Projekt Kronos

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335582/projekt-kronos-hxb-335582.jpg 4.3132

Projekt Kronos

Dobrodružné, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Host

bibi.r

Velmi milé překvapení.
Moc dobře se to čte a příběh rozhodně vtáhne. Občas jsem se sice ztrácela v časových rovinách, ale i tak to bylo boží a na druhý díl se moc těším.

Roxik

Projekt Kronos je skvělá kniha, je zábavná, drsná, místy až brutální a nemá žádná hluchá místa. Na to, že je to autorova první kniha tak nasadil laťku vysoko.Dost si tu lidi stěžují na retrospektivní způsob vyprávění a přeskakování na různé dějové linie ale mě osobně se to hodně líbilo a nemám pocit, že bych se nějak ztrácela, naopak to bylo zajímavé.Líbilo se mi také, že postavy( především ty hlavní) mají skvěle vykreslené charaktery a nejsou to jen ploché postavy na papíře. Už se těším až bude druhý díl a dozvím se co bude s Lucem aspol.Rozhodně je to jízda, která za to stojí.

Kakiko

Musím říct, že v našem malém českém rybníčku fantastiky se najdou opravdu nadaní autoři a Bareš je zaručeně jedním z nich. Jsem tedy hlavně čtenář fantasy, takže pro mě byl děj této knihy zajímavý a neotřelý a užila jsem si ho od začátku do konce. V ději se někdy člověk špatně orientuje kvůli velkým či menším časovým skokům, což beru jako menší mínus, ale v celkovém hodnocení to nenadělá žádnou škodu. Teď už jenom zbývá trpělivě čekat, dokud nevyjde další díl, který snad (prosím) vyjde brzy, protože tolik otázek, které po dočtení mám, přece nemůže zůstat nezodpovězených.

Dervish

Tohle že je autorova prvotina? Tak to teda klobouček dolů. Takhle propracovaný svět v české scifi asi nenajdeme, alespoň já o něm nevím. Hlavní postavy jsou navíc vykresleny velmi detailně a každý si hned najde svého oblíbence, já mám rád temnou stranu, takže volba byla jasná. Každopádně i tohle dílko má své mouchy a to především v trochu těžkopádném ději (s několika viditelnými mezerami) a v tom, že je to vlastně neukončené dílo, takže na konci zbývá více otázek k dořešení než je zdrávo. Ale autor to zřejmě jako první díl psal (doufám), takže nám nezbývá než si na pokračování počkat a pak teprve posoudit, zda to nebyla náhoda jedné fakt zajímavé knihy, ale že se zrodila nová hvězda české scifi scény. Já Barešovi věřím.

Alvari

Zavítal jsem do českých luhů a hájů a páni, jak dobře jsem udělal. Od Projektu Kronos jsem nečekal velké věci, ale byl jsem velice příjemně překvapený. Časové prolínání mi nevadilo vlastně vůbec, prostě jsem se v tom neztrácel (neptejte se mě jak, sám to nevím), a tak jsem se mohl ponořit do zajímavého a promyšleného příběhu, který ale nebyl tím hlavním faktorem, který dělá tuhle knížku takovou, jaká je. Tím jsou postavy. Otevřený konec pak dává prostor pro potencionální pokračování, které doufám bude a rád si ho určitě přečtu.

Klarsik3

Spíš 4,8 hvězdičky za to časové prolínání, které mě neskutečně mátlo. Občas mi došlo opravdu po delší době, že sem časově opět jinde... Jinak mě kniha bavila těším se na další díl a doufám že to bude pěkná bichlička

dominika2585

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě jednoho dne začne bavit sci-fi. Ale stalo se. Velmi detailně promyšlený nevšední příběh. Občas mi vadilo neustále přeskakování z jedné postavy na druhou, ale dojem z příběhu mi to nezkazilo. Smekám před autorem, že dokázal vymyslet něco tak poutavého, zajímavého a originálního. Konec mi přišel trochu otevřený, takže doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu!

Pitbullka

Kniha je skvěle vymyšlená, svět je perfektně promyšlený. Bavilo mě to, ačkoliv nejsem úplně fanoušek sci-fi. Co mi trošku vadilo byly moc dlouhé dialogy a spousta postav a neustálé přeskakování mezi nimi a skákání ze současnosti do minulosti.

Nurri

Dlouho jsem nečetla něco, tak poutavého a dobře vymyšleného, jako je tato kniha.Nedokážu uvěřit, že vyšla z ruky českého autora.Kniha je velmi dobře zpracovaná, když jsem ji četla byla jsem unešená. Spoustu lidí ji odsoudilo, že je příliš dlouhá, ale udělali velkou chybu. Prostě nemám slov, dokonalá kniha, která se krásně čte. Co o obsahu, nedokázal by mě napadnout takový příběh, který je přímo strhující.
Prostě pět hvězdiček...

Adeline44

Ani nevím, co napsat. Asi prostě.. nejlepší kniha, co jsem četla!! Mně dostala a nepustila. Bylo to propracované, zajímavé a nikdy jsem se vlastně u toho nenudila. Musela jsem se nutit, abych to zavřela.

Markouš

Od knihy jsem měla opravdu velká očekávání. No, ale nenaplnila se. Nápad je vskutku skvělý, ale zpracování mi nesedlo. Ztrácela jsem se v mnoha pohledech a postavách a musím přiznat, že to na mě bylo moc dlouhé. Příběh je však zajímavý a potenciál jistě má.

martina2704

Ach jo, bohužel Projekt Kronos za mě asi největší knižní zklamání tohohle roku. Měla jsem ohromná očekávání, knížka vypadala moc zajímavě, obálka skvělá, autor sympaťák. Ale tak nějak jsem za celou dobu tomu příběhu nepřišla na chuť. Motaly se mi jednotlivé roviny, pořád jsem nevěděla, v jakém čase se příběh zrovna nachází, z postav jsem si neoblíbila vlastně nikoho a často jsem se nedokázala zorientovat ani v jejich plánech a cílech. A ve výsledku mě čtení vlastně nebavilo a četla jsem dál pouze proto, že jsem doufala, že mi to celé nějak docvakne. A ono nedocvaklo.
Pavel Bareš píše skvěle, kdybych nevěděla, že jde o českého autora, ani ve snu by mě to nenapadlo. Jenom ten děj mi prostě nějak nesedl.

jaroiva

Opravdu zajímavě psané cosi, co nedokážu úplně uchopit ani popsat. Nejsem schopná ani napsat nějaký smysluplný spoiler. Musíte si to prostě sami přečíst a udělat si názor.
Při čtení bylo potřeba být stále v plné pozornosti a při přerušení čtení mi nešlo znovu začít, aniž bych se vrátila o pár stránek. Většinou jsou rozjeté tak dvě roviny a vrátit se do nich po nějaké přestávce, dá paměti trochu zabrat.
Vadilo mi tam asi jen velké množství citoslovců.
A čekám, jestli to v nějakém příštím dílu nějak dopadne...

hurwajz

Skvělé, propracované, párkrát jsem se sice ztratila musel se vrátit, ale jinak mě to hodně chytlo.

Michache

Těšil jsem se. Opravdu moc. A tak míra mého těšení se je de facto přímým koeficientem mého zklamání. Chválím námět i jazykový styl, to mi expresivně řečeno "sedlo". Avšak úctyhodný rozsah debutu je i jeho největší slabinou. A tak jak píše vlcka, máte často chuť několik stránek přeskočit, protože množství nedůležitých scén, které dokreslují atmosféru prostředí, celý příběh spíše šikanují. A i když byla opravdu fuška dočíst se kýženého konce, mám v sobě nadále bodavý pocit zvědavosti, co bude dál. A tak se těším na pokračování. Opravdu moc.

unavensluncem

Precist se to dalo, mistama jsem byl trochu zmateny... Nevim jestli se budu chtit pustit do dalsiho dilu (az bude)...

tichoslapek_

Skvělá sci-fi knížka! Ačkoliv nejsem úplně fanouškem tohoto žánru, kniha mě okouzlila. Opravdu skvělý, čtivý příběh, který vás jen tak nepustí!

Sapy

Jsem vážně pyšná, že něco takového vzniklo pod rukama českého autora. Obrovské překvapení plné akce, která se navíc odehrává v atraktivním postapokalyptickém světě. Čtenář má možnost sledovat příběh z mnoha úhlů, protože děj je rozdělen do několika linií, které sledují různé postavy v různých časových úsecích. Přes tu nádhernou komplexnost zůstává příběh zcela pochopitelný a jasný. Smekám, protože navzdory skutečnosti, že se jedná o prvotinu, je tohle opravdu kvalitní a vyspělé sci-fi.

Alee

Projekt Kronos je skvělá knížka, která si rozhodně zaslouží pozornost všech milovníků sci-fi a s přehledem strčí do kapsy řadu mnohem známějších zahraničních knih. Já byla z příběhu nadšená, i když to byl z velké části seznamovací díl, opravdu mě oslovil a navnadil na pokračování. Mám trošku problém s tím, jaké věkové kategorii knihu doporučit, zařadila bych ji někam mezi young adult a klasickou sci-fi. Protože pro mladší čtenáře jsou tam mladí hrdinové, ale poměrně složitý příběh a styl vyprávění a pak poměrně dost drastické scény. Na druhou stranu starší a dospělí čtenáři by nejspíš ocenili propracovanější charaktery postav. Mě ale příběh vážně sedl (možná proto, že jsem s autorem stejně stará) a v podstatě jsem tam s ničím neměla problém. Věřím, že si najde své čtenáře, kteří budou stejně nadšení jako já.

Mishak

Pokud sháníte knihu, u které nechcete mít ve všem hned jasno, tak je tahle pro vás určitě skvělou volbou. Myslím si, že si v ní každý dokáže najít postavu, která ho bude bavit a které bude držet palce. Stejně jako já! Zároveň vám autor ukáže zcela dokonale promyšlený svět, ve kterém se vyskytují sehirové, kteří se dokáží dorozumívat s městem a měnit ho podle svých potřeb. Bože, koho by to kdy napadlo?! Dokonalé!!!

Celý můj názor si lze přečíst zde:

Little_L

Téma super, skvěle propracovaný a promyšlený svět. Atmosféra občas tak strašidelná, že jsem nechtěla číst dál, ale napínavost tak velká, že jsem musela.

Co za mě ubírá jednu hvězdičku je strašně velké množství detailně popisovaných násilných scén. Nepovažuju se za příliš útlocitnou (i když, u těch brouků...), spíš mě to prostě nebaví číst. Párkrát ok, vykresluje to atmosféru, ale vzhledem k tomu, jak často dostane některý z hrdinů nakládačku, toho už bylo prostě moc.

No ale přečtu si další díl, ne že ne.

Andrea K.

Velmi napínavé čtení. Zpočátku trochu zmatek v postavách a potom vše začalo do sebe zapadat. Když jsem se blížila ke konci knihy, nebylo mi jasné, jak to celé může skončit, když zbývá už jen 3, 2, 1 stránek a nakonec ... nic. Teď už vím, že se musím jen těšit na další knihu s pokračování tohoto příběhu. Když se zamyslím, vidím (je to jen můj subjektivní názor) v příběhu hodně aspektů dnešní doby ... od sebestředných politiků přes lživá média po mentální nevyspělost našich "mladých dospělých".

markyticka

Už opravdu velmi dlouho se mi nestalo, že bych se do děje knihy začetla tak, že si mi o tom zdály i sny, kde příběh pokračoval. To, když jsem několikrát se snažila z knihy v noci přečíst víc, než moje unavená tělo sneslo a usnula jsem uprostřed stránky. Nejen, že jsem občas měla guláš v tom, jak autor skákal mezi příběhy a časy, ale ještě k tomu jsem musela části přečíst znovu a zjistit, co byl sen a co kniha :) Příběh mne držel ve střehu, rozběhlo se spousta dějových linek a já se občas ztrácela v postavách, ale brzy jsem se zase našla. Doufám, že bude nějaké pokračování, některé linie příběhu skončily, ale jiné jsou otevřené…

Dragita

Skvělá kniha, čtení jsem si opravdu užila. Až mě mrzí, že jsem ji četla po chvilkách. Líbí se mi detailní propracovanost děje, spousta dějových linek a pohledy do minulosti. Není to odpočinkové čtivo, je potřeba pozorně číst a skládat příběh, stránku za stránkou. Takové příběhy mám nejraději.
Favoritem je podle mě Luco a Alex. Snad dostane v příštím díle víc prostoru i Nataly.

Marekh

Kniha se mi celkově líbila, ačkoliv je spíše určena pro mladší čtenáře. Jedná se o první knihu, kterou autor napsal a je velmi obsáhlá.

Líbily se mi schopnosti některých hrdinů, časem budou odhalena i některá jejich tajemství, která před ostatními tají. V knize nalezneme řadu akčních scén.

Na této knize bych vytkl, jak jsou psány dialogy. Někdy se mi špatně četly, podle mého názoru by měl autor na dialozích více zapracovat.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Protože to jediný, co zlo potřebuje k vítězství, je, aby dobří lidi nečinně přihlíželi.

Skye Isis
30.12.2017

Skvělé překvapení na české literární scéně. Odvážný, ale rozhodně povedený počin debutujícího autora. Svižné, neskutečně napínavé, promyšlené, geniální, místy vtipné a drzé, sympatičtí hrdinové, nestereotypní záporáci... To je tak aspoň za šest hvězdiček :)

Afranius
12.12.2017

Autorova prvotina je podarené urban fantasy zasadené do blízkej postapokalyptickej budúcnosti. Hoci prechody medzi postavami a skákanie v deji by sa v niektorých prípadoch dali spracovať lepšie, ako debutový román je kniha vynikajúca.

Za mňa nateraz štyri hviezdy práve kvôli menším problémom s pacingom a prechodmi, čo sú ale problémy, ktoré sa, verím, napravia samé, ako bude autor získavať viac skúseností a istoty v písaní.

Nedočkavo očakávam pokračovanie a dúfam, že nás Pavel nenechá dlho čakať.

michal3736
05.12.2017

Na to jak autor je mladý, kniha působí velice vyzrále a autorův styl mi velice vyhovuje. Zůstává spousta věcí nevyřešených a tak doufám, že na další díl nebudem čekat pět let. Za mě poctivých pět hvězd *****

parvitas
20.10.2017

Som veeeľmi spokojná. :) Mám nového obľúbeného českého autora. A mimochodom, videli ste video ako číta úryvok z knihy na youtobe? Že je sympaták, že, že? :)
Pripomínalo mi to síce viac kníh, ale spojil to veľmi čitateľným spôsobom.

Misuri
08.10.2017

Attiona City. Město dvou tváří. Na jedné straně slumy, chudoba, touha po přežití. Na té druhé perfektní ukázka moderních technologií a luxusu. A mezi tím nevraživost a stoupající napětí obyvatel těchto tolik odlišných světů, které každou chvíli může způsobit zkázu celého města.

Pro mě velké překvapení současného roku. Dva dny plné přemáhání únavy dlouho do noci. Ne vážně, málem sem si musela strčit do vočí sirky. Perfektně vytvořený svět, ze kterého se mi po dočtení tohohle kousku nechtělo odejít. Zase se mi dostalo názorné ukázky, že i čeští autoři zvládnou kvalitní Sci-fi. Jen aby se na další díl nečekalo jak na další Hru o trůny.

Pro: určitě postavy. Několik výrazných charakterů, příběh byl vždy líčen z pohledu té, které se autor zrovna věnoval. Jejich osudy se pak spojovaly a vše tak do sebe zapadalo.
Proti: občas (ale opravdu jen občas) jsem se musela opravdu soustředit. Autor občas skákal z časových linií. Někdy se čtenář dočetl informaci jakoby napřed, pak se vracel v čase a zjišťoval jak k situaci došlo. Nikdy mi to ale nepřišlo nijak extrémně rušivé.