Střet králů

Střet králů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359899/bmid_stret-kralu-qvp-359899.jpg 5 3856 286

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Clash of Kings , 1998

mirec88
12.02.2023 5 z 5

Ach, ďalšia skvelá časť Hier o tróny je za mnou. A že to bola jazda veru. Všetky tie intrigy, zvraty, výborná popisná bitka a vyfarbovanie postáv sa mi veľmi páčilo. Čítal som to síce dlho, lebo ja som pomalý čitateľ, ale behom tohto víkendu som prečítal 200 strán. Teraz idem na seriál druhú sériu a som zvedavý aká bude. Ak len spolovice taká dobrá ako kniha, tak sa teším. Akurát ma mrzí, že to zase nemá poriadny koniec a ďalší diel je nutnosťou. Ale teším sa naňho. Paráda, odporúčam.

Jarka_rybář
01.02.2023

Už druhá kniha ze světa Písně ledu a ohně a já pořád nevím, co si o mám o tomto díle myslet... Poslouchat budu dál, ale v knihovně si Martin místo nevydobyde.
Nechci dělat spoilery, takže se vyjádřím jen náznakově k závěru - ten byl hodně drsný. Pořád jsem doufala, že to tak nedopadne.

Hor89
16.12.2022 5 z 5

Druhý díl Písně ledu a ohně - G.R.R. Martin je výborný vypravěč, takže je román, i přes velký počet stran, hodně čtivý. Postavy jsou skvěle napsané, svět propracovaný a příběh je napínavý s velkým množstvím dějových zvratů. Nejvíc mě bavily kapitoly Aryi, Jona, Tyriona a Davose. Překlad od Arga (Dominika Křesťanová) je opět o něco lepší než původní od Talpressu.

DennisMoore
04.12.2022 5 z 5

Pokračování ve velkém stylu. Nebo spíš ve větším stylu. Přibylo postav, přibylo intrik, přibylo i pár desítek stran... A George R. R. Martin potvrdil, že to minule nebyla náhoda. Více než propracovaný svět obdivuji jeho vypravěčské schopnosti. Například k tomu, aby představil úplně novou postavu a aby si ji čtenář okamžitě zapamatoval a počítal s ní, mu stačí jedna dobře napsaná kapitola, jedna památná scéna. A ačkoliv tu bezpochyby jsou postavy kladné a postavy záporné, všechny jsou vykreslené tak skvěle, že o jejich motivaci (k čemukoliv) nelze pochybovat a že všechno, co dělají, dává dokonalý smysl. O řadu postav z obou táborů jsem se opravdu bál (To ti nezapomenu, Martine, ty dobře víš, co mám na mysli!) a na ty, které se dožily konce knihy, se těším zase příště. Bát se o ně ale asi nebudu o nic méně.

dpxcz
20.11.2022 5 z 5

Druhý díl série "Píseň ohně a ledu" mám za sebou. "Střet králů", stejně jako první díl, jsem si užíval s každou stránkou. Rozdělení kapitol bylo zase super a každá se věnovala převážně ději kolem jedné postavy. Tím pádem mě více bavily ty kapitoly, kde vystupovaly postavy, kterým fandím.
A samozřejmě zase vyzdvihuji výborný nový překlad tentokráte od Dominiky Křesťanové z nakladatelství Argo.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Nejlepší série všech dob! Čtěte, čtěte, ale pozor je to návykové, jak začněte, nemůžete přestat. Doporučuji !

Kackac77
23.10.2022 5 z 5

Příběh je napínavý, I když má kniha hodně stran, čte se dobře. Některé části mě baví míň (třeba ty se Stannisem), zato některých se nemůžu dočkat jak mě baví (třeba kapitoly o Tyrionovi).

Jury
26.07.2022 5 z 5

A jízda pokračuje, už abych měl v ruce další díl !

JerryDexter
12.06.2022 5 z 5

Bohužel patřím k těm, co se vrhli na knihy až po shlédnutí seriálu. Logicky jsem tedy byl ochuzen o některé zvraty, jelikož seriál je knihám poměrně věrný. Nicméně i přesto, že jsem věděl, kam se bude děj ubírat, jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Nejlepší postavy za mě bezesporu Arya a Tyrion.

Dolik13
21.04.2022 4 z 5

Po seriálu jsem se vrhl na knihy a jak mi první díl přišel, že se od seriálu příliš neliší, tak podobné pocity mám i u Střetu Králů. Seriálová předloha se té knižní zatím hodně drží, což mě trošku mrzí.

Je ale třeba říct, že je to stále fantasy, které patří mezi to nejlepší, co kdy v knižním světě v tomto žánru vyšlo. 944 stran mluví za vše, ale kniha se čte skvěle i přes svojí obrovskou tloušťku. A stejně jako v seriálu mi přišli všechny dějové linky skvělé až na Brana, který mě vůbec nebaví, ale v kontextu celé knihy je to mistrovské dílo a těším se na další díl.

DomYell
28.03.2022 4 z 5

Jako nemilovnik fantasy jsem si to docela uzival. Obcas jsem mel problemy se prinutit, otevrit a zacist cist... Ale stejne tak jsem mel pak problemy s tim ctenim prestat. :)

Roni34
13.03.2022 4 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Děj utíká sám. Moc se mi tu líbila Arya. Její postava se krásně vyvíjí a bavila mě ze všech nejvíc (lepší než v seriálu). Ke konci knihy je výborné číst myšlenky Theona, jak se to v něm všechno pere. Naopak kapitoly s Daenerys teď tolik nezaujaly jako v prvním díle, ale chápu, že si musela projít i touto putovnější fází, která toho tolik čtenáři neposkytne. Opět varuji slabší povahy krve, usekaných končetin, znásilnění a podobných hrůz je tu samozřejmě s válkou v plném proudu mnoho. Než se pustím do třetího dílu, asi to proložím nějakým románem nebo jinou oddechovkou. Pokud jste se zamotávali v prvním díle v množství postav, tak čekejte nyní dvojnásobek + názvy všech rodů + bonus názvy desítek lodí. Někdy mě ten výčet jmen už nebavil a netušila jsem, kdo ke komu patří nebo kdo k jaké lodi. I když na konci najdete hezký jmenný seznam. Knížka velmi vydařená,napínavá, čtivá.

MartiSim
28.02.2022 5 z 5

Moje oblíbená saga, čte se úplně samo

AriaLovesBooks
09.02.2022 5 z 5

Nedávno jsem (konečně!) dočetla knihu Střet králů, což je druhý díl ze série Píseň ledu a ohně. Myslím si, že je ten příběh natolik obsáhlý a zamotaný, že ani nemá cenu sem psát jakousi anotaci, protože bych to pravděpodobně jen všechno vyspoilerovala. A to si myslím, že u knih takového rázu nikdo nechce.

Na tento druhý díl jsem se moc těšila jednak proto, že jsem četla první díl a byla jsem z něho přímo nadšená, jednak proto, že jsem zhlédla celý seriál a minimálně z té první poloviny sérií jsem byla unešená a pořád jsem přemýšlela jen a jen o Hře o trůny.

Musím se přiznat, že mě druhý díl rozhodně nezklamal, bylo zde mnoho akce, napětí, intrik a zkrátka všeho, na co je člověk v Písni ledu a ohně zvyklý. Jen byla trochu škoda, že jsem musela hodně číst z úhlu pohledu postav, které tolik nemusím. Ale pan G. R. R. Martin umí ten příběh napsat tak, že to vlastně je pořád velice záživné čtení. A to vskutku oceňuji. Na knize se mi opravdu moc líbil styl psaní a složitost děje. A samozřejmě nemohu zapomenout pochválit obálku, která je naprosto perfektní!

Kniha nebyla tak dobrá jako první díl, stále však byla bravurně napsaná a stále patří mezi mé nejlepší knihy, které jsem kdy přečetla. Rozhodně bych celou tuto sérii doporučila fanouškům fantasy, kterým zároveň nevadí krutost v knihách a lechtivé scény. A samozřejmě jim nesmí vadit, že jsou ty knihy docela tlusté.

Ešína
13.01.2022 5 z 5

Není co dodat.... Dokonalé čtení, které vás okamžitě pohltí a příjemně šokuje.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Píseň ledu a ohně prostě miluju! Nejprve jsem viděla několik řad skvělého seriálu a pak při čekání na další díly jsem se ponořila do knih a strávila několik krásných měsíců ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy. Zamilovala jsem si Daenerys Targaryen, Jona Sněha, Tyrona Lannistra, Aryu i Sansu Stark, jejich příběhy mě nejvíc bavily a netrpělivě jsem očekávála, co jim osud připravil. Snad se Martin trochu pochlapí a ságu konečně dopíše, na poslední dva díly mám totiž už v knihovně připravené místo!

"Zima se blíží.."
"Ty nevíš nic, Jone Sněhu."

Sága ledu a ohně
6) Vichry zimy
7) Sen o jaru

Adele02
30.12.2021 4 z 5

Hodnocení spíš 3,5* - pořád mě ten svět fascinuje a zbožňuju, jak se to vyvíjí; seriál se tu už v lecčem rozchází, takže v tomhle ohledu si mě to drželo, ale... ta první polovina byla strašně utahaná a to je v knize o téměř 1000 stranách trochu moc.

Makec
27.12.2021 5 z 5

Z tohoto pokračování ságy jsou snad nejlepší příběhy Noční hlídky a Aryi Stark. Dále se mi líbila postava Jaqena H'ghara a popis rozpoutané hlavní bitvy tohoto dílu.

katushah
12.12.2021 4 z 5

Děj dobrý, čtivý, ale mohl by být trochu kratší.

L.R
25.11.2021 5 z 5

V knize nelze mit favorita... Jakmile se tak stane, za chvili už neni
Nicmene druhý dil stejně skvělý jako první, možná i o něco málo lepší, pač jsem se lépe orientovala kdo je kdo.
A tedy ve skrytu duse doufam, ze autor uz ma dopsano a jen nas napina.