Mishak - Přečtené 313


Renegáti
? - červenec 2018
Renegáti 2018, M. Meyer


Smrtka
? - květen 2018
Smrtka 2018, N. Shusterman


Jiný svět
duben 2018 (05.-08.)
Jiný svět 2017, D. Rus

Jste hráči? Hrajete MMORPG hry? Pak je tato kniha přesně pro vás! Pokud jste ale spíše vášnivý čtenář a k tomu ještě hráč, tak budete spíše zklamaní - stejně jako já. Kniha vás prakticky hned na začátku vrhne do herního světa a představí vám Gleba, kterého budete spíše znát jako temného elfa Laitha. Gleb je dokonalý, společenský, nápomocný téměř každému, taktický i rozvážný. A ještě ke všemu skvělý vypravěč! Problém je ale v tom, že se z počátku nemusel vůbec snažit, aby něčeho dosáhl. Všechno mu prakticky spadlo do klína a jak říkáme my v hráčském světě, je to lucker a nic víc! Ovšem i to k těmto hrám patří. Úprava knihy se mi velmi líbila. Vše máte přehledně zapsané (itemy, úkoly, atd.) krásně mimo hlavní vyprávění. Herní svět je dokonale promyšlený jak pro vtažené digitální hráče, tak pro ty příležitostné. K tomu nemám nejmenší výtku. Ovšem z té další stránky jich bude hned několik. Začneme tedy pěkně z kraje. Kniha nemá zápletku, hlavní postava hlavně hraje. O tom je vlastně celý příběh. U MMORPG her jsme na to prostě zvyklí, ale když už je o tom i kniha, proč si s tím trochu nevyhrát? Dalším velkým mínusem je pro mě ženská postava Táni! Bože, jak ta mi lezla krkem! Osmnáctiletá a neskutečně protivná. Brrrr! K jazykové rovině knihy nemám nejmenší výtku. Příběh se krásně čte a co je nejdůležitější: autor se nebál použít termíny hráčů z her! Skvělý tah! Bez slovníčku na konci by byli nehráči při četbě téhle knihy dost ztracení. Takže celkově mě čtení téhle knihy bavilo, ale nedostala jsem přesně to, co bych očekávala. Dalo se tam přece vymyslet tolik věcí! Inu, je to první díl, takže je potřeba na něj i tak nahlížet, ale za mě jsou to pouze 3/5. Jako oddychová kniha je fajn. :)


Hvězdy nad hlavou
duben 2018 (04.-05.)
Hvězdy nad hlavou 2017, M. Meyer

Určitě znáte velmi dobře ten pocit, když skončí vaše oblíbená knižní série a jste smutní, protože se jí jiná nevyrovná nebo máte spoustu otázek, které ještě nebyly zodpovězeny. Právě pro vás je tady sbírka povídek, která vás v tomto světě ještě chvíli nechá žít a nějaké ty otázky vám snad dokáže zodpovědět. Kniha vám nabídne osm povídek z minulosti (možná i budoucnosti ;) a jednu bonusovou navíc. Krásně se čtou a mají rozhodně něco do sebe. Nejvíce se mi však líbily ty, které se týkaly Cinder nebo Scarlet. Obálka je naprosto nádherná! Jako všechny z této série. Ovšem hvězdy, které odrážejí odlesky, jsou opravdu dech beroucí. Krásný nápad!!! Kniha je opravdovým doplněním celé série a každý její fanoušek by ji měl, alespoň podle mě, také vlastnit. U mě v knihovničce má stoprocentně své místo! Co víc vám mám povídat? Je to sbírka povídek, které se týkají Měsíčních kronik! Některé otázky odpovědět zvládnou, jiné zase vyvstanou. Ale tak to prostě má být. Pro mě je knihou, kterou musím mít! Hodnotím 4/5.


Někdo cizí v domě
březen - duben 2018
Někdo cizí v domě 2018, S. Lapena

Celá tahle kniha je vypravována z pohledu několika osob: starostlivého a příjemného Toma, nedůvěřivé a inteligentní Karen, nápadité a osamělé Brigit a v neposlední řadě i několika detektivů vyšetřující svůj případ. A každá z těchto osob má nějaké tajemství. Ano, mám ráda vyprávění příběhů z několika pohledů. Mám díky němu přehled o tom, jak se která postava právě cítí i proč jedná zrovna tak, jak jedná. A ani tady to rozhodně nebylo na škodu. Jazyk, kterým je kniha psána, mi byl ze začátku velmi protivný. Autorka využívá obrovské množství krátkých vět, což mě přivádělo k šílenství. Čekala jsem pořádné popisy a nedostala je. Inu, s jazykem jsem bojovala statečně a nakonec si na něj zvykla (hodně to bylo určitě zapříčiněno knihou, kterou jsem přečetla předtím). Až do poloviny knihy jsem si říkala, že je průměrná a už vůbec ne jako bestseller. Ano, je to napínavé. Ano, téma není špatné. Ale je tu jedno velké ALE! Po sto stránkách už jsem měla slušně nakročeno k rozlousknutí celé zápletky. Za dalších několik stránek jsem zjistila, že mám pravdu! Ovšem na konci knihy nastane zvrat, který jsem nečekala, ale na jednu stranu mi přišel i naprosto zbytečný. I přes počáteční nesnáze s jazykem knihy jsem s ní i v celku spokojená. Hodnotím 3/5. Znovu ji však asi nikdy číst nebudu, to raději sáhnu po Ženě v okně, která mě zaujala mnohem více.


Spřízněné duše
březen 2018 (25.-31.)
Spřízněné duše 2017, J. Marrs


Nejdelší den Adama T.
březen 2018 (21.-25.)
Nejdelší den Adama T. 2018, P. Ness


A zrodí se píseň
březen 2018 (13.-21.)
A zrodí se píseň 2017, S. Shannon


Vidořád
? - březen 2018
Vidořád 2015, S. Shannon


Dívka na kusy
únor 2018 (25.-28.)
Dívka na kusy 2018, K. Glasgow

Tahle kniha by se měla dostat do povědomí všech - hlavně mladých lidí. Věřte mi, nikdy na nic nejste sami! Celá recenze na knihu v záložce recenze.


Čáry života
únor 2018 (14.-20.)
Čáry života 2017, V. Roth

Hned na začátku musím konstatovat, že nejsem fanouškem autorčiny série Divergence - přečetla jsem první díl a celou sérii poslala k šípku. Za mě to byla nuda a ztráta času! Pak jsem objevila tuhle knihu, už ani nevím, jestli jsem měla v plánu si ji koupit, ale nakonec jsem si ke kase donesla i ji. A víte co? Strašně dlouhou dobu mi ležela v knihovničce, protože mě to k ní vůbec netáhlo. Nakonec jsem po ní tedy sáhla. Říkat vám, že je obálka naprosto kouzelná, asi nemá smysl (ostatně víme to všichni). Ale co se skrývá pod ní? Zkuste mi vysvětlit jednu věc: pokud chci, aby můj příběh vyprávěly dvě hlavní postavy, proč nechám jednu vyprávět v er formě a druhou v ich? To je ta chlapecká tak nedůležitá? A pokud ano, proč tam tedy je? Tohle mě na knize zaráželo ze všeho nejvíce. A ani po jejím přečtení tenhle autorčin tah naprosto nechápu a přijde mi zbytečný a nelogický. "Život mě naučil, že svět se nezmění jen proto, že si to někdo přeje." (str. 346) Už po několika přečtených stránkách mi bylo jasné, že jsem si na sebe upletla pěkný bič. Autorčin styl psaní mi vůbec, ale naprosto vůbec nesedí! Já mám z jejích knih pocit, že píše neuvěřitelně nudně. Po celou dobu četby na mě příběh i prostředí působily velmi nedomyšleně. A už vůbec ne uvěřitelně. Nevyvolal ve mně absolutně žádné emoce - mně bylo naprosto jedno, co se se kterou postavou stane, ať už se jim dělo cokoliv! Takže jsem se jenom utvrdila v tom, že knihy od téhle autorky u mě šanci nemají... U knihy s tolika stranami je velmi těžké udržet čtenáře v napětí a nutit je číst neustále dál a dál. Tady v tomhle příběhu mě bavilo v přepočtu asi 150 stránek (a to maximálně), což je zoufale málo! Námět je dobrý, ale zpracování pokulhává. Kniha je předvídatelná a hodně věcí vám dojde velmi brzy. "Dobrá srdce dělají náš svět útulnější." (str. 202) Po přečtení příběhu jsem zjistila, že má být ještě druhý díl (a pak možná další a další a další ...). Proboha proč? Já si ho určitě nepřečtu. Knihu hodnotím 2/5 alespoň za nápad, který nebyl plně rozvinut. Mě autorka zaujmout nedokáže.


Projekt Kronos
únor 2018 (06.-13.)
Projekt Kronos 2017, P. Bareš

Pokud sháníte knihu, u které nechcete mít ve všem hned jasno, tak je tahle pro vás určitě skvělou volbou. Myslím si, že si v ní každý dokáže najít postavu, která ho bude bavit a které bude držet palce. Stejně jako já! Zároveň vám autor ukáže zcela dokonale promyšlený svět, ve kterém se vyskytují sehirové, kteří se dokáží dorozumívat s městem a měnit ho podle svých potřeb. Bože, koho by to kdy napadlo?! Dokonalé!!! Celý můj názor si lze přečíst zde: https://mishykniznisvet.blogspot.cz/2018/03/pavel-bares-projekt-kronos.html


Jízda
únor 2018 (04.-06.)
Jízda 2017, G. Adams

Na tuhle knihu jsem byla opravdu velmi zvědavá a moc jsem se na ni těšila. Velmi mě totiž zaujal její námět. Když jsem ji poté držela v rukách, byla jsem velmi zklamaná její "tloušťkou" - to jsem ještě ale nevěděla, co kniha obsahuje. "Nemůžeš si myslet, že každá zlá událost má něco společného s námi. Jinak ti bude mizerně pořád." (str. 28) Musím říct, že jsem od téhle knihy čekala trochu víc. Seriál neznám, nikdy jsem ho neviděla, takže mé překvapení o obsahu knihy bylo opravdu velkým rozčarováním. Postavy ani nedokážu charakterizovat. Všechny jsou mi velmi nesympatické, nepromyšlené a dá se říct, že i protivné. Co k tomu říct... Možná v seriálu vystupují a ten, kdo ho viděl, o nich bude mít jiné mínění než já. Kniha obsahuje převážně krátké kapitoly, ve kterých se střídají zcela nahodile jednotliví vypravěči. Bohužel já na ní neshledala nic, co by mě donutilo o ní říct, že si ji chci někdy přečíst určitě ještě jednou a doporučit ji dále. To opravdu ne! "Všichni jsme někde mimozemšťané." (str. 31) Jazyk knihy je surový a velmi jednoduchý. Z počátku se v knize spíše ztrácíte, protože je velmi chaotická. Několik momentů se mi však líbilo (hlavně když Steve mluvil se svým nadřízeným a po několika stránkách jste se dozvěděli, že to nebyl on). Ale bylo jich žalostně málo... Na začátku jsem říkala, že mě mrzí tloušťka téhle knihy. Po jejím přečtení musím přiznat, že jsem ráda, že je pouze takhle tenká, protože muset číst 400ti stránkovou bichli v tomhle duchu, bych asi nezvládla a brzy ji odložila.


Paní půlnoci
leden - únor 2018
Paní půlnoci 2017, C. Clare (pseudonym)

Někdy se stává, že když autoři zůstávají v jednom vymyšleném světě moc dlouhou dobu, nemají nám už co nabídnout. Právě proto jsem k téhle knize přistupovala s menšími očekáváními - bála jsem se, že budu zklamaná (ze série Pekelné stroje od této autorky jsem na zadek právě nepadla), ale opak byl pravdou! Autorka mě opět dokázala přesvědčit o tom, že nám má stále co nabídnout. A že svět lovců stínů má ještě spoustu neodhalených tajemství. Celá recenze k přečtení zde: https://mishykniznisvet.blogspot.cz/2018/02/cassandra-clare-pani-pulnoci.html


Faja
leden 2018 (01.-20.)
Faja 2017, P. Stehlíková

Na tuhle knihu budu mít krásné vzpomínky a jednou se k ní zaručeně vrátím. Možná by stálo za to, kdybyste jí dali šanci i vy. Co myslíte? Nebylo by fajn vidět Ilan dospívat? :) Myslím, že prostor a možnosti má autorka velmi velké. Tak se necháme překvapit.


Naslouchač
prosinec 2017 (15.-24.)
Naslouchač 2016, P. Stehlíková

Na tuhle knihy budu mít krásné vzpomínky a jednou se k ní zaručeně vrátím. Možná by stálo za to, kdybyste jí dali šanci i vy. Co myslíte? Nebylo by fajn vidět Ilan dospívat? :) Myslím, že prostor a možnosti má autorka velmi velké. Tak se necháme překvapit.


Polibek v New Yorku: Zimní romance
prosinec 2017 (06.-09.)
Polibek v New Yorku: Zimní romance 2017, C. Rider

Sem tam občas naivní, ale pěkná oddechovka. Její čtení jsem si užila a určitě jsem ji ve vánočním čase nečetla naposledy. :) Ano, je předvídatelná, ale to k těmhle knihám prostě patří. Pokud měl příběh vykouzlit úsměv na tváři a trochu pomoci věřit v zázraky, tak splnila svůj účel.


Tisíc kousků tebe
listopad - prosinec 2017
Tisíc kousků tebe 2017, C. Gray (pseudonym)

Po přečtení anotace si možná řeknete: "Cestování časem? Co se na tom dá zkazit?" Věřte mi - všechno! Vzít cestování skrz dimenze, okolo nasekat slátaninu naprosto o ničem a přebalit to nádherným obalem? Ano, to je má definice této knihy.


Gemina
listopad 2017 (25.-26.)
Gemina 2017, A. Kaufman

Toužíte po knize, která vás nenechá vypnout a nutí vás hledat tajemství a detaily mezi řádky a někdy dokonce ve své hlavě? Gemina je pro vás jasnou volbou!


Žena v okně
listopad 2017 (19.-24.)
Žena v okně 2017, A. Finn

Musím říct, že autor nám naservíroval skvělý příběh, od kterého se jen tak neodtrhnete. Navíc budete neustále přemýšlet nad vším, co se kolem naší hlavní postavy děje. Pokud máte tu možnost, přečtěte si to! Nebudete litovat, pokud máte rádi tajemné a napínavé příběhy. Autor si opravdu vyhrál s psychikou hlavních postav v knize, ale i s tou čtenářovou - možná to bylo v plánu, možná ne. Ale stojí to za to!


Strom lží
listopad 2017 (09.-19.)
Strom lží 2017, F. Hardinge

Hlavní postavou a zároveň vypravěčkou knihy je chytrá a zvídavá dívka Faith, která se snaží zjistit, jak umřel její otec. Kniha vám tedy nabídne téma smrti, které je zpracováno prolínáním vědy a fantazie a upřímně, mně tohle vůbec nezaujalo. Kniha na mě působila velmi vleklým dojmem. Nedostala jsem od ní to, co jsem očekávala.


Jeden z nás lže
listopad 2017 (07.-08.)
Jeden z nás lže 2017, K. McManus

Hlavní zápletku celého příběhu jsem odhalila v polovině knihy, takže jsem byla velmi naštvaná, když se mi mé tvrzení ještě potvrdilo! A já toho čekala tolik! Rozhodně ale kniha stojí za pozornost vzhledem ke svému tématu a provedení - sledovat osudy čtyř teenagerů podezřelých z vraždy? To se jen tak nepoštěstí.


Divotvůrce
říjen - listopad 2017
Divotvůrce 2017, S. d. Castell

" Každý si myslí, že je hlavní hrdina svého příběhu." (str. 339) Originální, čtivé, vtipné, pěkné... Určitě vás kniha nadchne, pokud hledáte vtipně psaný příběh s opravdu malou dávkou romantiky.


Třináctkrát proto
říjen 2017 (23.-26.)
Třináctkrát proto 2017, J. Asher

"Někteří z nás se budou na Hannah příliš zlobit za to, že se sama zabila a obviňovala z toho všechny ostatní." Ano, Clayi, přesně takový pocit z tohohle příběhu mám i já...


Kaziměsti
říjen 2017 (21.-22.)
Kaziměsti 2017, M. Bečan

Takže si to nakonec všechno pěkně shrňme. Máme velmi čtivou knihu, ve které se ale z velké části nic extra neděje. Jazyková forma by potřebovala sem tam trochu poupravit, aby nebyla tak krkolomná. Hrdinové mají příšerná jména, která dokáží lézt na nervy během celé četby příběhu. ALE! Autor má nepřeberné množství fantazie a musím uznat, že jsem si ji velmi užívala! A také jednu hodně důležitou věc - velmi otevřený konec, který si každý může přebrat po svém...


Nejchladnější dívka ve Městě chladu
říjen 2017 (01.-10.)
Nejchladnější dívka ve Městě chladu 2017, H. Black

Kniha rozhodně stojí za přečtení, protože vám představí upíří tématiku zase v jiném světle - originálně!


Verum
září 2017 (29.-30.)
Verum 2017, C. Cole

Pokud sháníte knihu, která vaši mysl nenechá chvíli odpočinout a chcete, aby vás konec naprosto překvapil, neváhejte a sáhněte po téhle sérii! Mně tedy rozhodně nezklamala... :)


Sníh nebo popel
září 2017 (22.-28.)
Sníh nebo popel 2017, S. Raasch

Je mi líto, mně kniha nezaujala a druhý díl nejspíš ani číst nebudu. Mladším čtenářům určitě sedne mnohem lépe...


Šest vran
září 2017 (14.-20.)
Šest vran 2017, L. Bardugo

Nenechte se odradit zmateným začátkem, protože pokud ho zvládnete přečíst, dostanete jeden z nejúžasnějších příběhů, které jsem v tomto roce četla! A to už ani znovu nechci zmiňovat jeho dokonalé do detailu promyšlené prostředí. PECKA! Musím říct, že hlavní hrdinové měli opravdu z pr.... kliku (omlouvám se, ale jiné slovo použít nejde - kdo četl, chápe)! Ale díky jejich štěstíčku mohl vzniknout tenhle skvěle promyšlený a dotažený příběh! Smekám a někdy určitě přečtu ještě jednou. Teď už ale vyhlížím vydání druhého dílu a zkouším vlastníma rukama něco zajímavého vytvořit (jsem dost špatný materiálčik, to mi věřte - možná to chce jenom kapku potrénovat).:)


Prozřetelnost
srpen - září 2017
Prozřetelnost 2014, J. McGuire

Pro mě byla kniha obrovským zklamáním. Napětí žádné, téma dobré, ale celý příběh by se dal smrsknout na třetinu stránek kdyby se vypustil Ninin vztah. Já upřednostňuji mnohem více akce, je mi líto... Věřím, že si kniha své čtenáře jistě najde. Já k nim ale nepatřím a knihu ráda pošlu do světa... :)


Kód horečky
srpen 2017 (18.-27.)
Kód horečky 2017, J. Dashner

Tahle série je pro mě srdcovka! A autor nás opravdu až do konce nechá čekat na absolutní rozuzlení všeho! Myslím, pane Dashnere, že vás za to bude spousta lidí milovat i nenávidět zároveň...


Sochař
srpen 2017 (17.-18.)
Sochař 2016, S. McCloud

Tenhle grafický román vám opravdu dokáže zlomit srdce! Je mi jedno, jestli tu někdy takovéto téma už bylo! Kniha je skvělá! Rozhodně nepatří k těm, na které se jen tak zapomíná... Přečtěte si to! Nebudete litovat...


Nespoutaní
srpen 2017 (10.-17.)
Nespoutaní 2015, S. Jordan (pseudonym)

Kniha má obrovský potenciál, který je tak málo naplněn, že nemohu hodnotit jinak. Možná je to hodně ovlivněno tím, že nejsem cílovou skupinou čtenářů, takže vážně z téhle knihy ohromená nejsem. Ale kdo ví... Někdo třeba sdílí stejný názor se mnou.


Eden
srpen 2017 (08.-10.)
Eden 2015, H. Douglas

Myslím, že jako oddechová kniha ještě tenhle příběh docela ujde. Ale nesnažte se v něm hledat něco víc - je to nemožné...


Archiv
srpen 2017 (04.-07.)
Archiv 2014, V. Schwab

Musím říct, že autorce se povedlo vytvořit krásné prostředí pro originální příběh. Snadno se do něj vžijete, jako kdybyste k němu patřili odjakživa. Sice je kniha pro mladší čtenáře, ale já si ji maximálně užila!


Zrada
červenec - srpen 2017
Zrada 2017, J. Charbonneau

Jsem mírně rozpačitá a nevím, jak knihu hodnotit... Bavila mě, cítila jsem napětí, četla jsem prakticky bez odkládání, ale něco tomu trochu chybělo... Jen nemůžu přesně vyjádřit, co to bylo. Matně si vzpomínám, že první díl byl určitě lepší - to bude nejspíš ono...


Metoda 15/33
červenec 2017 (21.-22.)
Metoda 15/33 2017, S. Kirk

Čekala jsem, že kniha dostojí své anotaci (příběh plný zvratů? - četli jsme stejnou knihu?). Zvrat jsem našla pouze jeden a ten jediný na mě udělal velký dojem. Příležitostné čtenáře thrillerů nejspíš tolik nezklame - patřím k nim také, ale řekla bych, že pro profíky tohoto žánru kniha nejspíš nebude to pravé ořechové...


Selekce
červenec 2017 (12.-20.)
Selekce 2014, K. Cass

Ano, téma se knize určitě vytknout nedá. Ale proč se kniha více nepohybuje kolem rebelů? Proč se zasekneme jenom u dívek bojujících o princovu přízeň? Vždyť jsme se za celou četbu knihy neposunuli prakticky nikam... Po neprodlené četbě druhého dílu absolutně neprahnu. Tahle série knih pro mě nejspíš nebude ten pravý šálek kávy... Bohužel...


Všechno, úplně všechno
červenec 2017 (09.-11.)
Všechno, úplně všechno 2015, N. Yoon

"Život znamená mnohem víc než jen být naživu." Tohle je nejlepší shrnutí celé knihy!!!!


Víš, že tě miluju?
červenec 2017 (06.-09.)
Víš, že tě miluju? 2017, E. Maskame

Časem se přenesete přes to, že Eden ráda zkoumá lidi a vyslýchá je, i když je vám to hodně proti srsti a že s ubíhajícími stránkami ztrácí své kouzlo. Pochopíte nakonec i Tylera. Ale tahle kniha pro mě rozhodně nebude jednou z těch lepších, je mi líto...


1 2 3 4 5 6 >