Chuck Palahniuk citáty

americká, 1962

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (99)

,,Človek vždy zabíja tých, ktorých miluje." (Klub bitkárov)


,,Je veľa vecí, čo nechceme vedieť o tých, ktorých milujeme." (Klub bitkárov)


"Dnešek je jeden z těch dnů, kdy jako by slunce vylezlo ven jen proto, aby nás ponížilo." (Progam pro přeživší)


"Je spousta věcí, které nechceme vědět o lidech, které milujeme." (Klub rváčů)


"Jestli něco dělá ze světa peklo, tak naše očekávání, že by to měl být ráj." (Prokletí)


"Násilí je synonymum lásky." (Pygmej)


"Přilož mi pistoli k hlavě a vymaluj stěnu mým mozkem." (Klub rváčů)


"Smrt je přesně ta osudová chyba, kterou jsme VŠICHNI pevně rozhodnuti neudělat." (Prokletí)


"Všichni umřeme." Povídá: "Cílem není žít věčně, cílem je vytvořit něco, co věčně žít bude."


"Život je krátký. Smrt je napořád." (Prokletí)


“Bůh nedělá nic, než že nás pozoruje a zabije nás, když ho začnem nudit. Nikdy, nikdy nesmíme začít být nudní.” Neviditelné nestvůry


„Vidím nejsilnější a nejbystřejší muže, jací kdy žili,“ říká a tvář se mu rýsuje proti hvězdám v okénku řidiče, „a ti muži čerpají benzin a obsluhují u stolu.“ (Klub rváčů)


A pak jste uvěznění v rozkošném hnízdečku a je z vás majetek těch věcí které bývaly vaším majetkem.


Ale co když existují i věci, které nevidíme? Ne věci, ale co ty věci znamenají? Nevidíš, co znamenají, musíš je znát - a to znamená, že musíš znát ješte jiné věci. A jak víš, jak jsou jednotlivé věci důležité ve srovnání s ostatními? Zvlášť když znáš dvě věci, které stojí ve vzájemném protikladu. A přemíšlíš o třetí. A když známe význam nějaké věci, můžeme říct, že ho opravdu známe? Můžeme to říkat i sami o sobě? Tohle vůbec nechápu.


Ať nikdy nejsem kompletní. Ať nikdy nejsem spokojený. Ať nikdy nejsem dokonalý. Vysvoboď mě, Tylere, od dokonalosti a kompletnosti. (Klub rváčů)


At the time, my life just seemed too complete, and maybe we have to break everything to make something better out of ourselves.


Bojujeme ve válkách. Bojujeme za mír. Bojujeme proti hladu. Moc rádi bojujeme. Bojujeme a bojujeme a bojujeme, puškami nebo hubou nebo penězi. A planeta není ani o ždibec lepší, než byla před námi. (Strašidla)


Bolí umírání hodně? Bolí, ale zůstat na živu bolí mnohem víc. Program pro přeživší


Celý večer uklízím, a přitom se pořád cítím špinavý Program pro přeživší


Co je horší, konat něco s vědomím, že za své činy poneseme následky, nebo alibisticky nekonat nic?


Co když realita je jenom nějaká nemoc? (Rant)


Copak tím pokaždé, když spálíme litr benzinu nebo vykácíme hektar deštného lesa, nezabíjíme budoucnost, abychom ochránili přítomnost? (Zalknutí)


Čemu nerozumíme, to si můžeme vyložit jakkoli.


Člověk slýchá historky o tom, jak si zvířata chycená do pasti ukousala nohu... no, víte, každý kojot vám poví, že pár kousanců je pořád k*revsky lepší, než být mrtvý.


Děti nezažívají vrcholy a pády, jako tomu bylo dříve. Vyžadují bezpečné místo. Před sebemenším ohrožením potřebují být varováni. Mají nulovou odolnost vůči konfliktům. Vyhýbají se skutečným zkouškám. Ty impulzy, na které se ptáte, se odstraňují pomocí léků. Léků, které uklidňují a zároveň třeba pomáhají soustředit se ve škole. Výsledkem je, že žijí v prostředí, které je zcela prosté konfliktů.


Dnes se všichni starají o svoje osobní zóny bezpečí, lidi nechtějí být konfrontování, nechtějí objevovat, jak silní ve skutečnosti jsou. A nikdy na to nepřijdou, pokud se budou pořád dožadovat bezpečí a pohodlí.


Don't do what you want. Do what you don't want. Do what you're trained not to want. Do the things that scare you the most.


Druhým pravidlem klubu rváčů, je nemluvit o klubu rváčů.


Hodně lidí na knižním trhu moje věci prostě kompletně odmítá.


If death meant just leaving the stage long enough to change costume and come back as a new character...Would you slow down? Or speed up?