Program pro přeživší

Tender Branson vyrostl v uzavřené komunitě přísné, puritánsky vedené sekty a tak jako mnozí jiní byl i on jednoho dne vyslán do „vnějšího světa“, aby za stravu a byt vykonával různé podřadné práce. Když se k němu dostane zpráva, že členové sekty spáchali kolektivní sebevraždu, znamená to jediné: zabít se. Chuck Palahniuk se otevřeně vysmívá moderním kultům, sektám i mesiášství amerických televizních kazatelů. Hovoří zároveň o vlivu médií a propagandy, o masové kultuře a manipulaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244193/big_program-pro-prezivsi-FjW-244193.jpg 4.4657

Vydáno: , Odeon

Survivor, 1999

Kniha Program pro přeživší

MilkyA

Ja netuším, čo sa mi pri tom Palahniukovi deje- jeho knihy sa mi vlastne nepáčia, ale stále chcem čítať ďalšiu :D Tematicky sa mi vždy jeho potrhlé a humusné námety páčia, ale na konci sa cítim vždy podvedená. Na to aké sú zaujímavé témy nakoniec mi príde ich spracovanie poloprázdne, ploché, preplácane farebné a samoúčelne šokujúce ..cukríkové obaly ... stáva sa z nich to, o čom sám autor píše :D KARMA IS FOR REALZ! :D (ale tak zatiaľ z mojich 3 pokusov bol tento najschopnejší)

dachius

Zhudebněná verze:

vendy246

Super napsané, super vyšinuté, překvapivé, zábavné. Naprostý ponor ve všech směrech - uspořádání sekty, návody pro dokonalou domácnosti, znalost psychických diagnóz, marketingu, fungování médií, vytváření osobnosti, závislostí... To vše prostřednictvím Tendera Bransona.
Můj v mládí nejvíc oblíbený autor. Jediný, od kterého mám snad vše co vyšlo. Uplynulo dvacet let a už se mi to tak... ne nelíbí, ale nechce se mi to číst...

janka3232

Šílená kniha. Nedá se číst v klidu ale ani nečíst.

Leusee

Divné a taky trochu zvrácené. Takže za mě paráda! :D

Rimmsi
22.06.2020

Tuto knihu nelze nemilovat, člověk se každou stranou...každou odpočítanou stranou těší co se stane dále.
Kniha je plná užitečných návodu, na to jak odstraňovat krev a jiné tekutiny z koberců a podobně, což je velmi zábavné....a i poučné. Sice bych nic takového nerad řešil, ale proč to nevědět?

Sekty jsou dle mého osobního názoru nebezpečné a historie nám to už několikrát ukázala. U této knihy se člověk směje i pláče.. moc dobré

Anette99
04.06.2020

Uf, zase 5 hvězd - už má osmá kniha od Palahniuka :D nutně potřebuju sehnat další..

Tady ukazuje, jak snadno se člověka stane "ovce", pokud je tak vychováván od mala a nebo ho pohltí média. Takové sekty existovaly, existují, a existovat budou, a jejich členové mají opravdu často dost pomatené (až nebezpečné) myšlení. A média nás dneska ovlivňují ze všech stran, kdo se o věci nezajímá, snadno téhle masírce podlehne - s takovými lidmi se pak dá velice lehce manipulovat, a to je právě to nebezpečí.

Jinak super bylo číslování od konce, a že poslední kapitola se vrátila k té první.

ZuzaP
12.05.2020

(Číslovat stránky pozpátku je skvělej nápad jak omezit moje nekonečné počítání kolik stran mi ještě zbývá..)