Klub rváčů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2008/big_klub-rvacu-0ir-2008.jpg 4.41759
Série:

Klub rváčů 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

Fight Club, 1996


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (12)

SPOILER Když psal Chuck Palahniuk Klub rváčů, nezamýšlel dopředu, že Jack a Tyler budou jedna a tatáž osoba. To jej napadlo až před koncem knihy, kdy si uvědomil, že jednají v mnoha věcech stejně, i když jsou povahově naprosto jiní - a nápad s alter egem byl na světě. (Hezzy)


Chuck Palahniuk vymyslel postavu Tylera Durdena dávno předtím, než vůbec napsal knihu "Klub rváčů". Inspirací mu byl jistý Tyler Lovelly, člověk, s nímž se poznal během letu - stejně tak jako Jack s filmovým Tylerem. (Hezzy)


Přesah knihy byl až šokující. Po vydání se po celém světě začali tvořit také podobné kluby rváčů. (Hezzy)


Po vydání knihy začaly Palahniukovi chodit dopisy od číšníků s tím, že věci, které jsou popsány v knize (močení do polévky...) doopravdy dělají... (Hezzy)


Pôvodne to bola len sedemstranová poviedka, na základe vlastného zážitku na stanovačke - Palahniuk sa snažil utlmiť hlučných susedov a dostal výprask. Neskôr sa z tejto poviedky stala šiesta kapitola Klubu bitkárov. Zvyšok Palahniuk popridával z historiek jeho známych. (Marquis)


V roku 1999 vznikol rovnomenný film s Bradom Pittom v roli Tylera a Edwardom Nortonom ako "rozprávačom". Alternatívny koniec sa Palahniukovi zapáčil viac, než ten jeho z knihy. (Marquis)


Autorovi knihy Chuckovi Palahniukovi posielali úplne neznámi ľudia svoje fotografie s dotlčenými tvárami a postavami v šere boxerského ringu. Zobral to športovo a začal si ich lepiť na chladničku. (Marquis)


Firma Rumble Boys začala na svoju pánsku kozmetiku tlačiť citáty Tylera Durdena. (Marquis)


Syn utahského guvernéra Mika Leavitta bol obvinený z rušenia pokoja a neoprávneného vstupu na cudzí pozemok, pretože v mormónskom kostole riadil Klub bitkárov. (Marquis)


Kapela Limp Bizkit označila svoju stránku bannerom "Dr. Tyler Durden odporúča poriadnu dávku Limp Bizkit". (Marquis)


Donatella Versace zašila do jednej zo svojich kolekcii pre pánov žiletky a nazvala to "vzhľad Klubu bitkárov". (Marquis)


Vo Virginii zatvorili mládežnícke kluby 4-H zato, že v nich vznikali Kluby bitkárov. (Marquis)