Klub rváčů

Klub rváčů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2008/bmid_klub-rvacu-0ir-2008.jpg 4 1842 239

Klub rváčů série

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Volvox Globator

Fight Club , 1996

wiix
02.11.2014 5 z 5

WAU! Drsné a zvláštne a tak to mám rada. Odporúčam všetkým čudákom a knižným fajnšmekrom (ktorí ešte nemajú vytvorený prvý dojem z filmu a môžu si tento skvost vychutnať prvý krát) :)

zpevSusannah
09.10.2014 5 z 5

Jedním slovem VÝBORNÉ. Palahniuk je člověk, který umí se slovy a s celým dějem knihy kouzlit zase úplně jinak než ostatní spisovatelé.
Osobitý příběh plný ran, modřin, prokousnutých jazyků, výbušnin, nespavostí a "gumiček na pytlíky" , který dokáže překvapit (pokud jste tedy předem neviděli film jako já). A věřte, že i Bůh s Vámi na chvilku hodí řeč.

"Pravidlo číslo jedna - nemluvit o Klubu rváčů. Pravidlo číslo dvě - nemluvit o Klubu rváčů!"... Kašlete na toto pravidlo a povězte to dál. Tento způsob bytí/bití, zdá se mi poněkud šílený. Pozor na žijící "Tylery"!

A teď na film. Jsem zvědavá, jak se s tím Brad Pitt pobral. A to do posledního slova.

Clairka
12.09.2014 4 z 5

Palahniuk je prostě geniální !!

smilly
16.08.2014 5 z 5

Takže o co jde? Nespavost. Celé noci zíráte do zářivých obrazovek vašich laptopů a ráno se probudíte na mezinárodním letišti. Dali byste si pár tobolek Tuinalu, ale doktor vám je nechce předepsat, váš osobní dealer se ztratil, nevíte kam. Celé noci nespíte a už necítíte ani bolest. Na jedno použití už není jen toaleťák, ale i vaše známost. Co teď? Najednou stojíte uprostřed noci před rizikovým barem s natrženým obočím a je vám tak nějak lépe. Zaujmete bojový postoj, rozmáchnete se pravačkou a vrazíte ji tomu chlápkovi, co jde zrovna kolem. Zastavíte se. Svůj život už nechcete zpátky, teď jste někdo jiný. Jste znovuzrozený z popela marnosti. Nasajete do sebe dým z cigarety a zpátky vyplivnete tak půl litru krve a dva zuby. Dáte si pořádnou lajnu, teď už nechcete spát, nikdy. Koks se vám vrací nosem zpět a vy se smějete svým nově upraveným úšklebkem. Now You are danger. You are the one who knocks.

Izzy46
23.07.2014 4 z 5

Jeden z těch výjimečných případů, kdy je film o něco lepší (v tomto směru více "dotaženější") než kniha. Fincher na plátně dokončil to, co Palahniuk zdařile rozehrál na stránkách knihy. Klobouk dolů před oběma.

Honzeecheck
16.06.2014 5 z 5

Seru na první pravidlo, o Klubu rváčů budu mluvit a to asi do konce života. Palahniuk vytáhl na všechno všechnu tu frustraci, zklamání, nenaplněný touhy co si každej uvnitř nosíme a stydíme si jí přiznat sami před sebou. Fascinuje mně, že kniha má takovej úspěch, znamená to, že fakt, že to takhle nejde dál, si uvědomujem všichni. Zapálit Louvre a vytřít si prdel Mona Lisou asi nebude správný řešení, ale jaký ano? Zásadní kniha západní civilizace konce 20. století!

elliefant
08.05.2014 4 z 5

Klub rváčů je kult. Naprosto přesně odráží styl Palahniukovské tvorby - neotřelý způsob psaní, přeskakování od jedné části ke druhé, šokující zvrat a konec. Viděla jsem i film a dokonce divadelní představení v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a těžko říct, jak bych sestavila žebříček těchto tří adaptací. No slova jsou zbytečná, to se prostě musí přečíst :)

Martina139
25.04.2014 3 z 5

Kniha nebyla úplně podle mého vkusu, ale musím přiznat, že závěr překvapil. Určité pasáže člověk nezapomene. Mě utkvěla věta: "Já nezabíjím sebe, zabíjím Tylera."

michael4483
25.04.2014 5 z 5

V tom, čo robí je Palahniuk absolútna špička. Jeho slizký, vulgárny, nechutný, uštipačný, sexuálny, satirický a zvrátený štýl je neopakovateľný rovnako ako svet a osobnosť bezmennej hlavnej postavy-rozprávača. 3 pravidlá, nevyberavá spoločenská kritika, šokujúca predstava jednoduchého vzniku teroristickej skupiny, schyzofrénia, šialenstvo a dokonale nepopcornový mindfuck, ktorý vami zaručene otrasie. Ešte lepšie ako samotný film. 100%

DRALI
22.04.2014 5 z 5

Tahle kniha je super. Film znám už dlouho a patří mezi mé top. A kniha je hustá, stejně hustá jako film. Je to brutální, sprosté a totálně ujeté pojednání a nemoci jménem rozdvojená osobnost. A navíc velmi pěkně popisuje jaké by to bylo, kdyby všichni na všechno srali.. A na dalšího Chucka se moc těšim.

SuperFrankie
13.04.2014 5 z 5

Jsou tři skupiny lidí:

První je skupina lidí, kteří sedí v neděli večer u televize a vymývají si mozek žvástami z televize, v pondělí ráno nastoupí do práce a tak to jde minutu po minutě až do jejich smrti.

Druhá skupina je sorta lidí, která točí filmy, píše knížky a v pátek večer nad půllitrem s kamarády v žižkovsém baru vykládá o tom, že dokážou změnit svět, rozbít civilizaci a pokusí se žit jinak. Všichni jejich jména znají, ale ví, že žijí úplně obyčejný živůtek jako ti první.

A pak je tady třetí skupina lidí. To jsou lidé, které většina z nás nezná, ale víte, že existují. Je to váš bratr, který se o letních prázdninách vydal s batůžkem do Ameriky a od té doby jste ho nikdy neviděli. Ti nepotřebují psát o tom, že změní svůj život, protože opravdu žijí jinak.

Jsou tři skupiny lidí, do které se zařadíš ty?

timelady
15.11.2013 5 z 5

Jakmile dočtete toto knihu, změní se vám pohled na svět. Vím to, protože to ví Tyler.

Madluska
22.09.2013 3 z 5

V Klubu rváčů najdete všechno, z čeho má tzv. slušný člověk husí kůži po těle. Agrese, násilí, vztek, touha ničit, touha mstít se (za všechny francouzské pláže, které nikdy nebude mít), drogy, smrt. Všechno bez příkras, všechno totálně deprimující. Autor popisuje životní příběh jedné lidské onuce, která nemá co ztratit - a právě z toho čerpá sílu. Rve se s ostatními, ale rve se i za své místo v životě, rve se za možnost být sám sebou a rozhodovat si o svých věcech. A v neposlední řadě se rve sám se sebou. Psáno syrově, popisováno surově. Čtenáři se z naturalistických scén možná občas zhoupne žaludek (zejména číšnické legrácky nemusí slabším povahám svědčit), ale má-li chuť zažít si nanečisto pocit úplného zmaru, ať se vypraví pro Palahniuka. Já už si ho asi víckrát nepřečtu (my sluníčkoví lidé milující úsměvy a dobrou pohodu taková díla nevyhledáváme - odtud pramení mé nižší hodnocení), ovšem jako exkurze to bylo velice přínosné. A závěr bezpochyby strhující (nemyslím teď vztah mezi vypravěčem a Tylerem - ten nemohl nijak výrazně překvapit - nýbrž poslední kapitolu). (Mimochodem - atmosférou mi to připomnělo kultovní O'Barrovu Vránu a její "bad guys".) Doufám taky, že někdy seberu odvahu a zkouknu ještě film - uvidíme. :-)
P.S.: Motiv chybějícího otce? Freud by se asi vyřádil.

hromis666
22.09.2013 5 z 5

Paradni kniha na jedno odpoledne. od knhy jsem moc necekal, ale o to vice me prekvapila

Rawen616
19.09.2013 5 z 5

Kniha která je jako smršť facek od špinavého pouličního bijce. A když ty rány ustanou tak začnete nad spoustou věcí přemýšlet a vlastně za ten výprask budete i rádi. Pro mě dosti zásadní kniha a jedna z nejoblíbenějších. Totéž platí i o filmu.

Standa Šebek
03.09.2013 4 z 5

Působivý manifest touhy po sebezničení jedné generace, která "nemá svou velkou válku", "nemá svou velkou krizi", hledá smysl svého života a v nejnovějším katalogu IKEA nábytku ho nenachází. Kniha, která mě fascinuje zážitky, které nechci nikdy zažít a spoustu zajímavých receptů z anarchistické kuchařky, u kterých nikdy nenajdu odvahu je realizovat (např. naplnit žárovku nebo monitor benzínem a počkat až někdo otočí vypínačem:-)).

Film jsem viděl jako první a stejně jako v něm byly i v knize šikovně rozmístěny indicie k odhalení šokující závěrečné pointy.

lucifuk
22.08.2013 5 z 5

Absolútne strhujúca kniha. Drsný príbeh skvelé prevedenie. horúco odporúčam

Vevu
09.08.2013 5 z 5

Moje prvotina od Palahniuka. Naprosto mě dostala. Příběh má spád jako málokterý příběh. Miluju překvapivé závěry, kdy je všechno jinak, než se v průběhu zdá být!
Rozhodně si ji přečtu zanedlouho znovu. Vím to, protože to ví Tyler.

kniholka
22.07.2013 5 z 5

Nějak mi došly slova. Prostě si to přečtěte, je to strhující. A nezepomeňte na pravidla!

Belatris
21.07.2013 5 z 5

První dojem z Odeonského vydání bylo rozčarování. Při prvním čtení jsem ochutnávala z překladu Jindřicha Manďáka. Odeon vydal Klub v překladu Richarda Podaného. Dlouho jsem si musela na změnu zvykat, přestože Podaného výkon je výborný. Zčásti jde o zvyk a taky hraje roli celkové ladění Palahniukova románu, kterému "neuklizený" Manďákův styl podle mého seděl víc.
To byl jediný negativní moment čtení. Klub zaslouženě patří do mého top výběru, protože kombinace cynického humoru, hláškaření, opakování motivů a perfektně vychytaného spádu z něj dělá jednu z nejhlasitějších knih, co jsem kdy četla.
U Epilogu jsem se válela smíchy - některé teorie literárních i jiných vědců o významu knihy mě odzbrojily. Z interpretace literatury se může stát virus, který totálně rozloží tělo hostitele. U téhle knihy to hrozí akutně, tak pokud se chystáte číst, nadopujte se protilátkama.