměti.....

První dojem byl deprimace .... tak jsem si knihu nechala rozložit v hlavě ....

Postava nevýznamného úředníčka hledá únik v agresi ....v klubu rváčů ....v projektu devastace ....

" Tisíce let lidské bytosti mršily a svinily a sraly na tuto planetu a teď ode mne dějiny očekávají, že to po nich vyčistím...."

Myšlenky autora jsou k zamyšlení - ale cesta sebedestrukce není správná .....

P. S. A četla jsem, že kniha má pokračování - Tyler s Marlou založí rodinu ....
Snad najdou tu správnou motivaci k životu ....

kap66
05. srpna

Tahle knížka tak strašlivě odporuje všemu, co uznávám a vyznávám, je tak obrovsky vzdálená mému prožívání a chápání světa a lidí, že přestože to všechno její pointa trochu uvádí na pravou míru a přestože snad správně rozumím jejímu kritickému vyznění, přijde mi prvoplánově násilná, destruktivní, dekadentní a především morálně hnutá. Nemohu ji označit jiným spojením než tím, které jsem nedávno použila u jiné, stejného ražení: dobře napsaná hnusárna. Br. Musím se z ní ještě čas od času oklepat. Cenná a poučná zkušenost, byť možná jiná, než bylo úmyslem.


Munchkin451
27. července

Rada bych o tyhle knizce neco rekla, ale prvni pravidlo zni.... :D

304
23. července

ZABOUCHNOUT DVEŘE, ZATEMNIT OKNA, nevpustit k sobě nic negativního, nechci nic vědět, nechci nic vidět, nechci nic slyšet. GENESIS: PROČ SE ZLOBÍŠ? Hřích na tebe číhá a dychtí po tobě. TY ALE MÁŠ NAD NÍM PANOVAT.
Prvně člověk ukončil život člověka..., kdy, kdo, proč? Kain, první syn Adama a Evy. Oběti: zemědělský produkt, ovce. Neodtáhl masožravec ovci? A problémem nebyla jen domněnka?
Jak to souvisí s příběhem? Vražda / dva životy jednou ránou.../, žárlivost, konzum atd. Všechno je v Bibli.
Rodičovská láska je pochodní v maratonu dneška i ta otcovská , hned najdu zářící štafetu.
Rváče doporučuji.

blonde_elis
21. června

Srdeční záležitost, film i kniha.
Jeden velký zážitek, jedno velké zamyšlení.
A taky jeden z mých vůbec nejoblíbenějších citátů:
"It's only after you've lost everything, that you are free to do anything."

Nikusha
19. května

Film miluju a nikdy mě nenapadlo přečíst si knihu. Teď mě to napadlo.
A miluju to.
Ty krátké věty.
Každý s kouskem magorie v těle to musí milovat.
Musí.

kramver
03. května

Klub rvářů je kultovní kniha i film. Z mého pohledu je trochu jiná v porovnání s ostatními Palahniukovými knihami a pokud s tímto autorem začínáte, myslím, že je to nejlepší volba. Předvede vám v ní svou originalitu, fascinuje vás svými myšlenkami a názory, nadchne vás pro své hrdiny, ale nestačí vás znechutit svou příliš bujnou fantazií v oblasti tělních tekutin a jiných perverzit. Film se drží knižní předlohy docela věrně. Já viděla nejdřív film, pak četla knihu a obojí ve mně zanechalo hluboký dojem. Je to rozhodně jedna z autorových nejlepších knih.

hurwajz
03. dubna

.....Tyler řekl: "Chci, abys mě co nejsilněji praštil."......
..a pak se to rozjelo....prvně jsem viděl film D.Finchera, vlastně tak před patnácti lety, jednou, jedinkrát....při čtení knihy se mi do podrobna vybavily scény......Brad Pitt sedí u stolu, "upravuje" filmové pásy a ukazuje rukou do horního rohu, kde se vždy před koncem pásu na cívce objeví bílá tečka, ceckatej Meat Loaf pláče a drtí ve svém objetí Edwarda Nortona......parádní, zběsilá, ujetá, násilnická jízda.

1 ...