Zatracení

Pekelná jízda podle Chucka Palahniuka! Třináctiletá Madison vidí a slyší vše, co si zamane, vše, co se na světě šustne. Tímhle způsobem se vrací do vlastní minulosti. Jenže to má logický háček: pro živé je neviditelná. Mrtvá Madison nám ze své adresy Madisonspencerova@psmrtnzvot.pkl posílá zprávy… Jak to bylo s dědečkovým penisem, telefonáty z onoho světa či z planetárním bohatstvím jejích rodičů? Vše, na co jste se báli zeptat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217394/big_madison-spencer-zatraceni-PqL-217394.jpg 3.2135

Madison Spencer 2.

Vydáno: , Odeon

Doomed, 2013

Kniha Zatracení

Sybelle

I když jsem nečetla předchozí díl, nebyl problém se aspoň trochu zorientovat. Myšlenku knihy bylo těžké minout, když byla podaná takto zveličeným způsobem. Celkově styl psaní a přehnané zveličování mi vůbec nesedlo. Některé kapitoly byly prostě úmorné.
Myšlenka knihy byla jasně podaná a svým způsobem autor velmi dobře vystihl lidi v jejich celkové bídě. A jsem i přes toto hodnocení zvědavá, jak to s Medison dopadne.

dachius
24.05.2021

Zhudebněná verze:

kramver
03.05.2021

První díl Prokletí je naprostá špička. Tu knihu jsem četla 2x a klidně se k ní ještě vrátím. Ale Zatracení je na mě prostě už moc za hranou. Nemám problém s perverzností, kterou jsou Palahniukovy knihy prodchnuté a při scénách, ve kterých se nešetří tělními tekutinami jsem schopná udržet obsah svého žaludku na místě. Ale tohle mi prostě nesedlo.

XenaTaurus
20.03.2021

Divné počtení... chvíle zaujetí vystřídal pocit s myšlenkou, že i toto je na Palahniuka hodně ujeté, a že už plácá na papír něco šokujícího a praštěného jenom proto, aby napsal další knihu /asi neměl na složenky/. Palahniukova úroveň klesá, tak uvidíme v budoucnu.

Anette99
19.02.2020

Pekelná jízda se mění v apokalypsu... Snad ještě divočejší, než první díl, ale nemohla jsem se odtrhnout. Rozhodně to neni nic pro slabý povahy. A že v prvnim díle to bylo zesměšňování hlavně pozérství, volné výchovy a celkově mravů, tak tady (aspoň pro mě) se zesměšnuje (?) náboženství - viz buranismus - víra v peklo a ráj, víra konec světa nebo naopak v příchod mesiáše, zmanipulované a zaslepené ovečky. Ale myslím si, že každý čtenář si v tom najde něco jiného.

Knihomlok2015
28.10.2018

Většinou mám ráda divné knihy, ale tahle na mě už byla až moc divná.

ochwey
09.05.2018

Meh, tak tohle nevím. Nadchnul mě burasnismus, když si tam všichni nadávali místo přání dobrého dne a smála jsem se nahlas a čekala jsem, že to bude zase jízda, ale pak začalo být všecko divně divné, zamotané, nesmyslné a wtf.

annihilation
31.03.2018

Z proklatě dobrého k zatraceně špatnému. A proč? Je snad hranice mezi geniální satirou a brakem tak tenká? Bývala. Tohle je moc. Ne moc drsné, ne moc vtipné, ne moc přehnané, prostě moc hloupé. Chvilkami pobaví, většinu času jí při čtení chcete odhodit (nebo s ní Palahniukovi něco přiskřípnout - no co, navedl vás!). Škoda zabitého potenciálu.