Snuff

Snuff https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15635/bmid_snuff-ZTA-15635.jpg 3 559 82

Román pro tři pornoherce a jednu asistentku. Termínem "snuff" se označují ilegální pornofilmy, v nichž je zachycena vražda či zabití. Nebo předstírání téhož, ale to už není ono. Jde o žádané zboží na trhu. V Palahniukově románu jde o smrt netradiční a přízračnou - jinak to ani u něj být nemůže: slavná pornoherečka Cassie Wrightová chce překonat stávající rekord v souložení s muži, který vytvořila Annabel Chong. Ta za deset hodin absolvovala 251 milostných aktů se zhruba sedmdesáti muži. Cassie nechce podvádět, a tak hodlá obsloužit rovných 600 mužů. A smrt? Podle Palahniuka nedokáže lidské tělo zvládnout takovou zátěž, herečka předpokládá, že při tom zemře na embolii. Cassie chce utvořit rekord na věčné časy: doufá, že když při něm zemře, oficiální místa honbu za dalšími rekordy zakáží a její výkon zůstane navždy nejlepší. Každý z oněch 600 mužů má svůj specifický důvod. Číslo 600 je bývalý slavný pornoherec Branch Bacardi, který s Cassie, které je skoro čtyřicet, natočil spoustu scén. Číslo 137 by si Cassie chtěl vzít a pořád se dopuje viagrou. A číslo 72 je její odložený syn, jenž touží po setkání s matkou. Všichni tři čekají v místnosti k prasknutí nacpané dalšími muži, kteří se udržují neustále připraveni k akci, v čemž je podporují i slavné filmové kousky z profesionální minulosti hlavní aktérky. Show může začít.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Odeon

Snuff , 2008

ronnie_vrh
11.01.2020 3 z 5

teďka se mi poprvý u chuckovy knížky stalo, že jsem tušila jak to dopadne. ale i tak je na stuff něco příšerně fascinujícího

PetraParmova
08.01.2020 3 z 5

Také nechápu autora, ale knihu jsem dočetla. Bylo to divné, nechutné.

encyklopedie
12.12.2019 5 z 5

.....už jsem to někde napsal....palahniuk umí pracovat s detailem, pracovat s šokem, pracovat s hnusem, pracovat s neuvěřitelným množstvím nápadů, které se postupně srocují v překvapivé vynikající celky....................a to se hodí skoro ke každému jeho románu.... tohle je týpek, kterého rád čtu a sám pro sebe si dávám 100% a Palahniukovi něco málo přidám
100,725% a nevím jestli těch tisícín bych neměl dát 726......

p248
28.10.2019

Nedočetl jsem ani do půlky a knihu odložil. Prostě tvorbu tohoto autora nechápu...

Marluksa
03.07.2019 3 z 5

Nejpodivnější erotické dílko, jaké jsem kdy četla. Jakýsi "pornodokument" nemající hlavu a patu. Jediná vtipná kapitola - 14. Jsem sice zase o něco chytřejší, nějaký ten "terminus technikus" se v knize objevil, ale pouhému čtenáři je to k ničemu.
Ideální příručka pro potencionální zájemce o tento druh živobytí. Kniha sama o sobě není psaná špatně, oplývá vtipem i vážností, ale chybí to hlavní, což je zajímavý příběh, pointa a spousta emocí. Přehršel čísel, modrých tabletek, plyšáků i povadlých růží je v tomto případě na škodu.
Takže si snad ani netroufnu doporučit.
3*** a to pouze za kapitolu 14 a pár zajímavých informací, co se možných zdravotních komplikací týče.
PS: kniha rozhodně neoplývá ohavnostmi a perverzností, jak ji někteří čtenáři hodnotí. Je jen prostě jiná. A kdo na tohle téma nemá žaludek, ať je raději nečte.

martina1199
28.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Už jsem pár jeho titulů zaznamenala, ale do ruky se mi dostal až Snuff ve formě narozeninového dárku. Něco podobného jsem ještě nečetla, bylo to trochu šokující a chvílemi vyloženě nechutné, syrové, ale taky hodně dobré. Břitký způsob vyprávění často obsáhl víc, než by zvládla řada květnatých vět. Rozhodně se poohlédnu po dalších titulech :-)

martinstefko
13.02.2019 4 z 5

Na knize Snuff se mi líbí, že na první pohled vypadá prvoplánově - bude to porno. Jenže to je prostě jenom kulisa. Jasně, ženská tu má být osouložena 600 muži v řadě. Pořád je to ale jen kulisa pro lidské drama, kde má hlavní roli pět lidí, jejichž životy jsou celkem komplikované a zrovna na tomhle gang bangu má dojít k určitému rozhřešení pro každého z nich. Tahle kniha není prvoplánově šokující, pornoprůmysl je zde podán bez příkras, což je další prvek, který oceňuji. To zákulisí je zajímavé. A ty drby, co tu jsou, ty názvy smyšlených filmů... Jo, je to dobrá kniha.

krevetinka
11.02.2019 5 z 5

Šílenost a zvrácenost, ale mně se to líbilo.

Clea3112
05.02.2019 2 z 5

Myslím, že Palahniuk rozděluje své čtenáře na ty, kteří ho zbožňují a jeho knihy si užívají a na ty, kterým jeho knihy nesedí, či je přímo zavrhují. Já osobně mám u Palahniuka problém s jeho přístupem k námětu a literárnímu zpracování. V jeho knížkách vždy objevím zajímavý, originální, ač třeba lechtivý, ale vtipný nápad. Ale literární uchopení toho námětu je vždy těžkopádné, kostrbaté, unylé. Výsledek - totální nuda! Bohužel se tento můj zážitek a dojem opakuje a nedokážu se ubránit pocitu, že to, co se může vydávat za originalitu, je pouhé diletantství a amatérismus. Zkusím ještě „Klub rváčů“ a pokud mě ani tady autor nepřesvědčí, přesunu se s klidem do druhé skupiny čtenářů.

hurwajz
07.01.2019 4 z 5

Jo byla to sranda, docela to odsejpalo....128, 345 a 87 na scénu :).......Hodně mě pobavily ty názvy filmů, dokonce něco z historie jsem se dozvěděl, někdy jsem se ztrácel kdo, co vlastně řekl.....a ten konec, že se to takhle "upeče" jsem fakt nečekal :)

Knihomlok2015
30.09.2018 4 z 5

Román pro tři pornoherce a jednu asistentku? To určitě. Tohle byl koncert pro čtyři již zmíněné a jednoho čtenáře k tomu. Jinak řečeno, ještě nikdy jsem si ze sledování porna neodnesla tak příjemný zážitek. :-)
PS: A taky máte takovou chuť zadat jména některých těch pornofilmů do vyhledávače a zároveň se bojíte, že všechny opravdu existují?

jiri77
14.09.2018 4 z 5

Je zajímavé ,jak dokázal autor mezi prasečinky zakomponovat hlubší myšlenky a rodinné vztahy. Není to rozhodně čtení na každý den ,ale proč si někdy nedat změnu. Kniha mě bavila a splnila mé očekávání.

Pitbullka
06.09.2018 4 z 5

Moje první setkání s autorem a jsem mile překvapena, kniha byla vtipná, svižná a zároveň měla neočekávaný konec.

IvikaS
04.09.2018 4 z 5

Tenhle příběh mě bavil. Fakt, fakt.

Dervish
18.07.2018 4 z 5

Tři hvězdičky pro Palahniuka, jedna pro Michala Nanoru, který mi v doslovu vysvětlit podstatné části tohohle kontroverzního dílka. Bez jeho slov bych byl jak použitý kondom na okraji odpadkového koše - užil jsem si, ale teď už mě nic pěkného nečeká.
Po přečtení nezbývá než si jen povzdechnout, jó porno už není co bývalo. Ty časy jsou pryč.

Petr1977
19.06.2018 2 z 5

Ač by se zdálo, že půjde o provokující a tím pádem napínavou a vzrušující četbu, já jsem se docela nudil, ale dočetl do konce. Nejzajímavější na celé knize mi přišel doslov, doporučuji si jej také přečíst.

LEGACY
31.05.2018 3 z 5

S rodičemi to nemá nikdo z nás lehký, proto jsem rád, že alespoň tahle jedna z mála to dala na závěrečné udobřovací párty solidně dohromady. Jinak jen pro otrlé a znuděné čtenáře ... ať neoslepnete.

ochwey
19.03.2018 5 z 5

Krasojízda!
A bylo tam všechno - porno, homosexualita, Oidipovský komplex, sex, nenávist, láska, pomsta, smrt a to vše v skvělém koktejlu, co umí namíchat jen Chuck Palahniuk.
A v doslovu (který by byla chyba nepřečíst si!) zmíněn Viggo Mortensen, co víc chtít.
láska.

WugWugs
05.03.2018 3 z 5

Fyzické, citeľne smrduté písanie. Senzorické. Minimalistická symfónia náznakov zvratkov. Absencia stotožnivej postavy, s ktorou by sme mohli empatizovať a zažívať príbeh, len mechanické striedanie hľadísk, ktoré sem tam dovolí zacítiť dušu postáv a ich špinu. Literatúra, ktorá vám nepohľadí dušu, neuspokojí túžbu po vzrušení alebo dobrodružstve. Nope. Snuff musí byť sklamanie pre tých, čo očakávajú hardcorovejšiu verziu ich romantických knižiek, alebo zápletku s prekvapujúcou pointou z prostredia natáčania gangbangu.
Nie je to primárne porno, ani nejaký zákulisný náhľad do natáčania, aj keď s vagínami, penismi a telesnými úkonmi sa tu nešetrí. Porno je totiž jednoduché úvod-jadro-záver, čbtd. Nikde žiadny "snuff", žiadne presahy, všetko vystrihané. Oproti tomu, Palahniukov Snuff ukazuje ako narábanie s telom, jeho mrzačenie a obetovanie úzko súvisí s filmovým priemyslom - preto všetky príbehy o praktikách a spôsoboch smrti hollywoodskych hercov a herečiek (ktoré sú viac alebo menej pravdivý opis, fakt fakt, kuk wiki).
Mám rád bizarný humor, ktorý tam len tak stojí a nekričí na teba "zasmej sa už". Pobavenie prichádza s premietaním nad danou situáciou. Pobavil som sa párkrát aj pri čuchaní. Priznám sa však, že ešte viac pri čítaní tunajších komentárov :DDD.. ktoré vlastne veľmi dobre dopĺňajú knihu a podčiarkujú..."očakávanie zmysluplného deja" "popisovanie nezaujímavých nezmyslov" "očakávanie viac erotična" "otravovanie opakovaným fakt fakt" "něco víc sexy". Naozaj by ma zaujímalo, s akými konkrétnymi očakávaniami idú ľudia do literatúry s názvom "snuff". Vo výsledku nemôžem povedať, že by ma kniha nejako zasiahla, a rovnú polovicu som sa celkom nudil. Výhodou je, že má oveľa menej strán ako Cassie Wrightová súloží na programe dňa.

PočetBook
12.10.2017 5 z 5

Holt Palahniuk ... kdo čekal romantiku musel být zklamán. Mne nejvíc zaujal překladatelův výkon - názvy filmů jako "Doktor živé tágo" nebo "Zkropení zlé ženy" zaslouží plný počet bodů :-)