Prokletí

Tušíte, za co se můžete ocitnout v pekle? Vůbec nemusíte někoho podříznout nebo hodit v sudu do přehrady. Vsaďte se, že do pekla půjdete už za to, když si párkrát uprdnete v přeplněném výtahu. Když budete furt troubit v autě. A nebojte se – právníci nebo novináři tam jdou všichni, troubení netroubení. Dvanáctý román Chucka Palahniuka je váš průvodce peklem. Připravte se, černá limuzína čeká… Dvanáctiletá Madison končí v pekle prý kvůli předávkování marihuanou. Má plné zuby jak života, tak smrti. Sotva se zorientuje, zjistí, že je pomerně nepohodlné trčet v cele a škrábat si uhry na čele. Soused s modrým čírem, který údajně jen něco šlohnul v supermaketu, jí pomůže ven a spolu s dalšími zatracenci se vydají na cestu k pekelnému ústředí. Cestu přes Oceán promarněného spermatu či Řeku zvratků si fakt nechte vyprávět… Prokletí jsou typicky palahniukovská divoká jízda plná bizarností a úchylností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115059/prokleti-dGS-115059.jpg 3.7448

Madison Spencer 1.

Vydáno, Odeon

Damned, 2011

Kniha Prokletí

MamaKnihomolka

Sarkastický, nechutný, úchylný a vtipný. Tak bych heslovitě popsala tuto knihu.
Pro mě to byl částečný re-reading, před lety jsem totiž knihu nedočetla a nepochopila ji. Což se dnes už říct nedá.
Jsem hodně sarkastický člověk, který má rád humor všeho druhu a proto se mi velmi líbily vtipné poznámky Madison. Hodně mě oslovil i popis pekla, při kterém autor musel mít opravdu obrovskou představivost. Také poznatky od Madison co mít při úmrtí na sobě a co mít sebou byly super.
Líbí se mi, že kniha má v sobě skrytý význam, který je posléze vysvětlen na konci knihy. Celkově jsou v knize zajímavé myšlenky o smrti.
Kniha se mi četla kapku hůř. Větná stavba je květnatá a já se musela při čtení více soustředit. Také větné souvětí jsou delší než bych čekala.

PanKrbec

Hustý. Moje druhá knížka od Ch. P. a tentokrát jsem z ní nadšen. Částečně je to ale asi i tím, že jsem k četbě přistupoval s obavami (které ve mne zasela má první zkušenost s Palahniukem) a o to víc mne mile překvapila.

Anette99

"Jestli něco dělá ze světa peklo, je to naše očekávání, že by to měl být ráj."
Tak tohle... Bylo hodně úchylný a zároveň skvělý čtení. Kritika dnešní zkažené generace. Pozérství (ekologičtí aktivisté vlastnící tryskáč). Novodobých pochybných trendů, které vedou k rozpadu moderní společnosti. A v neposlední řadě skvělá jízda peklem, do kterého se mimochodem (aspoň podle Palahniuka) nejspíš dostanem všichni. Já se opět výborně bavila a tak si říkám, jestli já nejsem tak trochu zvrhlík :D

terezarath

Tahle kniha je vážně něco. Jasně, sice se z počátku musíte prokousat tím, že vám třináctiletá holka dokola opakuje, že umřela a všechno je vlastně hrozně nefér, ale po pár desítkách stránek vás příběh tak krásně znechutí a pohltí. A vy vlastně začnete chápat, že ta malá holka na něco kápla, že smrt je pro nás nedostihnutelný faktor, který se nás netýká. Proč by taky měl? Vždyť jsme pořád mladí, platíme si drahé permanentky do fitka, pijeme si svoje "smůtýčka" a každý rok, z dobroty srdce a touhy tím smazat všechno hnusné, co jsme za celý rok udělali, darujeme před Vánoci pár desítek korun na nějakou charitu pro děti třetího světa, které tam někde umírají... Jasně, to je smutný, ale nás se to netýká, nás se smrt vůbec netýká... Do chvíle než nás, se "smůtýčkem" v ruce, srazí autobus při cestě do fitka.

"Pokud přijdete do nebe, no bóže. Ale pokud ne... no, zaskočte za mnou. Jediné, kvůli čemu nám země připadá jako peklo, anebo peklo jako peklo, je naše očekávání, že by nám měla připadat jako ráj. Země je země. Smrt je smrt."

Na tohle prostě hvězdičky nestačí.

Crimble
09.09.2019

Útržkovité, nechutné, bizarní. Prostě klasický Palahniuk.

hermína14
22.08.2019

Do půlky byla k nedočtení, ale pak se nedala pustit z ruky. Kde se vzalo tolik osobního růstu, pozitivna:)) a radosti? A jména nesympatických provokatérek a tyranek hlavní hrdinky se opravdu povedla...leč stačilo málo a ani by se to jeden nedozvěděl.

"..věc se má tak, že člověk v pekle zůstane, dokud sám sobě neodpustí."

blanka8359
06.08.2019

Můj první Palahniuk mě tak dostal, že si tu knihu pamatuju dodnes. Ne že by se mi o ní zdálo, to bych raději nechtěla, ale bavila mě a určitě si přečtu další knihy od Chucka Palahniuka.

Mr.Donut
29.05.2019

Zábavná kniha s dobrým nápadem, postrádá ale rozvoj příběhu. Palahniuk má lepší knihy.

Ryanova pomoc
Ryanova pomoc