Den přizpůsobení

Chuck Palahniuk je prominentní americký spisovatel, jenž má na kontě patnáct románů a v USA prodal celkově přes pět milionů knih... Zároveň patří k autorům, jejichž tvorba je v češtině téměř kompletní. Nyní přichází - po několika letech - s dlouho očekávaným novým románem. Autor se opět nebojí provokovat a nadhazovat kontroverzní témata originálním způsobem. Tentokrát se pustil do neotřelé teorie o tom, že pro nejlepší možné fungovaní společnosti je nutné, aby se jednotlivé skupiny obyvatelstva držely pospolu podle své příslušnosti. Ať už jde o bílé, černé nebo homosexuály. Reorganizace společnosti je nutná proto, že v současném světě přebývá mladých mužů, kteří by jinak museli narukovat a zemřít ve válce. Přebytek mladíků bez perspektivy totiž nahrává matriarchálnímu uspořádání, což není dlouhodobě udržitelné a výhodné. Mladé muže je potřeba zaměstnat něčím pořádným, třeba převzetím vlády a přerozdělením pravomocí, dohledem nad dodržováním nových pravidel, sledováním seznamů či řezáním uší. Den přizpůsobení se blíží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385417/den-prizpusobeni-V51-385417.jpg 3.722

Adjustment Day (2018)

Vydáno:, Odeon

Kniha Den přizpůsobení

Jordyz

Tak nevím... Ano myšlenka zajímavá, ale nelíbilo se mi zpracování. Četlo se špatně, v postavách jsem se ztrácela, příběh byl zmatený.

Alena_S

Pocity smíšené. Ano, bezesporu perfektní, pravdivá i veselá provokace pod laskavým duchovním vedením geniálního Talbotta... Jen mi někdy dělalo problém se orientovat v tom množství postav (a některé navíc občas jednaly jako ti magoři ze Strašidel, kdyby se v minulé knize začali nudit :D ) a čtení se tak zadrhávalo.

SugarDolly

Pěkná, čtivá, vtipná kniha, dobře ironická.

Platejz

Pokud někdo pochyboval v posledních letech o Palahniukovo kvalitách, tak tato kniha pochybovačům zavře ústa. Postmodernistická satirická bible.

americká literatura

Chuck Palahniuk