Klub rváčů

Klub rváčů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2008/bmid_klub-rvacu-0ir-2008.jpg 4 1842 239

Klub rváčů série

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Volvox Globator

Fight Club , 1996

kusma
22.01.2012 3 z 5

Bylo to jako na horské dráze - chvílemi jsem byla spokojená a užívala si čtení, chvílemi jsem měla chuť knihu odhodit a přestat číst. Je to napsáno zvláštně, nově, zajímavě. Závěr je výborný. Největší problém byl, že z mého ženského a mírumilovného pohledu, jsem nemohla hrdiny pochopit, ba mi byli silně proti vůli. Na druhou stranu je jisté, že ve mě tato kniha dlouho zůstane.

Veronika_!+
12.11.2011 5 z 5

prostě bezkonkurenční čtení každopádně přečtu znovu

Lady.Marmalade
26.10.2011 5 z 5

,,A pak přišel klub rváčů, málem bych na něj zapoměl. Kluby rváčů v různých městech. Vy neznáte Tylera Durdena ? Vy nevíte co, je klub rváčů ? To je vlastně dobře, protože první pravidlo klubu rváčů je nemluvit o klubu rváčů ! Jednou jsem se zeptal číšníka, jestli nezná Tylera. Podíval se na mě a překvapeně a odpověděl. Tyler jste přece vy, pane. Tyler jsi přece ty. A já nejsem Tyler Durden.´´
....
Kniha skvělá,ale pro mě jedna z vyjímek, kdy je film lepší než kniha. Nejde Chucka nemilovat, za tom že ho takový námět na knihu napadl. Děkuji pane Chucku Palahniuku.

DustinMind
20.10.2011 5 z 5

No teda. Tohle byl teda nářez. V mém případě byl první film, ale teď lituju toho, že jsem nečetl jako první knížku.
Naprosto chaotickej styl psaní, který se nám snažil Palahniuk naládovat v co největší dávce kterou mohl a dokázal u mě tak vyvolat chuť si přečíst jeho další díla.

Tuhle knížku si prostě plánuju přečíst v co nejbližší době znovu. Vím to, protože to ví Tyler.

WEIL
11.09.2011

Něco má svou sílu, něco je dost přitažené za vlasy, což je víc zjevné ve filmu než v knize, ale co rozhodně nelze knize upřít, tak že zachází s podstatou života, jde po hraně a díky tomu má napětí, jistou moudrost apod.

Co je slabší, tak je ta představa, že by vydržela nějaká organizace delší dobu fungovat. To je nelidské, nemožné...

Efwa
30.08.2011 5 z 5

... První pravidlo Klubu rváčů je nemluvit o Klubu rváčů!

vetaiveta
27.08.2011 4 z 5

Tahle kniha se mi sice líbila, ale zase až tak nenadchla. Přečetla jsem, líbilo se mi, ale určitě už nebudu číst znova. Možná proto, že jsem viděla dřív film.

I.H.
29.07.2011 5 z 5

Stačí vzít jednu silnou myšlenku a trochu nenávisti k establishmentu. Tak půl napůl. S tím se dá rozhodit celej svět. Vím to, protože to ví Tyler. Anebo se dá využít fyzická nevybitost západní civilizace, když se to dá dohromady s dvěma lampičkama z IKEI, výsledek je zaručenej. Místo lampiček stačí vázička. A nebo trochu nespavosti. Dobrá je taky nějaká konspirace. A vznikne z toho super román. Prostě... vím to, protože to ví Tyler.

Carmine
11.07.2011 5 z 5

Parádní kniha kterou jsem měl za pár dní přečtenou.... Jsem taky jedna z vyjímek která četla první knihu. A Teď se budu teprve koukat na film tak jsem zvědav jak se mi bude líbit

OldaB
01.05.2011 5 z 5

Konečně jsem se k této knize dostal a rozhodně nelituji. Syrová městská pověst, která se transformuje do světonázoru. Po přečtení věřím (a hledám) nejbližší klub.

Clash
24.04.2011 5 z 5

Naprostý literární anarchismus, naprostý zmatek a také jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy držel v ruce. Člověk nechápavě čte řádky tohoto braku a nepobírá, co tím autor chce říct či naznačit. Začátek, který vás nakopne a konec, který vás do slova uzemní. V chaosu se skrývá krása - tato kniha je chaos. Palahniukovo vrcholné dílo.

Štěchýto
12.03.2011 5 z 5

Kultovní kniha, možná i nejlepší, kterou by měl přečíst každej dvounohej sráč :D

JP
10.03.2011 5 z 5

Jízdenka na vrchol. Chuck Palahniuk tímhle zvrhle zábavným cynickým testosteronovým koktejlem udělal opravdu velkej skok na scénu, bohužel ten skok prozatím nepřekonal a jak to tak sleduju, ani se k tomu nechystá. Není ani důvod, díky Klubu rváčů dosáhl toho, o čem řada spisovatelů jen snila a mnohdy se tomu někteří ani po desítkách let práce nepřiblížili - nesmrtelnosti. Všem to natřel chlápek, který začal psát, protože se mu rozbila TV.

Ládja
08.02.2011 5 z 5

Bohužel jsem nejdříve viděl film, ale i tak mohu říci, že jsem si knihu náležitě užil. Přečteno jedním dechem. Zajímavý nápad, zajímavý styl psaní a vlastně zajímavé vše...

frenchie
29.11.2010 5 z 5

Moje první od Chucka. Nepopsatelná dokonalost. Naštěstí jsem nejdříve četla a až potom viděla film, takže jsem si mohla pořádně vychutnat obé. Pořád ale nevím, zda se mi líbí víc konec v knize nebo filmu.. I když....ve filmu mi k tomu hrají Pixies.. :)

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything."

daviskaaa
30.11.-0001 5 z 5

No já asi budu takovou menší vyjímkou, první jsem četla knihu a pak jsem se koukla na film. Musím říct, že kniha byla o hodně lepší jako vždy.

MichalGrey
30.11.-0001 5 z 5

Perfektní kniha! Bohužel jsem také viděl nejdříve film a až poté četl knihu. Těm co ještě nemají za sebou ani jedno, doporučuji začít knihou. Některé scény z filmu jsou přesně stejné jako v knize a na fantazii to působí velice rušivě. Z mého pohledu musím říct, že knižní konec je daleko lepší ;)

poz3n
30.11.-0001 5 z 5

Knížku jsem četl až po tom, co jsem viděl film a i tak jsem si to náramně užíval a konec kterej je oproti filmu jinej, mě dostal.

paulhunter
30.11.-0001 5 z 5

Drsný příběh s rychlým spádem. Závěr je šokující.

"První krok k věčnému životu je to, že musíš zemřít."
'"Vím to, protože to ví Tyler."

Palahniuk mě velice překvapil, knihu rozhodně doporučuju, ale nebudu z obsahu prozrazovat vůbec nic.
- Proč? Protože:
...první pravidlo Klubu rváčů je nemluvit o Klubu rváčů.