Zalknutí

Hrdina románu Viktor Mancini potřebuje spoustu peněz na lékařskou péči pro svou matku, a tak si vymyslí neobvyklý způsob: chodí do restaurací a předstírá, že se dusí jídlem. Ti, kdo mu pomohou „nabrat dech“, se pak cítí svým „hrdinstvím“ zavázáni i k další pomoci, která se pak může protáhnout na celá léta. Viktor se také nechává zaměstnat v bizarním historickém parku a dochází na terapeutická sezení lidí závislých na sexu. Hledá nové partnerky a vlastně především únik před skutečností. Jenomže lži a iluze jsou osidla, která hned tak nikoho nepustí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2010/zalknuti-sNX-2010.jpg 4.2445
Vydáno, Odeon

Choke, 2001

Kniha Zalknutí

Jorgito

Nebýt trošku utopeného a přeplácaného konce ve stylu Lynche, ale jak psal někdo přede mnou, takový mladší Bukowski, až se neche věřit, že ti Američani josu až tak hloupí :)

danny_21

Druhé setkání s Chuckem není tak úspěšné jako s Fight Clubem, tentokrát je to na hranici bizáru a úleťárny připomínající Bukowského, protože co fungovalo minule a bylo tak nějak dobře vrstvené ( lepší slovo mě nenapadá ), tady je často nevyvážené a nesouvislé držící pohromadě. Přesto byly kapitoly a pasáže, kdy mi tekly slzy smíchu a nebo jsem pokýval uznale hlavou- opičák s kaštany, venušiny kuličky, svatá předkožka, tantrický sex v letadle nebo třeba přitakávání starouškům a proto nevidím důvod nezkusit s Palahniukem ještě další cestu, což by Ježíš rozhodně neudělal - 60 %

Česneksmedem

"Jo, krásný je vzduch, krásnější je moře,
ale co je nejkrásnější, to je vyžhavený,
prdelku svírající, zemětřesný orgasmus!"
Citát z knihy

Jestli se vám zdá, že začátek textu citátu z knihy „Zalknutí“ jste už slyšeli v jedné písni „Náměšť“ od Jaroslava Hutky, tak podobnost je dozajista čistě náhodná!
Pokud jste od Karla Míši Pólanyka ještě nikdy nic nečetli, tak vězte, že je to něco podobného, jako by vám poprvé v životě naservírovali k obědu červy. Buď se otřepete hnusem, a nebo získáte novou závislost. A těch závislostí a úchylek mají lidé bezpočet. Protože jsme (mimo krátkého období v dětství) pokrytci, vidíme ty úchylky většinou pouze u druhých. Možná je to také tím, že šutr nemá nikdy den blbec, takže může být v neustálé pohodě.
Zpět k Pólově knize. Je to geniální až genitální, je to bombastické až bombarďácké, je to boží až demonofilní. Takže neváhejte, čtěte a bavte se, neboť hodiny tikají.

Targa Dall
05.12.2019

Úžasná kniha. Nevím, kde začít. Suprově napsané postavy, zajímavý děj. K zamyšlení a pro pobavení současně.

Monika_cz
29.09.2018

Chucka Palahniuka prostě nejde nemilovat...miluji ho po knize (a filmu) Klub rváčů, teď po knize Zalknutí jestě víc a ještě víc po osobním setkání s ním...kniha Zalknutí je bláznivá, tragická, vtipná a neskutečně pravdivá...kniha je naším zrcadlem, ukazuje nám kým nejsme...

hermína14
08.09.2018

Zůstává ve mně nadšení z té originality; dost jsem se bavila...

jfialova
22.08.2018

Moje první setkání s autorem a opravdu mne to zaujalo :-) Takový bizár se jen tak nevidí, originál každým coulem a to mám ráda. Něco jako artové filmy. Pro někoho nechutná přízemní kniha, já osobně v tom vidím i něco víc.

Pozde
11.06.2018

Chucka člověk musí buď milovat nebo nenávidět. Nic mezi tím. Ujetý není to pravé slovo, ale napadne vás jako první. Ale když prohlídnete vrstvu nechutností a perverzit, narazíte na krásné lidství s pochopením pro všechno a všechny a ve finále i dost optimismu. Moje páté a rozhodně ne poslední setkání s Palahniukem.

Kde končí duha
Kde končí duha