Střet králů

Střet králů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359899/bmid_stret-kralu-qvp-359899.jpg 5 3856 286

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Clash of Kings , 1998

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Pokud máte rádi historii, romantiku, napětí, lásku, nenávist, intriky, draky, čarodějky a máte rádi tlustospisy jako já :-) tak to jsou knihy pro vás. Úžasné do detailu propracované příběhy, které vás vtáhnou a nepustí. Hodně popisných scén a jmen mi nikdy nevadilo, dobře jsem se orientovala, ale to máme každý jinak. Nevzdávejte to a čtěte, tahle kniha stojí za to :-)

michaella03
29.08.2020 5 z 5

Martinovy knihy jsou pro mě těžší na čtení - jedničku jsem četla cca půl roku, teď dvojku téměr rok.
První půlka se mi trochu táhla, nemohla jsem se nějak přes ty plány a přípravy prokousat. Druhá část byla mnohem lepší, všechno to plánování se přeneslo do praxe, o akci a zvraty nebyla nouze. Dost mi přitom pomáhalo vybavovat si seriál :D.
Jinak je to opravdu mistrovské dílo, na Bouři mečů už se těším - jen ji kvůli povinné četbě budu muset trochu odložit :).

Kira283
24.08.2020 5 z 5

Knihu v originále jsem sice četla s přestávkami asi rok. Ale to spíš bude tím, že občas chytnete náladu na úplně jiný žánr, než že by příběh nebyl poutavý :)

GoT je srdcovka. Knihy mám přečtené v češtině, teď je postupně čtu v originále. Zároveň je porovnávám se seriálem a baví mě si teď všímat jejich podobností a odlišností; všímám si věcí, které mi při prvním čtení unikly a které mi teď dávají větší smysl.

Za mě top strop! :)

Atlantis
13.07.2020 5 z 5

Vykašlete se na celý seriál. Rozbalte si tuhle mamutí knihu a nechejte se naprosto pohltit tímhle skvěle napsaným světem, kde intriky a diplomacie mají stejnou váhu jako meče a kouzla. Někoho může odradit hromada jmen, míst a podivných názvů, ale nenechte se udolat. Tahle kniha se vám nakonec odmění, věřte mi.

Charmedka
28.06.2020 5 z 5

V tomto díle se objevuje více magie, ať už se jedná o čarodějnice - Melissandra z Ašaje, které pomáhají králům, nebo o draky prohánějící se na nebi. Ale rozhodně tu nejde jen o magii, jen tomu dává větší náboj a napětí.

Krom nám již známých postav se v knize objeví i pár nových. Více prostoru dostane Theon Greyjoy a úplně nová postava Davos Cibulový rytíř. Větší prostor dostává Tyrion. Kapitoly jsou rozděleny opět podle hlavních postav, v tomto díle se postavy v ději moc neprotínají, každá má svoji vlastní dějovou linii.

Kniha je opět velmi čtivá, jen mě moc nebavily kapitoly s Davosem, ty bych nejraději přeskočila.

hroneczek
25.06.2020 5 z 5

Miluji seriál, ale kniha je v mnoha ohledech lepší. Příběhy jednotlivých postav jsou do detailu a velmi zajímavě propracovány, o napínavé, zvratové, ale i vtipné situace není nouze. Příprava na samotný střet králů byla trochu zdlouhavá, ale závěr byl skvělý.

Elka252
23.06.2020 5 z 5

Nádherná knížka! Má to co v každé knize nesmí chybět. Provází ji láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a rychle přibývající příšery za Zdí. Říše krvácí jelikož nemá jednoho panovníka ale na bitevním poly jsou hned čtiři armády. Každý detail se ukáže důležitý až o pár kapitol dál a celý příběh je tím naprosto kouzelný, jelikož člověk nikdy neví co příjde na další stránce. V tomto díle také autor udělal Daenerys jednu z nejnudnější postav - jelikož se kolem ní nic zásadního nedělo. Stejně tak mě více nudilo vyprávění Jona Sněha. Naopak jsem si užívala kapitoly Tyriona jehož charakter jsem ještě lépe poznala a měla jsem ho zdaleka nejraději. Mojí oblíbenkyní byla také Catelin Stark, Brienne a lord Varyse. Nesnášenou postavou byl naopak chlapecký král železného trůnu Joffrey a místy také Theon Greyjoy

666Jitka
30.05.2020 5 z 5

Celou sérii Píseň ledu a ohně jsem četla jedním dechem. Neuvěřitelně realistické postavy, dokonalý popis jednotlivých míst jako by to ani nebyla fikce, děj plný překvapivých zvratů a neustálé napětí, jak bude sága pokračovat. Zajímalo by mě jestli se autor dostane k napsání posledního dílu, který by vůbec nemusel skončit tak, jako seriál !?

yvett239
28.05.2020 5 z 5

(SPOILER) To nejdůležitější jsem už asi napsala do komentáře pod první díl.
Nejdřív jsem zhlédla seriál, teď to čtu knižně. Knihy i seriál mají mezi sebou rozdíly čím dál tím větší. Občas se mi víc líbí seriálové zpracování (v této fázi děje pořád ještě), občas knižní. A nejlepší to je, když si to svou představivostí zamícháte dohromady.
Jako slabá povaha občas trochu trpím při líčení nějakých brutálnějších nebo naturalističtějších scén, ale to i u seriálu. Nepokládám to rozhodně za chybu autora, napsané je to skvěle a realisticky.
Nemám co vytknout, pana Martina prostě miluju. :)
Určitě doporučuji fanouškům historie, fantasy a Tolkiena.

SPOILER:
PS: Jsem ráda, že jsem nepřišla o Cat.

fénix56
21.04.2020 5 z 5

Všech pět dílů jsem přečetla již dvakrát, kromě toho jsem poslouchala audioknihu a seriál mám taky shlédnutý několikrát. Prostě jsem fanatik....
Objevuje se zde několik nových postav (Rudá kněžka, Davos a další), z některých stávajících se vyklubou pořádné skety (Theon) a vše je zakončeno strhujícím popisem Černovodské bitvy. Jediné, co mi trochu vadilo, byly až detailní popisy mučících praktik Vargo Houta a jeho kumpánů, ale to je můj problém, ne že by to pan Martin napsal špatně...

TerezaRS
12.04.2020 3 z 5

Po velkém nadšení z prvního dílu, byla tato kniha trošku zklamáním. První polovina, což je mimochodem kolem 400 stran, se nesla v duchu taktik a politiky a to je na můj vkus moc povídání. Takže mě nic nenutilo ke čtení a trošku mě ovládla nuda. Druhá polovina knihy to však hned všechno napravila, protože všechny ty taktiky byly převedeny do akce a konečně se něco dělo! Ten svět mě opět pohltil a já tak držela basu s každou postavou a prožívala jejich příběh. Je opravdu famózní, jak autor tohle všechno dokázal vymyslet a spojit a vůbec vytvořit něco tak velkého! Nechyběla opět spousta intrik, zrad a napětí (tedy až v té druhé polovině), takže za mě super, ovšem nadšení po prvním dílu trošku polevilo.
Více se dozvíte na mém youtube Tereza Richter.

burilltomas
30.03.2020 5 z 5

Super super a zase super:) jen to řeknu takto - když to porovnám s prvním dílem je to slabší, ale pořád to má jen o procento méně, než ten první:)

Steiniglovka
28.03.2020 5 z 5

George R. R.Martin je spisovatel s velkým S a tak to zkrátka je. Každá postava má úžasně propracovaný charakter, každý zvrat, který nastane má přesně ten správný důvod. Miluju, jak je to všechno propletený a detaily, které jsou zdánlivě nepodstatné se až v dalším díle ukáží jako životně důležité. Doufám, že už se v dalších dílech začne děj v knihách rozcházet se seriálem..
Píseň ledu a ohně rozhodně doporučuji i každému, kdo zná seriál - knihy jsou lepší. Kdo se chystá na knihy a neviděl seriál, poradím mu, aby věnoval zvýšenou pozornost všem postavám, popřídě si dělal poznámky - je tam lidí fakt hodně a snadno se v tom člověk ztratí :D

KubaHanzelin
24.03.2020 5 z 5

Pokračování Písně Ledu a Ohně stojí za to stejně, ne-li víc než první díl - Válčí se a intrikuje na všech frontách, snad jen ne u Jona, který společně s Tyrionem je tahounem druhého svazku.
Brzo se vrhnu na Bouři Mečů, která se svojí délkou vypadá jak vražedná zbraň..
Aspoň k něčemu je ta letošní karanténa dobrá:)

Natyna3
21.02.2020 5 z 5

Je to zkrátka skvost! Hltala jsem snad ještě víc, než 1. díl! Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Nikusha
20.02.2020 4 z 5

První díl mě bavil víc. Některé kapitoly mě vůbec nebavily a někdy jsem ani pořádně nevěděla kdo je kdo. Ale dějová linka týkající se Sansy a Ayry mě bavila.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

hltám a hltám, jediné fantasy, které mě nadchlo. chlouba moji knihovny!

Guarnere
07.01.2020 5 z 5

Super čtení, stejně jako první díl. Některé postavy, které jsem neměla ráda v seriálu, mě alespoň zčásti přesvědčily, že jejich příběh může být zajímavý (Theon), některé jsou v knize ještě nudnější (Cat). Dany není naštěstí ve druhé knize tak nesympatická jako v seriálu a opravdu jsem si oblíbila Brana, Aryu a Tyriona. Knižní předloha umožňuje poznat plný potenciál tohoto příběhu a charakteru postav. Takže hurá na další díl...

Pauvka
11.12.2019 3 z 5

Vsechno tak zamotany a otevreny, ze to chce dalsi dil :)

engelbert
30.11.2019 4 z 5

Rozhodně se nejedná o uzavřený příběh. Málo co bylo v příběhu vyřešeno, téměř vše se zkomplikovalo a zamotalo. Začala se objevovat kouzla a taky už víme kdo je padouch a kdo hrdina. Asi zkusím časem i třetí díl.