Mishak - Komentáře


Paní půlnociPaní půlnociJ. Rumelt

Někdy se stává, že když autoři zůstávají v jednom vymyšleném světě moc dlouhou dobu, nemají nám už co nabídnout. Právě proto jsem k téhle knize přistupovala s menšími očekáváními - bála jsem se, že budu zklamaná (ze série Pekelné stroje od této autorky jsem na zadek právě nepadla), ale opak byl pravdou! Autorka mě opět dokázala přesvědčit o tom, že nám má stále co nabídnout. A že svět lovců stínů má ještě spoustu neodhalených tajemství.

Celá recenze k přečtení zde:
https://mishykniznisvet.blogspot.cz/2018/02/cassandra-clare-pani-pulnoci.html

15. února


Žena v okněŽena v okněA. Finn

Musím říct, že autor nám naservíroval skvělý příběh, od kterého se jen tak neodtrhnete. Navíc budete neustále přemýšlet nad vším, co se kolem naší hlavní postavy děje. Pokud máte tu možnost, přečtěte si to! Nebudete litovat, pokud máte rádi tajemné a napínavé příběhy. Autor si opravdu vyhrál s psychikou hlavních postav v knize, ale i s tou čtenářovou - možná to bylo v plánu, možná ne. Ale stojí to za to!

04. února


Strom lžíStrom lžíF. Hardinge

Hlavní postavou a zároveň vypravěčkou knihy je chytrá a zvídavá dívka Faith, která se snaží zjistit, jak umřel její otec. Kniha vám tedy nabídne téma smrti, které je zpracováno prolínáním vědy a fantazie a upřímně, mně tohle vůbec nezaujalo. Kniha na mě působila velmi vleklým dojmem. Nedostala jsem od ní to, co jsem očekávala.

04. února


Polibek v New Yorku: Zimní romancePolibek v New Yorku: Zimní romanceC. Rider

Sem tam občas naivní, ale pěkná oddechovka. Její čtení jsem si užila a určitě jsem ji ve vánočním čase nečetla naposledy. :) Ano, je předvídatelná, ale to k těmhle knihám prostě patří. Pokud měl příběh vykouzlit úsměv na tváři a trochu pomoci věřit v zázraky, tak splnila svůj účel.

04. února


Tisíc kousků tebeTisíc kousků tebeC. Gray (pseudonym)

Po přečtení anotace si možná řeknete: "Cestování časem? Co se na tom dá zkazit?" Věřte mi - všechno! Vzít cestování skrz dimenze, okolo nasekat slátaninu naprosto o ničem a přebalit to nádherným obalem? Ano, to je má definice této knihy.

04. února


Jeden z nás lžeJeden z nás lžeK. McManus

Hlavní zápletku celého příběhu jsem odhalila v polovině knihy, takže jsem byla velmi naštvaná, když se mi mé tvrzení ještě potvrdilo! A já toho čekala tolik! Rozhodně ale kniha stojí za pozornost vzhledem ke svému tématu a provedení - sledovat osudy čtyř teenagerů podezřelých z vraždy? To se jen tak nepoštěstí.

04. února


GeminaGeminaA. Kaufman

Toužíte po knize, která vás nenechá vypnout a nutí vás hledat tajemství a detaily mezi řádky a někdy dokonce ve své hlavě? Gemina je pro vás jasnou volbou!

05.12.2017


DivotvůrceDivotvůrceS. d. Castell

" Každý si myslí, že je hlavní hrdina svého příběhu." (str. 339)

Originální, čtivé, vtipné, pěkné... Určitě vás kniha nadchne, pokud hledáte vtipně psaný příběh s opravdu malou dávkou romantiky.

13.11.2017


Nejchladnější dívka ve Městě chladuNejchladnější dívka ve Městě chladuH. Black

Kniha rozhodně stojí za přečtení, protože vám představí upíří tématiku zase v jiném světle - originálně!

04.11.2017


Třináctkrát protoTřináctkrát protoJ. Asher

"Někteří z nás se budou na Hannah příliš zlobit za to, že se sama zabila a obviňovala z toho všechny ostatní."

Ano, Clayi, přesně takový pocit z tohohle příběhu mám i já...

01.11.2017


KaziměstiKaziměstiM. Bečan

Takže si to nakonec všechno pěkně shrňme. Máme velmi čtivou knihu, ve které se ale z velké části nic extra neděje. Jazyková forma by potřebovala sem tam trochu poupravit, aby nebyla tak krkolomná. Hrdinové mají příšerná jména, která dokáží lézt na nervy během celé četby příběhu. ALE! Autor má nepřeberné množství fantazie a musím uznat, že jsem si ji velmi užívala! A také jednu hodně důležitou věc - velmi otevřený konec, který si každý může přebrat po svém...

31.10.2017


Sníh nebo popelSníh nebo popelS. Raasch

Je mi líto, mně kniha nezaujala a druhý díl nejspíš ani číst nebudu. Mladším čtenářům určitě sedne mnohem lépe...

19.10.2017


VerumVerumC. Cole

Pokud sháníte knihu, která vaši mysl nenechá chvíli odpočinout a chcete, aby vás konec naprosto překvapil, neváhejte a sáhněte po téhle sérii! Mně tedy rozhodně nezklamala... :)

05.10.2017


Šest vranŠest vranL. Bardugo

Nenechte se odradit zmateným začátkem, protože pokud ho zvládnete přečíst, dostanete jeden z nejúžasnějších příběhů, které jsem v tomto roce četla! A to už ani znovu nechci zmiňovat jeho dokonalé do detailu promyšlené prostředí. PECKA!
Musím říct, že hlavní hrdinové měli opravdu z pr.... kliku (omlouvám se, ale jiné slovo použít nejde - kdo četl, chápe)! Ale díky jejich štěstíčku mohl vzniknout tenhle skvěle promyšlený a dotažený příběh! Smekám a někdy určitě přečtu ještě jednou. Teď už ale vyhlížím vydání druhého dílu a zkouším vlastníma rukama něco zajímavého vytvořit (jsem dost špatný materiálčik, to mi věřte - možná to chce jenom kapku potrénovat).:)

26.09.2017


ProzřetelnostProzřetelnostJ. McGuire

Pro mě byla kniha obrovským zklamáním. Napětí žádné, téma dobré, ale celý příběh by se dal smrsknout na třetinu stránek kdyby se vypustil Ninin vztah. Já upřednostňuji mnohem více akce, je mi líto...
Věřím, že si kniha své čtenáře jistě najde. Já k nim ale nepatřím a knihu ráda pošlu do světa... :)

24.09.2017


Kód horečkyKód horečkyJ. Dashner

Tahle série je pro mě srdcovka! A autor nás opravdu až do konce nechá čekat na absolutní rozuzlení všeho! Myslím, pane Dashnere, že vás za to bude spousta lidí milovat i nenávidět zároveň...

01.09.2017


SochařSochařS. McCloud

Tenhle grafický román vám opravdu dokáže zlomit srdce! Je mi jedno, jestli tu někdy takovéto téma už bylo! Kniha je skvělá! Rozhodně nepatří k těm, na které se jen tak zapomíná...
Přečtěte si to! Nebudete litovat...

27.08.2017


NespoutaníNespoutaníS. Jordan (pseudonym)

Kniha má obrovský potenciál, který je tak málo naplněn, že nemohu hodnotit jinak. Možná je to hodně ovlivněno tím, že nejsem cílovou skupinou čtenářů, takže vážně z téhle knihy ohromená nejsem. Ale kdo ví... Někdo třeba sdílí stejný názor se mnou.

19.08.2017


EdenEdenH. Douglas

Myslím, že jako oddechová kniha ještě tenhle příběh docela ujde. Ale nesnažte se v něm hledat něco víc - je to nemožné...

13.08.2017


ArchivArchivV. Schwab

Musím říct, že autorce se povedlo vytvořit krásné prostředí pro originální příběh. Snadno se do něj vžijete, jako kdybyste k němu patřili odjakživa. Sice je kniha pro mladší čtenáře, ale já si ji maximálně užila!

08.08.2017


ZradaZradaJ. Charbonneau

Jsem mírně rozpačitá a nevím, jak knihu hodnotit... Bavila mě, cítila jsem napětí, četla jsem prakticky bez odkládání, ale něco tomu trochu chybělo... Jen nemůžu přesně vyjádřit, co to bylo. Matně si vzpomínám, že první díl byl určitě lepší - to bude nejspíš ono...

05.08.2017


SelekceSelekceK. Cass

Ano, téma se knize určitě vytknout nedá. Ale proč se kniha více nepohybuje kolem rebelů? Proč se zasekneme jenom u dívek bojujících o princovu přízeň? Vždyť jsme se za celou četbu knihy neposunuli prakticky nikam...

Po neprodlené četbě druhého dílu absolutně neprahnu. Tahle série knih pro mě nejspíš nebude ten pravý šálek kávy... Bohužel...

31.07.2017


Metoda 15/33Metoda 15/33S. Kirk

Čekala jsem, že kniha dostojí své anotaci (příběh plný zvratů? - četli jsme stejnou knihu?). Zvrat jsem našla pouze jeden a ten jediný na mě udělal velký dojem.
Příležitostné čtenáře thrillerů nejspíš tolik nezklame - patřím k nim také, ale řekla bych, že pro profíky tohoto žánru kniha nejspíš nebude to pravé ořechové...

29.07.2017


Všechno, úplně všechnoVšechno, úplně všechnoN. Yoon

"Život znamená mnohem víc než jen být naživu."
Tohle je nejlepší shrnutí celé knihy!!!!

16.07.2017


Víš, že tě miluju?Víš, že tě miluju?E. Maskame

Časem se přenesete přes to, že Eden ráda zkoumá lidi a vyslýchá je, i když je vám to hodně proti srsti a že s ubíhajícími stránkami ztrácí své kouzlo. Pochopíte nakonec i Tylera. Ale tahle kniha pro mě rozhodně nebude jednou z těch lepších, je mi líto...

14.07.2017


Bez srdceBez srdceM. Meyer

"Nejlehčí způsob, jak něco ukrást, je přesvědčit danou osobu, aby se toho vzdala dobrovolně."

Pokud jste četli dílo od A.G. Howardové (taktéž inspirováno dílem L. Carrolla - Alenka v říši divů) a byly jste z něj nadšení, věřte mi, že tohle je ještě mnohem lepší! Přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži!

12.07.2017


Stačí jen chtítStačí jen chtítJ. Charbonneau

"Nic není zadarmo. Mělo nám to dojít dřív..."

Velmi čtivé. Autorka sepsala skvělou nepředvídatelnou knihu, která vás chytne a nepustí. Navíc vám tak nahlodá mysl, že už nikdy nebudete v klidu a budete počítat s tím, že někdy někdo s něčím takovým jistojistě přijde i v reálu - což je velmi znepokojivé...

09.07.2017


PosledníPosledníA. Oliva

Sice jsem četla a četla a nemohla knihu odložit, ale pouze ze zvědavosti, ne napětím, které jsem od téhle knihy očekávala. Nepřekvapila mě, spíše zklamala. Pro mě takový průměr, ale své čtenáře si jistě najde.

06.07.2017


Nebezpečné lžiNebezpečné lžiB. Fitzpatrick

Je to kniha, která si rozhodně zaslouží svou pozornost. I přes svůj pomalejší rozjezd jsem ji přečetla prakticky jedním dechem. Takže zakládám do své knihovničky a doufám, že si k ní ještě někdy najdu cestu a přečtu si ji znovu... :)

03.07.2017


My ostatní tu prostě žijemMy ostatní tu prostě žijemP. Ness

Patrick Ness mě opět nezklamal! Naprosto originální příběh s originálním jazykem, námětem a prostě vším, co by měl dobrý příběh obsahovat!

30.05.2017


Bestie je zvířeBestie je zvířeP. v. Arsdale

Když to vezmeme na závěr pěkně popořadě, tak máme skvělou anotaci, která naladí čtenáře. Po otevření knihy začnete litovat, že jste se do ní pouštěli. Příběh vás sem tam nudí a sem tam se nedá odložit. Potenciál obrovský, ale nevyužitý na maximum. Zápletku předvídáte. Celá kniha vygraduje velmi rychle, že si to ani nedokážete užít. Nakonec ji zavřete velmi rozpačití, protože nevíte, zda vám dala to, co jste od ní očekávali. Grafická úprava knihy je krásná, ale nedokáže zlepšit pokulhávající příběh.
Není bohužel knihou kterou bych někdy četla znovu...

22.05.2017


Něco vícNěco vícP. Ness

Pokud jste někdy četli některou z knih od tohoto autora, tak vám musí být jasné, že má tolik fantazie, že si to ani nedokážeme představit! Každá z knih na mě působí tak moc, že o ni musím několik dní po jejím dočtení přemýšlet. A musím říct, že mě autor ani v této knize nedokázal zklamat! Svou myšlenku dovedl do konce a stejně vám tu zásadní otázku nezodpověděl! ... Co přesně bylo v příběhu doopravdy skutečné? A co víc je za ním ještě schované?

30.04.2017


Psí cestaPsí cestaW. B. Cameron

Pro mě je tento díl i přes své klady slabší než jeho předchůdce hlavně z toho důvodu, že jsem se těšila na nové životy naší psí dušičky, ale sledovali jsme prakticky jenom život Clarity. V téhle knize šlo bohužel hlavně o ni a to se samozřejmě zrcadlí v mém hodnocení.

05.04.2017


Do Poklidné modřiDo Poklidné modřiV. Rossi

Kniha je čtivá, příběh není špatný, ale přesto jsem se několikrát přistihla, že chci knihu dočíst spíše proto, abych si mohla říct, že jsem tuhle sérii konečně dočetla.
Přes co jsem se však nedokázala přenést je to, že kniha obsahuje tolik překlepů, že to až bije do očí! A věřte mi, neskutečně vás to naštve!

01.04.2017


Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Příběh jsem si velmi užila. V jeho závěru mi samozřejmě ukápla nějaká ta slzička, což je samozřejmé pro takový životní příběh, i když smyšlený.
Takže příjemné čtení přeji, pokud hledáte nějakou lehčí knihu s poučením, které nejste líní hledat mezi řádky :).

12.03.2017


Rozkaz zabítRozkaz zabítJ. Dashner

Troufnu si říct, že celý tenhle prequelový příběh je mnohem lepší než druhý díl Labyrintu: Spáleniště! Určitě stojí za přečtení nejenom pro milovníky série Labyrint.

05.03.2017


Seznam mrtvýchSeznam mrtvýchJ. L. Armentrout

Berte v potaz, že je to YA kniha. Ale vážně si myslíte, že kvůli tomu by nestála za to? Věřte mi, že rozhodně stojí! A vím, že si ji ještě někdy určitě přečtu znovu!
Zkráceně: čtivé, hrůzu nahánějící, temné a VELMI věrohodné!

14.02.2017


Zbožňuju PařížZbožňuju PařížL. Kelk

Kniha se řadí mezi průměrné oddechovky. Její čtení jsem si užívala, relaxovala jsem u něj a mohla jsem krásně vypnout své hyperaktivní myšlení. A opět jsem se přesvědčila o tom, že Paříž je pro mě nejkrásnějším městem na Zemi! :) Ovšem pokud hledáte něco hlubokomyslného, tohle k tomu zcela určitě nepatří...

09.02.2017


Bajky barda BeedlehoBajky barda BeedlehoJ. K. Rowling

Ano, je velmi krásné vrátit se zase na chvilku do kouzelného světa plného zvláštních zvířat, kouzel a předmětů, které nás tak moc uchvátily právě v knihách o Harry Potterovi (upřímně - mám v plánu se k celé sérii tento rok vrátit a znovu se ponořit do tohoto skvělého příběhu). Tato knížečka slouží jako doplněk právě téhle skvělé série. Já si její čtení užívala!
Potěšilo mě, že výtěžek z prodeje těchto knih, je darován organizaci Lumos, která vede kampaň za ochranu a podporu dětských práv a zlepšuje život bezbranným malým dětem.

28.01.2017


WinterWinterM. Meyer

Knihy jsem se nemohla dočkat a i přes počáteční strach jsem si její čtení velmi užívala a otáčela stránku za stránkou (dokonce jsem si i stanovila denní limit, abych v příběhu mohla zůstat déle a nezhltla ho hned). Příběh je propracovaný a až na pár much (kterých ale opravdu není mnoho a jsou vcelku zanedbatelné alespoň z mého pohledu) vytváří neskutečně nádhernou sérii knih, které si jistě někdy přečtu znovu!

27.01.2017


1 2 3 4 >