Mishak Mishak komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Jako do prasečí řitě!! Kde jsou ty skvělé první dva díly????!!!

Z Nasterey mám velmi smíšené pocity. Kniha je zdlouhavá, moc se toho v ní nestalo a docela mě mrzí, že se Ilan ve svém chování prakticky nemění. Jak kdyby jednala podle určitého schématu, kterého se drží zuby nehty. Navíc jsem ke konci knihy měla pocit, že všemu až moc rozumí, je nejlepší, atd. Nejvíc jsem se těšila, že Ilan uvidím dospívat, ale spíše prohlubuje své dětské vlastnosti (urážlivost, atd.).

Kniha je protkána hromadou otázek a hádanek, které jsem nedokázala poskládat dohromady a nechápu, jak mohly Ilan dojít! (Jako kousky snězeného chleba a následné ochrnutí? Nechápu do teď.) A ještě v takových divných momentech.

Každopádně přečetla jsem znovu oba dva díly před touto knihou a příběh stojí na absolutních detailech. A těch je tolik, že se nedají všechny zapamatovat! Kord když se nakonec ani nevysvětlí. Nedokážu si představit, že někdo čte pouze třetí díl bez rereadingu těch předchozích, protože i já jsem hodně zapomínala.

Jsem z knihy velmi rozpolcená. Bloudila jsem mezi 4-5 hvězd, potom 3-4, neustále porovnávala s předchozími díly, až jsem dospěla k rozhodnutí, že 3,5 hvězdičky bude naprosto dostačujících. Bohužel se trochu obávám překombinovanosti celé série, už takhle je toho v ní až dost.

31.05.2021 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První jsem viděla film. Knihu jsem si koupila, protože se mi moc líbil, ale dlouho jsem ji odkládala, abych trochu pozapomněla děj. Musím říct, že po jejím přečtení jsem nadšená! Najdete toho v ní mnohem více, konečně se více ponoříte do pocitů hlavních postav a to byla za mě naprostá pecka! Vůbec se nedivím, že se kniha řadí mezi bestselery. Kniha je delší, ale krásně propracovaná! Autorka v ní krásně vykreslila neskutečného psychopata.

Někdy jsem měla pocit, že knihu píše spíše chlap. Neberte mě špatně, ale většinou muži si neberou servítky v mluvě a slovník v téhle knize byl někdy dost drsný - každopádně k ní ale patří.

Závěr knihy mě tedy (i přes znalost filmu) šokoval! Možná jsem už trochu pozapomněla děj ve filmu, ale mám pocit, že v něm bylo vše trochu urychlené. Tady jsem opravdu dostala parádní nálož a knihu zavírala s pocitem, že bych chtěla ještě trochu víc – trochu víc se ponořit do té temnoty.

Nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami a asi se podívám ještě po nějaké další knize od téhle autorky.

04.03.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

U všech Amarijských věží! Mám ráda originální příběhy s neokoukanými světy a tahle série má očekávání bez problémů plní. První díl byl spíše seznamovací, ale tenhle druhý mě bavil o dost víc! Musím uznat, že autorka ve svém psaném projevu postoupila a Faja je mnohem napínavější, zajímavější a promyšlenější.

Postavy jsou mnohem propracovanější a každý z pětadvacítky je už více osobitý. Ilan je mnohem průbojnější a dospělejší. Mám ji raději než v předchozím díle.

Líbí se mi, že ohromná spousta otázek zůstává stále nezodpovězená a je tím pádem pořád co objevovat a na co se těšit. Každopádně jsem velmi zvědavá, co nám přinese další díl, který otevírám hned teď.

26.05.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Historické romány nejsou zrovna mým šálkem čaje, ale tenhle se mi líbil. Při čtení téhle knihy jsem se neustále přihlouple uculovala, až to přešlo v úsměv, který hřeje! Příběh je velmi pomalou romancí, která je jako skutečná! Prostředí knihy na mě působilo, jako bych tam byla a mrazivější Londýn před zimou? Nádhera!

Postavy v knize mi byly velmi sympatické. Hlavní postava Animant je prostě skvělá! Umí se za sebe rvát, ale má i své chyby (trochu snobství se zpočátku najde). Stejně tak pan Reed. Postavy jsou tak dokonale živé a během příběhu jako by rozkvetly.

Styl psaní názvů kapitol se mi opravdu líbil. Je originální a vyloženě milý.

Trochu jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych knize dala plný počet hvězd, ale nakonec to neudělám. Strávila jsem s ní krásné chvíle, někdy si ji určitě přečtu znovu, ale něco mi pořád říká, že 4 hvězdičky jsou adekvátním hodnocením téhle knihy.

25.04.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Miluju tuhle knihu! Skrývá obrovské poselství a velmi smutný příběh. Četla jsem ji už podruhé a opět jsem ji přečetla jedním dechem za den! A myslím, že jsem ji rozhodně nečetla naposledy!

Kniha je zařazena mezi četbu pro mládež, ale já to v ní nevidím. Tenhle příběh má smysl číst v jakémkoli věku, má hlavu i patu a přináší určité poselství. Pokud jste někoho ztratili, možná se v ní najdete.

Příběh je velmi čtivý - citlivé vyprávění o vyrovnávání se se smutkem ze ztráty blízké osoby vás vtáhne a nepustí. Vyprávění z pohledu dvou sympatických hlavních postav je skvělé.

Na závěr to řeknu jednoduše. Jsou knihy, o kterých dokážu mluvit hodiny, i kdyby nebyly moc dobré. Tahle kniha je za mě naprosto dokonalá a já o ní nedokážu mluvit ani pět minut v souvislých větách. Řeknu vám jen jedno: tohle si musíte za každou cenu přečíst!

29.10.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Opravdu silná kniha... Četla jsem kdykoliv jsem měla volnou chvíli (a že takovýhle žánr zrovna nevyhledávám). Hodně se mi vryla pod kůži... A díky ní jsem si uvědomila, že život máme vážně jenom jeden a je potřeba ho ŽÍT!!!!
Teď půjdu mile ráda na film do kina si poplakat... =)

02.07.2016 5 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

„Nejlepší knihy nevyprávějí o tom, o čem jste nikdy dřív nepřemýšleli. Vyprávějí o tom, o čem přemýšlíte neustále, akorát vás nikdy nenapadlo, že o tom přemýšlí i někdo jiný.“

Ano, to je pravda. Neustále se zamýšlím nad tím, jak bych žila, jak bych změnila svůj život, kdyby měla přijít nějaká katastrofa. Zda mám nějaký sen, který bych si chtěla splnit. Nějak můj život vyplňuje spíše stereotyp a možná je na čase být opravdu tím, kým chci být! Možná jsem od knihy čekala jakýsi návod, jak se vyrovnat s neodvratitelným koncem.

Číslování kapitol jako odpočet? 10-0? To vidím opravdu poprvé a upřímně to na mě působilo dost smutně, jako by se něco uzavíralo – což byl ostatně záměr. Neobvyklé, avšak velmi působivé… Je to jedna z věcí, nad kterými se pozastavíte, jakmile si ji uvědomíte a začnete listovat knihou a zkoumat, zda je to opravdu tak, jak si myslíte. Zda kapitoly opravdu něco odpočítávají…

Je pravda, že každý by se v takovéhle situaci zachoval jinak – ostatně stejně tak jednotliví lidé v knize. Strašně moc se mi líbilo, jak byla každá postava jiná – sportovec, vyvrhel, flákač, snaživec – a každý se s onou situací vyrovnával po svém.
Hodně jsem se pozastavovala nad krutostí některých lidí. Ano, každý je jiný, ale to ani při blížící se katastrofě nemohou lidé držet pospolu? Chovat se slušně?

Bylo by super, kdyby byla kniha pojatá i trochu jinak – několik lidí, ale každý z jiného kouta naší planety =) Určitě by stálo za to sledovat osudy těch několika lidí před katastrofou v jiných částech světa, s jinými lidmi, v jiných prostředích, atd. Určitě by tam mohlo být více příběhů a kniha by byla třeba ještě lepší. I když nemohu říct, že bych byla zklamaná. Právě naopak!
Příběh jsem hltala slovo za slovem, větu za větou, stránku za stránkou… Držela jsem všechny palce, které mám, aby vše dopadlo dobře. Ostatně – ono vše dobře dopadlo, záleží na tom, z jakého úhlu se na vše díváte… =)

14.03.2016 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Nemůžu si pomoct, ale od téhle autorky bych asi dokázala přečíst všechno! Každou její knihu slupnu max za dva dny. Jsou neskutečně čtivé, odhalují těžší témata a vždy mi dokážou vyvolat úsměv na tváři. Zároveň si z každé knihy vypíšu hromadu krásných vět a poučení. Ani tahle kniha nebyla výjimkou a já ji opět řadím ke svým oblíbencům. Snad brzy vyjde další kniha, kterou budu moci svou sbírku rozšířit.

23.01.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Miluju knížky, které mají více než jen 200 stran! O to déle v příběhu můžu zůstat - a já jsem byla ráda součástí toho Lieselina, i když velmi smutného, silného a plného slz! Děkuji =)

31.10.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nedá se nic dělat, ale mně se kniha i přes mediální humbuk neskutečně líbila!! Střídání postav dokonale udržovalo v napětí, postavy byly procítěné, každá měla něco do sebe a žádná nebyla stejná! V některých chvílích mě až neskutečně mrazilo. Proces rozpojování je strašný - úplně jsem ho viděla a měla strach, že se to může stát co nejdříve i v dnešní době...
I přesto, že je kniha dystopií, nebyla stejná jako jiné dystopie. Měla hodně do sebe, vedla k zamyšlení nad hamižností dnešních lidí. V knize je spousta zvratů, osudy jsou krásně propojené, nemám, co bych vytkla. Snad jen to, že mě mrzí, že nevím, co se stalo s dopisy, které rozpojenci psali u Sonii svým rodinám, atd.
Už jen z toho obalu a citátu: "Zůstat pohromadě je jejich jedinou nadějí." neskutečně mrazí. Už jen proto, že má dva významy. Brrrrr....
Za mě by kniha klidně mohla takhle skončit a pokračování mít nemusela. Ale proč by ne ;)

Za mě 5 hvězdiček. Splnila a dokonce i v něčem předčila má očekávání!

26.06.2016 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Nedokázala jsem si představit, jak by tenhle příběh měl skončit, jak bych si přála, aby skončil, ani jak skončí… Hodně věcí jsem si přála, aby dopadlo jinak, ale bohužel, nemůže všechno dopadnout dobře… Ovšem je fajn, že autorka nezabíjí hlavní postavy… Ve skutečnosti jim udělá něco mnohem horšího…

Kniha je nejtlustším svazkem série a tudíž velmi obsáhlým. Nebyla plná bojů s démony, války se Sebastiánem, ani domlouváním strategií. Hodně se v ní mluvilo, řešily se vztahy, vzpomínky, city. Příběh byl doplněn o doplňkové postavy z autorčiných dalších sérií (např. pekelné nástroje). Za celou sérii mi hlavní postavy velmi přirostly k srci a vím, že se k nim jednoho dne vrátím a celý příběh si přečtu znovu. Série je mojí srdcovkou a velmi obdivuji autorku, jak tohle dílo zvládla vytvořit =) Musí za ním být spousta práce, neomezená fantazie a vůbec všechno, co dělá knihu skvělou knihou =) Autorka je prostě mistryní svého žánru =)

Musím říct, že je kniha výborným závěrem série (I když bych byla samozřejmě radši, kdyby nikdy neskončila). Za mě 5 hvězdiček a kdyby to šlo, dám i víc. Skvělá kniha!!!

13.02.2015 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Nemůžu si pomoct, ale i po třetím přečtení téhle knihy jsem nadšená! Postavy jsou skvělé, nikdy pořádně nevíte, co nového se o nich dozvíte, co zvládnou, nebo naopak podělají. Jestli jsou dobré, nebo naopak špatné. Tohle mě prostě baví!

Neustále velmi silně prožívám kapitolu Blackout, protože ta je tak dokonale napsaná, že si přijdu, že jsem tam také a bojuji o svůj život stejně jako naše postavy.

Pavel umí mistrně přeskakovat v čase a po chvíli se vrátit zpátky, aby právě v ten přesný moment vše zapadlo do sebe. Ještě u žádné knihy jsem takovýhle pocit přímo nezažila. Několikrát jsem byla nucena otáčet stránky zpátky a utvrzovat se ve svém přesvědčení. Úžasné! Miluju to!

Největší problém jsem měla při každém čtení s tou obrovskou spoustou postav, ale nebojte se, ve všech se nakonec vyznáte. A když ne, napište si na papírky pomůcku.
Knihu mohu více než doporučit! A já jdu podruhé na druhý díl, protože konečně už mám i ten závěrečný, aby příběh nezůstal otevřený.

08.01.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Po autorčině knize Nevítaný host, ze které jsem moc unešená nebyla, pro mě tahle kniha byla pravým opakem. Napínavá, trochu jednodušší, to ano, ale přesto velmi čtivá a až do posledního momentu jsem netušila, kdo je vrahem!

Ze začátku je tady však ohromná spousta postav a chvíli mi trvalo se v nich zorientovat, ale zvykla jsem si celkem rychle.

Za mě je to oddechový thriller, u kterého jsem nemusela moc přemýšlet, ale maximálně si ho užila!

24.11.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Autorka stvořila krásný svět. Líbí se mi představa nového nerostu, který má chránit, ale i přesto vyvolal války. Proti světu nemám nejmenší výtku. O postavách se to ale už říct nedá.

Ony byly příjemné, ale pětadvacítka mohla být více drsná. Obávaní bojovníci tady působí spíše jako tatínkové. Ale na druhou stranu je to potřeba, protože Ilan je ještě dítě se spoustou otázek a navíc nenáviděný sklenař. Ji bych ráda viděla v příběhu dospívat. Mám pocit, že vykreslení mužských postav není úplně dle mého gusta, snad se to v dalších dílech trochu změní. Ale mám i svého oblíbence, to nemohu říct, že ne.

Děj byl někdy trochu plytký. Zpočátku se na vás nahrne ohromné množství informací, které je potřeba vstřebat, protože obsahují i mnoho slov používaných pouze pro účely tohoto příběhu. Na druhou stranu chápu, že je potřeba všechny tyhle informace znát, jen je jich na začátku trochu moc. Kniha obsahuje ale i napětí, které se dostaví hlavně v okolí Otortenu (tyhle pasáže jsem si velmi užívala).

Knihu jsem přečetla už podruhé a i když se mi vlastně líbí a poprvé jsem ji hodnotila plným počtem hvězd, teď bohužel jednu uberu, protože v příběhu vidím ne přímo chyby, ale věci, které již nejsou přímo dle mého vkusu.

17.05.2021 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Zbožňuju knihy tohohle autora! Jak nás dokáže vodit za nos, i když si myslíme, že všechno již do sebe zapadá! Moje kniha obsahuje neskutečně moc lepíků s mými teoriemi, jak všechno bylo a nakonec zjistím, že většina z nich je úplně zcestná? Ale nebudu lhát, v některých případech jsem se trefila a jsem na sebe náležitě pyšná. :) Neskutečně skvělé čtení!

Opět grafické zpracování knihy nezklamalo. Už jenom obálka je naprosto dokonalá a označování kapitol jako by ve štítku, na kterém bývají jména lékařů a psychiatrů? Nádhera!

Nemohu jinak, než hodnotit plným počtem hvězd a popřemýšlet, jak byla myšlena autorova poslední slova v knize…

13.03.2021 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Jak jenom zhodnotit tuto knihu… Druhý díl se mi docela líbil, i když nějaké ty vady na kráse samozřejmě najdu, ale tenhle? Fanouškům Dvorů se moje slova líbit nebudou…

Začneme u postav. Ta hlavní – Feyre - je šíleně protivná, sebestředná, ukňouraná a v tomhle díle i pěkně namyšlená a o její sestře Nestě ani nemluvím! Jak tyhle dvě mi lezly na nervy! Každopádně ostatní jsou velmi zajímaví – Mor, Cassian, Azriel, Amren. Rhysand je vykreslený spíš jako dokonalý vílák bez záporné vlastnosti a to mi dost vadilo. Na druhou stranu na to, že jsou všichni tak staří, se chovají jako puberťáci. Od někoho, kdo toho tolik zažil, bych čekala nějakou moudrost… Takže absolutně nedokážu pochopit, jak Feyre, která je vyloženě mladá, mohla někoho vést a překonat tím někoho, kdo je 500 let naživu :D To je prostě nemožný… Navíc když se řekne Feyre vybavím si jenom dvě části jejího těla a to: pohlavní orgány a prsty na nohou, protože zmínku o nich najdete snad na každé stránce! Dále mě šíleně štvaly neustálé potřeby všech postav zvracet či ukazovat vulgární gesta. Další věcí, která mi přišla strašně divná, je ta, že je Feyre tak mocná, když má jen střípky moci jiných vladařů. Vždyť to je až do nebe volající hloupost!

Ohledně záporáků: Ani Amarantha, ani král Hybernu mi nepřišli tak hrůzostrašní a mocní, jak se o nich vyprávělo. A o tom, kdo zabil krále Hybernu bez absolutního výcviku radši úplně pomlčím!

A teď několik slov k příběhu. Kniha má obrovské množství stránek, ve kterých ale nenajdete pomalu žádný smysluplný příběh. Většinou je to jenom omáčka okolo a spousta sexu Feyre a Rhysanda. Navíc se objevuje i hodně nelogických momentů, které většinou sobě odporují po dalších dvou stránkách (viz. Feyre nevidí ve tmě v nicotě knihovny, ale o pár stránek dále už má tmě přizpůsobené oči, jako WTF?). A ohledně konce? Konec je jeden velký trapas a kýč jako prase! A nevyvolal ve mně naprosto žádnou emoci… Sorry. Bylo mi naprosto jedno, jak to dopadne – většinu času prostě předvídáte, že se opět stane zázrak, ostatně jako vždy, když to vypadá, že autorka nemá kam sáhnout. Navíc jsem v knihách našla neskutečně moc podobností s jinými příběhy (př. Labyrint, Duna, Hunger Games, Lovci stínů, atd.) – nevím, jestli je to vyloženě vykrádačka jiných sérií nebo záměr autorky, ale ty podobnosti jsou více než zřejmé.

Já nevím… Dobře se to četlo, ale nějak mi to pořád nesedí. Nic se tam pořádně neděje, většina stránek obsahuje jenom nezajímavou omáčku. Osudy hlavních postav jsou šíleně předvídatelné, až trapné dá se říct. Děsím se toho, jestli opravdu mají být další díly, protože do těch už se asi nepustím…

Hodnotím dvěma hvězdičkami, protože neustálé zvracení hlavních postav, přes vulgární gesta a naprosto nemístné poznámky o sexu mi neskutečně lezly na nervy! (Jestli tohle někdy budu číst znovu, začnu si to kroužkovat! – jen pro představu)

11.03.2021 2 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Kniha se četla snadno, krátké kapitoly končící v těch nejlepších momentech nutily číst neustále dál. Příběh plynul a plynul a já četla a četla a zjišťovala, že vše bude nejspíš jinak, než jsem si myslela. A ono také bylo! Ano, bylo to super! Ano, četlo se to skvěle a s naprostou lehkostí. ALE! Po všech těch zvratech jsem si na konci říkala, jestli to opravdu přece jenom není jinak. Nějak jsem si nebyla úplně jistá v kramflecích. Jen kvůli tomu ubírám jednu hvězdičku. Mám pocit, že mi pořád něco uniká... ;)
Myslím, že další knihy tohoto autora ráda vyhledám a přečtu :).
A četli jste to poděkování? WAU! Jako děkovat povídkou z prostředí knihy? Myslím, že naprosto originální!

15.06.2020 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Musím říct, že autor nám naservíroval skvělý příběh, od kterého se jen tak neodtrhnete. Navíc budete neustále přemýšlet nad vším, co se kolem naší hlavní postavy děje. Pokud máte tu možnost, přečtěte si to! Nebudete litovat, pokud máte rádi tajemné a napínavé příběhy. Autor si opravdu vyhrál s psychikou hlavních postav v knize, ale i s tou čtenářovou - možná to bylo v plánu, možná ne. Ale stojí to za to!

04.02.2018 5 z 5

Nemůžu si pomoct - obrovský závan nostalgie!!!! A ať si říká kdo chce, co chce, tu hru bych chtěla vidět!! Určitě by stála za to =)
A co na tom, že děj skáče a je zmatečný a je krátký a je já nevím, co všechno... Má to fanoušky Harryho vrátit do jeho světa aspoň na chvilku zpátky, připomenout jim, co všechno tenhle úžasný svět nabízí a jak rádi jsme byli dříve jeho součástí!!!!!!!! A já jsem jí byla ráda a budu jí pořád!!

Celé mé hodnocení k nahlédnutí zde:

26.09.2016 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Seriálovou Hru o trůny mám sakra moc ráda! A tak jsem se konečně (snad) dokopala k tomu, že si ji celou dočtu (mluvím o dílech, které jsou již vydané). A začít se musí přece od prvního dílu podotýkám, že ten jsem už přečetla podruhé a líbil se mi stále stejně.

Děj krásně odsýpá, stránky ubíhají a i přes ohromné množství stran kniha plyne lehce a přitom stačí chvíle nepozornosti a už se ztrácíte. Tedy alespoň já se svou poruchou soustředění. Vybafne na vás nehorázná spousta jmen, ve kterých se lze jen těžko orientovat, pokud alespoň trochu neznáte svět Her o trůny. Já ho znám a stejně se mi plete jedno přes druhé, tak jsem si musela opět vypisovat tahák. Oceňuji popis rodů a jeho příslušníků na konci knihy, kde je opravdu nádherně popsáno vše, co potřebujete, ale mně je opravdu nepříjemné neustále listovat knihou tam a zase nazpátek kvůli jednomu či dvěma jménům, které v určitém momentu potřebuji zařadit. To ovšem nemění nic na tom, že je tento seznam opravdu parádní a obsahuje vše, co pro první díl knihy potřebujete vědět!

Střídání postav ve vyprávění opravdu miluju! Udržuje mě to v napětí a zároveň oceňuji, když vidím příběh z více úhlů pohledu, i když se zrovna odehrává jinde. Líbí se mi, jak je každá postava promyšlené a dotažená, jak přesně víte, co od ní očekávat, když už ji alespoň trochu znáte. Časem se s každou dokážete i sžít a trpíte společně s ní, či s ní prožíváte okamžiky radosti. Samozřejmě se najdou i takové, které úplně nemusíte já to mám u Catelyn, kterou bytostně nemohu vystát. Naopak Daenerys v první knize je naprosto dokonalá a její kapitoly mě bavily o krapítek více než kapitoly Johna a Tyriona, které taktéž hltám!

Mám své oblíbené postavy a těším se, až se objeví i další pohledy na příběh což se ve druhém díle samozřejmě stane.

Nemohu jinak, než i po druhém čtení ohodnotit plným počtem hvězd. A už se těším, až strávím další měsíc se druhým dílem.

04.10.2023 5 z 5