Snuff

Román pro tři pornoherce a jednu asistentku. Termínem "snuff" se označují ilegální pornofilmy, v nichž je zachycena vražda či zabití. Nebo předstírání téhož, ale to už není ono. Jde o žádané zboží na trhu. V Palahniukově románu jde o smrt netradiční a přízračnou - jinak to ani u něj být nemůže: slavná pornoherečka Cassie Wrightová chce překonat stávající rekord v souložení s muži, který vytvořila Annabel Chong. Ta za deset hodin absolvovala 251 milostných aktů se zhruba sedmdesáti muži. Cassie nechce podvádět, a tak hodlá obsloužit rovných 600 mužů. A smrt? Podle Palahniuka nedokáže lidské tělo zvládnout takovou zátěž, herečka předpokládá, že při tom zemře na embolii. Cassie chce utvořit rekord na věčné časy: doufá, že když při něm zemře, oficiální místa honbu za dalšími rekordy zakáží a její výkon zůstane navždy nejlepší. Každý z oněch 600 mužů má svůj specifický důvod. Číslo 600 je bývalý slavný pornoherec Branch Bacardi, který s Cassie, které je skoro čtyřicet, natočil spoustu scén. Číslo 137 by si Cassie chtěl vzít a pořád se dopuje viagrou. A číslo 72 je její odložený syn, jenž touží po setkání s matkou. Všichni tři čekají v místnosti k prasknutí nacpané dalšími muži, kteří se udržují neustále připraveni k akci, v čemž je podporují i slavné filmové kousky z profesionální minulosti hlavní aktérky. Show může začít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15635/big_snuff-ZTA-15635.jpg 3.5506
Literatura světová, Romány, Erotika

Vydáno: , Odeon

Snuff, 2008

Kniha Snuff

Majto

Opäť bizarné a svojím spôsobom aj dosť zábavné. Palahniuk vždy nájde tému knihy, ktorá dokáže v jeho rukách dostať osobitú formu zážitku.

kapitan9556
18.10.2021

Super. Místy jsem se za břicho popadal a místy jsem z toho cítil až zoufalost. Parádní konec, který jsem tedy prokoukl. Hodnocení zde je podle mě velice slabé! Fakt fakt.

ŠtěpaPepa
08.07.2021

Ou, tohle by šlo! Dokonce to bylo hodně dobré! Chvilku jsem si zvykala na to, jak moc tragičtí, jsou ti tragédi, ale pak už to jelo. A ten konec byl prostě pecka! A kdo by to čekal, že jo? Doporučuji, jen se připravte na to, že to není jenom sranda....

dachius
24.05.2021

Zhudebněná verze:

Anna27
19.05.2021

Já jsem teda překvapena, jak nízké hodnocení kniha tady má. Mně se to moc líbilo, knihu jsem si i přes nízký počet stran dávkovala postupně, nutila mě se zamýšlet. Na začátku jsem měla úplně jinou představu, jak se děj vyvine. Rozbor myšlenek 4 postav, jejich minulosti, problémů s rodinou. Všechno mě to bavilo. Dokonce jsem se i zasmála. U Odeonek vždy hlouběji přemýšlím, co tím chtěl autor říct, co se za těmi dvojsmysly a náznaky doopravdy skrývá. Zjišťuji si informace i o jménech, které se v textu zmiňují a to mě na tom baví. I to fakt.fakt v textu mi tam sedělo. Za sebe určitě doporučuji.

Aya81
02.02.2021

Je to takové mezi 3-4* Snuff je vlastně příběh několika ztroskotanců. Lidí, kteří se vinou okolností, které ani nezavinili, stali outsidery společnosti i svých vlastních představ. Jeden lůzr vedle druhého. Pornoherečka za zenitem, která chce udělat poslední "správnou věc". Herec, který se chce vymanit z cejchu, který si sám vybral. Vysloužilý pornoherec bez budoucnosti. Stigmatizovaný mladík, který zoufale touží poznat svou pravou matku. A mladá žena, která se chce pomstít za všechna skutečná i domnělá příkoří osudu. Pěkná sebranka. Ale jo, proč ne. Co mi vadilo, byly ty zparodované názvy filmů pro pornoverze. Taková... dětinská sranda, která ale humoru moc nepobrala.

Jo... a tady je obrázek s jinou verzí obálky, já tam ty pruhy pro splnění tématu Čtenářské výzvy fakt mám :)

Mr.Moldau
27.01.2021

Líbilo se mi, jak se autor pěkně pomazlil s perverzností. Zajímavý příběh o lásce, zatracení i nalezení. Příjemné čtení se zajímavým koncem.

Peyka
17.12.2020

Oproti bombám, které Palahniuk vypustil v jeho jiných dílech, je Snuff slabší. Není to možná tak zpracováním, jako spíš posláním celého příběhu. Velmi povrchní absurdní nechutná a zvrácená story, ze které vyplývá jasný konec. Palahniuk chtěl opět poukázat na absurditu konzumní společnosti a vliv médií na jedince. Nicméně, tady to nějak nefunguje, teda aspoň na mě ne. Ale je to Palahniuk, moje láska i moje prokletí, takže tři ***. :)