Projekt Kronos

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335582/projekt-kronos-hxb-335582.jpg 4.4257

Projekt Kronos (1.)

Dobrodružné, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Host

Kniha Projekt Kronos

Akisi

Dočíst tuto knihu mi trvalo tak moc dlouho. Myslím si, že nápad a svět je to skvělý, jen jsem se v postavách a jednotlivých příbězích značně ztrácela, což způsobilo, že jsem si knihu nedokázala pořádně užít. Kniha je opravdu obsáhlá, obávám se však, že kvůli tomu příběh trochu ztrácel flow. Konec můj pocit z knihy trochu vylepšil, ale pokud se mě zeptáte, co se vlastně dělo uprostřed, moc vám k tomu neřeknu...

Pampalini

Popkulturní megamix snad všeho - rozložený svět, nákaza, gangy, superschopnosti, agenti, drogy, zmar. Postavy v rozsahu všech podivností a úchylek, většina pořád adolescentní s odhodláním zachránit/ovládnout svět. Styl sa snaží navodit atmosféru překladu z angličtiny, pocit přepisu původního komixu. Z textu vyčnívají slova jako Argh nebo ugh ve všech obměnách. Děj chvílemi leze na nervy a pak se posune v úžasné jízdě. U mne snaživý průměr, který se vypilováním mohl dostat výš.

Maggy

Young adult urban fantasy, co se snaží tvářit dospěle, ale namísto toho, aby vyznělo komplexně a komplikovaně, se jedná o docela jednoduchou dějovou zápletku s stereotypníma postavama. Notné prvoplánové brutální scény vyznívají do ztracena.
Autor si prvních pár kapitol nechává veškeré informace pro sebe a mění dějové a časové linky v mezí odstavců a čtenář neví na čem je. Jakmile se to ustálí, nastávají klišé dějové linky s náctiletým superhrdinou a děckama v elitním vojenském výcvikovém středisku. Obojí jsme už viděli milionkrát.
Oba pubertální hlavní hrdiny od sebe nelze povahově odlišit, navíc oba zapadají do známých charakterových schémat: naivní superhrdina, co se snaží zachránit město a skrývá svou identitu před maminkou, a edgy bad guy, který je vlastně milej a má mentální poruchu. Všechny náctileté postavy jsou od sebe neodlišitelné a všechny dospělé postavy jsou ploché a děsně edgy a záporácké.
Kniha ale rychle odsýpá, časté akční scény (hlavně v druhé polovině) jsou povedené a zajímavé. Několik momentů je docela působivých. Nebylo to špatné. Druhý díl si asi přečtu.

(PS: Myslím, že se autor pokusil napsat "diverse" knihu se silnýma ženskýma, černochama a LGBT postavama, ale moc se mu to nepovedlo. Nakonec jsou stejně (skoro) všichni bílí, hetero a chlapi.)

Affares

Zajímavé, inovativní, procítěné sci-fi. Myšlenka, že město žije a určuje své ochránce je skvělá, byť mi přijde, že zde v prvním díle nebyl využit potenciál. Ale věřím, že v další knize se to doplní. Kniha se četla příjemně, plynule, jen trochu to přeskakování na úvodu mezi postavami bylo nepřehledné. Také některé pasáže byly výborné oproti jiným, slabším. A agentura co se stará o sirotky, nemohu si pomoct, přišlo mi to jako klišé. Stejně jako rychlé a přímočaré vygradování finálního děje. Za mne příjemné čtyři hvězdy a chystám se na pokračování Kronovy děti.

Prince_of_book

Tuto knihu jsem měl v plánu jednou koupit, ale po určité konverzaci s Maritnem z Knížectví jsem se rozhodl přečíst si ji v podstatě hned jak to bude možné. Martin mi sliboval, že i přes krapet složitější děj a poměrně hodně postav dostanu opravdu velmi kvalitní scifi, ve kterém se pořád něco děje. Musím s obrovskou radostí říct, že měl PRAVDU.

Projekt Kronos je opravdu úžasný, po prvních pár stranách jsem si sice říkal asi to stejné co Martin a to: co to dopr*ele je???. Jenže pak jsem četl dál a byl jsem vrhnut do nechutného světa se spoustou hrdinů(jak už kladných tak záporných) se kterými jsem se opravdu sžil a hltal každičkou jejich story. V knize je pár momentů u kterých jsem na celý dům v podstatě zařval svoje: JAKOŽE WHAAAT? :D jak jsem z toho byl v šoku, myšleno v pozitivním slova smyslu. I přesto musím říct, že do půlky se mi četla kniha hůř(ať už to bylo mojí neochotou po noční a nebo tím, že nás autor musel pořádně zasvětit do děje) ale od půlky prostě.... "jedním dechem". Posledních 200 stran jsme zhltl za jeden jediný den, protože akce střídala akci a já se ji nemohl nabažit.

No takže už během čtení Projektu Kronos jsem koupil i druhý díl série, který má mimochodem přes 700 stran :o, a já jen moc a moc doufám, že oněch 700+ stran bude stejně a ne-li více akčních než první kniha. Děkuju moc Martinovi za doporučení knihy a už se moc těším na to, ař se s ním budu moci pobavit i o Kronových dětech.

Za mě 9,5/10 :)

Skyer

Většina knihy mě bavila, ale někde za půlkou už mě začínala trochu nudit. Když ji ale porovnám s jinými knihami, co jsem za poslední dobu přečetla, tak to nebylo tak špatné - netočilo se to jen okolo romantické zápletky (zde byla jen minimálně), děj samotný dával i smysl a nešel by zkrátit jen na pár stran (oproti jiným klišé fantasy). I přesto to ale pro mě nebylo dostatečně poutavé, abych se chtěla prokousávat dalšími bichlemi této série.

Knizectvi

Jakože cože?
Tahle knížka je hodně dlouhý a hodně promakaný komiks bez obrázků.
Po prologu si asi budete říkat ,, sakra co to je?,, ale jakmile se dostanete k první kapitole, jste ztraceni. Vtáhne Vás, krutý a ,,hnusný,, svět. kde je lidskost skoro sprostým slovem a lidský život má jen pramalou cenu. Ale jak už to tak bývá i v tomhle skrz na skrz prohnilém světě se najdou vyjímky a lidé tak dobří až to může působit směsně. Může se zdát, že v příběhu je hrozně moc postav a odboček, střídání časů může někdy způsobit, že se trochu ztratíte ( ja měl chuť si založit sešit s nějakou myšlenkovou mapou abych se neztrácel) ale všechno má svůj důvod a když se s knížkou sžijete, ztrácet se skoro přestanete. Autor skvěle zvládnul psychologii postav a perfektně vystihuje jejich šílenost a zoufalství. Občas se může zdát příběh až příliš krutý, ale v celkovém obrazu Vás to vtáhne do nálady a rozpoložení celého města. Budete se cítit frustrovaní, že nemůžete zasáhnout a pomoct hlavním hrdinům, že se nemužete postavit a střelit některého ze záporáků rovnou mezi oči. Prostě Vás to vtáhne. A taky mějte oči i mysl otevřenou. V příběhu se nachází spousty narážek na nejrůznější drobnosti. Ať už jsou to jména postav (Frank N. Stein) nebo název zmíněné kapely či historické události. Závěrem bych se nejdřív zeptal autora (kdyby tohle náhodou četl :D ) Jak je možné, že v Downtownu, není žádná nemocnice, ale blazinec tam je ? :) A taky jestli ví, že rodné číslo (složka Davida Foxe) v Americe nemají.
Všichni zmiňují, že je to autorova prvotina. Já myslím, že na tom nezáleží, že kniha, kterou už někdo vydal by prostě měla mít určitou kvalitu, ať už je první nebo desátá. A Projekt Kronos je prostě super kvalitní knížka. Takže za mě rozhodně doporučuji přečíst a volám třikrát sláva světové úrovni psaní Pavla Bareše. Nemůžu jinak než 5⭐ z 5 a už abych měl 2. díl Kronovy děti, který vychází 8.5.2019

SONP

Velmi příjemné překvapení z tuzemské sci-fi scény. Bareš vymyslel parádní sociálně rozervaný budoucí postapo svět a obsadil ho zajímavými postavami. Věk těch hlavních sice naznačuje, že by se kniha mohla řadit do žánru young adult, ale vůbec to nevadí, dá se to číst i jako běžná a po čertech kvalitní scifárna. Je zde sice nezbytná akce, bez které se současná fantastika asi neobejde, ale kromě toho je tu řada pěkně popsaných úvah hlavních hrdinů, které mají hlavu a patu. Podtrhnout musím i pěkné výtvarné zpracování knihy, kdy každá kapitola má vlastní ilustrované záhlaví, za nímž následuje obrázek úryvku z novin, deníku či dopisu - to vše je pěkně převedeno i do e-knihy. 80%