Baneovy kroniky

Čaroděj Magnus Bane to nemá v životě lehké, protože bývá často nucen řešit problémy druhých. Jeho život je dlouhý, výčet jeho lásek ještě delší. A Magnus má dar, jak být v pravý čas na správném (někdy i na nesprávném) místě. Francouzská revoluce, prohibice v Americe nebo první velká bitva mezi Valentinem a newyorským Institutem… to všechno zažil na vlastní kůži. Za tu spoustu let se toho nasbíralo tolik, že to nikdy nestihne odvyprávět a nikdo by mu to ani neuvěřil. Ale těchto jedenáct povídek vrhá alespoň trochu světla na tuto mnohdy nevyzpytatelnou postavu. Sám Magnus ovšem nejspíš proklíná toho, kdo je vypustil do světa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465530/big_baneovy-kroniky-0az-465530.jpg 4.3129

Nástroje smrteľníkov - špeciálne časti

Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , #booklab

The Bane Chronicles, 2014

Kniha Baneovy kroniky

Kaya77911

Po několika týdnech tu jsem s pětihvězdičkovou knihou a ohromným doporučením. Je ale dost možné, že tento popisek bude zmatený a nesmyslný, protože já jsem z této knihy naprosto odvařená a nevím o čem mluvit dřív.
Každopádně Baneovy kroniky obsahují 11 povídek ze života Magnuse Banea (překvapivě). Povídky se tak nějak táhnou z minulosti až do doby Nástrojů smrti a člověk má možnost trochu nakouknout do života této úžasné postavy.
Začněme první povídkou - co se doopravdy stalo v Peru. To byla vážně jízda, protože pokud jste četli Nástroje smrti, tak víte, že Magnus má na území Peru zákaz vstupu. V této povídce bylo hned několik důvodů, proč by tomu tak mohlo být. Tak třeba - ten idiot se opil, šlohnul někomu koberec, začal na něm lítat napříč zemí, pak doletěl do pouště a když tam pro něj přišli jeho přátelé řekl jim, že ho tam mají nechat, že prý chce začít nový život jako kaktus a začal po nich metat malé jehličky, které si vyčaroval (pak se nedivte, že se u toho směju nahlas).
Další dokonalá povídka byla šestá povídka - Záchrana Rafaela Santiaga. Rafael je upír, který se objevil v Nástrojích smrti a v Rudých svitcích magie. Je to skvělá postava (věčně naštvaný, nepříjemný mrzout, kterého skoro nejde nemít rád). Miluju jeho hlášky, jeho rozhovory s Magnusem a celkově se mi líbí, jak je jako postava napsaný.
Desátá povídka byla z doby Nástrojů smrti a byla o Alekově a Magnusově prvním rande. To bych mohla číst pořád a pořád dokola, protože ti dva spolu jsou ta nejlepší věc na planetě. Skoro jsem se cítila blbě, když jsem se u toho usmívala jak trouba, ale nemohla jsem si pomoct.
A nakonec bych ráda zmínila poslední povídku, Hlasová pošta Magnuse Banea, což vlastně byly přepsané hlasové zprávy (teda ne hlasové zprávy, ale takové to, jak někomu necháte v telefonu vzkaz, když vám to nezvedá, víte co, ne?), které Magnusovi naposílala Isabela, Simon a Clary, poté co se v jednom díle Nástrojů (myslím, že ve městě ztracených duší) rozešel s Alekem. To bylo skvělý, u toho mě záchvaty smíchu chytaly pořád. Miluju Isabelu, jak Magnusovi vyhrožuje, že mu rozmlátí dveře, nebo že ho zabije, za to, že nechal Aleka, fakt že jo.
Ostatní povídky byly samozřejmě taky naprosto dokonalé, ale ty, co jsem vám tu vypsala jsou ten pravý důvod proč si ode mě tato kniha vysloužila 5/5. Bohužel k této knize byste si měli přečíst Nástroje (nejlépe i některé ostatní série), protože stejně jako Tales from the Shadowhunter Academy má v sobě spoustu narážek na jiné série.

ZapisnikTerky
07.12.2021

Magnus je prostě láska mého Shadowhunters života. Ale kniha je pomalejší a trochu jí schází napětí a akce. Povídky jako formát mi ale většinou nesedí. Takže věřím, že jestli vám ano, budete spokojenější. Stejně jsem si ji ale užila. Obzvlášť druhou půlku od období Pekelných strojů a pak chvilek s Alecem. Víc v mojí recenzi :).

Peťulka3
01.12.2021

Já ho prostě miluju

DiaTess
11.11.2021

Miluju Magnuse Banea, ale místy mě tato knížka bohužel nudila. Bylo v ní až moc nezajímavých míst. Chtělo by to víc akce, poodhalit tajemství z jeho minulosti. A nebo víc Aleca, ale trošku jinak než je to v knížce. Ale pořád je to svět stínů a Magnus, rozhodně to stojí za přečtení.

majka45
08.11.2021

PŘIZNÁM SE, ŽE SE MI KNIHA ZROVNA MOC NELÍBILA, ČEKALA JSEM JISTĚ VÍC.V KAŽDÉ POVÍDCE BYLO NAKOUSNUTÉ NĚCO, CO SE OBJEVILO V JEDNOTLIVÝCH DÍLECH. BYLO TO NEZÁŽIVNÉ A CHVÍLEMI JSEM TÁPALA, ZDA SE NĚCO TAKOVÉHO V NĚJAKÉM DÍLE ODEHRÁLO

Shaxx
23.09.2021

Pokud si někdo zaslouží svou vlastní knihu povídek, tak je to rozhodně Magnus Bane.
Náhled do soukromí tohoto ztřeštěného čaroděje byl skvělý. Líbilo se mi zasazení některých příběhů do reálných historických událostí.
Bane je prostě zlaťouš :)

Fifth Element
26.08.2021

Žádná novinka - Cassandra je nej a pro mě v českém překladu nepřekonatelná. Jediné, co mě skutečně překvapilo, trošku i naštvalo a nemůžu ocenit, je překlad Praetor Lupus. Proboha proč, i Slováci ponechali originální název a původní oslovení Praetoriani, v období té povídky to už byl oficiální název organizace vlčich ochránců a dohlizitelu, která začala přinejmenším s Woolsy Scottem, žádní Vlčí strážci, tak proč Češi musí všechno komolit? Myslela jsem, že Krasomilem se poučili..
Ale i přesto mám nutkání přečíst si Nástroje smrti znovu, i když jsem je četla poměrně nedávno..

Vjeerus
22.07.2021

Cassandra Clare mě opět přesvědčila, že umí psát tak, aby se člověk nenudil. U většiny povídek jsem se opravdu zasmála, autorčin humor mi sedí. I tak ale musím říct, že jsem z knihy nebyla tak nadšená, jak jsem doufala.
První věc, kterou jsem neocenila je řazení povídek. Přehlednější by bylo, kdyby byli řazeny chronologicky.
Přiznávám, že knihu jsem si pořizovala ze dvou důvodů. První je, že jsem chtěla víc Magnuse a druhý, moje potřeba mít víc Magnuse a Aleka. A vlastně existuje třetí důvod, a to ten, (SPOILER) kdy na konci Nástrojů smrti tyto povídky Magnus věnuje Alekovi. (KONEC SPOILERU)
Magnuse jsem víc dostala, ale poněkud břitce. Obzvláště první povídky nám toho moc neřekli a přišli mi takové neukončené (hlavně povídka s Jamesem Harondalem).
Celkově knihu hodnotím jako hodně lepší průměr, jelikož v druhé půlce jsem dostala zajímavé příběhy, které mi doplnili nějaké věci k sérii Nástroje smrti - začátky Kruhu, víc Rafaela a Ragnora... Ale například Camille byla zklamání, přišla mi strašně plochá a stále nevím, co na ní Magnus viděl.
Jako velmi povedené povídky považuji první rande, záchrana Rafaela Santiaga a Magnusovo setkání s Kruhem. A jelikož jsou všechny až ke konci knihy, můj názor na ní se tím dost zlepšil.