Snuff

Román pro tři pornoherce a jednu asistentku. Termínem "snuff" se označují ilegální pornofilmy, v nichž je zachycena vražda či zabití. Nebo předstírání téhož, ale to už není ono. Jde o žádané zboží na trhu. V Palahniukově románu jde o smrt netradiční a přízračnou - jinak to ani u něj být nemůže: slavná pornoherečka Cassie Wrightová chce překonat stávající rekord v souložení s muži, který vytvořila Annabel Chong. Ta za deset hodin absolvovala 251 milostných aktů se zhruba sedmdesáti muži. Cassie nechce podvádět, a tak hodlá obsloužit rovných 600 mužů. A smrt? Podle Palahniuka nedokáže lidské tělo zvládnout takovou zátěž, herečka předpokládá, že při tom zemře na embolii. Cassie chce utvořit rekord na věčné časy: doufá, že když při něm zemře, oficiální místa honbu za dalšími rekordy zakáží a její výkon zůstane navždy nejlepší. Každý z oněch 600 mužů má svůj specifický důvod. Číslo 600 je bývalý slavný pornoherec Branch Bacardi, který s Cassie, které je skoro čtyřicet, natočil spoustu scén. Číslo 137 by si Cassie chtěl vzít a pořád se dopuje viagrou. A číslo 72 je její odložený syn, jenž touží po setkání s matkou. Všichni tři čekají v místnosti k prasknutí nacpané dalšími muži, kteří se udržují neustále připraveni k akci, v čemž je podporují i slavné filmové kousky z profesionální minulosti hlavní aktérky. Show může začít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15635/snuff-ZTA-15635.jpg 3.4470
Literatura světová, Romány, Erotika
Vydáno, Odeon

Snuff, 2008

Kniha Snuff

maximus13
02. říjnaodpad!

Co se honí v hlavě poronoherci před hromadnou scénou. Snaha o psychologickou sondu "do hlavy" hercům, kteří tam toho (ze samotné podstaty tohoto povolání) moc nemají. Vážně jsem čekal něco ze zákulisí a "nějaké příhody z natáčení". Nebylo tam lautr nic. Kniha je blbost.

sick.boy

Palahniuk objevil recept na literární hit, Palahniuk ho několikrát velmi úspěšně uvařil, jenže si zapomněl připustit fakt, že i ta nejlepší pochoutka začne časem lézt krkem.
Nemá cenu chodit kolem horké kaše, Snuff je blbost, blábol, byť celkem zábavný, pořád blábol. V rámci chronologie Chuckovy tvorby by se dalo dokonce mluvit o zlomovém díle, během něhož se mu rozbila kontrolka kvality a začal chrlit prefabrikáty zhotovené z ingrediencí, jež stvořil a jejichž otrokem se stal.
Jestli mi obsesivní opakování vět či slov v Klubu rváčů či Zalknutí připadalo jako osvěžující nápad, zde ono "fakt, fakt" smrdí umělotinou jako auto, co právě vyjelo z výrobní linky.
Hovořím tu o detailu, jenže ten koresponduje s dílem jakožto celkem. Už rámcové téma čpí prvoplánovou kontroverzí. Pornografie, sexuální vyprázdněnost, únava z nahoty, sex jakožto cesta k sobeckému uspokojení se. Z toho by se dal vytěžil velmi dobrý a hluboký román, Houellebecq tohle třeba celkem umí, jenže jak už jsem říkal na začátku, Palahniukovi prostě došel dech. Pomáhá si vratkými berličkami v podobě nečekaných odhalení jak z céčkového románu. Nebo co jako měl sakra znamenat ten "šokující" twist ohledně rodinných vztahů a když už jsem byl smířen s tím, že čtu mělkou kravinu, přišel závěr, jež Snuff definitivně odpálil na dno Chuckovi tvorby, kde si může vesele hovořit s Klubem rváčů II o tom, co všechno udělali špatně.
Mrzí mě to pane Palahniuk, kdysi mi vaše knihy zvedaly tep...

Syny007

Celkem pěkné rozuzlení. Ale kniha se mi jeví spíše podprůměrná.

rimar

Co k tomu říci? Nebylo to špatné docela jsem se pobavil a díky konci jsem dal ty hvězdy 4,protože ten závěr se fakt povedl. Pro čtenáře krásné a vznešené literatury tohle dílko není ale pokud máte rádi nadsázku a trochu něco jiného než průměr tak si to přečíst člověk může a nebude zklamaný.

Jorgito

Situační komedie, i tak bych to nazval, prostředí nemravné a přeci námi všemi na telefonech/PC po večerech vítané zpestření..hůře se popisuje kniha, kde se vlastně nic nestalo a kde troška onoho živočišna je převedena do literární podoby

ronnie_vrh

teďka se mi poprvý u chuckovy knížky stalo, že jsem tušila jak to dopadne. ale i tak je na stuff něco příšerně fascinujícího

PetraParmova

Také nechápu autora, ale knihu jsem dočetla. Bylo to divné, nechutné.

encyklopedie
12.12.2019

.....už jsem to někde napsal....palahniuk umí pracovat s detailem, pracovat s šokem, pracovat s hnusem, pracovat s neuvěřitelným množstvím nápadů, které se postupně srocují v překvapivé vynikající celky....................a to se hodí skoro ke každému jeho románu.... tohle je týpek, kterého rád čtu a sám pro sebe si dávám 100% a Palahniukovi něco málo přidám
100,725% a nevím jestli těch tisícín bych neměl dát 726......

Sex ve městě
Sex ve městě