Koupit knihy

Chuck Palahniuk

americká, 1962


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 16 knih

Komentáře (17)

netopýr088
03.10.2021

Pamätám si, že som si jeho Program pro přeživší kúpil v dnes už neexistujúcom bratislavskom kníhkupectve vedľa dvoch levov, kde tá obchytaná kniha ležala a čakala práve na mňa a to bola taká namotávka, že som si neskôr pokúpil všetko, čo od neho vychádzalo a túžobne som to očakával...ale neskôr som sa akosi odmotal, lebo Chuck ma chcel šokovať a tým ma vôbec nešokoval a aj ja som sa zmenil... a tak dnes môžem hrdo prehlásiť, že som si od roku 2012 nekúpil žiadnu jeho knihu, naopak som sa zbavil takmer všetkých jeho kníh, s výnimkou Klubu bitkárov a vyššie zmieneného Programu... k tým sa ešte hodlám vrátiť a možno potom usúdim, že sa zbavím aj ich...

Maruspulpanu
19.12.2019

Neznala jsem dlouho jeho knihy až pak se ke mě náhodou dostaly dvě a moc se mi líbily.

lil_monster
11.02.2017

Víte, co je to skutečný love-hate relationship?

Skutečný love-hate relationship je, když píšete a myslíte si, bůhvíjak v tom nejste dobří.
A pak přijde Chuck.
Skutečný love-hate relationship je, když experimentujete se slovy a myslíte si, bůhvíjak v tom nejste dobří.
A pak přijde Chuck.
Skutečný love-hate relationship je, když si myslíte, že na vaše knížky čeká celá generace budoucích hipsterů.
A pak přijde Chuck. A vezme vám vaše veškeré životní ambice.
Díky Chucku.

opic 12
27.12.2016

Snad se na mě nebudete zlobit,je to možná taková hloupost,ale mám takovou představu Palahniukova portrétu ve 3D ,jak ho vidím i co pro mě představuje. Ani nepotřebujete speciální brýle pro její shlédnutí,stačí jen vaše představivost či chorá fantazijní mysl. Jeho obraz v mozaice jednotlivých střípku jenž se na některých místech obrátila vlivem nenadálého výstřelu. V malém počtu těch obrácených zrcadlových odrazu vystávají podivné výjevy z nichž právě tu z jednoho ucha trčí parní lokomotiva a z jeho okýnka se nahýbá temný obraz Philipa Kindred Dicka. Z druhého ucha vylétá puma s obkročmo sedícím Vonnegutem. Z nosu se derou proměněnné Kafkovy breberky. Oči se zmněnili v zrnící Orwellovské obrazovky,do toho zní skladby z Black Star,okultní vesmír od Bowieho. A uplně nahoře nenápadně v porostu vlasu,jak nad obilným polem se vznášejí havrani,letí vzhuru k obloze. Patrně se lekli onoho výstřelu o kterém byla zmínka již na začátku. V dáli se postava či snad jen její stín klátí k zemi.
Šílené,ujeté,perverzní,absurdní ? Je to jen představa,skutečnost a nebo paranoia,nebo co vlastně od toho života očekávát ?
Mužeme o tom rozjímat nebo polemizovat,ale což,radši si něco od něj přečtěte.

jiri0728
18.11.2015

Proč je Chuck Palahniuk jedním z mých nejoblíbenějších autorů? Zcela neoriginálně jsem se k němu dostal na přelomu tisíciletí skrze film Klub rváčů. Chtěl jsem ale víc a román mi to nabídl. Pak přišel Program pro přeživší díky kterýmu vím, jak správně uvařit humra i to, že nemám raději volat na tísňovou linku ("zabij se!"). Dále Zalknutí - jak přežívat jako zevláček podvodník a místo domu postavit hrad. A šlo to dál a dál, až jsem přešetl vše, co vyšlo. Nejlepší dlouhá anekdota - Snuff, nejdrsnější román - Neviditelné nestvůry.

Pokud potřebujete vyvážit svůj život trochou toho nihilismu, je Chuck pro vás. Nic pro fanoušky easy reading ;)

Marčullkas
24.02.2014

spisovatel, který Vás zaujme svým neotřelým pohledem, který vsadí do příběhu.

Daffodila
23.11.2013

Nebýt mého kamaráda, o tohohle autora bych přišla. A byla by to velká škoda, jelikož takhle čtivé a zajímavé knížky v jednom, aby člověk pohledal!

Serja
22.11.2013

Chuckovy knížky jsou někde jinde...smekám.

1