Prokletí

Tušíte, za co se můžete ocitnout v pekle? Vůbec nemusíte někoho podříznout nebo hodit v sudu do přehrady. Vsaďte se, že do pekla půjdete už za to, když si párkrát uprdnete v přeplněném výtahu. Když budete furt troubit v autě. A nebojte se – právníci nebo novináři tam jdou všichni, troubení netroubení. Dvanáctý román Chucka Palahniuka je váš průvodce peklem. Připravte se, černá limuzína čeká… Dvanáctiletá Madison končí v pekle prý kvůli předávkování marihuanou. Má plné zuby jak života, tak smrti. Sotva se zorientuje, zjistí, že je pomerně nepohodlné trčet v cele a škrábat si uhry na čele. Soused s modrým čírem, který údajně jen něco šlohnul v supermaketu, jí pomůže ven a spolu s dalšími zatracenci se vydají na cestu k pekelnému ústředí. Cestu přes Oceán promarněného spermatu či Řeku zvratků si fakt nechte vyprávět… Prokletí jsou typicky palahniukovská divoká jízda plná bizarností a úchylností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115059/big_prokleti-dGS-115059.jpg 3.7471

Madison Spencer 1.

Vydáno: , Odeon

Damned, 2011

Kniha Prokletí

Kopta
28.11.2021

Tak trochu prokletí. S Palahniukem podruhé, tentokrát v delší formě. Nicméně sláva to není. Je to tak trochu kombinace nějaké filozofie a beletrie, nicméně jedno z toho se postupně začíná ztrácet na úkor druhého a naopak, a pořád kola. Kniha to byla rychlá, ale asi to bylo i tím, že vnímat ji celou nebylo nic záživného. Spíše byla tak krátká, že svým nic mě nedokázala nijak zkazit chuť, kterou už teď má nakyslou a zhnilou chuť. Autorova vize toho, že by se dala šance dalčšímu dílu je asi úměrná samotné této knize. Alespoň vím, že není neomylný. Jako nikdo. Prostě za mě krok vedle, který mě až na nějaké mikro pasáže vůbec nezaujal. V doslovu se píše o knižním South Parku a to je opravdu trefné. V mé případfě občas vtip, občas nechápající utrpení.

dachius
24.05.2021

Zhudebněná verze:

kramver
04.05.2021

Za mě nejlepší Palahniukova kniha. Madison je 13, právě umřela a přišla do pekla. Madison je trochu oplácaná rebelka. A tak si putuje peklem a hledá odpovědi. Kritizuje dění nahoře na zemi, líčí své netradiční zazobané rodiče a vzpomíná na historky ze svého krátkého života a poněkud nečekanou smrt. Prokletí je satira, vtipná kritika současné společnosti hlavně v USA. Je to originální a vtipné dílo. Až na scénu s obryní je na Palahniuka méně zvrhlá ve srovnání s jinými jeho díly. Tahle kniha vážně stojí za přečtení.

juraj8534
12.04.2021

Plné skvelých cynických a sarkastických ponámok a vtipov.
3 je málo a 4 je veľa...ale hodnotenie 3.5 sa dať nedá.

Paris2000
24.01.2021

Po dočtení jsem se snažila nad knihou trochu víc zauvažovat ale bohužel...
Některý děj mi příjde zcela nechutný, zvrácený, chtěla jsem knihu odložit, nedočíst.
Kniha od tohoto autora je moje první zkušenost, a asi na dlouho po dalším jeho díle na chvilku nesáhnu a zapomenu.

MamaKnihomolka
23.07.2020

Sarkastický, nechutný, úchylný a vtipný. Tak bych heslovitě popsala tuto knihu.
Pro mě to byl částečný re-reading, před lety jsem totiž knihu nedočetla a nepochopila ji. Což se dnes už říct nedá.
Jsem hodně sarkastický člověk, který má rád humor všeho druhu a proto se mi velmi líbily vtipné poznámky Madison. Hodně mě oslovil i popis pekla, při kterém autor musel mít opravdu obrovskou představivost. Také poznatky od Madison co mít při úmrtí na sobě a co mít sebou byly super.
Líbí se mi, že kniha má v sobě skrytý význam, který je posléze vysvětlen na konci knihy. Celkově jsou v knize zajímavé myšlenky o smrti.
Kniha se mi četla kapku hůř. Větná stavba je květnatá a já se musela při čtení více soustředit. Také větné souvětí jsou delší než bych čekala.

PanKrbec
03.03.2020

Hustý. Moje druhá knížka od Ch. P. a tentokrát jsem z ní nadšen. Částečně je to ale asi i tím, že jsem k četbě přistupoval s obavami (které ve mne zasela má první zkušenost s Palahniukem) a o to víc mne mile překvapila.

Anette99
14.02.2020

"Jestli něco dělá ze světa peklo, je to naše očekávání, že by to měl být ráj."
Tak tohle... Bylo hodně úchylný a zároveň skvělý čtení. Kritika dnešní zkažené generace. Pozérství (ekologičtí aktivisté vlastnící tryskáč). Novodobých pochybných trendů, které vedou k rozpadu moderní společnosti. A v neposlední řadě skvělá jízda peklem, do kterého se mimochodem (aspoň podle Palahniuka) nejspíš dostanem všichni. Já se opět výborně bavila a tak si říkám, jestli já nejsem tak trochu zvrhlík :D