Mishak - Příspěvky

Jiný světJiný světD. Rus

Jste hráči? Hrajete MMORPG hry? Pak je tato kniha přesně pro vás! Pokud jste ale spíše vášnivý čtenář a k tomu ještě hráč, tak budete spíše zklamaní - stejně jako já.

Kniha vás prakticky hned na začátku vrhne do herního světa a představí vám Gleba, kterého budete spíše znát jako temného elfa Laitha. Gleb je dokonalý, společenský, nápomocný téměř každému, taktický i rozvážný. A ještě ke všemu skvělý vypravěč! Problém je ale v tom, že se z počátku nemusel vůbec snažit, aby něčeho dosáhl. Všechno mu prakticky spadlo do klína a jak říkáme my v hráčském světě, je to lucker a nic víc! Ovšem i to k těmto hrám patří.

Úprava knihy se mi velmi líbila. Vše máte přehledně zapsané (itemy, úkoly, atd.) krásně mimo hlavní vyprávění. Herní svět je dokonale promyšlený jak pro vtažené digitální hráče, tak pro ty příležitostné. K tomu nemám nejmenší výtku. Ovšem z té další stránky jich bude hned několik.

Začneme tedy pěkně z kraje. Kniha nemá zápletku, hlavní postava hlavně hraje. O tom je vlastně celý příběh. U MMORPG her jsme na to prostě zvyklí, ale když už je o tom i kniha, proč si s tím trochu nevyhrát?
Dalším velkým mínusem je pro mě ženská postava Táni! Bože, jak ta mi lezla krkem! Osmnáctiletá a neskutečně protivná. Brrrr!

K jazykové rovině knihy nemám nejmenší výtku. Příběh se krásně čte a co je nejdůležitější: autor se nebál použít termíny hráčů z her! Skvělý tah! Bez slovníčku na konci by byli nehráči při četbě téhle knihy dost ztracení.

Takže celkově mě čtení téhle knihy bavilo, ale nedostala jsem přesně to, co bych očekávala. Dalo se tam přece vymyslet tolik věcí! Inu, je to první díl, takže je potřeba na něj i tak nahlížet, ale za mě jsou to pouze 3/5. Jako oddychová kniha je fajn. :)

18. dubna


Hvězdy nad hlavouHvězdy nad hlavouM. Meyer

Určitě znáte velmi dobře ten pocit, když skončí vaše oblíbená knižní série a jste smutní, protože se jí jiná nevyrovná nebo máte spoustu otázek, které ještě nebyly zodpovězeny. Právě pro vás je tady sbírka povídek, která vás v tomto světě ještě chvíli nechá žít a nějaké ty otázky vám snad dokáže zodpovědět.

Kniha vám nabídne osm povídek z minulosti (možná i budoucnosti ;) a jednu bonusovou navíc. Krásně se čtou a mají rozhodně něco do sebe. Nejvíce se mi však líbily ty, které se týkaly Cinder nebo Scarlet.

Obálka je naprosto nádherná! Jako všechny z této série. Ovšem hvězdy, které odrážejí odlesky, jsou opravdu dech beroucí. Krásný nápad!!!

Kniha je opravdovým doplněním celé série a každý její fanoušek by ji měl, alespoň podle mě, také vlastnit. U mě v knihovničce má stoprocentně své místo!

Co víc vám mám povídat? Je to sbírka povídek, které se týkají Měsíčních kronik! Některé otázky odpovědět zvládnou, jiné zase vyvstanou. Ale tak to prostě má být. Pro mě je knihou, kterou musím mít! Hodnotím 4/5.

18. dubna


Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Celá tahle kniha je vypravována z pohledu několika osob: starostlivého a příjemného Toma, nedůvěřivé a inteligentní Karen, nápadité a osamělé Brigit a v neposlední řadě i několika detektivů vyšetřující svůj případ. A každá z těchto osob má nějaké tajemství. Ano, mám ráda vyprávění příběhů z několika pohledů. Mám díky němu přehled o tom, jak se která postava právě cítí i proč jedná zrovna tak, jak jedná. A ani tady to rozhodně nebylo na škodu.

Jazyk, kterým je kniha psána, mi byl ze začátku velmi protivný. Autorka využívá obrovské množství krátkých vět, což mě přivádělo k šílenství. Čekala jsem pořádné popisy a nedostala je. Inu, s jazykem jsem bojovala statečně a nakonec si na něj zvykla (hodně to bylo určitě zapříčiněno knihou, kterou jsem přečetla předtím).

Až do poloviny knihy jsem si říkala, že je průměrná a už vůbec ne jako bestseller. Ano, je to napínavé. Ano, téma není špatné. Ale je tu jedno velké ALE! Po sto stránkách už jsem měla slušně nakročeno k rozlousknutí celé zápletky. Za dalších několik stránek jsem zjistila, že mám pravdu! Ovšem na konci knihy nastane zvrat, který jsem nečekala, ale na jednu stranu mi přišel i naprosto zbytečný.

I přes počáteční nesnáze s jazykem knihy jsem s ní i v celku spokojená. Hodnotím 3/5. Znovu ji však asi nikdy číst nebudu, to raději sáhnu po Ženě v okně, která mě zaujala mnohem více.

18. dubna


Dívka na kusyDívka na kusyK. Glasgow

Tahle kniha by se měla dostat do povědomí všech - hlavně mladých lidí. Věřte mi, nikdy na nic nejste sami!

Celá recenze na knihu v záložce recenze.

31. března


Čáry životaČáry životaV. Roth

Hned na začátku musím konstatovat, že nejsem fanouškem autorčiny série Divergence - přečetla jsem první díl a celou sérii poslala k šípku. Za mě to byla nuda a ztráta času! Pak jsem objevila tuhle knihu, už ani nevím, jestli jsem měla v plánu si ji koupit, ale nakonec jsem si ke kase donesla i ji. A víte co? Strašně dlouhou dobu mi ležela v knihovničce, protože mě to k ní vůbec netáhlo. Nakonec jsem po ní tedy sáhla. Říkat vám, že je obálka naprosto kouzelná, asi nemá smysl (ostatně víme to všichni). Ale co se skrývá pod ní?

Zkuste mi vysvětlit jednu věc: pokud chci, aby můj příběh vyprávěly dvě hlavní postavy, proč nechám jednu vyprávět v er formě a druhou v ich? To je ta chlapecká tak nedůležitá? A pokud ano, proč tam tedy je? Tohle mě na knize zaráželo ze všeho nejvíce. A ani po jejím přečtení tenhle autorčin tah naprosto nechápu a přijde mi zbytečný a nelogický.

"Život mě naučil, že svět se nezmění jen proto, že si to někdo přeje." (str. 346)

Už po několika přečtených stránkách mi bylo jasné, že jsem si na sebe upletla pěkný bič. Autorčin styl psaní mi vůbec, ale naprosto vůbec nesedí! Já mám z jejích knih pocit, že píše neuvěřitelně nudně. Po celou dobu četby na mě příběh i prostředí působily velmi nedomyšleně. A už vůbec ne uvěřitelně. Nevyvolal ve mně absolutně žádné emoce - mně bylo naprosto jedno, co se se kterou postavou stane, ať už se jim dělo cokoliv! Takže jsem se jenom utvrdila v tom, že knihy od téhle autorky u mě šanci nemají...

U knihy s tolika stranami je velmi těžké udržet čtenáře v napětí a nutit je číst neustále dál a dál. Tady v tomhle příběhu mě bavilo v přepočtu asi 150 stránek (a to maximálně), což je zoufale málo! Námět je dobrý, ale zpracování pokulhává. Kniha je předvídatelná a hodně věcí vám dojde velmi brzy.

"Dobrá srdce dělají náš svět útulnější." (str. 202)

Po přečtení příběhu jsem zjistila, že má být ještě druhý díl (a pak možná další a další a další ...). Proboha proč? Já si ho určitě nepřečtu.

Knihu hodnotím 2/5 alespoň za nápad, který nebyl plně rozvinut. Mě autorka zaujmout nedokáže.

31. března


JízdaJízdaG. Adams

Na tuhle knihu jsem byla opravdu velmi zvědavá a moc jsem se na ni těšila. Velmi mě totiž zaujal její námět. Když jsem ji poté držela v rukách, byla jsem velmi zklamaná její "tloušťkou" - to jsem ještě ale nevěděla, co kniha obsahuje.

"Nemůžeš si myslet, že každá zlá událost má něco společného s námi. Jinak ti bude mizerně pořád." (str. 28)

Musím říct, že jsem od téhle knihy čekala trochu víc. Seriál neznám, nikdy jsem ho neviděla, takže mé překvapení o obsahu knihy bylo opravdu velkým rozčarováním. Postavy ani nedokážu charakterizovat. Všechny jsou mi velmi nesympatické, nepromyšlené a dá se říct, že i protivné. Co k tomu říct... Možná v seriálu vystupují a ten, kdo ho viděl, o nich bude mít jiné mínění než já.

Kniha obsahuje převážně krátké kapitoly, ve kterých se střídají zcela nahodile jednotliví vypravěči. Bohužel já na ní neshledala nic, co by mě donutilo o ní říct, že si ji chci někdy přečíst určitě ještě jednou a doporučit ji dále. To opravdu ne!

"Všichni jsme někde mimozemšťané." (str. 31)

Jazyk knihy je surový a velmi jednoduchý. Z počátku se v knize spíše ztrácíte, protože je velmi chaotická. Několik momentů se mi však líbilo (hlavně když Steve mluvil se svým nadřízeným a po několika stránkách jste se dozvěděli, že to nebyl on). Ale bylo jich žalostně málo...
Na začátku jsem říkala, že mě mrzí tloušťka téhle knihy. Po jejím přečtení musím přiznat, že jsem ráda, že je pouze takhle tenká, protože muset číst 400ti stránkovou bichli v tomhle duchu, bych asi nezvládla a brzy ji odložila.

31. března


FajaFajaP. Stehlíková

Na tuhle knihu budu mít krásné vzpomínky a jednou se k ní zaručeně vrátím. Možná by stálo za to, kdybyste jí dali šanci i vy.
Co myslíte? Nebylo by fajn vidět Ilan dospívat? :) Myslím, že prostor a možnosti má autorka velmi velké. Tak se necháme překvapit.

15. března


NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Na tuhle knihy budu mít krásné vzpomínky a jednou se k ní zaručeně vrátím. Možná by stálo za to, kdybyste jí dali šanci i vy.
Co myslíte? Nebylo by fajn vidět Ilan dospívat? :) Myslím, že prostor a možnosti má autorka velmi velké. Tak se necháme překvapit.

15. března


Projekt KronosProjekt KronosP. Bareš

Pokud sháníte knihu, u které nechcete mít ve všem hned jasno, tak je tahle pro vás určitě skvělou volbou. Myslím si, že si v ní každý dokáže najít postavu, která ho bude bavit a které bude držet palce. Stejně jako já! Zároveň vám autor ukáže zcela dokonale promyšlený svět, ve kterém se vyskytují sehirové, kteří se dokáží dorozumívat s městem a měnit ho podle svých potřeb. Bože, koho by to kdy napadlo?! Dokonalé!!!

Celý můj názor si lze přečíst zde:
https://mishykniznisvet.blogspot.cz/2018/03/pavel-bares-projekt-kronos.html

15. března


Paní půlnociPaní půlnociC. Clare (pseudonym)

Někdy se stává, že když autoři zůstávají v jednom vymyšleném světě moc dlouhou dobu, nemají nám už co nabídnout. Právě proto jsem k téhle knize přistupovala s menšími očekáváními - bála jsem se, že budu zklamaná (ze série Pekelné stroje od této autorky jsem na zadek právě nepadla), ale opak byl pravdou! Autorka mě opět dokázala přesvědčit o tom, že nám má stále co nabídnout. A že svět lovců stínů má ještě spoustu neodhalených tajemství.

Celá recenze k přečtení zde:
https://mishykniznisvet.blogspot.cz/2018/02/cassandra-clare-pani-pulnoci.html

15. února


Žena v okněŽena v okněA. Finn

Musím říct, že autor nám naservíroval skvělý příběh, od kterého se jen tak neodtrhnete. Navíc budete neustále přemýšlet nad vším, co se kolem naší hlavní postavy děje. Pokud máte tu možnost, přečtěte si to! Nebudete litovat, pokud máte rádi tajemné a napínavé příběhy. Autor si opravdu vyhrál s psychikou hlavních postav v knize, ale i s tou čtenářovou - možná to bylo v plánu, možná ne. Ale stojí to za to!

04. února


Strom lžíStrom lžíF. Hardinge

Hlavní postavou a zároveň vypravěčkou knihy je chytrá a zvídavá dívka Faith, která se snaží zjistit, jak umřel její otec. Kniha vám tedy nabídne téma smrti, které je zpracováno prolínáním vědy a fantazie a upřímně, mně tohle vůbec nezaujalo. Kniha na mě působila velmi vleklým dojmem. Nedostala jsem od ní to, co jsem očekávala.

04. února


Polibek v New Yorku: Zimní romancePolibek v New Yorku: Zimní romanceC. Rider

Sem tam občas naivní, ale pěkná oddechovka. Její čtení jsem si užila a určitě jsem ji ve vánočním čase nečetla naposledy. :) Ano, je předvídatelná, ale to k těmhle knihám prostě patří. Pokud měl příběh vykouzlit úsměv na tváři a trochu pomoci věřit v zázraky, tak splnila svůj účel.

04. února


Tisíc kousků tebeTisíc kousků tebeC. Gray (pseudonym)

Po přečtení anotace si možná řeknete: "Cestování časem? Co se na tom dá zkazit?" Věřte mi - všechno! Vzít cestování skrz dimenze, okolo nasekat slátaninu naprosto o ničem a přebalit to nádherným obalem? Ano, to je má definice této knihy.

04. února


Jeden z nás lžeJeden z nás lžeK. McManus

Hlavní zápletku celého příběhu jsem odhalila v polovině knihy, takže jsem byla velmi naštvaná, když se mi mé tvrzení ještě potvrdilo! A já toho čekala tolik! Rozhodně ale kniha stojí za pozornost vzhledem ke svému tématu a provedení - sledovat osudy čtyř teenagerů podezřelých z vraždy? To se jen tak nepoštěstí.

04. února


GeminaGeminaA. Kaufman

Toužíte po knize, která vás nenechá vypnout a nutí vás hledat tajemství a detaily mezi řádky a někdy dokonce ve své hlavě? Gemina je pro vás jasnou volbou!

05.12.2017


DivotvůrceDivotvůrceS. d. Castell

" Každý si myslí, že je hlavní hrdina svého příběhu." (str. 339)

Originální, čtivé, vtipné, pěkné... Určitě vás kniha nadchne, pokud hledáte vtipně psaný příběh s opravdu malou dávkou romantiky.

13.11.2017


Nejchladnější dívka ve Městě chladuNejchladnější dívka ve Městě chladuH. Black

Kniha rozhodně stojí za přečtení, protože vám představí upíří tématiku zase v jiném světle - originálně!

04.11.2017


Třináctkrát protoTřináctkrát protoJ. Asher

"Někteří z nás se budou na Hannah příliš zlobit za to, že se sama zabila a obviňovala z toho všechny ostatní."

Ano, Clayi, přesně takový pocit z tohohle příběhu mám i já...

01.11.2017


KaziměstiKaziměstiM. Bečan

Takže si to nakonec všechno pěkně shrňme. Máme velmi čtivou knihu, ve které se ale z velké části nic extra neděje. Jazyková forma by potřebovala sem tam trochu poupravit, aby nebyla tak krkolomná. Hrdinové mají příšerná jména, která dokáží lézt na nervy během celé četby příběhu. ALE! Autor má nepřeberné množství fantazie a musím uznat, že jsem si ji velmi užívala! A také jednu hodně důležitou věc - velmi otevřený konec, který si každý může přebrat po svém...

31.10.2017


Sníh nebo popelSníh nebo popelS. Raasch

Je mi líto, mně kniha nezaujala a druhý díl nejspíš ani číst nebudu. Mladším čtenářům určitě sedne mnohem lépe...

19.10.2017


VerumVerumC. Cole

Pokud sháníte knihu, která vaši mysl nenechá chvíli odpočinout a chcete, aby vás konec naprosto překvapil, neváhejte a sáhněte po téhle sérii! Mně tedy rozhodně nezklamala... :)

05.10.2017


Šest vranŠest vranL. Bardugo

Nenechte se odradit zmateným začátkem, protože pokud ho zvládnete přečíst, dostanete jeden z nejúžasnějších příběhů, které jsem v tomto roce četla! A to už ani znovu nechci zmiňovat jeho dokonalé do detailu promyšlené prostředí. PECKA!
Musím říct, že hlavní hrdinové měli opravdu z pr.... kliku (omlouvám se, ale jiné slovo použít nejde - kdo četl, chápe)! Ale díky jejich štěstíčku mohl vzniknout tenhle skvěle promyšlený a dotažený příběh! Smekám a někdy určitě přečtu ještě jednou. Teď už ale vyhlížím vydání druhého dílu a zkouším vlastníma rukama něco zajímavého vytvořit (jsem dost špatný materiálčik, to mi věřte - možná to chce jenom kapku potrénovat).:)

26.09.2017


ProzřetelnostProzřetelnostJ. McGuire

Pro mě byla kniha obrovským zklamáním. Napětí žádné, téma dobré, ale celý příběh by se dal smrsknout na třetinu stránek kdyby se vypustil Ninin vztah. Já upřednostňuji mnohem více akce, je mi líto...
Věřím, že si kniha své čtenáře jistě najde. Já k nim ale nepatřím a knihu ráda pošlu do světa... :)

24.09.2017


Kód horečkyKód horečkyJ. Dashner

Tahle série je pro mě srdcovka! A autor nás opravdu až do konce nechá čekat na absolutní rozuzlení všeho! Myslím, pane Dashnere, že vás za to bude spousta lidí milovat i nenávidět zároveň...

01.09.2017


SochařSochařS. McCloud

Tenhle grafický román vám opravdu dokáže zlomit srdce! Je mi jedno, jestli tu někdy takovéto téma už bylo! Kniha je skvělá! Rozhodně nepatří k těm, na které se jen tak zapomíná...
Přečtěte si to! Nebudete litovat...

27.08.2017


NespoutaníNespoutaníS. Jordan (pseudonym)

Kniha má obrovský potenciál, který je tak málo naplněn, že nemohu hodnotit jinak. Možná je to hodně ovlivněno tím, že nejsem cílovou skupinou čtenářů, takže vážně z téhle knihy ohromená nejsem. Ale kdo ví... Někdo třeba sdílí stejný názor se mnou.

19.08.2017


EdenEdenH. Douglas

Myslím, že jako oddechová kniha ještě tenhle příběh docela ujde. Ale nesnažte se v něm hledat něco víc - je to nemožné...

13.08.2017


ArchivArchivV. Schwab

Musím říct, že autorce se povedlo vytvořit krásné prostředí pro originální příběh. Snadno se do něj vžijete, jako kdybyste k němu patřili odjakživa. Sice je kniha pro mladší čtenáře, ale já si ji maximálně užila!

08.08.2017


ZradaZradaJ. Charbonneau

Jsem mírně rozpačitá a nevím, jak knihu hodnotit... Bavila mě, cítila jsem napětí, četla jsem prakticky bez odkládání, ale něco tomu trochu chybělo... Jen nemůžu přesně vyjádřit, co to bylo. Matně si vzpomínám, že první díl byl určitě lepší - to bude nejspíš ono...

05.08.2017


SelekceSelekceK. Cass

Ano, téma se knize určitě vytknout nedá. Ale proč se kniha více nepohybuje kolem rebelů? Proč se zasekneme jenom u dívek bojujících o princovu přízeň? Vždyť jsme se za celou četbu knihy neposunuli prakticky nikam...

Po neprodlené četbě druhého dílu absolutně neprahnu. Tahle série knih pro mě nejspíš nebude ten pravý šálek kávy... Bohužel...

31.07.2017


Metoda 15/33Metoda 15/33S. Kirk

Čekala jsem, že kniha dostojí své anotaci (příběh plný zvratů? - četli jsme stejnou knihu?). Zvrat jsem našla pouze jeden a ten jediný na mě udělal velký dojem.
Příležitostné čtenáře thrillerů nejspíš tolik nezklame - patřím k nim také, ale řekla bych, že pro profíky tohoto žánru kniha nejspíš nebude to pravé ořechové...

29.07.2017


Všechno, úplně všechnoVšechno, úplně všechnoN. Yoon

"Život znamená mnohem víc než jen být naživu."
Tohle je nejlepší shrnutí celé knihy!!!!

16.07.2017


Víš, že tě miluju?Víš, že tě miluju?E. Maskame

Časem se přenesete přes to, že Eden ráda zkoumá lidi a vyslýchá je, i když je vám to hodně proti srsti a že s ubíhajícími stránkami ztrácí své kouzlo. Pochopíte nakonec i Tylera. Ale tahle kniha pro mě rozhodně nebude jednou z těch lepších, je mi líto...

14.07.2017


Bez srdceBez srdceM. Meyer

"Nejlehčí způsob, jak něco ukrást, je přesvědčit danou osobu, aby se toho vzdala dobrovolně."

Pokud jste četli dílo od A.G. Howardové (taktéž inspirováno dílem L. Carrolla - Alenka v říši divů) a byly jste z něj nadšení, věřte mi, že tohle je ještě mnohem lepší! Přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži!

12.07.2017


Stačí jen chtítStačí jen chtítJ. Charbonneau

"Nic není zadarmo. Mělo nám to dojít dřív..."

Velmi čtivé. Autorka sepsala skvělou nepředvídatelnou knihu, která vás chytne a nepustí. Navíc vám tak nahlodá mysl, že už nikdy nebudete v klidu a budete počítat s tím, že někdy někdo s něčím takovým jistojistě přijde i v reálu - což je velmi znepokojivé...

09.07.2017


PosledníPosledníA. Oliva

Sice jsem četla a četla a nemohla knihu odložit, ale pouze ze zvědavosti, ne napětím, které jsem od téhle knihy očekávala. Nepřekvapila mě, spíše zklamala. Pro mě takový průměr, ale své čtenáře si jistě najde.

06.07.2017


Nebezpečné lžiNebezpečné lžiB. Fitzpatrick

Je to kniha, která si rozhodně zaslouží svou pozornost. I přes svůj pomalejší rozjezd jsem ji přečetla prakticky jedním dechem. Takže zakládám do své knihovničky a doufám, že si k ní ještě někdy najdu cestu a přečtu si ji znovu... :)

03.07.2017


My ostatní tu prostě žijemMy ostatní tu prostě žijemP. Ness

Patrick Ness mě opět nezklamal! Naprosto originální příběh s originálním jazykem, námětem a prostě vším, co by měl dobrý příběh obsahovat!

30.05.2017


Bestie je zvířeBestie je zvířeP. v. Arsdale

Když to vezmeme na závěr pěkně popořadě, tak máme skvělou anotaci, která naladí čtenáře. Po otevření knihy začnete litovat, že jste se do ní pouštěli. Příběh vás sem tam nudí a sem tam se nedá odložit. Potenciál obrovský, ale nevyužitý na maximum. Zápletku předvídáte. Celá kniha vygraduje velmi rychle, že si to ani nedokážete užít. Nakonec ji zavřete velmi rozpačití, protože nevíte, zda vám dala to, co jste od ní očekávali. Grafická úprava knihy je krásná, ale nedokáže zlepšit pokulhávající příběh.
Není bohužel knihou kterou bych někdy četla znovu...

22.05.2017


1 2 3 4 5 >