Neviditelné nestvůry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Supermodelka Shannon McFarlandová měla kdysi úplně vše: krásné tělo, zářivý úsměv, peníze, dům, přítele a prý i bratra. Pak přišla o obličej. Kulka jí utrhla čelist. Strávila měsíce v nemocnici. Neumřela. Shannon McFarlandová je bez obličeje, bez možnosti mluvit a bez přítele pěkně vytočená. Dokonce tak spravedlivě vytočená, že se rozhodne zabít svou nejlepší kamarádku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31743/neviditelne-nestvury-hSs-31743.jpg 4365
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Invisible Monsters, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Neviditelné nestvůry

Přidat komentář
Jorgito
23. března

Jeho prvotina nebyl hned přijata, chápu i proč, dost těžké čtení po stránce stylistické, syntaktické i pojmové...konec to vše vyváží, hodně zajímavá pointa, místy sice až přehnané a po americku hrané do extrémů, ale vřele doporučuji těm zdatnějším čtenářům

Erbik
08. ledna

Nápadité, šokující, originální.


midloch
06.05.2019

Knihy od Palahniuka mám rád. Přečteno mám šest kousků, vždy mě to dost bavilo a tak jsem v knihovně tedy sáhnul po jeho prvotině. Blíží se konec výpůjční lhůty po dvou předchozích prodlouženích a já jsem stále v polovině. Prostě tahle kniha mě nebaví a nemám chuť ji číst. Vůbec mi nesedí ani zmatené vyprávění, ani postavy, zkrátka nic. Nehodnotím hvězdami, neb jsem knihu nedočetl.

micha-ella
18.03.2019

Nelíbil se mi styl psaní ani po poskládání útržků celý ten pološílený děj. Čím absurdnější a zmatenější, tím víc je dílo chváleno? Já chápu nadsázku i ironii - ale až tak?

nanana
12.12.2018

"... Každá tvoje mrňavá molekula už napadla pár milionů lidí před tebou. Cokoli uděláš, je nudné a staré a naprosto v pořádku."

"To, co vykládáš, je jenom příběh. Už se to neodehrává. A až ti dojde, že takovej příběh jsou jenom slova, že to všecko můžeš rozdrobit a naházet minulost do popelnice, tak začneme přemýšlet, kdo z tebe bude."

"... Pokračování na straně cojávímkteré. I kdybyste byli sebepečlivější, budete mít dojem, že vám něco uniklo, budete mít pod kůží hroutivý pocit, že jste neprožili úplně všechno. Propadlý pocit u srdce, pocit, že jste se jen prořítili těmi okamžiky, kde jste měli dávat pozor nejvíc. No a na ten pocit si zvykněte. Přesně tak vám bude jednou připadat celý váš život."

"Všechny hlavně já, já, hlavně já. Vražedkyně, oběť, svědkyně, všechny si myslíme, že naše role je hlavní. Což nejspíš platí i pro každého na celém světě."

Aterianna
07.10.2018

Aha, už vím kde se stala chyba. Popis obalu knihy píše “Evie kdysi měla vše..” a někde jinde “Shannon měla vše..”. Tato zásadní chyba tak utvořila díru v mým pochopení celkově a to, jestli je, nebo není Evie a Shannon jedna a ta samá osoba, je docela zásadní fakt… Tak jsem si tu knihu až do těsně před koncem pochvalovala, jak zajímavě je pojatý vypravěč, že její kamarádka je vlastně ona sama, ale mluví o ní/o sobě ve třetí osobě proto, že se po nehodě sama sobě (snažila) odcizit/la. .. a ono ne e.
NIcméně, přes to vše, přes mě počáteční předsudky a zmatení, mě Nestvůry chytily a představily mi několik zajímavých morálních otázek k zamyšlení ve velmi originálně protkané formě vyprávění.
A tak je čas na Klub rváčů.

Martia
01.08.2018

Zatím nejlepší kniha, co jsem od autora četla.

los
27.06.2018

jako prvotina výborné, z úhlu čtenáře je poutavé pozorovat, jak se rodí a cizeluje spisovatel

1

Doporučujeme

Miluj mě jakkoli
Miluj mě jakkoli
Lovkyně informací
Lovkyně informací
Padesát odstínů svobody
Padesát odstínů svobody
Hranice nevinnosti
Hranice nevinnosti

Štítky

psychologie americká literatura

Autor a jeho další knihy

Chuck Palahniuk
americká, 1962

všech 16 knih autora

Kniha Neviditelné nestvůry je v

Právě čtených3x
Přečtených486x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených37x
Knihotéce187x
Chystám se číst273x
Chci si koupit35x
dalších seznamech5x