Timkim Timkim komentáře u knih

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Tak tohle není pro mě. Absolutně jsem nevěděl do čeho jdu a bylo to strašné. Stejně jako Mechanický pomeranč. Někdo to může považovat za kultovní, já nemám hodnocení daleko k odpadu. Mé hodnocení páru hvězd zachránily určité myšlenky....jinak pro mě slabé. Pokračování ani film určitě nedám. 45%

17.04.2024 2 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Sorry ale tohle ne. Napsat knihu v holých větách, stroze, informačně v současné době nejde. Nefunguje to, aspoň u mě ne. Tak hrozně se mi to příčilo, že jsem více než polovinu přelétl jen tak zběžně. Tohle bylo vážně špatný a na další díl mě to nenavnadilo. Konec předvídatelný. 45%

17.04.2024 2 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Ačkoliv filmové zpracování neznám, mám povědomí o tom, že existuje. Knížka je to velmi zajímavá a v mnoha ohledech i poučná. Člověk se musí pozastavovat nad tím, jak primitivní zabezpečení dříve měli. Líbil se mi vývoj od malých "porcí" k pořádaným " úlovkům". Nicméně, ve 2/3 knihy už byl modus operandi únavný. Každopádně zajímavá fikce s reálnými základy. 85%

17.04.2024 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Jako rodák z Jilemnice, kvituji zmínku o našem městě s tradicí stavění sněhového Krakonoše. Musím uznat že námět je neotřelý, poslouchalo se to dobře, žádná kostrbatá souvětí a že to bylo 20 hodin poslechu mi ani nepřišlo. Ale!!!!! Tak luxusní vykrádačku jsem ještě neviděl. Nejen že tam najdeme prvky Stephena Kinga a jeho "To", ale i Karikovu "Trhlinu" a starou dobrou "Jámu" od C.J.Tudor. Těch fragmentů knih od těchto autorů je tam více, ale celek drží pohromadě, tak proč ne. Mě to docela bavilo, takže já říkám ano. 90%

16.04.2024 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Absolutně jsem netušil, že Hannibal má první díl. Dobré to bylo, ne výtečné, ale dobré. Na tomto dílu je názorně vidět/ poslouchat/ číst, že rok vzniku je více než před 40 lety. Stejně jako McBain. Žádné forenzní analýzy, žádné DNA, prostě rutinní výslechová činnost. Netuším proč, ale přišlo mi to zdlouhavé, nicméně zajímavé. Proto nehodnotím naplno, ale poutavé to je. 85%

12.04.2024 4 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Kdysi dávno jsem viděl film a velice se mi líbil. Chtěl jsem tedy vědět co bylo jeho předlohou.....no, prostě cestopis... upřímně jsem zklamaný. Měl jsem vysoké očekávání které se nenaplnilo. Ono ani v podstatě nebylo co popisovat....ledovce, skály, hory, osly, jaky, bídný život..... Neoslovilo mě to. 60%

12.04.2024 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Zatím jsem v této sérii narazil na dva tituly které jsem ohodnotil plným počtem. Tento to opravdu nebude. Dokonce jsem zvažoval pouze 3 hvězdy. To že je tu mraky postav a jmen je pravda, ale dá se v tom orientovat, sice blbě, ale dá. Navíc mi celé vyšetřování přišlo šíleně rozplizlé, nekonzistentní, začali s něčím a zakončili u úplně něčeho jiného. Lottie a její soukromý život už mi leze krkem a je mi absolutně jedno, co se stane. A konec...ten byl tak chaotický a zamotaný, že jsem stejně věděl prd. A víte co, fakt to na víc jak tři není. Slabá hra...65%

12.04.2024 3 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Opět perfektní, nějak jsem si u Martina zvykl na jeho standard. Detailní popis kriminalistické práce včetně byrokracie, dokazování si vyšších kompetencí....prima poslech jen ten konec zůstal otevřený a soud mě vyloženě naštval....takhle to prostě v tomto státě chodí. Za ten konec něco dolů. 90%
PS: jsem zvědavý jak dopadne nedávná kauza s opilým policistou....asi námět na další knihu.

11.04.2024 5 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Tento díl se Sigmou je jeden z nejpovedenějších, aspoň dle mého pocitu. Mám rád robotiku, mám rád genetiku a když se to propojí.....vznikne Vám Rodokmen smrti. Perfektní příběhová linka, vícero lokací, akce, trochu toho mystična a trochu osobního života....super. Nemyslím si, že by to, co bylo v knize popisováno nebylo za pár let možné...uvěřitelné. Dnes veliká spokojenost 95%

10.04.2024 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Audiohubka na jedno odpoledne. Musím uznat, že mám bujnou představivost a chvílemi jsem si říkal, že našim dětem bych to asi nečetl. Musím sehnat filmové zpracování. Nebylo to zas tak špatné jak jsem čekal. 85%

08.04.2024 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Tak jak již bylo napsáno, není to takový odvaz jako první tři díly, ale je to důstojné pokračování. Kdybych nevěděl, že to píše jiný autor, možná bych si rozdílu ani nevšiml. Měl jsem z toho docela obavy, ale povedlo se. Dám i další díl. 85%

08.04.2024 4 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

(SPOILER) Kniha mi byla doporučena kolegyni, která v podstatě jiný žánr nečte a z knihy byla nadšená. Já její nadšení nesdilim. Kniha je totálně zmatená, stejně jako Greta. Brzy ztratíte pojem kdo je kdo, kde je a jak jsou spolu svázání, nebo kde se potkali. Na závěr zjistíte, že celá kniha je falzum a jde jen o to, aby mohla v klidu zemřít, aby věděla, že nemá gen zla. Jinou pointu jsem tam fakt nenašel. Tak zase přešlap....50%

06.04.2024 3 z 5

3001: Poslední vesmírná odysea 3001: Poslední vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Není moc autorů u kterých mohu napsat, že jsem rád, že jejich série končí. Tady to napsat mohu. Jednička byla super, dvojka šla, trojka blbost a tady se leccos vysvětlilo, ale ne vše. Lehce nad průměrem, lehce zapomenutelné. 70%

05.04.2024 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Touto knihou si autorka u mě opět napravila reputaci. Bylo to naprosto fantasticky napínavé a nedalo se chvíli neposlouchat. Přibližně od poloviny jsem věděl kdo je pachatel, jaký má motiv, ale kdo tahá za nitky, to jsem netušil. To, kdo je "anděl strážný" jsem vytušil, ale nevěřil tomu. Perfektní zvrat. Doufám, že série bude pokračovat. Velice krásných 95%

04.04.2024 5 z 5

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Tento díl se mi z prozatímní trilogie líbil asi nejméně. Možná to bylo lokací, možná tématem, které není pro mě až tak zajímavé, ale do poloviny jsem se spíš trápil. Těšil jsem se na lov po Ruskem stylu a ten nepřišel. Třeba v následující knize. Poslední třetina skvělá a výborně promyšlená. Ta zachránila mé hodnocení. Promiň Courte, dnes jen za 85%

03.04.2024 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

V prvních chvílích poslechu se mi vybavila nedávná historie, nebo pokud chcete hysterie ohledně Wu Chanu v kombinaci s knihou Puls od Stephena Kinga.
Co se mi na knize líbilo, byly ty akční pasáže spojené s likvidací nemrtvých, jenže těch tam bylo méně a méně a jakmile to nasáklo politikou, absolutně jsem přestal vnímat o co tam jde.
Námět dobrý, forma též, jen by to chtělo příběh gradovat. Z tohoto vzniklo opět pouze zombie "B". Do top daleko, předaleko....65%

02.04.2024 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Námět byl naprosto fantastický, ale co mě celou dobu iritovalo, byla ta naivita. Ano, v 9 letech nemůžeme chtít zázraky, ale kdyby se k tomu rodiče postavili čelem a vše mu vysvětlili, nemusel by být konec takový, jako byl. Stejně jako u knihy " Kdysi" to u mě zabila naivita....i v současné době je potřeba dětem vysvětlovat fakta a ne mediální propagandu.

31.03.2024 3 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

7 hodinová houbová audio omáčka. Nebylo to vyloženě zlé, ale nemastné, neslané a z takových přísad "majstrštik" neuděláte.

28.03.2024 3 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

(SPOILER) Pendergast mě zklamal a ani toto nebyla žádná hitparáda. Když to shrnu, mám prachy koupím loď, jedu přes půl světa pro šutr. Mám problém to naložit, nakonec odplouvám a snažím se uplácet kde se dá. Pár mrtvolek a stále na vodě.....autoři mě neoslovili i když jsem se snažil. Končím s nimi, jako s Minierem. Vážně slabota a ztráta času. 50%

28.03.2024 3 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

I druhý díl ze série byl výtečný. Oproti dílu předchozímu ubylo akčních scén, kdy musel něco sestavovat na koleně. Bylo to takové komplexnější, uvěřitelnější, dialogy vtipnější. Courta pro jeho průpovídky musí mít rád asi každý. Stejně jako Kowalskeho ze Sigmy.
Co musím nechat, autor umí udělat napínavý závěr. Dnes tomu do topu trochu chybělo, ale ne moc. 95%

27.03.2024 5 z 5