Střet králů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359899/stret-kralu-qvp-359899.jpg 4.73022
Série:

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo
Orig. název:

A Clash of Kings (1997)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (208)

Kniha Střet králů

Přidat komentář
marketa4469
17. srpna

Velmi pěkný druhý díl, některé postavy bych sice vynechala, ale i tak se to čte samo. I na to, kolik je to stránek. Takže hurá do dalšího dílu. :-)

Jessybelle
01. srpna

Pokud jsem měla k prvnímu dílu nějaké výhrady, tento mě pohltil... Škoda jen, že některé postavy nevypráví svůj příběh častěji...
Takže vzhůru na další díl, ovšem s malou pauzou, myslím, že se tak budu více těšit na tento fantazy svět...

martinkaLLL
19. července

Výborné pokračování. Nemohla jsem se opět odtrhnout. Už se těším na další pokračování.

Dija
17. července

Opět neskutečná pecka! Miluji celý Martinův svět, jak je dokonale vykreslen, plno postav, jejichž osudy se postupně pečetí. Neskutečně mě to baví, těším se na další díl a stále doufám, že spisovatel stihne sérii dopsat ;).

Raada
11. července

Opět přečteno skoro jedním dechem. Série je velmi čtivě napsaná, někdy je trochu náročnější se v postavách neztratit. V tom oceňuji to, že jsem nejprve viděla seriál - mnoho postav má "jasný" obličej. Doporučuji.

amejzlík
02. července

Tahle série je tak úžasná. Ani jedné z těch mnoha stran jsem nelitovala. Martin umí skvěle popsat krajinu a o charakterech postav ani nemluvím. Napětí s každou kapitolou narůstá a pak vyvrcholí naprosto úžasnou akcí. Tak nádherně barvitě a zajímavě umí popsat bitvu jen Martin. S výrokem že sdělil dvě R po Tolkienovi naprosto souhlasím. Mrzí mne jen že k další knize se z důvodu povinné četby hned tak nedostanu.

Cleo De Nile
06. června

Jak to ten George R. R. Martin dělá, že je druhý díl ještě lepší než ten první, který jsem hodnotila pěti hvězdičkami a pěla na něj chvalozpěvy? Musím hned na úvod říct, že jsem velmi ráda, že tu měla méně prostoru moje nejméně oblíbená hlavní postavy Daenerys Targaryen. Nejvíc se mi líbil epický konec v podobě bitvy v Králově přístavišti, to byla opravdu luxusní záležitost, napětím jsem skoro ani nedýchala.

AnnaNešporová
27. května

Druhý díl mě opět moc bavil, Martin píše skvěle.

Doporučujeme

Jméno větru
Jméno větru
Dům mrtvých
Dům mrtvých
Kůň a jeho chlapec
Kůň a jeho chlapec
Dvojí spravedlnost
Dvojí spravedlnost