Program pro přeživší

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tender Branson vyrostl v uzavřené komunitě přísné, puritánsky vedené sekty a tak jako mnozí jiní byl i on jednoho dne vyslán do „vnějšího světa“, aby za stravu a byt vykonával různé podřadné práce. Když se k němu dostane zpráva, že členové sekty spáchali kolektivní sebevraždu, znamená to jediné: zabít se. Chuck Palahniuk se otevřeně vysmívá moderním kultům, sektám i mesiášství amerických televizních kazatelů. Hovoří zároveň o vlivu médií a propagandy, o masové kultuře a manipulaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244193/big_program-pro-prezivsi-FjW-244193.jpg 4.3691
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Survivor, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (80)

Kniha Program pro přeživší

Kopta
28. února

Velice slibný i když nejistý začátek se postupně začne sypat jako pod ruka dost odporným způsobem. Postupně to přestává fungovat a začne být dost nezáživné. Palahniuk začíná silně zklamávat.

Cojekomupotom
19. února

Vše, co vím o domácích pracích jsem se kdysi naučil z této knihy. Ne, že bych někdy uklízel


danny_21
07.11.2022

Další ze Palahniukových drsných satir, trefující se do sektářů, vyplachovačů hlav a komerční konzumní společnosti. Tentokrát mě ale autorův absurdní cynismus přišel ustřelený mimo akceptovatelnou úroveň, stejně jako samotný "příběh" Tendera Bransona, všeználka, který ví jak si poradit s kdejakou skvrnou a který se jakožto outsider může stát spasitelem díky promyšlené manipulaci svého agenta. Za mě úlet s několika dobrými postřehy, myšlenkami a tipy pro domácí nehody - shovívavých 45 %

jfialova
05.09.2022

Chvílemi bych to přirovnala k Hrabalovi po americku-trhlý týpek, trhlé životní historky, podobný styl vyprávění, vše samozřejmě posypané americkým pozlátkem. Pak se to ale zvrhlo v absolutně absurdní příběh, který nabíral na obrátkách, na neuvěřitelnosti, byl komický a zároveň strašně smutný, plný věcí k hlubšímu zamyšlení i povrchní srandy. Kromě hromady praktických rad do domácnosti (odzkoušela jsem rovnou fígl s čištěním skvrn od ostružin), naprosté originality a zvláštního konce si odnáším i rozporuplné pocity, jestli to už nebylo až trochu MOC.

Kamys
09.01.2022

Uf, tahle knížka mě fakt bavila, úžasné množství neskutečných nápadů, jen asi poslední čtvrtina mi přišla brutální moc. Člověk otáčí stránky, moc se mu nelíbí, co čte, ale nedá se přestat. Pořád jsem čekala, jestli přijde nějaká katarze, něco, co tomu celému dá smysl - ale ne. Aspoň já to tam nevidím. Připadá mi to jako popis prázdných životů, jednoho vedle druhého.
Asi to cítím trochu jako MilkyA, jak teď čtu její komentář.

MilkyA
15.08.2021

Ja netuším, čo sa mi pri tom Palahniukovi deje- jeho knihy sa mi vlastne nepáčia, ale stále chcem čítať ďalšiu :D Tematicky sa mi vždy jeho potrhlé a humusné námety páčia, ale na konci sa cítim vždy podvedená. Na to aké sú zaujímavé témy nakoniec mi príde ich spracovanie poloprázdne, ploché, preplácane farebné a samoúčelne šokujúce ..cukríkové obaly ... stáva sa z nich to, o čom sám autor píše :D KARMA IS FOR REALZ! :D (ale tak zatiaľ z mojich 3 pokusov bol tento najschopnejší)

dachius
24.05.2021

Zhudebněná verze:
https://youtu.be/rMTg8AeoYnE

vendy246
31.03.2021

Super napsané, super vyšinuté, překvapivé, zábavné. Naprostý ponor ve všech směrech - uspořádání sekty, návody pro dokonalou domácnosti, znalost psychických diagnóz, marketingu, fungování médií, vytváření osobnosti, závislostí... To vše prostřednictvím Tendera Bransona.
Můj v mládí nejvíc oblíbený autor. Jediný, od kterého mám snad vše co vyšlo. Uplynulo dvacet let a už se mi to tak... ne nelíbí, ale nechce se mi to číst...

1