Klub rváčů

Klub rváčů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2008/bmid_klub-rvacu-0ir-2008.jpg 4 1842 239

Klub rváčů série

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Volvox Globator

Fight Club , 1996

marta0912
13.08.2016 5 z 5

Nejoblíbenější hned po mechanickym pomeranči. Prvních asi 25 jsem moc nechápala, takže jsem si nebyla jistá jestli dočtu, ale čím déle jsem četla tím víc se mi kniha líbila. Palahniuka považuji za opravdového génia, protože myšlenky, které uvádí jsou tak potemněle pravdivé, že si je většina z nás ani nepřipustí. I přesto mi kniha nepřipadala ani trochu depresivní. Myslím, že počáteční nedůvěra ke knížce byla způsobená tím, že spisovatel je opravdu tak geniální, že vám chvilku trvá ho pochopit.
Velmi se mi líbí, jak se kniha uvěřitelná, díky přesnému Palahniukově vypravěčskému napodobění (asi...) přepracovaného unaveného muže, který žije jen materiálnem a nemá co ztratit.
Pro mě knížka, na kterou nedám dopustit.

Majkrofon
22.07.2016 5 z 5

Film som videl minimálne 5 krát..kniha tiež super.

Alphadog92
14.07.2016 4 z 5

Skvělá kniha která "neobtěžuje" zbytečnými popisy prostředí. Každý řádek, každé slovo má svůj smysl. Vše je součástí skládačky příběhu. Je to velmi čtivá kniha hlavně díky formě, kterou je napsána. Knihu jsem přečetl až po shlédnutí filmu a musím říct, že film za knihou dost pokulhává. Dost námětů k zamyšlení. Kniha zhltnuta během dvou dnů.

TheCiko5
13.07.2016 4 z 5

Kniha má systém, řád a pevné kontury. Děj plný krve, šrámů, mýdla a močení do polévek se kouskuje. Kouskuje se tak moc, že se Vám myšlenky snaží rozdělit na dobré a špatné. Na ty, co rezolutně nesouhlasí a na ty, co jsou potají a potichoučku pro. Které jsou ale které? Každý z čtenářů této knihy jistojistě zažil nutkání někomu omlátit hlavu o ústřední topení. Můžu říct, že po přečtení Klubu rváčů jsem se přistihl, že přemýšlím, zda by nějaký takový klub nebyl i v Praze...
Nad tématy, která jsou dle mého názoru prvoplánová, se ale vznáší další, mnohem závažnější téma, a to problém schyzofrenie. Autor mistrně implantoval rozdvojení osobnosti do druhé poloviny knihy. Doteď nevím, co je skutečnost, co je Tylerův výmysl a představa a co obyčejná nepodstatná pravda...

ManželéMannovi
05.07.2016 5 z 5

Klub rváčů miluji. Kniha napsána úžasně. Doporučuji divadelní hru od činoherního studia v Ústí nad Labem. Až na pár částí knihy je ve hře všechno.

Mann

dennie3
15.06.2016 5 z 5

Zbožňuju styl, jakým je kniha psaná. Líbí se mi, jak jsem se v tom tak trochu ztrácela, ale příběh mě pořád držel, navíc jsem zvrat na konci vůbec nečekala. Až zpětně jsem se potom dívala, proč mi to všechno nedošlo dřív. Palahniuk píše zajímavě a přesně tak, aby na mě jeho slova měla nějaký dopad.

sick.boy
30.05.2016 5 z 5

Objev Palahniukových knih pro mě byla velká událost, dostal mě tím jak snadno popisuje nemoci dnešní doby, choré hlavy, jakých je všude kolem nás spousty.
Kdoví jak, dostal se ke mě Klub rváčů a já od začátku věděl že čtu něco výjimečného.
Svérázná forma a roztroušený obsah vyžadující vysokou míru soustředění zaručují, že se dočkáte zážitku, na jaký se nezapomíná.
Klub rváčů je především o lidech, nespokojených lidech, o tom jak v každém z nás kumuluje napětí, vztek, cítíte jak jsou k sobě lidé nepřátelští, přestože se na oko tváří mírumilovně, snědli by vás zaživa, kdyby je neomezovala nastavená pravidla téhle společnosti, pseudomorální, funkční jen na oko, na povrch.
No a pak přijde Tyler a začne si se společností vytírat prdel (byť též dodržuje svá pravidla).
Udělá to, po čem X lidí touží, ale nikdy neseberou odvahu.
Manifest anarchie, ostré zrcadlo pro společnost a hlavně skvělá a čtivá kniha o tom jak je frustrace nebezpečná.

Lidskost je odporné slovo, napadá mě.

Zahonek
13.05.2016 5 z 5

Napsat tu jen: První pravidlo klubu rváčů je nemluvit o klubu rváčů, to by bylo příliš jednoduché. A proč? Protoč. První pravidlo projektu zmatek je nevyptávat se... Jak v epilogu napsal sám Chuck Palahniuk, kniha je v podstatě o ničem, není na ní nic originálního. Jediná věc, která nás knihou provází a která nám v hlavě zůstane jsou právě jen ta pravidla. Takže kniha o ničem a ještě k tomu šílená a absurdní. V absurdnosti se jí vyrovná snad jen Hlava XXII. Ale vlastně šílená tak, že se od ní nemůžete odtrhnout. Když si vzpomenu na film, který jsem kdysi dávno viděl, musím se poklonit před hereckým výkonem Edwarda Nortona a Brada Pitta, zahráli to dokonale. Hodně se mi líbil překlad Richarda Podaného, občas použil dost originální slova.

RamonVarga
04.05.2016 5 z 5

Krásně napsaná kniha o konzumerismu a prolínání dvou duší, které i krásně ztvárnili ve filmu B.Pitt a Edward Norton.

Mersilynn
30.04.2016 5 z 5

Nebudu mít klid, dokud od něj nepřečtu vše, ale tohle je strop, který u mě nepřesáhne už nejspíš nic. Dobře, určitě nic.

I am Jack's infinite satisfaction.

luminaria
13.04.2016 5 z 5

Divný styl psaní, který vás pohltí. Bezbřehý nihilizmus, z kterého se vám dělá zle. Jízda a přetlak emocí od hněvu po nadšení a zpátky. O myšlenkách "za rohem" ani nemluvě. Úlet, který ale nepostrádá hloubku. Miluji, když TOHLE autor umí udělat! :)

GeekMonkey
06.03.2016 5 z 5

Marla screaming, "You boiled my mother!"
Tyler boiled her mother.

9/10, a to jenom z toho důvodu, že film naprosto zbožňuju.

Ivulka90
20.02.2016 5 z 5

První pravidlo Klubu rváčů: Nemluvit o Klubu rváčů!!

TheSarcasm
11.02.2016 1 z 5

To mělo být jako co? Bohužel jsem ještě nedospěl k tomuto druhu literatury nebo nejsem dostatečně šílený. Přišlo mi to celé jako výplod chorého (nebo sjetého) mozku. Navíc na mě příběh působil jako vykrádačka Amerického psycha. Mám úplně stejný pocit jako níže výstižně popsal mpb1913.

Mephi
14.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Takové puzzle myšlenkových pochodů. Film je pro širší publikum, kniha jde víc "dovnitř". Pro hledače odlišného dobrá volba. Z vše může Marla Singerová.... :)

galadrielin
07.01.2016 5 z 5

Výborná hodnocení si knížka jednoznačně zaslouží. Málokdy se mi u čtení dělá fyzicky špatně, Palahniuk se přidává k Nicu Caveovi, kterému se povedlo vyvolat ve mě obdobné pocity. To ale považuju za velké plus. :-) Je to zkrátka zatraceně dobré, tak dobré, až vám bude zle.

Honzarek
29.12.2015 4 z 5

Až do půlky jsem si myslel, že film je lepší. Konec je ale o dost názornější a možná i silnější. 1:0 pro knihu. ;)

tatjana1737
12.11.2015 5 z 5

Jako první jsem viděla film... který měl tu jednu jedinou a velkou vadu, že můj starší bratr, který na něm byl svého času v kině, mi už tenkrát vykecal pointu :-). Přesto je to jeden z mých oblíbených snímků (a nejen proto, že se v něm Edward Norton objeví v trenýrkách), takže pořízení knížky bylo povinností. Někde jsem četla, že jde o bibli anarchismu a částečně v tom něco bude. A asi jsem anarchista, ale tam kritika současného konzumního světa a myšlenka na to, zničit bankovní ústavy, evidence toho, kdo má kolik na účtě apod., mi připadala atraktivní. Jakožto člověk vyrůstající v desilusi ze současné společnosti, který se akorát pachtí v práci a doma padne do postele, jsem si mnohokrát položila otázku, jak to asi vypadalo dřív a jak by to asi vypadalo, kdyby nastal "pravěk" (bohužel je mi jasné, že já bych nevydržela ani den :-)). Knížka je o něco syrovější než film (pokud se pamatuji dobře, konec je trochu odlišný), ale dobrá. Naproti tomu jiné Palahniukovy věci už jsem nedávala, přišly mi zahnané až za hranu (zobrazování násilí, zvrácenosti apod.).

Dax
18.10.2015 3 z 5

Palahniuka moc nemusím, jeho styl psaní mi nesedí. Přestože vymýšlí originální příběhy o různých magorech, po nějaké době je to vždycky nuda. Film mě bavil podstatně víc.

Iva B.
18.09.2015 1 z 5

Čekala jsem moc, nedostala nic. Nevím.. možná jsem divná, ale kniha mě vůbec nenadchla, nebavilo mě to.. třeba až si to přečtu za pár let změním názor, ale dnes pouze jedna *.