Střet králů

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359899/stret-kralu-qvp-359899.jpg 4.73136

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

A Clash of Kings, 1997

Kniha Střet králů

Steiniglovka
včera

George R. R.Martin je spisovatel s velkým S a tak to zkrátka je. Každá postava má úžasně propracovaný charakter, každý zvrat, který nastane má přesně ten správný důvod. Miluju, jak je to všechno propletený a detaily, které jsou zdánlivě nepodstatné se až v dalším díle ukáží jako životně důležité. Doufám, že už se v dalších dílech začne děj v knihách rozcházet se seriálem..
Píseň ledu a ohně rozhodně doporučuji i každému, kdo zná seriál - knihy jsou lepší. Kdo se chystá na knihy a neviděl seriál, poradím mu, aby věnoval zvýšenou pozornost všem postavám, popřídě si dělal poznámky - je tam lidí fakt hodně a snadno se v tom člověk ztratí :D

KubaHanzelin

Pokračování Písně Ledu a Ohně stojí za to stejně, ne-li víc než první díl - Válčí se a intrikuje na všech frontách, snad jen ne u Jona, který společně s Tyrionem je tahounem druhého svazku.
Brzo se vrhnu na Bouři Mečů, která se svojí délkou vypadá jak vražedná zbraň..
Aspoň k něčemu je ta letošní karanténa dobrá:)

Natyna3

Je to zkrátka skvost! Hltala jsem snad ještě víc, než 1. díl! Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Nikusha

První díl mě bavil víc. Některé kapitoly mě vůbec nebavily a někdy jsem ani pořádně nevěděla kdo je kdo. Ale dějová linka týkající se Sansy a Ayry mě bavila.

Katt15

hltám a hltám, jediné fantasy, které mě nadchlo. chlouba moji knihovny!

Guarnere

Super čtení, stejně jako první díl. Některé postavy, které jsem neměla ráda v seriálu, mě alespoň zčásti přesvědčily, že jejich příběh může být zajímavý (Theon), některé jsou v knize ještě nudnější (Cat). Dany není naštěstí ve druhé knize tak nesympatická jako v seriálu a opravdu jsem si oblíbila Brana, Aryu a Tyriona. Knižní předloha umožňuje poznat plný potenciál tohoto příběhu a charakteru postav. Takže hurá na další díl...

Pauvka
11.12.2019

Vsechno tak zamotany a otevreny, ze to chce dalsi dil :)

engelbert
30.11.2019

Rozhodně se nejedná o uzavřený příběh. Málo co bylo v příběhu vyřešeno, téměř vše se zkomplikovalo a zamotalo. Začala se objevovat kouzla a taky už víme kdo je padouch a kdo hrdina. Asi zkusím časem i třetí díl.