Klub rváčů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2008/klub-rvacu-0ir-2008.jpg 4.41390
Série:

Klub rváčů (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Volvox Globator
Orig. název:

Fight Club (1996)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (178)

Kniha Klub rváčů

Přidat komentář
annettka1098
17. srpna

Klub rváčů je asi první kniha, kdy si myslím, že filmové zpracování bude lepší, než psaná forma. Zatím jsem viděla pouze trailer, ale myslím, že jsi v blízké době pustím celý film. Myšlenka knihy je totiž velmi dobrá! Ale autorův styl byl pro mne dosti náročný. Byla jsem ztracená, nechápala jsem, někdy mi jednoslovné věty a bláboly prostě vadily. Chápu kontext stylu, chápu, proč autor napsal knihu, tak jak ji napsal, ale prostě si myslím, že pro mne bude lépe uchopitelný film.

josefina_silena
14. srpna

Z knihy mám velmi rozporuplné pocity. Palahniukův styl se mi líbil, ale i přes to, že se mi kniha četla dobře, musela jsem si mezi jednotlivými kapitolami dělat přestávky a kvůli tomu jsem knihu četla nezvykle dlouho, což mě začalo ubíjet. Když jsem knihu zrovna nečetla, tak jsem o ní přemýšlela, což hodnotím pozitivně, protože ne každá kniha dokáže nasadit takového brouka do hlavy jako právě Klub rváčů. Četba je to rozhodně zajímavá, nápad taky, ale asi jsem z ní nebyla tak nadšená, jak jsem očekávala. Myslím, že si knihu budu muset přečíst někdy ještě jednou a uvidím, jestli jsem ji jen četla v nevhodnou dobu nebo jestli to zkrátka není můj šálek kávy.

Manyna
22. července

Jelikož jsem neznala příběh vůbec, byla jsem knihou naprosto nadšena. Ten závěr jsem opravdu nečekala, velmi potěšil. :)

AltaMari
18. června

Opravdu dobrý černý humor. Kousky typu vlepování okýnek do filmů, dochucování jídel v hogofogo podnicích či "příspěvek" Marliny matky k podnikatelské aktivitě hlavních hrdinů mě dost bavily. Jinak ale příběh k popukání rozhodně není, nicméně stojí za to ho dočíst až do konce, který ale zřejmě koncem není, když už autor napsal druhý díl... Doporučuji.

ViktorieMars
12. června

Opravdu velice zajímavá kniha, velmi atipická, což mě na ní dost zaujalo. Je prostoupena černým naturalistickým humorem, čehož si také velmi cením. Sklatba vět je poněkud zvláštní, ale myslím, že tím se autor šikovně odlišuje.. Nejspíš nemám co vytknout a jsem velmi zvědavá na filmovou adaptaci.

Anette99
02. června

Viděla jsem nejprve film, který se stal okamžitě mým oblíbeným. Když jsem jednou šla s kamarádkou do knihkupectví se mrknout na jednu knihu, všimla jsem si Klubu rváčů. I když jsem ten den nechtěla žádnou knížku koupit, tuhle jsem musela mít. Jestliže mi něco málo ve filmu nebylo jasné, díky knize jsem to pochopila. S filmem je skoro totožná, proto i tady dávam 5*.

pampelišinka
01. června

Šílená jízda s koncem, který neprofackuje, ale vrazí vám do nosu pěst a ve stejném okamžiku ještě stihne kopnout mezi nohy.
Přesto však toto dílo společně s Dej mi své jméno řadím mezi jediné knihy, které se povedlo zfilmovat tak, že film předčil svou předlohu.

Gustik5
26. května

Což o to, je to výborný. Bezesporu kultovní (což může ovšem být i kdejaká blbost), ale podobně jako u filmu jsem z toho osobně nebyl až tak "odvařenej," aby to bylo na plný počet. Jedná se každopádně o výborný, nesmírně vrstevnatý psychologický thriller s velkou mírou nápaditosti a postavami, jež jsou tak dokonale ulítlé, až si vás dokáží získat. Úžasná práce se schizofrenií, anarchií, detaily a fanatismem lidí...

Plus je to otevřená kritika konzumu, rebelie a sonda do našich duší, která tak trochu nastavuje zrcadlo těm temnějším, udupanějším a nespokojeným zákoutím naší mysli, jež se sem tam derou na povrch...

A jak už tu padlo, audiokniha je výborná!